Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

 

εχει βρει κανείς βάση αυτοκινήτου για το κινητό μας; με ενδιαφέρει μόνο βάση για το ταμπλό (ή στην χειρότερη για τζάμι). απλά θέλω να είναι σταθερή κατασκευή (όχι σκέτη πλαστικούρα) και δυνατή βεντούζα. αν έχετε link θα με βοηθήσετε ιδιαίτερα.

 

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν βγάζω φωτογραφία με την μπροστινή κάμερα κάνει αναστροφή την εικόνα! Πχ τα γράμματα δεν διαβάζονται είναι ανάποδα!το έχει παρατηρήσει κανείς; Αλλάζει με κάποιο τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Εχει εδω και καμποσο καιρο που οταν ανοιγω την εφαρμογη Hicare στην καρτελα "υπηρεσιες" και παταω στο εικονιδιο "ενημερωση" μου εβγαζε διαθεσιμη ενημερωση για το κινητο , την Β535-Β850.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160522/467c5648db7a8fc292ca5faf381a0647.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160522/79da16af4383f34a58683fb6c4d7cc14.jpg

 

Παταγα λοιπον στο "ενημερωση συστηματος" αλλα ζηταγε να συνδεθω με το Huawei ID για να την κατεβασω.

 

Το πρωι διαβαζοντας την πρωτη σελιδα του θεματος πετυχα το παρακατω :

 

 

 

 

Ακολουθησα λοιπον τις οδηγιες με την μονη διαφορα οτι προσθεσα ενα επιπλεον βημα. Μετα τo verification link που πατησα στο mail μου, πηγα στις ρυθμισεις του κινητου στους λογαριασμους και προσθεσα τον λογαριασμο "Αναγνωριστικο Huawei" .

 

Δοκιμασα να κατεβασω καποιο θεμα και το κατεβασε, ενω μεχρι τωρα ηθελε το Huawei ID. Ενεργοποιησα και το Huawei Cloud. Μαλιστα δοκιμασα και την "βοηθεια φιλου" , συνδεθηκε και ενεργοποιηθηκε κανονικα αλλα δεν εχω καποιον φιλο να το δοκιμασω ! :D

 

Μετα ειπα να δοκιμασω και στο Hicare αν θα κατεβει η αναβαθμιση και τελικα δουλεψε! Κατεβαινει αλλα με αργους ρυθμους. Καποια στιγμη λεω να την περασω.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160522/ba54ca6fb203b2908ef9abd45071a1c1.jpg

 

Αυτα τα ολιγα , για οποιον ενδιαφερεται.

 

Ωραίος...Κι εγώ τα ίδια..Μόλις τώρα το κατέβασα και προχωράω στην αναβάθμιση..

Link to comment
Share on other sites

>Ωραίος...Κι εγώ τα ίδια..Μόλις τώρα το κατέβασα και προχωράω στην αναβάθμιση.>

535-850 . θεωρώ πως είναι beta αυτή η B850 ? (για άλλεσ χώρες?? δεν την δίνει το site)

(L-12)

 

κάποιο feedback για την έκδοση?

Edited by Thalis100
Link to comment
Share on other sites

Απο τη beta θα μπορεις να πας μετα με Ota ή τοπικη ενημερωση στη stable MM ευκολα ομως ,η θα θελει διάφορα zip πρωτα ?
Link to comment
Share on other sites

Το smartcare πώς απενεργοποιείται γενικά κι από τη μπάρα ειδοποιήσεων;;

 

Την είχα απενεργοποιήσει στην Β535,αλλά δεν θυμάμαι πως...

Link to comment
Share on other sites

μετά από 2 μέρες χρήσης ειδα ότι η custom rom kvip 6.5.16 είναι απο τις καλυτερες... διορθωμένη ,με παραπανω επιλογές (k-settings) , full παραμετροποίηση και rooted
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος...Κι εγώ τα ίδια..Μόλις τώρα το κατέβασα και προχωράω στην αναβάθμιση..

 

Το εχω κανει απο προχτες και ειναι ολα μια χαρα...ποτε δεν εχω κανει root και παντα κατεβαζα stable ενημερωσεις!

Προς το παρον ειμαι ευχαριστημενος κι εκανα το ιδιο και στης γυναικας, που πιστευω θα ταλαιπωρηθει με τα δικαιωματα των εφαρμογων της ΜΜ ή που θα τα δεχτει ολα σε ολες φυσικα........

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει απο προχτες και ειναι ολα μια χαρα...ποτε δεν εχω κανει root και παντα κατεβαζα stable ενημερωσεις!

Προς το παρον ειμαι ευχαριστημενος κι εκανα το ιδιο και στης γυναικας, που πιστευω θα ταλαιπωρηθει με τα δικαιωματα των εφαρμογων της ΜΜ ή που θα τα δεχτει ολα σε ολες φυσικα........

 

Ξέρεις πωςαπενεργοποιείται το smartcare,από τη μπάρα ειδοποιήσεων;

Link to comment
Share on other sites

μετά από 2 μέρες χρήσης ειδα ότι η custom rom kvip 6.5.16 είναι απο τις καλυτερες... διορθωμένη ,με παραπανω επιλογές (k-settings) , full παραμετροποίηση και rooted

 

Είναι εύκολο ένα λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία Official 6.5.16 την πέρασε κανείς;

Υπάρχουν προβλήματα; ρουταρισμα;

Ο διακόπτης 4g υπάρχει στα shortcuts στο dropdown μενού;

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που άλλαξα την μπαταρία το κινητό κλείνει συνέχεια. Ενώ είμαι σε μια εφαρμογή η μπαταρία πάει στο 0% ενώ είναι φορτισμένο και απενεργοποιειται. Όταν ανοίγει η στάθμη της μπαταρίας επανέρχεται. Είναι λες και για μια στιγμή η μπαταρία χάνει την επαφή με το κινητό. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Υπάρχει περίπτωση να έπεσα σε ελλατωματικο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Από aliexpress ψωνιζεις με revolut. Αξίζει να κάνεις λογαριασμό, πολλά πράγματα που θα τα πάρεις από Κίνα θα τα βρεις σε πολύ καλή τιμή στο αλι.

 

Έχω το L02 και είμαι από τον Γενάρη στην 6.2.1 έκδοση.

 

Η καλύτερη λύση για να αποφύγεις τις ημιτελεις φορτισεις είναι ένα power bank στο αυτοκίνητο.

Εκανα λογαριασμο στο aliexpress, εβγαλα και καρτα revolut και την αγορασα την tempered touch plus. Μολις την εβαλα, προς το παρων εντυπωσεις καλες. Κερδιζεις λιγο χωρο στην οθονη. Πολυ καλη προσθηκη και οι 2 συντομευσεις πανω αριστερα και δεξια. Τωρα απο ανθεκτικοτητα σε σχεση με το nillkin που ειχα πριν, δεν ξερω τι παιζει. Επισης, αν μπορουσαμε να αντιστρεψουμε κ τα πληκτρα κατω, το "πισω" να παει δεξια πχ, θα ηταν τελειο.

 

Όταν βγάζω φωτογραφία με την μπροστινή κάμερα κάνει αναστροφή την εικόνα! Πχ τα γράμματα δεν διαβάζονται είναι ανάποδα!το έχει παρατηρήσει κανείς; Αλλάζει με κάποιο τρόπο;

 

Ετσι κανει και σε εμενα. Νομιζω γενικα ολες οι μπροστινες καμερες των κινητων ετσι κανουν.

Το smartcare πώς απενεργοποιείται γενικά κι από τη μπάρα ειδοποιήσεων;;

 

Ξέρεις πωςαπενεργοποιείται το smartcare,από τη μπάρα ειδοποιήσεων;

Το smartcare δεν ξερω αν μπορεις να το βγαλεις κ απο την μπαρα ειδοποιησεων. Και εγω απενεργοποιημενο το εχω, αλλα ειναι μονιμα στην μπαρα.

μετά από 2 μέρες χρήσης ειδα ότι η custom rom kvip 6.5.16 είναι απο τις καλυτερες... διορθωμένη ,με παραπανω επιλογές (k-settings) , full παραμετροποίηση και rooted

Δωσε και σε εμας ενα link να δουμε τι παιζει με αυτην την rom.

 

Από τότε που άλλαξα την μπαταρία το κινητό κλείνει συνέχεια. Ενώ είμαι σε μια εφαρμογή η μπαταρία πάει στο 0% ενώ είναι φορτισμένο και απενεργοποιειται. Όταν ανοίγει η στάθμη της μπαταρίας επανέρχεται. Είναι λες και για μια στιγμή η μπαταρία χάνει την επαφή με το κινητό. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Υπάρχει περίπτωση να έπεσα σε ελλατωματικο κινητό;

 

Δοκιμασες να κανεις clear cache απο την recovery ? Αν οχι καντο. Φορτισε το το κινητο στο 100 % , απενεργοποιησε το, αστο να φορτιζει για κανα δεκαλεπτο ακομα, βγαλε τον φορτιστη, μπες recovery και κανε clear cache. Μετα πατα reboot. Καντο και δες μηπως βελτιωθει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εχω συνέχεια πρόβλημα με τις εφαρμογές της Google. Ολο κολλάνε κ κλείνουν τα gmail, chrome, play services κλπ τι μπορω να κανω? Ειμαι με την B316 L02
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζω φωτογραφία με την μπροστινή κάμερα κάνει αναστροφή την εικόνα! Πχ τα γράμματα δεν διαβάζονται είναι ανάποδα!το έχει παρατηρήσει κανείς; Αλλάζει με κάποιο τρόπο;

 

Ετσι κανει και σε εμενα. Νομιζω γενικα ολες οι μπροστινες καμερες των κινητων ετσι κανουν.

 

Ανοίγεις μπροστινή κάμερα, επιλέξεις τις 3 γραμμές πάνω δεξιά -> Ρυθμίσεις -> Αντανάκλαση καθρέφτη και το απενεργοποιείς.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εχω συνέχεια πρόβλημα με τις εφαρμογές της Google. Ολο κολλάνε κ κλείνουν τα gmail, chrome, play services κλπ τι μπορω να κανω? Ειμαι με την B316 L02

 

Και μένα ακριβώς τα ίδια. Θα ήρθε κανένα update και μας τα χάλασε..

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο ένα λινκ;

 

https://mega.nz/#!HQ5jHaTJ!e2mkd2e-iw54D2imRrLq8wyUUgeE83CwKY1Fc3LDQtk 6.5.16 kvip

https://mega.nz/#!bAY1HaxA!-t64rbMuO__DNHn1JFIFRCoZ9LXFNidsgJ5ZE-pskaA patch

Edited by mixalisvk
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ!

 

Να φανταστώ πρέπει να το φλασάρω από TWRP? Πρέπει να είμαι σε 6.5.16 ή δεν έχει σημασία ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Να φανταστώ πρέπει να το φλασάρω από TWRP? Πρέπει να είμαι σε 6.5.16 ή δεν έχει σημασία ;

ναι twrp θελει...δεν εχει σημασια ..εγω ημουν σε 6.3.16 fail install και περασε κανονικα

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

ναι twrp θελει...δεν εχει σημασια ..εγω ημουν σε 6.3.16 fail install και περασε κανονικα

 

Aπό 316 που είμαι δεν καταφέρνει. Βγάζει φέιλ. ϊσως θέλει νεότερη έκδοση twrp. Γνωρίζει κάποιος πως από 316 θα πάω σε Emui 4?

 

EDIT: Με τοπικές ενημερώσεις κατάφερα κανονικά να πάω σε 6.3.1 και προσπαθώ να φλασάρω τώρα αλλά αρνείται να bootαρει. Θα βρω άκρη που να πάρει

Edited by gtaddict
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις clear cache απο την recovery ? Αν οχι καντο. Φορτισε το το κινητο στο 100 % , απενεργοποιησε το, αστο να φορτιζει για κανα δεκαλεπτο ακομα, βγαλε τον φορτιστη, μπες recovery και κανε clear cache. Μετα πατα reboot. Καντο και δες μηπως βελτιωθει.
Ξανα τα ιδια προβληματα. Δεν εφερε καποιο αποτελεσμα. Αφου δεν εστρωσε και με αλλαγη μπαταριας ( αντιθετως εγινε χειροτερα!! ) πιστευω οτι εχω πεσει σε ελλατωματικη συσκευη. Δεν υπαρχει αυτη η ατυχια. :cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...