Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αναφερθεί από κάποιους ότι οι ειδοποιήσεις fb messenger, whatsapp δεν έρχονται παρά μόνο όταν ανοίξεις την εκάστοτε εφαρμογή. Ξέρουμε τι φταίει? Θέμα rom? Στο Notification Manager το έχω να επιτρέπει να στέλνει ειδοποιήσεις στην μπάρα ειδοποιήσεων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τεσταρα το κινητό με το stagefright detector και είναι ευάλωτο...

Πότε θα δώσουν επιτέλους αναβάθμιση για stable ώστε να το διορθώσουν? Άντε γιατί συνεχώς εκτός χρονοδιαγράμματος είναι με τη lollipop...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τεσταρα το κινητό με το stagefright detector και είναι ευάλωτο...

Πότε θα δώσουν επιτέλους αναβάθμιση για stable ώστε να το διορθώσουν? Άντε γιατί συνεχώς εκτός χρονοδιαγράμματος είναι με τη lollipop...

 

Στην τελευταία lollipop beta B521 έχει διορθωθεί πάντως...

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος στο thread σας! Έχω το Alcatel idol x+ και ψήνομαι για το Huawei honor 6 dual.έχει κανείς άποψη για το αν αξίζει η μετάβαση? Έχω διαβάσει συγκριτικά των specs αλλά ρωτώ αν είχε κανείς και τα δύο! Thanks!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος στο thread σας! Έχω το Alcatel idol x+ και ψήνομαι για το Huawei honor 6 dual.έχει κανείς άποψη για το αν αξίζει η μετάβαση? Έχω διαβάσει συγκριτικά των specs αλλά ρωτώ αν είχε κανείς και τα δύο! Thanks!

 

 

 

Έχω χρησιμοποιήσει για 2-3 μέρες το idol x+ και αν εξαιρέσεις την πολύ ωραία οθόνη που έχει κατά τ αλλά εκτιμω πως θα πάθεις πολιτισμικό σοκ..:lol:

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος στο thread σας! Έχω το Alcatel idol x+ και ψήνομαι για το Huawei honor 6 dual.έχει κανείς άποψη για το αν αξίζει η μετάβαση? Έχω διαβάσει συγκριτικά των specs αλλά ρωτώ αν είχε κανείς και τα δύο! Thanks!

Δεν υπάρχει σύγκριση ,το idol το έχει φίλος, μπροστά στο honor υστερεί πολύ

Link to comment
Share on other sites

Thanks για το reply! Που προτείνεται για ασφαλή αγορά και καλή τιμή?? Επίσης αν το πάρω από έξω και παρουσιάζει πρόβλημα, καλύπτει κανείς από Ελλάδα ή ξανά έξω?
Link to comment
Share on other sites

Το βαρέθηκα ρε παίδες δεν ξερω... Και αυτή η λολι μας έχει βγάλει την παναγία

 

 

 

Και γω φιλέ μου μέχρι που δούλεψα για κάνα μήνα Lenovo Κ3 note και Meizu m1 note

και γύρισα σφαίρα πίσω. Ευτυχώς που δεν το είχα πουλήσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι όμως αναφέραμε πιο πριν πως στην Β507 υπήρχε προβλημα συμβατότητας με κάποια app, μπορεί να είναι και θέμα ROM οπότε.

 

 

 

Φιλτατε VirusPlus ποσό έχει προχωρήσει ή επιστήμη στη Lollipop beta;

Την τελευταία φορά είχα μείνει στην Β507.

 

Ώπα βρήκα και κατεβαζω updateB521.zip από Mega.Αξίζει να προχωρήσω;

Edited by CRISPAF77

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Ώπα βρήκα και κατεβαζω updateB521.zip από Mega.Αξίζει να προχωρήσω;

 

Είμαι μια βδομάδα περίπου στην Β521, δεν έχω αντιμετωπισει κάποιο προβλημα μέχρι στιγμής.

Θα μπορούσε να είναι stable :p

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μια βδομάδα περίπου στην Β521, δεν έχω αντιμετωπισει κάποιο προβλημα μέχρι στιγμής.

Θα μπορούσε να είναι stable :p

 

 

 

Αυτό ήθελα ν ακούσω...:D... Φορτίζω είμαι στο 11% και την περναω...:wacko:

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα ν ακούσω...:D... Φορτίζω είμαι στο 11% και την περναω...:wacko:

 

περιμενουμε και δικα σου νεα

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε και δικα σου νεα

 

 

 

Εννοείται... ξεκινάω σε 10' και αργότερα οι πρώτες εντυπώσεις.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γράψει όποιος έχει ελεύθερο χρόνο και διάθεση ένα σύντομο οδηγό για αναβάθμιση από b316 σε lollipop
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Από που την κατεβάζουμε την Β521 (Η60-L02);

Από εδώ;

https://mega.nz/#!VUERXDzC!d_r6C_cyeEWMszteG-L_bn9FjSYHUpftGti5PW_vUUI

Ευχαριστώ!

Edited by inspigr
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γράψει όποιος έχει ελεύθερο χρόνο και διάθεση ένα σύντομο οδηγό για αναβάθμιση από b316 σε lollipop

 

 

 

Βλέπε post #6765#...Καλημέρα.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

VirusPlus ειχες γράψει παλιότερα πως η αναβαθμιση στην φαση που βρίσκεται η emui3.1 beta σε rooted συσκευη οδηγει σε brick. αυτό το πρόβλημα προκαλείται και απο rootαρισμένη 316 ή μονο σε αναβάθμιση μεταξύ emui3.1?

μπορούμε να κανουμε απευθείας αναβάθμιση απο rooted 316 στην 521 ή θα πρέπει να unrootαριστούμε πρώτα?

 

Επίσης όπως είχε πει και ο Blue_Engineer καλό θα ηταν να μπει ο οδηγός που αναφέρεται στο post #6765# στην πρώτη σελίδα :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί από κάποιους ότι οι ειδοποιήσεις fb messenger, whatsapp δεν έρχονται παρά μόνο όταν ανοίξεις την εκάστοτε εφαρμογή. Ξέρουμε τι φταίει? Θέμα rom? Στο Notification Manager το έχω να επιτρέπει να στέλνει ειδοποιήσεις στην μπάρα ειδοποιήσεων.

 

Κανείς άλλος με ίδιο θέμα? Αυτό που παρατήρησα είναι πως σαν να μην ενεργοποιείται το wifi. Δηλαδή έστειλα ένα μήνυμα στο Whatsapp από το παλιό και φαινόταν να μην έχει παραδοθεί. Μόνο όταν άνοιξα το Whatsapp στο Honor ήρθε απευθείας το μνμ.

 

Καμιά ιδέα? Είμα με B316.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθές το βράδυ προσπαθώ να περάσω την Β521 (κλασικά μετονομασία σε update.zip και τοπική ενημέρωση) αλλά στο 5% την απορρίπτει.Τώρα έχω περασμένη την Β507.Καμία πρόταση;

VirusPlus εχω δοκιμασει τα παντα...εκτος απο Ultrex ..:lol:

Edited by CRISPAF77

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που δεν βλέπω και στεναχωριέμαι είναι η μη δυνατότητα 3.1 και ρουτ.

Όχι πως έχω κάποιο θέμα με την 4.4.2 και την 3.0 άλλα αν δεν υπάρξει δυνατότητα αναβάθμισης και διατήρησης του ρουτ τότε δεν βρίσκω τον λόγο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που δεν βλέπω και στεναχωριέμαι είναι η μη δυνατότητα 3.1 και ρουτ.

Όχι πως έχω κάποιο θέμα με την 4.4.2 και την 3.0 άλλα αν δεν υπάρξει δυνατότητα αναβάθμισης και διατήρησης του ρουτ τότε δεν βρίσκω τον λόγο

 

νομίζω πως υπάρχει η δυνατοτητα root με 3.1. απλά δεν υπάρχει η δυνατοτητα αναβάθμισης με 3.1 rooted.

αν κανω λάθος ας με διορθώσει κάποιος?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

VirusPlus ειχες γράψει παλιότερα πως η αναβαθμιση στην φαση που βρίσκεται η emui3.1 beta σε rooted συσκευη οδηγει σε brick. αυτό το πρόβλημα προκαλείται και απο rootαρισμένη 316 ή μονο σε αναβάθμιση μεταξύ emui3.1?

μπορούμε να κανουμε απευθείας αναβάθμιση απο rooted 316 στην 521 ή θα πρέπει να unrootαριστούμε πρώτα?

 

Δεν γνωρίζω, γιατί ήμουν σε dev και γύρισα σε stable, οπότε κι έχασα το root, για να περάσω την 3.1.

 

Απο χθές το βράδυ προσπαθώ να περάσω την Β521 (κλασικά μετονομασία σε update.zip και τοπική ενημέρωση) αλλά στο 5% την απορρίπτει.Τώρα έχω περασμένη την Β507.Καμία πρόταση;

VirusPlus εχω δοκιμασει τα παντα...εκτος απο Ultrex ..:lol:

 

Η Β521 περνάει μόνο από την Β316. Αν είσαι σε Β507 πρέπει να κάνεις rollback σε Β316 και μετά να βάλεις την Β521.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...