Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι δείχνει χωρίς να είμαι και σίγουρος.

Το bleeding είναι ξεθωριασμα σε ένα σημείο ή αυτό που φαίνεται στο δικό μου?

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ειναι το bleeding?

Δηλ τι κανει η οθόνη?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και σε σύγκριση με το s4 τραβηγμένη φώτο από το note 3 αι όχι από το g2... Το s4 φαίνεται τελείως σβηστο ενώ το g3 μου χάος... Αυτό είναι θέμα σοβαρό?

 

Τρέχουν και τα δύο το ίδιο βίντεο bleeding screen test στο YouTube

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω ειναι θεμα lcd.

Ενδεχομένως γιατί σε άλλη μια που έχω τραβήξει lg g3 vs s4 vs lg g2 έτσι φαίνεται απλά δεν μπορώ να την ανεβάσω για κάποιο λόγο... Ίσως βέβαια το g2 να φαίνεται λίγο καλύτερα από το δικό μου... Αλλά επειδή εγώ δεν μπορώ να ξεχωρίσω καθότι δεν το γνώριζα και σαφώς δεν το είχα παρατηρήσει αυτό θεωρείται bleeding και αν ναι είναι κακό? Δηλαδή είναι ελλατωματικο?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλο amoled και αλλο ips. Και γω σε galaxy και gflex δεν καταλαβαινα στο μαυρο οτι το τηλεφωνο ειναι ανοιχτο. Στο G3 φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλο amoled και αλλο ips. Και γω σε galaxy και gflex δεν καταλαβαινα στο μαυρο οτι το τηλεφωνο ειναι ανοιχτο. Στο G3 φαίνεται.

ok οπότε μάλλον τσάμπα ανησυχία πήρα..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα αν βαλεις τοην φωτεινοτητα τερμα μονο μαυρο δεν φαίνεται. Και μην μου πειτε οτι ειναι μαυρο?

Στις amoled οτι και να κανεις με την φωτεινοτητα στο μαυρο ειναι σαν να εχεις κλειστο το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα αν βαλεις τοην φωτεινοτητα τερμα μονο μαυρο δεν φαίνεται. Και μην μου πειτε οτι ειναι μαυρο?

Στις amoled οτι και να κανεις με την φωτεινοτητα στο μαυρο ειναι σαν να εχεις κλειστο το τηλ.

Εγώ μετά από όλα αυτά μπορώ να πω ότι φαίνεται μαύρο? :p:p:p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα δίπλα στο note μου στο σκοτάδι σε ένα bleeding test και νομίζω κάτι δεν πάει καλά στην οθόνη του g3 μου η ιδέα μου είναι :confused::eek::eek::eek::eek::eek:

 

Με τι την εβγαλες την φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Με τι την εβγαλες την φωτο?

Με g2 αλλά είναι πολύ κουνημενη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι amoled οταν απεικονιζουν μαυρο ουσιαστικα δεν αναβει το μερος της οθονης για αυτο και οσοι εχουν amoled προτιμουν μαυρα wallpaper οταν θελουν να εξοικονομήσουν οσο περισσοτερο μπορουν. Το κινητο σημερα με cm11 εβγαλε 5ωρες !!! Με wifi μονιμος ανοιχτο και το κινητο σε βαρια λειτουργια με 60% φωτεινότητα. Απιθανο τηλεφωνο...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Με g2 αλλά είναι πολύ κουνημενη

 

Οκ, νομιζα, οτι ειναι με μακρα εκθεση τπτ, αλλα τωρα που το εβαλα τερμα φωτεινοτητα (οχι auto) και μενα ετσι ειναι, δυστηχως τραγικη αντιθεση και black levels, ευτυχως που δεν προκειται ποτε μεσα στο σκοταδι να εχεις τερμα την φωτεινοτητα. Αυτο παντως ειναι περισσοτερο glowing και οχι bleeding, δεν χανει καποια γωνια, σε ολη την οθονη πλεον δεν υπαρχει μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, νομιζα, οτι ειναι με μακρα εκθεση τπτ, αλλα τωρα που το εβαλα τερμα φωτεινοτητα (οχι auto) και μενα ετσι ειναι, δυστηχως τραγικη αντιθεση και black levels, ευτυχως που δεν προκειται ποτε μεσα στο σκοταδι να εχεις τερμα την φωτεινοτητα. Αυτο παντως ειναι περισσοτερο glowing και οχι bleeding, δεν χανει καποια γωνια, σε ολη την οθονη πλεον δεν υπαρχει μαυρο.

Ναι απλά στην αρχή σκιαχτηκα λίγο προερχόμενος κιόλας από amoled και λίγο προκατειλημενος από όλα αυτά που διάβαζα για το g3 λέω δεν μπορεί κάποιο χουσουρι θα βγάλει και το δικό μου:p ευτυχώς δεν έχω παράπονο από την συσκευή και μέχρι τώρα κανένα θέμα απολύτως η φωτεινότητα είναι πάντα στο auto και είπα να κάνω ένα τεστ με τέρμα να δω για bleeding που με έβαλε σε λουκι ο φίλος ταξιδιώτης και λίγο τρομοκρατηθηκα... Παντως σοβαρά τώρα υπήρξε τόση υστερία με τα προβλήματα που έβγαλε αρχικά το κινητό πού νομίζω ότι του την έχω στημένη στη γωνία και περιμένω να βγάλει το παραμικρό έστω ένα μικρό lag για να πω να το είχαν δίκιο... Νομίζω λίγο πολύ κάτοχοι και μη όλοι έχουμε επηρεαστεί από αυτά που διαβάσαμε αρχικά... Πρέπει να μου φύγει το ψυχολογικό γιατί το κινητό πραγματικά είναι άψογο... Τώρα το γκριζαρισμα είναι θέμα οθόνης έτσι είναι η μετάβαση από amoled έχει τα καλά της έχει και τα κακά της... Εγώ προσωπικά θεωρώ την οθόνη του g3 πολύ πιο ξεκούραστη και από του s3 που είχα και από το note 3 που έχω και από το s4 που κυκλοφορεί στο σπίτι μου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά στην αρχή σκιαχτηκα λίγο προερχόμενος κιόλας από amoled και λίγο προκατειλημενος από όλα αυτά που διάβαζα για το g3 λέω δεν μπορεί κάποιο χουσουρι θα βγάλει και το δικό μου:p ευτυχώς δεν έχω παράπονο από την συσκευή και μέχρι τώρα κανένα θέμα απολύτως η φωτεινότητα είναι πάντα στο auto και είπα να κάνω ένα τεστ με τέρμα να δω για bleeding που με έβαλε σε λουκι ο φίλος ταξιδιώτης και λίγο τρομοκρατηθηκα... Παντως σοβαρά τώρα υπήρξε τόση υστερία με τα προβλήματα που έβγαλε αρχικά το κινητό πού νομίζω ότι του την έχω στημένη στη γωνία και περιμένω να βγάλει το παραμικρό έστω ένα μικρό lag για να πω να το είχαν δίκιο... Νομίζω λίγο πολύ κάτοχοι και μη όλοι έχουμε επηρεαστεί από αυτά που διαβάσαμε αρχικά... Πρέπει να μου φύγει το ψυχολογικό γιατί το κινητό πραγματικά είναι άψογο... Τώρα το γκριζαρισμα είναι θέμα οθόνης έτσι είναι η μετάβαση από amoled έχει τα καλά της έχει και τα κακά της... Εγώ προσωπικά θεωρώ την οθόνη του g3 πολύ πιο ξεκούραστη και από του s3 που είχα και από το note 3 που έχω και από το s4 που κυκλοφορεί στο σπίτι μου

 

Οι oled ειναι οι καλυτερες οθονες, δεν υπαρχει κατι καλυτερο, φτανει να ειναι rgb και βεβαια ο κατασκευαστης να σου δινει δυνατοτητα για calibration.

Link to comment
Share on other sites

Το bleeding είναι σαν αύξηση φωτός σε κάποιες μεριές τής οθόνης,συνήθως στην άκρη.σαφώς και υπάρχει θέμα αν είναι έντονο.

Οι amoled σαφώς και δεν είναι οι καλύτερες οθόνες.μικρότερη Ζωή.

 

Επίσης το 5ωρο πλέον το κλείνω χωρίς την προσθήκη καμίας rom.άχρηστες προσθήκες απλά.

ένα root μόνο θέλω.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο amoled άλλο oled

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο τεχνολογιες εχουν τα θεματακια τους, οι amoled παρουσιαζουν το φαινομενο "μνήμης" και οι LCD δεν τα πανε πολύ καλα με τα μάυρα.... Εγω πάντως προτιμώ τις lcd

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις γρηγορες εφαρμογες στην κουρτινα ειναι ενας διακοπτης που λεει Τ Ενεργεια.

Τι κανει αυτο?

 

Εμενα γιατι δεν υπαρχει στο κινητο μου το T action;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δεν υπαρχει στο κινητο μου το T action;

κουρτινα?γρηγορες εφαρμογες?

που ειναι αυτη η επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαίνουμε ότι το κινητό είναι unbranded?τι πρέπει να λέει στο lg phone from?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δεν υπαρχει στο κινητο μου το T action;

 

κουρτινα?γρηγορες εφαρμογες?

που ειναι αυτη η επιλογη?

 

και εγώ δεν το βρίσκω....! :worry::blink:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...