Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε και εγώ έχω την επιλογή για "τοπική ενημέρωση" ή "local update"! Πως γίνεται να την περάσω χωρίς να κάνω γενικό φορματ στο τηλέφωνό μου?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την 6.3.1 και θέλω να κάνω το rollback σε 6.2.1 με το H60-L02-L12_EMUI4.0_2_EMUI3.1

 

Δεν έχω όμως επιλογή για "τοπική ενημέρωση" ή "local update", πως γίνεται το Rollback;

 

Με δυο τρόπους

1. Κανεις πρωτα ενα backup στην sd και μετα Περνας Twrp - φλασαρεις το αρχειο Hwouc.zip - περνας ξανα το recovery.img της 6.3.1 και μετα φλασαρεις μεσω τοπικης ενημέρωσης το rollback Emui4-Emui3.1 - τοποθετεις την 6.2.1 στον dload φάκελο και εκει λοιπόν εγω προτείνω τοποθετηση της Rom με 3Κ. (Εδω στον φάκελο Emui 4.... http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor-6-stock-roms-t2963180 αυτα που θα χρειαστείς)

2. Τοποθετεις την 6.2.1 στον dload φάκελο - βγαζεις την sd και πατας ταυτόχρονα τα 3Κ - μολις ξεκινησει η διαδικασία (εμφανιστει ο κυκλος EMUI δηλαδή) τοποθετεις την sd στην θεση της και περιμενεις να ολοκληρωθει η διαδικασία.

Ο δευτερος τροπος αν και πιο ευκολος δεν το συστήνω επειδη εκτιμω οτι τοποθετούμε με σκληρο τρόπο τη Rom.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχω το H60-L12 με Β532 ποια είναι η πιο καινούρια κανονική έκδοση και ποια η ΒΕΤΑ; Γιατί δεν βγάζει πλέον μόνο του το κινητό ενημερώσεις; Πού θα βρώ τις καινούριες ενημερώσεις; Ίσως να έχουν απαντηθεί όλα αυτά αλλά δεν υπάρχει χρόνος για ψάξιμο. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έχω το H60-L12 με Β532 ποια είναι η πιο καινούρια κανονική έκδοση και ποια η ΒΕΤΑ; Γιατί δεν βγάζει πλέον μόνο του το κινητό ενημερώσεις; Πού θα βρώ τις καινούριες ενημερώσεις; Ίσως να έχουν απαντηθεί όλα αυτά αλλά δεν υπάρχει χρόνος για ψάξιμο. Ευχαριστώ

 

 

Εδω είσαι... http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=82 με την Β535

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασα την Β535 αφού πρώτα επανέφερα το τηλέφωνο σε στοκ κατάσταση της Β317. Πρέπει τώρα να το ρουτάρω για να πειράξω το local.prop για να έχω ξεχωριστά πεδία όνομα/επίθετο. Ακολουθώ τη διαδικασία από την πρώτη σελίδα αλλά το κινητό δεν μπαίνει σε recovery κατάσταση. Έχω ήδη φλασάρει το cwm αλλά πατώντας volume up+ power δεν κάνει τίποτα. Τι κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

 

ειμαι στην 316 και μου εχει ερθει αναβαθμιση στην επομενη. επειδη δεν εχω σκοπο να την κανω, ξερει κανεις πως να μην μου φαινεται η αναβαθμιση γιατι εκεινος ο ασος στις ρυθμισεις μου σπαει τα νευρα;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εγώ το κινητό το έχω δώσει στην κοπέλα μου και εχθές δεν της εμφάνισε τις επαφές του Google. Προσπάθησα να κάνω κάποιες κινήσεις αλλά τίποτα. Έβγαλα από παντού τον λογαριασμό Google και των ξανά έβαλα αλλά τώρα στον συγχρονισμό λείπει ο συγχρονισμός επαφών ενώ ξανά εγκατέστησα το apk. Τι κάνω?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εγώ το κινητό το έχω δώσει στην κοπέλα μου και εχθές δεν της εμφάνισε τις επαφές του Google. Προσπάθησα να κάνω κάποιες κινήσεις αλλά τίποτα. Έβγαλα από παντού τον λογαριασμό Google και των ξανά έβαλα αλλά τώρα στον συγχρονισμό λείπει ο συγχρονισμός επαφών ενώ ξανά εγκατέστησα το apk. Τι κάνω?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Hiapp πατας Google και κανεις εγκατάσταση την εφαρμογή απο εκει. Μετα πας ρυθμίσεις - εφαρμογές και δίνεις τις απαραίτητες άδειες στην εφαρμογή. . Κανε και μια επανεκκίνηση και περίμενε.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες Google πια ακριβώς εφαρμογή εννοείς?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες Google πια ακριβώς εφαρμογή εννοείς?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πληκτρολογεις google και κατεβάζεις την εφαρμογη με το ανθρωπακι.

Για τον συγχρονισμό ημερολογίου αυτη με τα πρασινα τετράγωνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα σε ολους

 

ειμαι στην 316 και μου εχει ερθει αναβαθμιση στην επομενη. επειδη δεν εχω σκοπο να την κανω, ξερει κανεις πως να μην μου φαινεται η αναβαθμιση γιατι εκεινος ο ασος στις ρυθμισεις μου σπαει τα νευρα;

 

ευχαριστώ

 

Πιεσε με τα δυο δάχτυλα (σαν σμικρυνση) την οθονη και κατω δεξια επιλέγεις τα περισσότερα. Εκει πας εικονίδια εφαρμογων σηματων και απενεργοποιεις οτι θες.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εγώ το κινητό το έχω δώσει στην κοπέλα μου και εχθές δεν της εμφάνισε τις επαφές του Google. Προσπάθησα να κάνω κάποιες κινήσεις αλλά τίποτα. Έβγαλα από παντού τον λογαριασμό Google και των ξανά έβαλα αλλά τώρα στον συγχρονισμό λείπει ο συγχρονισμός επαφών ενώ ξανά εγκατέστησα το apk. Τι κάνω?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα από τα Χριστούγεννα του 2015. Το πρόβλημα εμφανίζεται με ταυτόχρονη υπερκατανάλωση μπαταρίας και άνοδο της θερμοκρασίας του κινητού. Για τα δύο τελευταία ευθύνεται η συνεχής προσπάθεια του κινητού να συγχρονίσει τις επαφές με το λογαριασμό Google, γι'αυτό και βλέπεις το android core apps να'χει κατανάλωση 30% στη μπαταρία.

Βοήθησε όταν έβγαλα τo Viber, αλλά ξανα εμφανίστηκε το πρόβλημα. Περνάω τώρα στη Lollipop για να δω μήπως φταίει η Β317...

 

Αν θέλεις ψάξε παλιά μου ποστ σε αυτό το νήμα. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό για να σε παραπέμψω κατευθείαν στα συγκεκριμένα ποστ και τις απαντήσεις που πήρα, αν και κατάλαβα ότι ελάσχιστοι το αντιμετώπισαν αυτό το πρόβλημα.

 

Πάντως και να μήν έσβηνες τον λογαριασμό Google θα επανέρχονταν οι επαφές μόλις κατάφερνε το κινητό να συγχρονιστεί. Είναι όμως ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟ!!!!

Edited by douglas
Link to comment
Share on other sites

Μα την εφαρμογή με το ανθρωπακι την έχω. Απλά στις επιλογές συγχρονισμού δεν έχω επαφές

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι με το κινητο δε μου εμειναν πολλες επιλογες.

 

α) Το αφηνω να σαπισει στο σπιτι ή ακομα καλυτερα το πεταω σε καδο ανακυκλωσης.

 

β) Το παω Κινα με δικα μου εξοδα και πληρωνω οσα μου πουν, με ρισκο το κινητο να ερθει παλι χαλασμενο, εαν ειναι ελαττωματικο.

 

γ) Δοκιμαζω να το παω σε καποιον μαστορα εδω στην Ελλαδα να το ανοιξει και να δει μηπως καταφερει να κανει κατι. Εξαλλου η εγγυηση χαθηκε. Βεβαια εαν θελει αλλαγη η μητρικη πχ δε ξερω τι μπορει να καταφερει να κανει.

 

:(:(

Εχω απελπιστει. Σας ζηλευω ολους σας. Το κινητο παραμενει κλειστο τοσες ημερες. Δεν υπαρχει λογος να λειτουργει, αφου κλεινει συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω απελπιστει. Σας ζηλευω ολους σας. Το κινητο παραμενει κλειστο τοσες ημερες. Δεν υπαρχει λογος να λειτουργει, αφου κλεινει συνεχεια.

 

 

Στο πρωτο Honor 6 μου ειχα και γω το ιδιο θεμα φιλε μου.Βεβαια σε μενα ηταν σε λειτουργια μονο οταν το χα στον φορτιστη του.

Ετσι λοιπον αποφασισα να επικοινωνησω με το μαγαζι (To2c) και τελικα μου ζητησαν και εστειλα βιντεο.Τους το εστειλα και μετα απο 2 μηνες και καμια 5αρια email για να δω σε τι φαση βρισκομαστε το χα πισω σχεδον ολοκαινουργιο.

Το δευτερο τωρα το χω για backup συσκευη μηπως και συμβει κανα κακο (μακρια απο μας) στο P9 μου.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

στηλτο κινα φιλε. 9ευρω να παει και αλλα τοσα να γυρισει και εγω το brickαρα και το εστηλα. κριμα ειναι να το εχεις τουβλο στο σπιτι ειναι πολυ καλο κινητο. και αμα το πηρες απο κανενα vickmall το σερβις ειναι αψογο.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.εχω το h60-l12 6.2.1 μεσα και καθως περασα αλλη ρομ(emui4 6.6.1) μεσα κολλησε στο δευτερο boot logo (honor).ξεκλειδωσα το fastboot αλλα οτι και να κανω το κινητο αρνειται τα παντα.μονο στο fastboot μπαινει ολη την ωρα επαννεκινησεις.με το vol+απολυτως τιποτα δεν γινετε.οτι δοκιμασα με multi tool τιποτα.θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια σας.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.εχω το h60-l12 6.2.1 μεσα και καθως περασα αλλη ρομ(emui4 6.6.1) μεσα κολλησε στο δευτερο boot logo (honor).ξεκλειδωσα το fastboot αλλα οτι και να κανω το κινητο αρνειται τα παντα.μονο στο fastboot μπαινει ολη την ωρα επαννεκινησεις.με το vol+απολυτως τιποτα δεν γινετε.οτι δοκιμασα με multi tool τιποτα.θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια σας.ευχαριστω

 

Απο 6.2.1 πηγες σε 6.6.1;Απορω πως εκανε το Update. Περνα το recovery.img της 6.2.1 μέσω fastboot και δες εαν εχεις recovery ξανά.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Απο 6.2.1 πηγες σε 6.6.1;Απορω πως εκανε το Update. Περνα το recovery.img της 6.2.1 μέσω fastboot και δες εαν εχεις recovery ξανά.

 

γιαυτο εβγαλα νοκ ουτ το κινητο.που το βρισκω αυτο,μια μικρη βοηθεια?ασε που το εχο να φορτιζει γιατι αδειαζει απο μονο αφου δεν σβηνει και καιει πολυ

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο εβγαλα νοκ ουτ το κινητο.που το βρισκω αυτο,μια μικρη βοηθεια?ασε που το εχο να φορτιζει γιατι αδειαζει απο μονο αφου δεν σβηνει και καιει πολυ

 

 

 

https://drive.google.com/folderview?id=0ByQQKrZjTB9laXF5cXNHM0E1SEU&usp=sharing

 

Καλύτερα ομως να ακολουθήσεις τις οδηγίες απο την πρωτη σελιδα ολικη επαναφορά σε stock κατάσταση.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/folderview?id=0ByQQKrZjTB9laXF5cXNHM0E1SEU&usp=sharing

 

Καλύτερα ομως να ακολουθήσεις τις οδηγίες απο την πρωτη σελιδα ολικη επαναφορά σε stock κατάσταση.

 

μαλλον κανω κατι λαθος.στα ρεκοβερυ που μου εστειλες τα εχω δει και εγω αλλα δεν εχει μεσα την 6.2.1

επισης το αρχειο adb δεν υπαρχει.αυτα που τα βαζεις στο c:?εχω κατεβασει καποια μουλτι τοολς και τα τρεχω απο επιφανεια εργασιας.παιζει ρολο αυτο?επισης το cmd το τρεχουμε κατευθειαν?η πρεπει να βαλω κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

μαλλον κανω κατι λαθος.στα ρεκοβερυ που μου εστειλες τα εχω δει και εγω αλλα δεν εχει μεσα την 6.2.1

επισης το αρχειο adb δεν υπαρχει.αυτα που τα βαζεις στο c:?εχω κατεβασει καποια μουλτι τοολς και τα τρεχω απο επιφανεια εργασιας.παιζει ρολο αυτο?επισης το cmd το τρεχουμε κατευθειαν?η πρεπει να βαλω κατι αλλο

 

 

 

https://drive.google.com/folderview?id=0ByQQKrZjTB9lfnpEQnBiQ3BDVjlwTlVBRjUtbmZ2ak96U2pCNERuYTdBYzFxaHdLeXJLRDg&usp=sharing&tid=0ByQQKrZjTB9laXF5cXNHM0E1SEU .... Εψαξες παντου;Η Rom ειναι η iδια και για τα δυο μοντελα L02 και L12.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790 Κατεβασε το και φροντισε να χεις δημιουργησει εναν φακελο που να χει μεσα το cmd και το recovery.img ωστε οταν θα τρεξεις την εντολη να βρει το αρχειο.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Με δυο τρόπους

1. Κανεις πρωτα ενα backup στην sd και μετα Περνας Twrp - φλασαρεις το αρχειο Hwouc.zip - περνας ξανα το recovery.img της 6.3.1 και μετα φλασαρεις μεσω τοπικης ενημέρωσης το rollback Emui4-Emui3.1 - τοποθετεις την 6.2.1 στον dload φάκελο και εκει λοιπόν εγω προτείνω τοποθετηση της Rom με 3Κ. (Εδω στον φάκελο Emui 4.... http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor-6-stock-roms-t2963180 αυτα που θα χρειαστείς)

2. Τοποθετεις την 6.2.1 στον dload φάκελο - βγαζεις την sd και πατας ταυτόχρονα τα 3Κ - μολις ξεκινησει η διαδικασία (εμφανιστει ο κυκλος EMUI δηλαδή) τοποθετεις την sd στην θεση της και περιμενεις να ολοκληρωθει η διαδικασία.

Ο δευτερος τροπος αν και πιο ευκολος δεν το συστήνω επειδη εκτιμω οτι τοποθετούμε με σκληρο τρόπο τη Rom.

 

Thanks, για την απάντηση!

 

Από ότι καταλαβαίνω είμαι εγκλωβισμένος εδώ και χωρίς απώλεια δεδομένων δεν θα απεγκλωβιστώ ;)

 

Η πρώτη επιλογή μου φαίνεται "βουνό" άρα αν το κάνω θα επιλέξω τον δεύτερο τρόπο, απλά μια απορία αν μείνω εδώ (μιας και δεν έχω παρατηρήσει σημαντικά προβλήματα) εφόσον η huawei ανεβάσει επίσημα έκδοση μεγαλύτερη από 6.2.1 θα κάνει αυτόματα αναβάθμιση από την 6.3.1 που είμαι τώρα στην νέα;

Link to comment
Share on other sites

Thanks, για την απάντηση!

 

Από ότι καταλαβαίνω είμαι εγκλωβισμένος εδώ και χωρίς απώλεια δεδομένων δεν θα απεγκλωβιστώ ;)

 

Η πρώτη επιλογή μου φαίνεται "βουνό" άρα αν το κάνω θα επιλέξω τον δεύτερο τρόπο, απλά μια απορία αν μείνω εδώ (μιας και δεν έχω παρατηρήσει σημαντικά προβλήματα) εφόσον η huawei ανεβάσει επίσημα έκδοση μεγαλύτερη από 6.2.1 θα κάνει αυτόματα αναβάθμιση από την 6.3.1 που είμαι τώρα στην νέα;

 

Πριν κανουμε οποιαδηποτε ενεργεια κανουμε ενα Backup στην sd.Μετα θα χρειαστει να περασεις μονο λογαριασμους email κ.τ.λ.

Απεφυγε τον δευτερο τροπο επειδη το σκι@#$% το κακομοιρο το τηλ...εγω το χω κανει ηδη μια φορα αλλα δε γινοτανε αλλιως.:wacko:

Χλωμο το βλεπω να γινεται κατι τετοιο με τις αναβαθμισεις ΟΤΑ που παρατηρω τον τελευταιο καιρο.:mad:

Επισης εκει που βρισκεσαι (Beta MM) εισαι εγλωβισμενος επειδη δεν δουλευει το update 6.3.1->6.3.16 οποτε αναγκαστικα μονοδρομος η επιστροφη στην 6.2.1:cry:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

στηλτο κινα φιλε. 9ευρω να παει και αλλα τοσα να γυρισει και εγω το brickαρα και το εστηλα. κριμα ειναι να το εχεις τουβλο στο σπιτι ειναι πολυ καλο κινητο. και αμα το πηρες απο κανενα vickmall το σερβις ειναι αψογο.

 

Από περιέργεια πόσο σου κόστισε; 18 ευρώ μεταφορικά συν το ξεμπρικαρισμα από Κινέζους

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα επειδη ηταν μεσα στην εγγυηση κοστισε 7 ευρω (συστημενο με tracking number) τα μεταφορικα μονο.Μου το εστειλαν πισω χωρις χρεωση.:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...