Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όσο γνωρίζω έχει βγει, αλλά ενδεχομένως να πρεπει να την κάνει με την μέθοδο TE.

 

ROM

http://hihonor.com/en/pages/support#?view=downloads

 

Επίσημες Οδηγίες

http://7961b64fc16ad15a92ef-9f98f1eddca1ebd26a80f4b64e8bd016.r62.cf3.rackcdn.com/downloads/Honor%206%20Software%20Update%20Guide.pdf

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Είναι και εγώ κάτοχος της συσκευής εδώ και μια εβδομάδα και μπορώ να πω ότι Έχω μείνει έκπληκτος από την ταχύτητα και την ποιότητα της.

Έχω παρατηρήσει όμως κάτι που δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή αν είναι έτσι η λειτουργία της συσκευής. Το Wi-Fi καθώς και το Bluetooth έχουν πολύ μικρή εμβέλεια. Μπορεί να είναι στο ένα μέτρο από το router και το σήμα του Wi-Fi δεν είναι φουλ. Αν απομακρυνθεί πάνω από τα 5-6 μέτρα, δεν έχει καθόλου σήμα. Το ίδιο συμβαίνει και με το Bluetooth, αν είναι σε απόσταση πάνω από ένα μέτρο αφού τη συσκευή, κάνει παράσιτα. Έχεις κάνεις κάποιο ιδέα για το τι μπορεί να φταίει.

H60-L02 emui 3.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είναι και εγώ κάτοχος της συσκευής εδώ και μια εβδομάδα και μπορώ να πω ότι Έχω μείνει έκπληκτος από την ταχύτητα και την ποιότητα της.

Έχω παρατηρήσει όμως κάτι που δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή αν είναι έτσι η λειτουργία της συσκευής. Το Wi-Fi καθώς και το Bluetooth έχουν πολύ μικρή εμβέλεια. Μπορεί να είναι στο ένα μέτρο από το router και το σήμα του Wi-Fi δεν είναι φουλ. Αν απομακρυνθεί πάνω από τα 5-6 μέτρα, δεν έχει καθόλου σήμα. Το ίδιο συμβαίνει και με το Bluetooth, αν είναι σε απόσταση πάνω από ένα μέτρο αφού τη συσκευή, κάνει παράσιτα. Έχεις κάνεις κάποιο ιδέα για το τι μπορεί να φταίει.

H60-L02 emui 3.

Σίγουρα εχεις πρόβλημα.

Ειδικα στο WiFi ειμαι στο απεναντι πεζοδρόμιο , το σπιτι μου ειναι στο έκτο οροφο και εχω σημα δυο γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είναι και εγώ κάτοχος της συσκευής εδώ και μια εβδομάδα και μπορώ να πω ότι Έχω μείνει έκπληκτος από την ταχύτητα και την ποιότητα της.

Έχω παρατηρήσει όμως κάτι που δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή αν είναι έτσι η λειτουργία της συσκευής. Το Wi-Fi καθώς και το Bluetooth έχουν πολύ μικρή εμβέλεια. Μπορεί να είναι στο ένα μέτρο από το router και το σήμα του Wi-Fi δεν είναι φουλ. Αν απομακρυνθεί πάνω από τα 5-6 μέτρα, δεν έχει καθόλου σήμα. Το ίδιο συμβαίνει και με το Bluetooth, αν είναι σε απόσταση πάνω από ένα μέτρο αφού τη συσκευή, κάνει παράσιτα. Έχεις κάνεις κάποιο ιδέα για το τι μπορεί να φταίει.

H60-L02 emui 3.

 

Φίλε μου πραγματικά στην εμβέλεια του σήματος κινητής και wifi το κινητό πραγματικά δεν παίζεται..Ποιο μοντέλο έχεις και ποια έκδοση φοράς?

Μήπως δεν έκατσε καλά καποια αναβάθμιση?Έκανες επαναφορά εργοστασιακών?Αν το κινητό σου βγάζει κάποια ενημέρωση κάνε την ota ή αλλιώς local update ή με 3 κουμπια.Υπάρχει πληρέστερος οδηγός στην πρώτη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν Huawei θα έστηνα άγαλμα τον Romano έξω από τα γραφεία μου! Η εταιρία του οφείλει πολλά στην διάδοση του κινητού στην Ελλάδα! Χάρη στην αρχική και συνεχόμενη αφιλοκερδή υποστήριξη του κινητού (καλές οι δυνατότητες, καλύτερη η υποστήριξη και δη κινέζικου), αφού αυτό διαδόθηκε πολύ γρήγορα....στην χώρα μας! Και τον άνθρωπο δεν τον γνωρίζω καθόλου, ούτε διαφήμιση θέλω να του κάνω αλλά ένα μεγάλο ευχαριστώ μετά από ένα χρόνο λειτουργίας-υποστήριξης-συμβουλών κ.λ.π. του HONOR 6 θα πρέπει να του το πούμε όλοι μας εδώ και δημόσια! Μετά ασφαλώς μπήκαν κι άλλα τζιμάνια..... αλλά κατόπιν εορτής!

 

Συμφωνώ τα μάλα..

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο είναι το H60-L02 και η έκδοση είναι η B317.

Το θέμα είναι ότι το παρατήρησα με το που ήρθε το τηλέφωνο, και από τότε έχει πάρει 2 OTA, την 316 και την 317.

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο είναι το H60-L02 και η έκδοση είναι η B317.

Το θέμα είναι ότι το παρατήρησα με το που ήρθε το τηλέφωνο, και από τότε έχει πάρει 2 OTA, την 316 και την 317.

Hardware - Κεραια

Link to comment
Share on other sites

... Και σε αυτή την περίπτωση τι κάνουμε? Ξέρει κανείς? Το στέλνω πίσω? Το Έχω πάρει από vickmall.

Το αναλαμβάνει η ελληνική αντιπροσωπία?

Link to comment
Share on other sites

... Και σε αυτή την περίπτωση τι κάνουμε? Ξέρει κανείς? Το στέλνω πίσω? Το Έχω πάρει από vickmall.

Το αναλαμβάνει η ελληνική αντιπροσωπία?

 

Δεν υπάρχει ελληνική αντιπροσωπεία. Η ελληνική Huawei δεν έχει πάρε δώσε με την Honor. Η ευρωπαϊκή honor δεν αναλαμβάνει. Πρέπει να το στείλεις vickmall.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως 3 μέρες τώρα με την 5.11.1 μπορώ να πω πως το κινητό πετάει...και από θέμα μπαταρίας.:)

 

Νίκος

 

Mε τα notifications ολα καλά; (messenger, viber κλπ) μέχρι την 317 που έχω τώρα δεν είχα το παραμικρό θέμα και ειμαι 100% ικανοποιημένος. Να περάσω την 11.1 ή θα αρχίσουν τα παρατράγουδα?!

Link to comment
Share on other sites

Mε τα notifications ολα καλά; (messenger, viber κλπ) μέχρι την 317 που έχω τώρα δεν είχα το παραμικρό θέμα και ειμαι 100% ικανοποιημένος. Να περάσω την 11.1 ή θα αρχίσουν τα παρατράγουδα?!

 

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω δοκιμάσει, γιατί συνηθισμένος από τις προηγούμενες ρομ με τα προβλήματα, τα έχω ανοιχτά στο παρασκήνιο. Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω. Πάντως η μπαταρία πετάει!!! Φτάνει το βράδυ και το σκίζω για να πέσει όταν παλαιότερα το βράδυ ήμουν με 15-20% με την κανονική μου χρήση. :X

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πραγματικά στην εμβέλεια του σήματος κινητής και wifi το κινητό πραγματικά δεν παίζεται..Ποιο μοντέλο έχεις και ποια έκδοση φοράς?

Μήπως δεν έκατσε καλά καποια αναβάθμιση?Έκανες επαναφορά εργοστασιακών?Αν το κινητό σου βγάζει κάποια ενημέρωση κάνε την ota ή αλλιώς local update ή με 3 κουμπια.Υπάρχει πληρέστερος οδηγός στην πρώτη σελιδα

 

Εχω και εγω πρόβλημα αλλα με το σημα κινητης. Δεν μπορω να κάνω κλήσεις ευκολα, παρουσιάζονται αλλοιωσεις στην ποιοτητα της επικοινωνίας κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την 5.1 στο L04 βγαζω ευκολα ενα διήμερο με 5 ωρες οθονη wifi ολη μερα και κανα μισαωρο 3g.

Χτες το εβαλα μετα απο δυο μερες στην φόρτιση και ηταν ακομα στο 20%

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω πρόβλημα αλλα με το σημα κινητης. Δεν μπορω να κάνω κλήσεις ευκολα, παρουσιάζονται αλλοιωσεις στην ποιοτητα της επικοινωνίας κλπ.

 

Εγώ έχω θέμα όταν μιλάω με ίδια συσκευή, κάνει έναν δυνατό θόρυβο μία δυνατά μία όχι σαν να πηγαινοερχεται το σήμα, χαχα. Αναγκάζομαι και το κλείνω και ξανακαλω αρκετές φορές.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.σήμερα παρέγγειλα το κινητό.μπορεί να μου πει κάποιος που έχει βάλει tempered glass αν έβγαλε κάποιο πρόβλημα με την αφή?
Link to comment
Share on other sites

ευχαρίστω για τις απαντήσεις σας.έχετε να προτείνετε κ κάποια καλή μάρκα για memory card?

 

Samsung, SanDisk, Toshiba διάλεξε και πάρε...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.romanos εσύ που έχεις το κινήτο πάνω απο 1 χρόνο(ή κάποιος που το έχει πάνω απο 6 μήνες) είδες καθόλου πτώση στην μπαταρία με πλήρη φόρτιση από την 1η μέρα?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.romanos εσύ που έχεις το κινήτο πάνω απο 1 χρόνο(ή κάποιος που το έχει πάνω απο 6 μήνες) είδες καθόλου πτώση στην μπαταρία με πλήρη φόρτιση από την 1η μέρα?

 

Εγώ με το που έκανα το update στην Lollipop η κατάσταση είναι δράμα. Με λιγότερη χρήση μου βγάζει με το ζόρι μισή ημέρα. Γι'αυτό και ψήνομαι να πάρω το Lenovo Vibe P1 Pro και να υσηχάσω.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

αν το αφήσω χωρίς update πιστεύεις να έχω θέματα με την μπαταρία?δλδ πιο πολύ θέλω να καταλάβω αν την 1η μέρα με τις ίδιες ρυθμίσεις αντέχει 20 ώρες κ μετά απο 1 χρόνο 18 πχ.
Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που το πήρα συνέχεια κάνω αναβαθμίσεις στην developer με το που βγαίνει και η μπαταρία είναι ιδια. Το έχω λίγο πάνω απο έναν χρόνο αν δεν κάνω λάθος απο το Σεπτέμβρη, μετα απο εναν μήνα είχα πάθη ατύχημα και καθόμουν στο σπίτι δυο μήνες ε τοτε που ήμουν μόνιμα σε WiFi με data κλειστά μου έβγαζε δυο μέρες με έως και 7,5 ώρες οθόνη είχα ποσταρει και τα screenshot εδω, όταν συνηλθα και πήγα ξανά στην δουλειά έχω παντα ανοιχτά τα data σε 4g και WiFi και με βαριά χρήση μου βγάζει την ημέρα άνετα. Τώρα αν σε κάποιον δεν έκατσε καλά κάποια Ρομ δεν το ξέρω αλλά το πιο μεγάλο ρόλο παίζει το σήμα και τα data.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...