Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω πως βρηκα απο τι εγινε το restart τις προαλλες. Μου το ξανακανε. Μολις ανοιξα το hotspot και τις 2 φορες. Τι παιζει παιδια? Το εχει δει κανεις? Βεβαια μετα κ απο τις 2 επανεκκινησεις οταν ανοιξα το hotspot επαιξε σωστα...

 

Παντος restart με την v10h ειχα το πρωτο προχτες,Για αυτους που λενε οτι λυθηκε το θεμα.Εχω το 32αρι Ελληνικης Αντιπροσωπειας .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mε φουρνιά 408 δεν εχω απολυτως κανενα θεμα με το G3 (16gb).

Ουτε με ηχειο, ουτε με υπερθερμάνσεις (οκ ζεσταινεται με εντονη χρήση αλλα τιποτα επιληψιμο) ,ουτε και με restart.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχετε δοκιμασει να ενεργοποιησετε το hotspot δοκιμαστε το μια δυο φορες και πειτε μας αν θα φατε restart...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Για όσοι αναρωτιουνται διάφορες ενδιάμεσα 16/2ram με 32/3ram εγώ από 16αρι 406/Γαλλικό πήγα σε 32αρι 407/Ελληνικό

Διαφορες το ένα με το άλλο

Το 32αρι λιγότερο lag τελικά, ανοίγουν διαφορά apps /videos κτλ λίγο πιο γρήγορα

, μπαταρία μου φαίνεται με ίδια χρήση στο 32αρι είναι λίγο καλύτερα

Στο 16αρι είχα κίτρινη οθόνη στο 32αρι λευκό

Το 32αρι δεν ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου

Στο Ram όμως με ίδια apps κτλ στο 16αρι λέει 1.10gb γεμάτο ενώ στο 32αρι λέει μόνιμα 1.45gb γεμάτο... Τι γίνεται εκεί δεν ξέρω

Σε γενικές γραμμές μικρές διάφορες, εάν αξίζει να δώσεις 200ευρω παραπάνω, εγώ λέω όχι!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχετε δοκιμασει να ενεργοποιησετε το hotspot δοκιμαστε το μια δυο φορες και πειτε μας αν θα φατε restart...

 

Αν και δεν το χρησιμοποιώ, το έκανα μόλις τώρα 3 φορές και δούλεψε κανονικά. Έχω το 32 GB παρτίδα 408.

Γενικά 1 βδομάδα τώρα δεν έχω κανένα θέμα με restart και υπερθερμάνσεις. Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό, ερχόμενος από Note 2, το μέγεθος με έχει εντυπωσιάσει, απείρως βολικότερο.

Κατά τη γνώμη μου, μοναδικό μελανό σημείο είναι η μπαταρία: Άψογη στην αναμονή, αλλά στη χρήση κατεβαίνει πολύ γρήγορα.

Με Nova, ρουτ, ξήλωμα πολλών system apps και greenify, το κινητό τρέχει άψογα, χωρίς lags.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ενεργοποίησα εχθές το βράδυ για καμιά ώρα και δεν έκανε restart. Παρτίδα 406 με 10h

Παρομοίως με μια δοκιμή...407 με 10h.

 

Ερώτηση: ποιον τρόπο ρουτ να ακολουθήσω προκειμένου να δέχομαι αναβαθμίσεις OTA?

 

έχω δει διάφορες εκδοχές σε προηγούμενα posts

 

Ευχαριστώ

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως με μια δοκιμή...407 με 10h.

 

Ερώτηση: ποιον τρόπο ρουτ να ακολουθήσω προκειμένου να δέχομαι αναβαθμίσεις OTA?

 

έχω δει διάφορες εκδοχές σε προηγούμενα posts

 

Ευχαριστώ

 

Εγώ δοκίμασα με το stump root αρχικά, αλλά δεν έγινε - μου έβγαζε unsupported device.

Αντίθετα, με το purpledrake (που είναι εξίσου εύκολο) έγινε αμέσως.

Το τι θα γίνει με τα ΟΤΑ, θα το δούμε όταν έρθουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα με το stump root αρχικά, αλλά δεν έγινε - μου έβγαζε unsupported device.

Αντίθετα, με το purpledrake (που είναι εξίσου εύκολο) έγινε αμέσως.

Το τι θα γίνει με τα ΟΤΑ, θα το δούμε όταν έρθουν.

 

ακριβως ετσι και εγω!

Ελπιζω επισης να μη μας δουλευει η lg και να ξεκλειδωσει τον bootloader. Το κινητο με cyanogenmod δε θα εχει κανενα αντιπαλο

 

Yη. οποιος θελει ας υπογραψει μια αιτηση που θα σταλει στην lg για τον bootloader

 

https://www.change.org/p/lg-electronics-seoul-we-would-like-to-get-the-opportunity-to-unlock-bootloader-in-lg-phones?lang=en-GB#share

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

- Μετά από 3 βδομάδες χρήσης έχουμε και λέμε:

 

> Η καλύτερη αναλογια σε κάδρο συσκευής προς ενεργή οθόνη στις 5,5" ,κρατώντας το μέγεθος σε διαστάσεις 5ιντσου!!

 

> Πρώτη φορά σε επαναφορτιζόμενη συσκευή ,φορτιζει η συσκευή χωρίς να ζεσταίνεται η πλάτη ... ΟΥΤΕ ΚΑΝ χλιαρό !!!!!!! :X αυτά δεν γίνονται .... ούτε με σκηνοθεσία Σπίλμπεργκ !!! Εντάξει, φορτιζω με universal φορτιστή 1Ah, (3 με 3,5 περίπου ώρες από 15% μπαταρία σε 100%).

 

> Η συσκευή ,μου δίνει τη εντύπωση ότι μαθαίνει με την χρηση!!

- Σήμερα το πρωί την φόρτισα στα 13% με 55 ώρες λειτουργίας ( ενεργοποιημένη συνέχεια με δικτυο,δεδομενα,wifi, συγχρονισμοι πάντα on και φωτεινότητα στο 55% αυτοματη!! Συν κάθε μέρα από 40 λεπτά έως μια ωρα,LG health με gps+cellular ενεργά !!!

- Κάποια φορά εφτασα κοντά 6 ώρες οθόνη και φόρτισα σε λιγοτερο από 24 ώρες!

- Η χρηση είναι τελείως υποκειμενική. Σχεδόν όλη η χρηση μου ειναι στο νετ με WiFi και λιγοτερο με δεδομένα ,πολύ λίγα τηλέφωνα.

 

> Πολύ καλός και δυνατος ήχος στο μεγάφωνο (είμαι βαρυκοος) !!!!

- Πολύ καλός ο ήχος στο ακουστικο (δεν έχω ακούσει μέχρι σήμερα το τσιτσίρισμα που γράφετε ορισμένοι).

- Πολύ καλή η κάμερα για τα γούστα μου !!

- Δυνατο WiFi !!! (είμαι έναν οροφο πάνω από τον ρουτερ και σπάνια χανει το σήμα !!!, την στιγμή που σχεδόν όσες συσκευές ειχα/έχω το έχαναν/χάνουν συχνά ).

- Γρήγορο φόρτωμα των ιστοσελίδων ,είμαι ενθουσιασμένος από την απόδοση !!!

- Πολύ καλή (Αριστη θα έλεγα ) διαχειριση ενεργειας σε stand by !!!!!

- Πολύ καλή κατασκευή για συσκευή με αφαιρούμενη πλάτη!!

- Πολύ καλή ανάλυση οθόνης με ρεαλιστική απόδοση των χρωμάτων!! Με λουπα 4Χ ωρολογοποιου δεν διακρίνεται πιξελ!!!! (Σε οθόνη 1080 διακρίνονται)

 

> Είναι η πληρέστερη συσκευή τελευταίας τεχνολογίας που κυκλοφορεί!!!! Και εξηγώ:

- Δυνατος επεξεργαστής 2,5ghz snapdragon 4core

- Τελευταίας τεχνολογίας οθόνη 2Κ

- Πλήρη συνδεσιμότητα WiFi ,Bluetooth, NFC, infrared, microSD slot έως 128gb!!!!!

- Ράδιο fm RDS την στιγμή που οι άλλοι σχεδόν το κατήργησαν !!!!!

- Κάμερα με OIS, φλας και λεντ εστίασης πολύ καλής απόδοσης!!

- Αποσπώμενη μπαταρία ώστε όταν σου χαλάσει αυτή και όχι η συσκευή ,να μπορείς απλά να την αλλάξεις και να συνεχίσεις την χρηση της, ... ή να πάρεις κανα δυο να έχεις backup μαζί σου σε ενα βουνο πχ. για κανα τριημερο .... :cool:

- ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΑΖΙ ... τις έψαξα όλες!!!! Θα έχουν όλα τα παραπάνω εκτός card slot!! Ή θα έχουν card slot το ΠΟΛΥ μέχρι 64gb και δεν θα έχουν ράδιο FM ή NFC... Τέλος!!! :X

- Και με όλα τα παραπάνω είναι από τις φθηνότερες της κατηγορίας αυτης !!!!! :blink:

 

- Τι δεν μου αρέσει ;;;

- Το σχήμα του, καθαρά υποκειμενικο ,... θα ήθελα την πλάτη του επίπεδη και γύρω στα 8χιλ. πάχος.

- Τα μικροκολληματακια του UI τα οποία ευελπιστώ να μειωθούν ή και εξαλειφθούν με επερχόμενες αναβαθμίσεις!!

 

- Το λευκο της συσκευής μου ,έχω την αίσθηση ότι γριζαρει λίγο. Η διάφορα εντοπίζεται μόνο συγκριτικά με καποιο αλλο δίπλα του με εντονο λευκο, αλλιως δεν υπάρχει πρόβλημα, άλλωστε κι αυτο είναι υποκειμενικό. Χωρίς να θέλω να το δικαιολογήσω ,ενδεχομένως να είναι μια τεχνοτροπία της LG για να περιορίζει την κατανάλωση της μπαταρίας. Το βράδυ πχ. το βρίσκω πιο ξεκούραστο στην ανάγνωση κειμένου σε σχέση με το xzultra που ήταν έντονα φωτεινο θερμό και ψιλοκουραζε τα ματια (έπρεπε να κατεβάζω φωτεινότητα).

- Πάντως όπως ειπε ο φίλος v@ggelis ,του πλαισίου το δείγμα που τα έβαλα δίπλα δίπλα, ήταν πιο λευκό συγκριτικά !! Αλλά το λευκο στις συσκευές είναι μια πονεμένη ιστορία.

 

- Αν εξαιρεσω τα μικροκολληματακια που έχουν να κάνουν με την γραφη του λογισμικού της LG ,είναι μια υπέροχη συσκευή ...

- Χωρίς ενδοιασμούς, η πιο πληρης σε ενσωμάτωση δυνατοτήτων αυτή την εποχή αλλά και για την συνέχεια ,μιας και όλοι οι κατασκευαστές έχουν επιδοθεί σε μια κόντρα προσθαφαίρεσης (ή δεν θα έχει NFC, ή δεν θα έχει card slot, ... το ράδιο είδη σιγά σιγά καταργείται καθώς και η αποσπώμενη μπαταρία), με παράλληλη δυσανάλογα αύξηση της τιμής!!

- Ευελπιστώ στη συνεχή υποστήριξή της ώστε να γίνει τέλεια.

 

- Έχω Ρουμανική συσκευή 6RO unbranded EU παραγωγής 406 ,αγορασμενη από kaisershop η οποία με το που ενεργοποιήθηκε έκανε τρεις αναβαθμίσεις και είναι τώρα σε V10h.

- Μετά από τρεις εβδομάδες συνεχούς χρήσης δεν έχει παρουσιάσει κανενα απ' τα προβλήματα που αναφέρουν κάποιοι χρήστες εδώ.

 

Φιλικά

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

παιδες ερωτηση! Στο lg sync σας αφηνει στο g3 να μετακινησετε αρχεια στην sd card? Εμενα οχι. Μονο να τα αντιγραψω απο το κινητο ή να τα σβησω, οχι να προσθεσω. Εχω os mavericks
Link to comment
Share on other sites

παιδες ερωτηση! Στο lg sync σας αφηνει στο g3 να μετακινησετε αρχεια στην sd card? Εμενα οχι. Μονο να τα αντιγραψω απο το κινητο ή να τα σβησω, οχι να προσθεσω. Εχω os mavericks

 

Γιατί δεν χρησιμοποιείς android file transfer. Το βλέπει σαν USB stick με πρόσβαση και στην εσωτερική μνήμη και στην SD.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρησιμοποιείς android file transfer. Το βλέπει σαν USB stick με πρόσβαση και στην εσωτερική μνήμη και στην SD.

 

λες; απλα εβαλα αυτο και εγραφε στην αρχη " προσοχη , εαν εχετε android file transfer να το απεγκαταστησετε πριν βαλετε το lg sync"

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την quickCircle case της LG , με tempred glass (0.3mm) να μας πει αν κλείνει κανονικά η θήκη;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

λες; απλα εβαλα αυτο και εγραφε στην αρχη " προσοχη , εαν εχετε android file transfer να το απεγκαταστησετε πριν βαλετε το lg sync"

 

Ναι. Ένα από τα 2 μόνο μπορείς να έχεις. Εγώ είχα το android file transfer για το nexus 5 μου και το δοκίμασα όταν πήρα το G3 και λειτουργεί κανονικά οπότε δεν ασχολήθηκα περαιτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την quickCircle case της LG , με tempred glass (0.3mm) να μας πει αν κλείνει κανονικά η θήκη;

 

Έχω αυτή http://www.extreme-mobile.gr/p.LG-G3-D855-THiki-Flip-Quick-Circle-Case-Titan-Black-CCF-345G.1024588.html που δεν αντικαθιστά το καπάκι αλλά έχει και προστασία στις γωνίες με αυτό http://www.extreme-mobile.gr/p.LG-G3-D855-X-one-Premium-tempered-Glass-9H-Oleophobic-Ver-2-Screen-Protector.1031872.html και δένουν όπως πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Τρώει κολλήματα με την απόκριση . Εκεί που μου ρολαρει ωραια οταν το ανοίγω για να το χρησιμοποιήσω μετα από λίγη χρήση αρχίζει και γίνεται εκνευριστικό!! Δεν ρολαρει ο browser ομαλά. Για παράδειγμα η αφή στην οθόνη δεν έχει ομαλό -φυσιολογικό feedback, εκεί που πάω να κυλισω με το δάχτυλό μου το μενού με τις ρυθμίσεις Ή στον browser Ή στο Facebook. Δεν ρολαρει με την πρώτη επαφή του δακτύλου με την οθόνη εκει που θέλω εγώ, αλλά κλικαρει ετεροχρονισμένα σε σημεία που περνάει το δάχτυλο χωρίς να εχω κανει την αναλογη επιλογή. Δοκίμασα μήπως φταίει το tempered glass αλλα συνεχιζει το πρόβλημα. Δεν ξέρω είναι lagaρισμα αυτο το κόλλημα που τρώει ;
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το WiFi, ενώ βρίσκω το δίκτυο που θέλω να συνδεθώ και βάζω τον σωστό κωδικό μου λέει συνέχεια Αποτυχία συνδέσεις στο δίκτυο. Έχει συμβεί και σε άλλον αυτό? Έχω κάνει κάποιο λάθος σε κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει και με nova launcher ?

Τι είναι ο nova launcher;

 

Δοκίμασα και nova launcher απο play store. Τα ίδια και χειρότερα!!! Τηλέφωνο αύριο την LG να μου δώσουν τα λεφτά μου πισω !!!

Edited by m7ixalis
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το WiFi, ενώ βρίσκω το δίκτυο που θέλω να συνδεθώ και βάζω τον σωστό κωδικό μου λέει συνέχεια Αποτυχία συνδέσεις στο δίκτυο. Έχει συμβεί και σε άλλον αυτό? Έχω κάνει κάποιο λάθος σε κάποια ρύθμιση?

 

Σε δίκτυο καφετέριας το παθαίνεις ή στο δικό σου ? Αυτό συνήθως είναι θεμα μόντεμ και θέλει επανεκκίνηση. Μετά την επανεκκίνηση το κινητό συνδέεται κανονικά. Για καλό και για κακό σβήσε το δικτυο από το κινητό εάν είναι αποθηκευμένο και κανε νέα αποθήκευση μήπως κατά λάθος είχες βάλει λάθος κωδικό.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτησω αν και πως λειτουργει το smart notice, γιατι σε μενα δε λεει τιποτα εκτος απο την περιγραφη του καιρου..
Link to comment
Share on other sites

Σε δίκτυο καφετέριας το παθαίνεις ή στο δικό σου ? Αυτό συνήθως είναι θεμα μόντεμ και θέλει επανεκκίνηση. Μετά την επανεκκίνηση το κινητό συνδέεται κανονικά. Για καλό και για κακό σβήσε το δικτυο από το κινητό εάν είναι αποθηκευμένο και κανε νέα αποθήκευση μήπως κατά λάθος είχες βάλει λάθος κωδικό.

δεν με αφηνει να επιλεξω και να το διαγραψω,μου λεει μονο συνδεση με το δικτυο.

το εχω παθει μια στο σπιτι μου(εκανα επαναφορα εργοστασιακων και δουλεψε,αφου εκλεισα μοντεμ 5 φορες) και μια σε ενα αλλο σπιτι οπου ημουν εχθες.

:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...