Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Soultronic (LG) Battery BL-53YH 3800mah

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το έχω αγοράσει. Σκέφτομαι να το αγοράσω ίσως ειναι η λύση. Προσιτή τιμή στο σκρούτζ

 

Αν την πάρεις, η διαβάσεις καμια γνώμη έγκυρη ενημέρωσε με σε παρακαλώ. Γιατί ενω το λατρευω το κινητό η μπαταρία με δυσκολία μου βγάζει τη μέρα..

Υ.Γ. μάλλον είχα συνηθίσει στο note 2 που έφτανα 1.5 μέρα με άνεση..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι στο provider name

 

ναι αυτό λέω, τι πρέπει να λέει εκεί?εμένα λέει TMN

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αν την πάρεις, η διαβάσεις καμια γνώμη έγκυρη ενημέρωσε με σε παρακαλώ. Γιατί ενω το λατρευω το κινητό η μπαταρία με δυσκολία μου βγάζει τη μέρα..

Υ.Γ. μάλλον είχα συνηθίσει στο note 2 που έφτανα 1.5 μέρα με άνεση..

http://www.amazon.com/BL-53YH-3800mAh-Capacity-Business-Battery/dp/B00MAJV2DS

Link to comment
Share on other sites

 

Καποιος λεει σε comment.

This 3800 mAh battery doesn't last even as long as a LG 3000 mAh.

 

αυτο αναρωτιεμαι και εγω, θα ειναι πραγματικα τα 3800 ή...?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το bleeding είναι σαν αύξηση φωτός σε κάποιες μεριές τής οθόνης,συνήθως στην άκρη.σαφώς και υπάρχει θέμα αν είναι έντονο.

Οι amoled σαφώς και δεν είναι οι καλύτερες οθόνες.μικρότερη Ζωή.

 

Επίσης το 5ωρο πλέον το κλείνω χωρίς την προσθήκη καμίας rom.άχρηστες προσθήκες απλά.

ένα root μόνο θέλω.

 

Μικροτερη ζωη στα κινητα δεν υφιστατε, σε τηλεορασεις ειναι θεμα, γι'αυτο και δεν εχει κυκλοφορησει τετοια η samsung και εγκατελειψε και τις oled για μεγαλα panel, λογο κοστους. Στα κινητα ειναι οι καλυτερες οθονες κυριως στα τελευταια revision και οι ips φυσικα ειναι πολυ καλες με καποια θεματα οι χαμηλοτερης ποιοτητας, νομιζω ομως οτι η p-oled που εχει το glex 2 θα χτυπησει ταβανι.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος λεει σε comment.

 

 

αυτο αναρωτιεμαι και εγω, θα ειναι πραγματικα τα 3800 ή...?

Νομίζω θα ισχύσει το ή....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καποια ιδεα σχετικα με τουτο?

Μια ερωτηση, χωρις εξωτερικο προγραμμα, υπαρχει τροπος να κανω streeming μεσω wifi video απ το κινητο στην tv?

Δεν εννοω να βλεπω ολη την οθονη του κινητου στην tv αλλα μονο το video. Ειμαι με android Now 8.0

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι το κατάλαβα, έψαξα μετά και το είδα.Στο τηλ βέβαια είπε ότι δεν είναι.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η αντιμετωπιση της LG hellas για την ρωγμη στα πρωτα μοντελα; που βρισκεται κατω μερος του τηλεφωνου; Σημερα στον ηλιο ειδα οτι υπαρχει λιγο.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Σκεφτομαι την μεταβαση απο g2 σε g3. Ηθελα 2 ερωτησεις να σας κανω αν ειναι ευκολο.

Πρωτον, το 32αρι απο το 16gb εκτος απο την προφανη διαφορα σε χωρητικοτητα, το 1gb ram παραπανω εχει καποια αξιολογη διαφορα? αξιζει τον κοπο η οχι?

Kαι δευτερον, αν παω σε μεταχειρισμενο, απο ποια παρτιδα και μετα εχουν λυθει ολα τα θεματα?

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Σε ενημέρωση που έγινε στην συσκευή, μέσω PC suite, αναφέρει ως έκδοση αντροιντ 5.0 και έκδοση λογισμικού v20e.

 

Είναι σωστά αυτά; δεν θα έπρεπε να είναι 5.0.1? Δεν βρίσκει άλλες ενημερωσεις

Link to comment
Share on other sites

Σε ενημέρωση που έγινε στην συσκευή, μέσω PC suite, αναφέρει ως έκδοση αντροιντ 5.0 και έκδοση λογισμικού v20e.

 

Είναι σωστά αυτά; δεν θα έπρεπε να είναι 5.0.1? Δεν βρίσκει άλλες ενημερωσεις

 

Απ' ότι ξέρω η 5.0 είναι η τελευταία που βγήκε για το G3.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενημέρωση που έγινε στην συσκευή, μέσω PC suite, αναφέρει ως έκδοση αντροιντ 5.0 και έκδοση λογισμικού v20e.

 

Είναι σωστά αυτά; δεν θα έπρεπε να είναι 5.0.1? Δεν βρίσκει άλλες ενημερωσεις

 

Απ' ότι ξέρω η 5.0 είναι η τελευταία που βγήκε για το G3.

 

5.0 είναι η τελευταία για G3 απλά έχει βγει και ενα μικρό updtate απο v20e σε v20f περίπου στα 12mb.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Σκεφτομαι την μεταβαση απο g2 σε g3. Ηθελα 2 ερωτησεις να σας κανω αν ειναι ευκολο.

Πρωτον, το 32αρι απο το 16gb εκτος απο την προφανη διαφορα σε χωρητικοτητα, το 1gb ram παραπανω εχει καποια αξιολογη διαφορα? αξιζει τον κοπο η οχι?

Kαι δευτερον, αν παω σε μεταχειρισμενο, απο ποια παρτιδα και μετα εχουν λυθει ολα τα θεματα?

σας ευχαριστω

 

Με βάση διάφορα benchmarks (antutu etc) η διαφορά στην απόδοση είναι της τάξης του 4-7%. Αν λοιπόν δεν χρειάζεσαι τα 32G του εσωτερικού χώρου μια χαρά θα κάνεις την δουλειά σου και με τα 2.

 

Από όσο λένε τα παιδιά εδώ μέσα μετά το 408 είναι οκ, αν και έχω την εντύπωση πως τα προβλήματα που παρουσίασαν οι παλαιότερες παρτίδες ήταν θέμα software που λύθηκαν με τα Updates. Το μόνο γνωστό hardware θέμα είναι κάποιες ρωγμές σε παλαιότερα λευκά.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η αντιμετωπιση της LG hellas για την ρωγμη στα πρωτα μοντελα; που βρισκεται κατω μερος του τηλεφωνου; Σημερα στον ηλιο ειδα οτι υπαρχει λιγο.

 

απο οσο έχουν αναφέρει άλλα παιδιά παραπάνω το καλύπτει στην εγγύηση κανονικά.

 

Καλησπερα σας. Σκεφτομαι την μεταβαση απο g2 σε g3. Ηθελα 2 ερωτησεις να σας κανω αν ειναι ευκολο.

Πρωτον, το 32αρι απο το 16gb εκτος απο την προφανη διαφορα σε χωρητικοτητα, το 1gb ram παραπανω εχει καποια αξιολογη διαφορα? αξιζει τον κοπο η οχι?

Kαι δευτερον, αν παω σε μεταχειρισμενο, απο ποια παρτιδα και μετα εχουν λυθει ολα τα θεματα?

σας ευχαριστω

 

έχουν μικρές διαφορές στις μετρήσεις αλλά γενικά νομίζω είναι μίκρη η διαφορά χρημάτων για να μην προτιμήσεις το 32αρι. Απο 408 και μετά στο δεύτερο ερώτημα αλλά είναι και τι θα σου τύχει... εμένα έχουν δυο φίλες μου 406 και είναι απροβλημάτιστα όπως και το δικό μου που είναι 411

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Οκ, λοιπόν αφού έκανα την αναβάθμιση λολιποπ μέσω PC suite, το επόμενο βήμα είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, να καθαρίσει, ε; η πρέπει να γίνει από αλλου;
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους 2 για τις αμεσες απαντησεις σας.

Οι μετρησεις δεν με απασχολουν καθολου εξαλλου θεωρω τα benchmarks εικονικα.

Ο μονος μου ενδοιασμος ειναι πως ειχα διαβασει καπου οτι το 32αρι με τα 3gb ram ειναι πιο γρηγορο σε πλοηγηση και γενικοτερα χωρις lag λογω της παραπανω μνημης μιας και η οθονη ειναι qhd.

Εχω 2 επιλογες, η μεταχειρισμενο παρτιδα 410 32αρι στα 350 ευρω η καινουργιο παρτιδα 411 16αρι στα 330 ευρω. θα ηθελα την αποψη σας

Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους 2 για τις αμεσες απαντησεις σας.

Οι μετρησεις δεν με απασχολουν καθολου εξαλλου θεωρω τα benchmarks εικονικα.

Ο μονος μου ενδοιασμος ειναι πως ειχα διαβασει καπου οτι το 32αρι με τα 3gb ram ειναι πιο γρηγορο σε πλοηγηση και γενικοτερα χωρις lag λογω της παραπανω μνημης μιας και η οθονη ειναι qhd.

Εχω 2 επιλογες, η μεταχειρισμενο παρτιδα 410 32αρι στα 350 ευρω η καινουργιο παρτιδα 411 16αρι στα 330 ευρω. θα ηθελα την αποψη σας

Ευχαριστω και παλι

 

Σήμερα με τα τωρινά δεδομένα η ραμ δεν έχει να κάνει καθόλου ούτε με την οθόνη ούτε με την πλοήγηση. Το άνδροιδ κρατά ανοικτές εφαρμογές στην ραμ για γρήγορη μετάβαση, αν χρειαστεί παραπάνω απλά κλείνει κάποια, έτσι δεν γίνεται χρήση των 3. Ίσως στο μέλλον να τα χρειαστείς, αλλά δύσκολα το βλέπω. Προσωπικά στο δίλημμα σου επέλεξα το 16αρι και ας μπορούσα να πάρω το 32 οικονομικά.

 

Η οθόνη είναι θέμα επεξεργαστή που όμως παραμένει ο ίδιος, άρα καμία βελτίωση.

 

Στο skroutz ξεκινάει το 16αρι από 327 και το 32αρι από 377. Με βάση αυτό μάλλον βλέπω να σε συμφέρει να πάρεις το 16αρι καινούργιο. Αν ρίξει την τιμή του μεταχειρισμένου ακόμα κάνα 20αρι ανάλογα με πόσο καιρό το χει ίσως να το συζητήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια επειδη ειναι πολλες οι σελιδες μπορειτε να μου πειτε αν το αγορασω απο καποιο σκρουτζομαγαζο που το εχουν περιπου 200 ευρω λιγοτερο τι διαφορα εχει απο το να το αγορασω απο τα μαγαζια τυπου media κτλπ. Εκτος του οτι ειναι απο ευρωπαικη αντιπροσωπεια πρεπει να κανω καποιο ελεγχο?
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους 2 για τις αμεσες απαντησεις σας.

Οι μετρησεις δεν με απασχολουν καθολου εξαλλου θεωρω τα benchmarks εικονικα.

Ο μονος μου ενδοιασμος ειναι πως ειχα διαβασει καπου οτι το 32αρι με τα 3gb ram ειναι πιο γρηγορο σε πλοηγηση και γενικοτερα χωρις lag λογω της παραπανω μνημης μιας και η οθονη ειναι qhd.

Εχω 2 επιλογες, η μεταχειρισμενο παρτιδα 410 32αρι στα 350 ευρω η καινουργιο παρτιδα 411 16αρι στα 330 ευρω. θα ηθελα την αποψη σας

Ευχαριστω και παλι

 

Καινούργιο 32αρι παίζει κάπου στα 375 οπότε δεν αξίζει να το πάρεις μεταχειρισμενο στα 350. Αν θες να κινήθεις σε μικρότερο Budget είναι πολύ καλή η τιμή για το 16αρι. Αν αποφασίσεις να ανέβεις για εμένα ανέβα λίγο ακόμα αν μπορείς δηλαδή 25€ και παρτο καινούργιο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια επειδη ειναι πολλες οι σελιδες μπορειτε να μου πειτε αν το αγορασω απο καποιο σκρουτζομαγαζο που το εχουν περιπου 200 ευρω λιγοτερο τι διαφορα εχει απο το να το αγορασω απο τα μαγαζια τυπου media κτλπ. Εκτος του οτι ειναι απο ευρωπαικη αντιπροσωπεια πρεπει να κανω καποιο ελεγχο?

 

Τις αξιολογήσεις του μαγαζιού να ναι καλές, πχ το kinito.gr, kaizershop.gr για παράδειγμα έχουν πολύ καλές κριτικές. Εγώ το πήρα από το kdmobile.gr και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους 2 για τις αμεσες απαντησεις σας.

Οι μετρησεις δεν με απασχολουν καθολου εξαλλου θεωρω τα benchmarks εικονικα.

Ο μονος μου ενδοιασμος ειναι πως ειχα διαβασει καπου οτι το 32αρι με τα 3gb ram ειναι πιο γρηγορο σε πλοηγηση και γενικοτερα χωρις lag λογω της παραπανω μνημης μιας και η οθονη ειναι qhd.

Εχω 2 επιλογες, η μεταχειρισμενο παρτιδα 410 32αρι στα 350 ευρω η καινουργιο παρτιδα 411 16αρι στα 330 ευρω. θα ηθελα την αποψη σας

Ευχαριστω και παλι

 

350 μεταχειρισμένο??? LOL??? Φυσικά και ούτε συζήτηση ακόμα και να είναι πένα. με 30€ παραπάνω, λιγότερο δηλαδή από 10% παραπάνω έχεις καινούριο εντελώς του κουτιού. Εγώ προσωπικά πήρα 375 το 32αρι και δεν το μετάνιωσα καθόλου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

μεταχείρο το πολύ 300 εφόσον είναι αστέρι,διαφορετικά καινούριο!! χωρίς καμιά συζήτηση!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω μολις αγορασα το lg g3 το 16αρι και ειμαι πολυ ευχαριστημενος δεν μου εχει εμφανιστει κανενα προβλημα απο αυτα που αναφερθηκαν παραπανω οπως τα παρασιτα στο ακουστικο τις εφαρμογες που δεν φαινοντα στο παρασκηνιο οτι τρεχουν και δεν κολλαει καθολου ....εμενα σειρα ειναι 411 και κορεατικο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...