Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε Ευχαριστώ για την απαντηση αν και δε μπορω να καταλαβω για ποιο λογο να βαλουν ενα εξαρτημα που κανει ενοχλητικο θόρυβο

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Σε Ευχαριστώ για την απαντηση αν και δε μπορω να καταλαβω για ποιο λογο να βαλουν ενα εξαρτημα που κανει ενοχλητικο θόρυβο

 

Και καταπληκτική δουλειά στις φωτογραφίες... Ειδικά στις βραδινές... Γενικά είναι από τα πιο χρήσιμα εργαλεία σε φωτογραφίες...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε Ευχαριστώ για την απαντηση αν και δε μπορω να καταλαβω για ποιο λογο να βαλουν ενα εξαρτημα που κανει ενοχλητικο θόρυβο

 

Γιατί βραδινές φώτο Αλλιώς Μόνο με τρίποδο θα μπορούσες να βγάλεις

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια το εχω ενα μηνα απο lag εχει αρκετω...εβαλα μετα nova k καπωσ βελτιωθηκε...αλλα παλι lagari...επανακινηση μου εκανε 2 φορεσ την μια ηταν ζεστο κ σκεφτικα οτι το εκανα για αυτο...την αλλη ομος ιταν παγωμενο..ειμαι στην 10h ...κ η αδερφη μου ποθ εχει το ιδιο κηνητο κ αυτη πολυ lag...απορο πωσ γινετε καποιοι k δεν βλεπουν lag...η δεν εχουν lag....τωρα η μπαταρια ειναι χαλια σε συγκριση με το νοτε....σε 19 wres eimai 20% με χαλαρη χρηση...μονο wifi...φωτεινοτιτα κατω απο την μεση...εχω παγωσει εφαρμογεσ κ με greenfy....eimai root k me xposed....το νοτε νομιζω ειναι καλητερο σε αυτα...αλλα το g3 μου αρεσει πιο πολυ εμφανισιακα...κ εχει καλητερη καμερα απο το νοτε..σκεφτομε να παρω το σ5...δεν ξερω τι να κανω...αυτο με την επανεκινηση δεν μου αρεσε....κ ειμαι 407 ιουλιο
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω περίπου 2-3 εβδομάδες και δε μου έχει κάνει επανεκκίνηση (παρτίδα 406). Στην αρχή το είχα με την 10a για 1 εβδομάδα περίπου και μετά πέρασα την 10h (μέσω του Εργαλείου Υποστήριξης LG Mobile). Τώρα για το lag, η αλήθεια είναι πως υπάρχει σε μικρό βαθμό και προσωπικά δε με ενοχλεί. Αλλά αν βελτιωθεί σε επόμενη έκδοση δε θα με χαλάσει κιόλας...
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]50318[/ATTACH]

 

Παιδιά το εικονίδιο αριστερά από το ρολόι τι είναι; συγχρονισμός; το βγάζει αρκετές φορές τη μέρα

Ναι ο συγχρονισμός είνα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για δώστε προτάσεις για αξεσουάρ.

Θέλω να πάρω ένα usb to otg cable Και ένα slimport adaptor.

Έχετε να προτείνεται κάποιο δοκιμασμένο;

Δεν με ενδιαφέρει από Ελλάδα .

Ας είναι και από eBay η aliexpress

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]50318[/ATTACH]

 

Παιδιά το εικονίδιο αριστερά από το ρολόι τι είναι; συγχρονισμός; το βγάζει αρκετές φορές τη μέρα

 

Συγχρονισμός είναι φίλε μου,κανε μία απενεργοποίηση γιατί καταπίνει ενέργεια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω. Αν σου κάτσει κίτρινη οθόνη τι γίνεται? Έχει τύχει σε πολλούς?

 

Δεν έχω θέμα στο G3 αλλά σε ανάλογη περίπτωση με nexus 5, στέλνεις το κινητό στο επίσημο service της LG (procordia) και ελέγχεται η συσκευή. Αν είναι όντως προβληματική η οθόνη θα στην αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω. Αν σου κάτσει κίτρινη οθόνη τι γίνεται? Έχει τύχει σε πολλούς?

 

Γενικά κίτρινη οθόνη?η σε ένα σημείο κάπου ας πούμε.

Αν είναι γενικά να σού πω ότι η οθόνη του,η μάλλον το λευκό του δεν είναι κι από τα καθαρότερα,μακράν καλύτερό του g2.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά κίτρινη οθόνη?η σε ένα σημείο κάπου ας πούμε.

Αν είναι γενικά να σού πω ότι η οθόνη του,η μάλλον το λευκό του δεν είναι κι από τα καθαρότερα,μακράν καλύτερό του g2.

Το πιο ψυχρό λευκό δεν σημαίνει και καλύτερο.

Συνήθως στο calibration monitors και TV επιλέγεται κάποια διαβάθμιση του θερμού (warm1,warm2,κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Έχεις δίκιο. Απλά είναι το τρίτο που έχω πάρει (καινούργιο 32gb και το πήρα εχθές το απόγευμα) και η οθόνη του έχει διαφορά από τα άλλα δύο. Το λευκό του είναι πιο θερμό και προς το κίτρινο. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι κακό αυτό. Στο μάτι πάντως είναι πιο φιλικό και στης φώτο με ανθρώπους σίγουρα καλύτερο . Γιαυτό το σκέφτομαι αν πρέπει να το αλλάξω η όχι.
Link to comment
Share on other sites

Αν το γυρίσω το g3 σε art θα υπάρχει θέμα ?

 

λογικα αρκετα. Δεν προτεινετε εχει προβληματα σε αρτ , απο restart εως ασυμβατοτητες εφαρμογων. Περιμενε το δεκεμβρη δεν αργει

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφαγα το πρωτο restart. Μετα το κινητο εκανε τον ηχο με το λογοτυπο και καπακι παλι restart. Μετα εκανε boot κανονικα αλλα δεν ζητησε πιν και για καποιο λογο ειχε χασει το φοντο στο homescreen... Επισης σημερα καταλαβα αυτο που λετε τον ηχο τσακ τσακ οταν μιλας απο το κινητο. Γενικα μιλαω με bt και δεν το ειχα παρατηρησει... Ξενερα παλι...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε εμένα το θερμό της οθόνης δεν με ενοχλεί. Ίσα ίσα που την κάνει και πιο κορεσμενη στα χρώματα. Επίσης από restart τίποτα και το ακουστικό καμπάνα. Το πίσω ηχείο μου φαίνεται πιο δυνατό από τα προηγούμενα που είχα. Δηλαδή σούπερ. Να πω ότι είναι σειρά 408 δηλαδή την πιο καινούργια και ήρθε με 10h από μαμά.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφαγα το πρωτο restart. Μετα το κινητο εκανε τον ηχο με το λογοτυπο και καπακι παλι restart. Μετα εκανε boot κανονικα αλλα δεν ζητησε πιν και για καποιο λογο ειχε χασει το φοντο στο homescreen... Επισης σημερα καταλαβα αυτο που λετε τον ηχο τσακ τσακ οταν μιλας απο το κινητο. Γενικα μιλαω με bt και δεν το ειχα παρατηρησει... Ξενερα παλι...

 

Αυτό με τον ήχο δεν νομίζω ότι θα παραμείνει έτσι.λογικά με κάποια αναβάθμιση θα στρώσει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω:

1) ποιά εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων δουλεύει ΚΑΛΑ και σωστά στο κινητό?

2) έχω την 407 έκδοση.... πέρα από μήνα κατασκευής... έχει κάποια άλλη διαφορά από την 406?

3) ποιες εφαρμογές με GPS και ποιες εκδόσεις τους, λειτουργούν σωστά στο G3?

 

από G2, απλά τέλειο!

:-)

Edited by morfikos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...