Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω την περασα χθες την xcam απο το λινκ που εχεις στην υπογραφη σου ειμαι unrooted μου ανοιωει κανονικα αλλα σν παω να ανοιξω το αλμπουμ με τις φωτος κρασαρει.

 

Edit: Μπηκα στο xda developers και κστεβασα την xcam για lg g3..εχω ακομσ θεμα με τ αλμπουμ και το slow motion αλλα τωρα η φωτος καλυπτουν ολη την οθονη στα 10mp ενω με το λινκ πουεχεις στην υπογραφη σ δεν καλυπτοταν ολη η οθονη λογο διαφορας με το G2 μαλλον.

 

Παντως στο xda αναφερουν ολοι προβληματα με το 5.0 οποτε αναμενουμε καποιο fix

Edited by Georgis13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με την xcam είχα αναφέρει πριν σελίδες και εγώ το πρόβλημα.crashαρει συνέχεια και δεν έχει δικαιώματα να κάνει save στην sd
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

με την xcam είχα αναφέρει πριν σελίδες και εγώ το πρόβλημα.crashαρει συνέχεια και δεν έχει δικαιώματα να κάνει save στην sd

 

Το save sd εχει fix στο xda το εχεις δει? Σε ρωταω γιατι μπορει οντως να μη λειτουργει μο ο στο lollipop

Link to comment
Share on other sites

Παω εκει που αλλαζαν αρχικα στην 4.4 που μας ειχε τις 4 επιλογες με τα διαφορετικα χρωματα τωρα πλεον εχει μονο 2 ασπρο και μαυρο και τα κουμπια ειναι τα ιδια με πριιν

 

Αποκλείεται εμένα βγάζει 4 Πως έγινε αυτό?Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν δεν στο βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται εμένα βγάζει 4 Πως έγινε αυτό?Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν δεν στο βγάζει

 

lollipop έχεις? εμένα δύο μου βγάζει και μιας συναδέλφου που κάθεται δίπλα μου. 4 δίνει η κιτ κατ. αν είσαι lolli και έχεις 4 μπορείς να ανεβάσεις ενα screenshot?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

lollipop έχεις? εμένα δύο μου βγάζει και μιας συναδέλφου που κάθεται δίπλα μου. 4 δίνει η κιτ κατ. αν είσαι lolli και έχεις 4 μπορείς να ανεβάσεις ενα screenshot?

Ανεβασα και screenshot πιο πανω lenovo. Αυτα ειναι δεν εχει αλλα λογικα σε επομενο upgrade θα αλλαξουν οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασα και screenshot πιο πανω lenovo. Αυτα ειναι δεν εχει αλλα λογικα σε επομενο upgrade θα αλλαξουν οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω.

 

Τα είδα τα screenshot σου εγω!:) τον lenovo ρωτησα αν έχει lolli και αν μπορεί να ανεβάσει ενα screenshot που λέει οτι έχει παραπάνω! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προφανως αναμενουμε καποιο fix η νεα εκδοση για την lollipop.

Ειναι λογικο μιας και η L εχει το νεο camera api.

Αυτο που βλεπω προς το παρον ειναι οτι η στοκ καμερα αποδιδει εξαιρετικα καλα. Δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα οι αλγοριθμοι στην lollipop ειναι διαφορετικοι απο οτι στην kitkat.

Θα ανεβασω φωτο στο σχετικο θεμα.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προφανως αναμενουμε καποιο fix η νεα εκδοση για την lollipop.

Ειναι λογικο μιας και η L εχει το νεο camera api.

Αυτο που βλεπω προς το παρον ειναι οτι η στοκ καμερα αποδιδει εξαιρετικα καλα. Δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα οι αλγοριθμοι στην lollipop ειναι διαφορετικοι απο οτι στην kitkat.

Θα ανεβασω φωτο στο σχετικο θεμα.

 

Οντως, πολυ καλη, δεν χρειαζεται περαιτερω ψαξιμο η camera, το hdr στο auto και point and shoot απο εκει και περα, καλη φαση αν ειχε και 240fps video στα 720p, αλλα και με 120fps κανεις ωραια κολπα.

Link to comment
Share on other sites

Οντως, πολυ καλη, δεν χρειαζεται περαιτερω ψαξιμο η camera, το hdr στο auto και point and shoot απο εκει και περα, καλη φαση αν ειχε και 240fps video στα 720p, αλλα και με 120fps κανεις ωραια κολπα.

 

Απλα σε νυχτερινες με την xcam μπορουσες να ριξεις την υπερθεση στο -1 και να επαιρνες ενα πολυ καλυτερο αποτελεσμα + το iso.

Η στοκ καμερα ειναι για τον απλο χρηστη που θελει μια καλη φωτο ευκολα και γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πάντα φιλικά μιλάμε! Στο νοτε στο ίδιο βίντεο με το g3 μου έδινε επιλογή μέχρι 720. Και το s5 έχει όντως εκπληκτική οθόνη αλλά αναπαραγωντας το ίδιο βίντεο πραγματικά τα χρώματα του έδειχναν ψεύτικα κατά τα γούστα μου πάντα

 

Kακως μιας και το note 3 εχει 1080p αναλυση οθονης. Αυτο που λες ισχυει ολες οι amoled εχουν ψευτικα χρωματα αλλα ταυτοχρονα και πολυ ζωντανα. Ειναι θεμα καθαρα προτιμισης. Εμενα μου αρεσουν τα πολυ ζωντανα χρωματα αλλα ειμαι κυριως υπερ των φυσικων της tft. Στο μονο που χανουμε ειναι στο μαυρο.

Οταν ανοιγω στην amoled το ασπρο και βλεπω αυτη την κιτρινιλα με χαλαει πολυ γιαυτο και ειμαι υπερ των tft.:)

Link to comment
Share on other sites

Kακως μιας και το note 3 εχει 1080p αναλυση οθονης. Αυτο που λες ισχυει ολες οι amoled εχουν ψευτικα χρωματα αλλα ταυτοχρονα και πολυ ζωντανα. Ειναι θεμα καθαρα προτιμισης. Εμενα μου αρεσουν τα πολυ ζωντανα χρωματα αλλα ειμαι κυριως υπερ των φυσικων της tft. Στο μονο που χανουμε ειναι στο μαυρο.

Οταν ανοιγω στην amoled το ασπρο και βλεπω αυτη την κιτρινιλα με χαλαει πολυ γιαυτο και ειμαι υπερ των tft.:)

Δεν ξέρω για πιο λόγο δεν σήκωνε παραπάνω... Η amoled σαφώς και έχει πιο έντονα και εντυπωσιακά χρώματα γενικά με το που δεις ένα τηλέφωνο με amoled λες πω τι οθοναρα είναι αυτή! Είχα άγχος για την μετάβαση στη μη amoled οθόνη του g3 αλλά μια χαρά ίσα ίσα στα γούστα τα δικά μου είναι πιο ξεκουραστη και μπορω να την χαζεύω ώρες :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω πως οι amoled είναι πολύ πιο εντυπωσιακές, αλλά στην πολύ ώρα γίνονται κουραστικές. Μετά το αρχικό σοκ που είχα προερχόμενος από το S3, απολαμβάνω στο μέγιστο την οθόνη μου, πολύ ξεκούραστη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για πιο λόγο δεν σήκωνε παραπάνω... Η amoled σαφώς και έχει πιο έντονα και εντυπωσιακά χρώματα γενικά με το που δεις ένα τηλέφωνο με amoled λες πω τι οθοναρα είναι αυτή! Είχα άγχος για την μετάβαση στη μη amoled οθόνη του g3 αλλά μια χαρά ίσα ίσα στα γούστα τα δικά μου είναι πιο ξεκουραστη και μπορω να την χαζεύω ώρες :p

 

O κολλητος μου εχει το note 3 και τα εβαλα διπλα διπλα σε τερμα φωτεινοτητα και ενω τα χρωματα ηταν πιο ζωντανα-υπερκορεσμενα στο note 3 προτιμησα μακραν την οθονη του g3 ειδικα οταν ανοιξα τον chrome...

Ρε παιδια παρατηρω κατι και δεν μπορω να καταλαβω γιατι...Χτες τραβηξα ενα video 1080p σε χαμηλο φωτισμο αλλα και ενα uhd. Και τα 2 video παιζουν πιο αργα απο οτι θα επρεπε...ξερει κανεις κατι? Εχουν πιο χαμηλο frame rate ενω στις λεπτομερειες γραφει 29 fps πρεπει να ειναι γυρω στα 19-20 το πολυ...Στο κινητο παιζει κανονικα στο pc οχι.!

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για πιο λόγο δεν σήκωνε παραπάνω... Η amoled σαφώς και έχει πιο έντονα και εντυπωσιακά χρώματα γενικά με το που δεις ένα τηλέφωνο με amoled λες πω τι οθοναρα είναι αυτή!

 

Φίλε μου το πουλάς το κινητό ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για πιο λόγο δεν σήκωνε παραπάνω... Η amoled σαφώς και έχει πιο έντονα και εντυπωσιακά χρώματα γενικά με το που δεις ένα τηλέφωνο με amoled λες πω τι οθοναρα είναι αυτή!

 

Φίλε μου το πουλάς το κινητό ?

Το note?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

O κολλητος μου εχει το note 3 και τα εβαλα διπλα διπλα σε τερμα φωτεινοτητα και ενω τα χρωματα ηταν πιο ζωντανα-υπερκορεσμενα στο note 3 προτιμησα μακραν την οθονη του g3 ειδικα οταν ανοιξα τον chrome...

Ρε παιδια παρατηρω κατι και δεν μπορω να καταλαβω γιατι...Χτες τραβηξα ενα video 1080p σε χαμηλο φωτισμο αλλα και ενα uhd. Και τα 2 video παιζουν πιο αργα απο οτι θα επρεπε...ξερει κανεις κατι? Εχουν πιο χαμηλο frame rate ενω στις λεπτομερειες γραφει 29 fps πρεπει να ειναι γυρω στα 19-20 το πολυ...Στο κινητο παιζει κανονικα στο pc οχι.!

 

μήπως έχεις βάλει slow motion αν και δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και δεν ξέρω πως μπαίνει απλά κάπου υπόθηκε οτι υπάρχει και μήπως καταλάθος το ενεργοποίησες

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πριν αναβαθμίσω σε λολιποπ είχα εφαρμογή ...διαχείριση εργασιών και μάλιστα είχε και widget με κάτι σαν κοντέρ που το παταγες και απελευθέρωνε μνήμη. Το ίδιο υπάρχει και στο gpad 8,3. Που το είχα βρει γμτ.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα οτα αναβάθμιση σήμερα και βλέπω ότι δεν άλλαξε κάτι.V20f λέει αλλά δεν θυμάμαι τι έλεγε πριν

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το save sd εχει fix στο xda το εχεις δει? Σε ρωταω γιατι μπορει οντως να μη λειτουργει μο ο στο lollipop

 

δεν το βρίσκω, αν μπορείς δώσε λίγο λινκ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πήρα οτα αναβάθμιση σήμερα και βλέπω ότι δεν άλλαξε κάτι.V20f λέει αλλά δεν θυμάμαι τι έλεγε πριν

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν το βρίσκω, αν μπορείς δώσε λίγο λινκ

Παιδια μια ερωτηση διοτι εγω εβαλα custom κατευθειαν. Η 20F έχει υο T-Energy η το αφαιρεσανε?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα οτα αναβάθμιση σήμερα και βλέπω ότι δεν άλλαξε κάτι.V20f λέει αλλά δεν θυμάμαι τι έλεγε πριν

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν το βρίσκω, αν μπορείς δώσε λίγο λινκ

V20e έλεγε πριν. Δεν θα δεις κάτι διορθώσεις Google έλεγε . Βελτίωση απόδοσης είναι θεωρητικά, bug κτλ

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μια ερωτηση διοτι εγω εβαλα custom κατευθειαν. Η 20F έχει υο T-Energy η το αφαιρεσανε?

Τι έκανε το T-energy?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φορουμ!! Θέλω τα φώτα σας την βοήθεια σας! Αποφάσισα να πάρω το G3 to 16 από skroutz αλλά με έχει πιάσει μια φοβία με αυτά που διαβάζω όχι η μπαταριά όχι κάποια κολλάνε πάρα πολύ διαβάζω ότι η παρτίδα με siriarl τάδε έχει πρόβλημα τα άλλα έχουν πιο λίγα άλλοι τα φλασάρετε κατευθείαν με 8.2, 8.3, 8.4. Επειδή από αυτά είμαι τελείως (άμπαλος!!) Τι θα πρέπει να προσέξω δλδ ισχύουν αυτά με το sirial number τι άλλο θα πρέπει να προσέξω να ρωτήσω για την συσκευή από το κατάστημα? τώρα κυκλοφορώ με LG p700 χωρίς να έχω πειράξει τίποτα εδώ και 2 χρόνια απροβλημάτιστα απλώς τώρα τελευταία άρχισε κάτι κολλήματα έληξε και η εγγύηση πριν μια βδομάδα και λέω να πάω ξανά σε lg

 

Ευχαριστώ έκτον προτέρων Γιάννης! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φορουμ!! Θέλω τα φώτα σας την βοήθεια σας! Αποφάσισα να πάρω το G3 to 16 από skroutz αλλά με έχει πιάσει μια φοβία με αυτά που διαβάζω όχι η μπαταριά όχι κάποια κολλάνε πάρα πολύ διαβάζω ότι η παρτίδα με siriarl τάδε έχει πρόβλημα τα άλλα έχουν πιο λίγα άλλοι τα φλασάρετε κατευθείαν με 8.2, 8.3, 8.4. Επειδή από αυτά είμαι τελείως (άμπαλος!!) Τι θα πρέπει να προσέξω δλδ ισχύουν αυτά με το sirial number τι άλλο θα πρέπει να προσέξω να ρωτήσω για την συσκευή από το κατάστημα? τώρα κυκλοφορώ με LG p700 χωρίς να έχω πειράξει τίποτα εδώ και 2 χρόνια απροβλημάτιστα απλώς τώρα τελευταία άρχισε κάτι κολλήματα έληξε και η εγγύηση πριν μια βδομάδα και λέω να πάω ξανά σε lg

 

Ευχαριστώ έκτον προτέρων Γιάννης! :)

 

Θεωρητικά το serial number να ξεκινά από 408 και πάνω, αν και νομίζω πως περισσότερο έχει να κάνει με το ότι τα πρώτα τηλέφωνα είχαν παιδικές ασθένειες που λύθηκαν με τις αναβαθμίσεις για αυτό και δεν παρουσιάζονται πλέον στις νεότερες. Την δεδομένη στιγμή πάντως η τιμή του τηλεφώνου στο σκρουτζ είναι ΧΩΜΑ. 311Ε!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διέλυσα το φορτιστή μου. Έχω ομως lg g pad. Φαντάζομαι ότι ο φορτιστής του tablet κανει για το G3?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διέλυσα το φορτιστή μου. Έχω ομως lg g pad. Φαντάζομαι ότι ο φορτιστής του tablet κανει για το G3?

 

Κάνει μια χαρά, ανάλογα όμως με τα mA μπορεί να φορτίζει πιο γρήγορα ή πιο αργά. 1800 είναι η μαμά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...