Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με lollipop (V20f) αν γυρισουμε σε art μορφη πατωντας 7 φορες πανω στον αριθμο κατασκευης, οπως και στην kitkat θα κερδισουμε κατι αν κανουμε τα ιδια βηματα στα animations 0.5x κλπ,κλπ... οσον αφορα το shuttering - lag ή δεν αποσκοπει σε κατι ?????Παντως τυχαια πατησα πανω και ανακαλυψα οτι και στην lollipop μπορεις να γινεις developer...

Είναι ήδη art και δεν υπάρχει και τίποτα άλλο(dalvik τέρμα δε παίζει σε lollipop).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω τη συσκευή απο σκρουτζ και είδα σε κάτι ποστς λίγεσ μέρες πριν κάτι για branded & unbranded..μπορείτε να με διαφωτίσετε τι σημαίνει , τι πρέπει να επιλέξω και πως το μαθαίνεις αυτό όταν πας να αγοράσεις απο σκρουτζμάγαζο? ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Και που να δεις την καμερα σε νυχτερινες και χαμηλου φωτισμου.

Εκει να δεις διαφορα. Εχω κανει 9 συγκριτικα κινητων συνολικα και εχω μια καλη εικονα στον τομεα καμερας.

Ερωτηση προς οποιον το εχει αγορασει καινουργιο του κουτιου:

Το κινητο εχει στην πλατη αυτοκολλητη μεμβρανη οπως και μπροστα η οχι?

 

εμένα του κουτιού δεν έιχε μεβράνη στην πλάτη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Δςύτςρη μέρα σεταρισμένη η συσκευή και ακόμα δεν μου έχει έρθει η μικρή αναβάθμιση της λολιποπ. Είμαι ακόμα στην 20e. Τι γίνεται; Είναι κι αλλοι φίλοι στην προηγούμενη που δεν τους έχει έρθει η αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Δςύτςρη μέρα σεταρισμένη η συσκευή και ακόμα δεν μου έχει έρθει η μικρή αναβάθμιση της λολιποπ. Είμαι ακόμα στην 20e. Τι γίνεται; Είναι κι αλλοι φίλοι στην προηγούμενη που δεν τους έχει έρθει η αναβάθμιση;

Συνδεσες καθόλου με pc suite μήπως και σου έχει έρθει ακόμα ΟΤΑ?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

412 τελευταια. Γιαννη πως το κανεις; εμενα δεν εχει τις επιλογες στις ρυθμισεις

 

Δεν θυμάμαι, το είχα βρει τυχαία, αλλά δεν είχα λόγο να αλλάξω κάτι. Γίνεται πάντως, google it

Link to comment
Share on other sites

Και που να δεις την καμερα σε νυχτερινες και χαμηλου φωτισμου.

Εκει να δεις διαφορα. Εχω κανει 9 συγκριτικα κινητων συνολικα και εχω μια καλη εικονα στον τομεα καμερας.

Ερωτηση προς οποιον το εχει αγορασει καινουργιο του κουτιου:

Το κινητο εχει στην πλατη αυτοκολλητη μεμβρανη οπως και μπροστα η οχι?

 

Μολης περασα το λολιποπ.εμενα φιλε μου δεν ειχε πισω αυτοκολητο παρτιδα 411 32 gb. Λευκο.

Δεν εχω λογια το κινητο ειναι απιστευτο πραγματικα.

Ναι καλυτερη καμερα αυτο βλεπω και εγω αν και δεν προλαβα να το δω πολυ ακομη γιατι εχω παθει πλακα με την οθονη.

Τελικα η 1080p ειναι πολυ πισω.

Κατι ακομα νομιζω πως πριν ειχα ενα καρο και τωρα νομιζω πως εχω μπουκατι βενομ λες να μου φαινεται?:)

 

Επισης εχω να πω οτι μετα απο αυτη την μεταβαση σε αυτο το κινητο οσα σαμσουνγκ περασαν απο τα χερια μου ακομη και το νοτε4 (ξανα ζεσταμενο φαγητο) εχω να πω ενα εχω την εντυπωση οτι μας δουλευε κανονηκα θεμα ποιοτητας και πολλα αλλα.

Πολυ ξεκουραστη η οθονη του λαγκ και προβλημα τιποτα βραχος.

Link to comment
Share on other sites

Κσλό είναι πάντως όποιος παίρνει ένα τηλέφωνο να περιμένει κάποιες μέρες μέχρι να κάνει κριτική. Εγώ όταν πήρα το lg g3 είχα αγανακτήσει με τα κουμπιά στο πίσω μέρος πλέον τα έχω συνηθίσει και όταν ανοίγω τον ήχο δεν πατάω την κάμερα. Πήρες ένα τηλέφωνο μια μέρα και αρχίζεις να το αξιολογεις? Και η αξιολόγηση σου είναι σωστή? Εγώ το g3 το έχω από τον Οκτώβριο έχω αλλάξει αρκετά κινητά, εχω αγάπη για τα smartphones και με όση αντικειμενικότητα μπορώ να έχω λέω. Το τηλέφωνο είναι super και το έχω βολευτεί. Οι απόλυτες επιδόσεις δεν με αφορούν ούτε και με αφορούσαν ποτέ μα μην φέρω βιντεάκια speed test από το youtube που το δείχνουν σε σχέση με τις άλλες ναυαρχίδες ίδιο και πολλές φορές και καλύτερο

 

Οταν έχεις εμπειρία ναι μπορείς να κάνεις κριτική.ίσως οχι με ασφαλής συμπεράσματά,ίσως με μία απόκλισή του 20% όμως ναι.στο μόνο πού δεν βγαίνει συμπέρασμά εύκολα είναι η μπαταρία.

Και ναι,στην αρχή το g3 δεν δούλευε και παραδειγματικά.χειρότερα από το g2,απλά θέλησα να του δώσω ευκαιρία.και τελικά η ευκαιρία άξιζε.το τηλέφωνο έχει μεταμορφωθεί.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αλλαξει πολλα κινητα σαν πρωτη αποψη αυτα που ειδα αυτα ειπα λαγκ δεν εχει για την μπαταρια δεν ξερω φυσικα για αυτο και δεν λεω κατι.κατα τα αλλα ειναι φοβερο.

 

Μπηκα να κατεβασω τις εφαρμογες που ειχα αγορασμενες στο νοτε και τωρα μου βγαζει οτι πρεπει να τις αγορασω παλι ...τι τρεχει παιδια ξερει να μου πει καποιος τι γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Οταν έχεις εμπειρία ναι μπορείς να κάνεις κριτική.ίσως οχι με ασφαλής συμπεράσματά,ίσως με μία απόκλισή του 20% όμως ναι.στο μόνο πού δεν βγαίνει συμπέρασμά εύκολα είναι η μπαταρία.

Και ναι,στην αρχή το g3 δεν δούλευε και παραδειγματικά.χειρότερα από το g2,απλά θέλησα να του δώσω ευκαιρία.και τελικά η ευκαιρία άξιζε.το τηλέφωνο έχει μεταμορφωθεί.

 

Οταν λες οτι εχει μεταμορφωθει προφανως προς το καλυτερο να υποθεσω με καποια αναβαθμιση;

Εγω λογω οικονομικων πηρα το 16αρι αλλα καινουργιο του κουτιου θελω να πιστευω οτι δεν θα εχω lag και κολληματα που δεν επελεξα το 32αρι...

 

Φιλε lenovo εχω συγκριτικα ανεβασμενα καιρο τωρα μεταξυ note 3 και g2. Το g2 μακραν καλυτερο οποτε....καταλαβαινεις.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες οτι εχει μεταμορφωθει προφανως προς το καλυτερο να υποθεσω με καποια αναβαθμιση;

Εγω λογω οικονομικων πηρα το 16αρι αλλα καινουργιο του κουτιου θελω να πιστευω οτι δεν θα εχω lag και κολληματα που δεν επελεξα το 32αρι...

Ναι οι πρώτες παρτίδες είχαν θέματα στο

Software. Μια χαρά είναι το 16αρι απροβληματιστο θα είναι!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με lollipop (V20f) αν γυρισουμε σε art μορφη πατωντας 7 φορες πανω στον αριθμο κατασκευης, οπως και στην kitkat θα κερδισουμε κατι αν κανουμε τα ιδια βηματα στα animations 0.5x κλπ,κλπ... οσον αφορα το shuttering - lag ή δεν αποσκοπει σε κατι ?????Παντως τυχαια πατησα πανω και ανακαλυψα οτι και στην lollipop μπορεις να γινεις developer...

 

Η lollipop ειναι σε art και δεν υπαρχει επιλογη για κατι αλλο, στις επιλογες προγραμματιστη, μπορεις να κοψεις animations κανονικα ή να τα κανεις πιο γρηγορα και βοηθαει στο shuttering που ετσι και αλλιως ειναι περιορισμενο με lollipop. Μην βαλεις σε καμια περιπτωση να κλεινουν οι εφαρμογες με το που πατας back ή home για να κερδισεις σε ram και πιο αργο θα γινει και θα τρωει και μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κι αλλιως δεν ξερω απο που ενεργοποιειται η επιλογη αυτη που λες οποτε το μονο που εκανα εβαλα και τα 3 τα animations σε 0.5 κλιμακα (οπως το ειχα και στην kitkat) και μεχρι εκει...Α δεν ηξερα οτι εχεις αυτη την δυνατοτητα να κλεινουν οι background εφαρμογες με το που παρας back ή home button....
Link to comment
Share on other sites

Αυτος που λες ειναι shuttering, οχι lag. Στο nova ειναι καλυτερα τα πραγματα γιατι κοβει την ταχυτητα ή τελειως το animation οποτε, μπορεις να το κανεις και μονος, απο το μενου του προγραμματιστη και εχει ιδιο αποτελεσμα, εμενα με πολλα widgets δεν κανει shuttering σχεδον ποτε.

 

Τι εννοούμε ως lag τότε. Και το shuttering μορφής lag δεν είναι. Τουλάχιστον αυτό πιστεύω εγώ. Το να "κολλάει" δηλαδή το animation το λέμε shuttering και όχι lag?

 

Απο οτι καταλαβαινω τα πρωτα κομματια ηταν τα προβληματικα...και μενα την 20ε εχει για αναβάθμιση .. Η κιτ κατ ειναι;

 

20 μπροστά = lollipop

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση υπάρχει για το LG g3 κάτι αντίστοιχο με το screen mirroring που έχει το s4 γιατί θέλω να συνδέω με το home cinema που είναι Samsung
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοούμε ως lag τότε. Και το shuttering μορφής lag δεν είναι. Τουλάχιστον αυτό πιστεύω εγώ. Το να "κολλάει" δηλαδή το animation το λέμε shuttering και όχι lag?

 

Shuttering και framedrops στην πραξη ειναι οπτικο μη στρωτο scroll, αλλα χρονικα δεν σου κανει πιο αργο το τηλεφωνο, κοβοντας τα εφε κυλισης, σου δινει την ψευδαισθηση οτι ειναι γινετε πιο γρηγορο, για παραδειγμα, αν βαλεις το μενου ειδοποιησεων να κατεβαινει με την μια (δεν φαινετε-φαινεται) και κανει 200msec να ανοιξει ατοφιο σου φαινεται νορμαλ, αν ομως εχει εφε κυλισης, (δεν εμφανιζεται ολοκληρο αλλα τμηματικα τσουλοντας), πρακτικα σε 200msec θα εχει ανοιξει παλι, αλλα αν το animation κανει σπασιματα θα σου φανει πιο αργο, στην πραξη ομως αν κανει 500msec ειναι πιο αργο και αυτο ειναι lag, οχι αν δεν μπορει να παιξει στρωτα το animation. Παντως τα animations εχω δει να ισοπεδωνουν και πιο γρηγορα τηλεφωνα, καλυτερα να τα κλεινεις, τσαμπα μπαταρια καις ετσι και αλλιως, καποιοι βεβαια, δεν τους φτανουν καν τα απλα και το πανε ενα βημα πιο περα, βαζουνε και live wallpaper και γινετε πανυγηρι, π.χ. go launcher + βαρια skins και περιεργα transitions + live wallpapers + πολλα widgets, δεν πιστευω οτι υπαρχει κινητο που θα τα σηκωσει ολα αυτα στρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση υπάρχει για το LG g3 κάτι αντίστοιχο με το screen mirroring που έχει το s4 γιατί θέλω να συνδέω με το home cinema που είναι Samsung

Ταινία θες να δεις?, αν ναι μόλις ξεκινήσεις αναπαραγωγή έχει ένα εικονίδιο σαν ταμπλετ το πατάς και συνδεεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Shuttering και framedrops στην πραξη ειναι οπτικο μη στρωτο scroll, αλλα χρονικα δεν σου κανει πιο αργο το τηλεφωνο, κοβοντας τα εφε κυλισης, σου δινει την ψευδαισθηση οτι ειναι γινετε πιο γρηγορο, για παραδειγμα, αν βαλεις το μενου ειδοποιησεων να κατεβαινει με την μια (δεν φαινετε-φαινεται) και κανει 200msec να ανοιξει ατοφιο σου φαινεται νορμαλ, αν ομως εχει εφε κυλισης, (δεν εμφανιζεται ολοκληρο αλλα τμηματικα τσουλοντας), πρακτικα σε 200msec θα εχει ανοιξει παλι, αλλα αν το animation κανει σπασιματα θα σου φανει πιο αργο, στην πραξη ομως αν κανει 500msec ειναι πιο αργο και αυτο ειναι lag, οχι αν δεν μπορει να παιξει στρωτα το animation. Παντως τα animations εχω δει να ισοπεδωνουν και πιο γρηγορα τηλεφωνα, καλυτερα να τα κλεινεις, τσαμπα μπαταρια καις ετσι και αλλιως, καποιοι βεβαια, δεν τους φτανουν καν τα απλα και το πανε ενα βημα πιο περα, βαζουνε και live wallpaper και γινετε πανυγηρι, π.χ. go launcher + βαρια skins και περιεργα transitions + live wallpapers + πολλα widgets, δεν πιστευω οτι υπαρχει κινητο που θα τα σηκωσει ολα αυτα στρωτα.

 

Thanks. Εγώ γενικώς οποιαδήποτε καθυστέρηση ή σπάσιμο την ονομάζω lag. Τώρα αν είναι framedrop δεν με ενδιαφέρει. Και όταν παίζωένα game στο PC και πάει στα 20-30 fps λέω ότι λαγκάρει. Ασχέτως αν σαν έννοια δεν είναι σωστή ίσως.

Τώρα με την ακριβή έννοια του lag, σε μένα προσωπικά το G3 είναι εντελώς lag free. Όταν πατάω κάτι γίνεται αμέσως. Ότι επιλέγω. Κλπ κλπ. Ίσως άμα ανεβάσει θερμοκρασία σε πολύ βαριά χρήση. Όλα είναι υποκειμενικά. Προσωπικά δεν ακούω καν το gsm buzz παρόλο που αν κάτσω σε τελείως ήσυχο περιβάλλον και συγκεντρωθώ υπάρχει. Αλλά σε καθημερινή χρήση δεν το καταλαβαίνω καν.

Και αυτό εννοώ με lag free. Ότι σε daily use δεν έχω lag. Τώρα αν κάτσω και το τεστάρω επίτηδες να δω αν θα λαγκάρει, ε τότε εννοείται ότι θα το κάνει. Έτσι και στο PC μου μπορώ να βρω lag.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω σας εχει βγαλει κανενα προβλημα η εκδοση lollipop??

 

Ναι.αν και δεν είναι τόσο πρόβλημα.

πού και πού πετάει μήνυμα,η εφαρμογή ρυθμίσεις έκλεισε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...