Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα την αναβαθμιση και ακομα στην android 4.4.2 ειναι. Δεν υπαρχει εκδοση 5;

 

 

 

Πηγαινε στο 1ο post ->Πληροφοριες->οδηγός αναβάθμισης OTA και θα σου λυθούν αρκετές απορίες.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Για να αποφύγω τυχών άσκοπα reset και κόπο, μπορεί κάποιος να βοηθήσει, αν ξέρει?

- πως γίνεται ροοτ στην 532 (Η60-L12)?

- από 532 πως πάω στην 5.10.16 dev?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Πρώτη ερώτηση root:

---------------------------

εχω την stable B532, 3.1, σε L-12 και προσπάθησα να κάνω root με TWRP. μια χαρα έγινε με το multitool.

Όμως, μετά εβγαζε συνεχόμενα "safe to remove SD" -> "preparing SD card" και πάλι από την αρχή...

Αναγκάστηκα να βάλω πίσω το stock recovery και unroot. - > Δεν έφυγε... οπότε έκανα reset/dalvik

Τώρα ΟΚ. Σας λέει τίποτα αυτό ?

 

Δέυτερη ερώτηση:

----------------------------

πως πάω στην dev. 5.10.16 από την Β532 ?

Edited by Thalis100
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Το προβλημα με το συγχρονισμό των επαφών μου δεν λύθηκε ακόμη, όσο κι αν προσπάθησα, ούτε βρήκα κάποια χρήσιμη απάντηση εδώ. Ταυτόχρονα παρουσίασε και δεύτερο πρόβλημα. Δεν μπορω πια να λάβω τα εταιρικά email μου στο κινητό, ενώ μέχρι σήμερα δεν υπήρχε θέμα. Και να σκεφτει κανείς ότι έκανα hard reset (και στον εσωτερικό δίσκο) και έχασα βλακωδώς κάποια backup που ίσως βοηθούσαν.

Μπορεί να βοηθήσει κανείς΄

Μήπως κάπου είναι οδηγίες για setup σε EMUI 3.1;

Link to comment
Share on other sites

Με το εταιρικό email καλύτερα σιγούρεψέ το με το IT.

Αρκετές φορές κάνουν upgrade τον exchange και δεν ενημερώνουν.

Ιδιαίτερα αν δεν ρυθμίζουν οι ίδιοι το κινητό (και το κάνεις μόνος σου)

Και σε εμένα έτυχε και έπρεπε μάλιστα να κάνω delete το profile στο app και ξανά φτιάξιμο όχι απλά επαναπροσπάθειες για connection

 

Καλημέρα σε όλους,

Το προβλημα με το συγχρονισμό των επαφών μου δεν λύθηκε ακόμη, όσο κι αν προσπάθησα, ούτε βρήκα κάποια χρήσιμη απάντηση εδώ. Ταυτόχρονα παρουσίασε και δεύτερο πρόβλημα. Δεν μπορω πια να λάβω τα εταιρικά email μου στο κινητό, ενώ μέχρι σήμερα δεν υπήρχε θέμα. Και να σκεφτει κανείς ότι έκανα hard reset (και στον εσωτερικό δίσκο) και έχασα βλακωδώς κάποια backup που ίσως βοηθούσαν.

Μπορεί να βοηθήσει κανείς΄

Μήπως κάπου είναι οδηγίες για setup σε EMUI 3.1;

Link to comment
Share on other sites

Τις καλημερες μου και τα χρονια πολλα,

Μετα απο αναβαθμιση σε Β317 και αντιμετωπιση αρκετων προβληματων(αργη φορτιση και πολλα αλλα) εκανα roll back σε Β316 και ολα καλα μεχρι εκει αλλα πλεον δεν μου ανοιγει η ενημερωση λογισμικου...

Υπαρχει καποιος τροπος πλην των 3 κουμπιων,κατι που το δεν το θελω καθως βρισκομαι στο εξωτερικο (ναυτικος) και το νετ δεν ειναι και στα καλυτερα του, να τρεξω αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ ή να καταφερω να περασω ξανα το app της ενημερωσης?

Thx in advance.

Link to comment
Share on other sites

Εσεις ολοι που εχετε διαφορα θεματακια με το κινητο, εχετε βαλει την developer εκδοση;

 

Εγω έχω την Β532 και παρατηρώ προβλήματα με την ποιότητα της επικοινωνίας. Το τηλέφωνο και στις 2 κάρτες έχει θέματα στην κλήση και την λήψη κλήσεων ενώ το σήμα δείχνει δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

Εσεις ολοι που εχετε διαφορα θεματακια με το κινητο, εχετε βαλει την developer εκδοση;

 

Την έχω εδώ και ένα μήνα στο τηλ. και δεν έχω κάνει βήμα για εγκατάστασή της ! Δεν τρελάθηκα μ' αυτά που διαβάζω? Άσε που φοβάμαι μην γίνει καμιά ιστορία με το ΤΕ και μετά τρεχαγηρευόπουλε...

Εξακολουθώ να βρίσκομαι στην Β532 μόνο με πρόβλημα στην μπαταρία (τελειώνει γρήγορα)!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Μεγάλο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις . Δεν ξέρω τι να κάνω είμαι στην 5.10.16

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Στο μενού του κινητού πως μπαίνετε; μπαίνει πατώντας το τετράγωνο εικονίδιο πλήκτρο;

 

Δεν υπάρχει μενού όπως στο κλασσικό android

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μενού όπως στο κλασσικό android

Άρα μπαίνετε κατεβάζοντας την μπάρα και πάνω δεξιά πατώντας το εικονίδιο το γρανάζι;

Link to comment
Share on other sites

Άρα μπαίνετε κατεβάζοντας την μπάρα και πάνω δεξιά πατώντας το εικονίδιο το γρανάζι;

 

δεν μπαίνεις με αυτό επειδή όπως είπα δεν υπάρχει μενού με αυτό που λες μπαίνεις στις ρυθμίσεις

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Άρα μπαίνετε κατεβάζοντας την μπάρα και πάνω δεξιά πατώντας το εικονίδιο το γρανάζι;

 

Όλα τα εικονίδια ειανι στην πρωτη-δευτερη-τριτη... Οθόνη. Δεν είναι ανάγκη να μπαίνεις κάπου αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου κατέβασε και πέρασε αναβάθμιση. 5.11.1

 

[ATTACH]64486[/ATTACH]

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακομη το HONOR_6_and_6Plus_Multi-Tool εχει ενημερωθει ή εχει βγει κατι αλλο για root σε 5.1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακομη το HONOR_6_and_6Plus_Multi-Tool εχει ενημερωθει ή εχει βγει κατι αλλο για root σε 5.1

Μπορείς να κανεις κανονικά ρουτ στην 5.1 με το multi tool.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακομη το HONOR_6_and_6Plus_Multi-Tool εχει ενημερωθει ή εχει βγει κατι αλλο για root σε 5.1

 

Μπορείς να κανεις κανονικά ρουτ στην 5.1 με το multi tool.

 

Αυτό. Αν δεν σου κάνει, κατέβασέ το ξανά. Κι εμένα δε μου δούλευε αυτό που είχα, το κατέβασα ξανά και όλα κομπλέ.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο μήνα στη παρέα.

Ήρθε στα χέρια μου ένα honor 6 dual και από τις πρώτες εντυπώσεις πολύ ευχαριστημενος (μετά από κατοχή G3) ειδικά με το dual active των 2 sim!!

 

2 απλές ερωτήσεις,

Είναι με τη lollipop.... Θα έρθει η 5 ή το αφήνω όπως έχει όταν και αν ερθει;

Υπάρχει πουθενά στην Αθήνα (Ελλάδα) tempered glass για εμπρός και πισω; (αν έχει περίσσια κάνα μέλος ας μου στείλει πμ)

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο μήνα στη παρέα.

Ήρθε στα χέρια μου ένα honor 6 dual και από τις πρώτες εντυπώσεις πολύ ευχαριστημενος (μετά από κατοχή G3) ειδικά με το dual active των 2 sim!!

 

2 απλές ερωτήσεις,

Είναι με τη lollipop.... Θα έρθει η 5 ή το αφήνω όπως έχει όταν και αν ερθει;

Υπάρχει πουθενά στην Αθήνα (Ελλάδα) tempered glass για εμπρός και πισω; (αν έχει περίσσια κάνα μέλος ας μου στείλει πμ)

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας! ;)

 

Καλημέρα φίλε. Η 5 είναι η lollipop. Λογικά σου έχει έρθει με την kitkat . Αναβάθμιση μπορείς να κάνεις είτε από την εφαρμογή του κινητού "πρόγραμμα ενημέρωσης" είτε με local update manually. Οδηγίες αναλυτικότατες στην πρώτη σελίδα του θέματος.

Θα το καταευχαριστηθείς το κινητό!!!.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό. Αν δεν σου κάνει, κατέβασέ το ξανά. Κι εμένα δε μου δούλευε αυτό που είχα, το κατέβασα ξανά και όλα κομπλέ.

 

Ok το δοκιμασα ξανα ειναι οκ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...