Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και που είναι γιατί δεν το βλέπω

 

Κατέβασε την μπάρα με τις συντομεύσεις και θα το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται θα πάρουμε και την επόμενη έκδοση (marshmallow)

http://m.ibtimes.co.in/huawei-reveals-android-6-0-marshmallow-eligible-honor-series-devices-rollout-begin-2016-649671

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όπως και Στην προηγούμενη έκδοση πάγωσα το phone manager Και είμαι κομπλέ Τώρα και από ειδοποιήσεις και από όλα. Πιο πολύ μπελας είναι παρά καλό κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την μπάρα με τις συντομεύσεις και θα το δεις.

Εχω κοιτάξει εκεί αλλά δεν είναι

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ και εγω wifi matic ειχα στο προηγουμενο κινητο αλλα τωρα στο honor δεν λειτουργει. Τι πληροι δικαιωματα εδωσα παλι τπτ....Σε σενα παει κανονικα??

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να στην emui 3.1 ειναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω απο οτι καταλαβα βλεποντας τα σκιτσα που εμφανιζονται στις ειδοποιησεις οταν λειτουργει το WLAN+ υποτιθεται οτι πρεπει να ανοιγει το wifi μονο του οταν φτανει σε γνωστο μερος ειτε εχεις ειτε οχι τα δεδομενα ανοιχτα και αντιθετα οταν απομακρυνεσαι απο το wifi να ανοιγει τα δεδομενα. Τωρα στην πραξη καπου κολαει το θεμα αλλα νταξ...

εμενα λειτουργει! οντως οταν ειναι ενεγοποιημενη η επιλογη και το wifi κλειστο οταν φτασει σε γνωστο μερος ανοιγει μονο του το wifi και βγαζει και ειδοποιηση στα notifications Auto connected to wifi!

ειμαι L04 με B521 (καναμε και root πειραξαμε και την ενταση του ηχου στο fm radio και ολα οκ!!!)

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Στο FM πώς ?

http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/huawei-honor-6-india-variant-h60-l04-t2898080/post57305860#post57305860

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμενα λειτουργει! οντως οταν ειναι ενεγοποιημενη η επιλογη και το wifi κλειστο οταν φτασει σε γνωστο μερος ανοιγει μονο του το wifi και βγαζει και ειδοποιηση στα notifications Auto connected to wifi!

ειμαι L04 με B521 (καναμε και root πειραξαμε και την ενταση του ηχου στο fm radio και ολα οκ!!!)

.......δεν μπορω να καταλαβω στο σπιτι οταν μπαίνω δεν συνδεεται ενω στο γραφειο συνδεεται!.....μυστηριο!

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους έχουμε το ευρωπαϊκό L04, υπάρχει κάποια επίσημη ή σε πολύ καλή κατάσταση ROM για το 5.10?

 

Έχω μείνει λίγο εκτός του παιχνιδιού, κοίταξα στο xda και δεν είδα κάποια για το L04

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Παρατηρώ προβληματα στην πραγματοποίηση κλήσεων και απο τις 2 sim αλλά και στην ποιότητα ήχου κατα την διάρκεια της συνομιλίας όταν είναι ενεργοποιημένο το 4G.

 

Είχε κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να κάνω αγορά απο το website https://www.vmall.eu. Εχει παραγγείλει κανένας απο εκεί? Τα στέλνουν Ελλάδα?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

κατα την γνωμη σας ,είμαι στη Β316,αξίζει να παω στην Β532 ή στην 5.10.1;

η διαδικασία είναι η ίδια και για τις δυο περιπτωσεις από ότι θυμάμαι.απλα πρέπει να κάνω unroot

από οτι έχω διαβάσει.

ευχαριστώ

 

Παντως σε εμενα αξιζε και η αναβαθμιση σε Β532 (εγινε με 2Κ ομως) και μετα η αλλαγη σε 5.10.1,μεγαλη διαφορα σε μπαραρια πριν με Β316 δεν εκανα τιποτα ολη μερα και δεν εβγαζε μερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη αλλαγή που διαπίστωσα στην 5.10.16 είναι η αυτόματη αλλαγή του χρώματος των εικονιδίων και widgets σε άσπρο ή μαύρο ανάλογα αν το background είναι φωτεινό (πιο πολύ λευκό) ή πιο σκοτεινό.

 

 

http://static.huafans.cn/data/attachment/album/201510/15/094740u3wew89wwh1kqkh1.jpg

 

http://static.huafans.cn/data/attachment/album/201510/15/094741imcdthfz1hmth7hz.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Διάβασα και πιο πίσω πως ένα παλικάρι είχε πρόβλημα με την εφαρμογή της Vodafone.

 

Έχω και γω πρόβλημα και δεν μπορώ να μπω. Κολλάει στην αρχική εικόνα και δεν προχωράει. Έτσι δεν μπορώ να πάρω τα online bonus.

 

Έχω κάνει τα πάντα από εκκαθαρίσεις κτλ και updates της εφαρμογής αλλά τίποτα. Είμαι στην Β316. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; το έλυσε με κάποιο τρόπο;

 

Ευχαριστώ.

Και σε μενα τα ιδια κανει η εφαρμογη. Την ειχα πιο παλια και την απεγκατεστησα , γιατι αργουσε να φορτωσει. Την εβαλα ξανα σημερα και κολαει στην εικονα, οπως και σε σενα. Εχω την Β316.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη αλλαγή που διαπίστωσα στην 5.10.16 είναι η αυτόματη αλλαγή του χρώματος των εικονιδίων και widgets σε άσπρο ή μαύρο ανάλογα αν το background είναι φωτεινό (πιο πολύ λευκό) ή πιο σκοτεινό.

 

 

http://static.huafans.cn/data/attachment/album/201510/15/094740u3wew89wwh1kqkh1.jpg

 

http://static.huafans.cn/data/attachment/album/201510/15/094741imcdthfz1hmth7hz.jpg

 

Εγω δεν εχω καμια ειδοποιηση για την 5,10,16 γιατι αραγε εσεις την εχετε λαβει κανονικα?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα τα ιδια κανει η εφαρμογη. Την ειχα πιο παλια και την απεγκατεστησα , γιατι αργουσε να φορτωσει. Την εβαλα ξανα σημερα και κολαει στην εικονα, οπως και σε σενα. Εχω την Β316.

και σε εμένα το ίδιο έκανε τώρα που είναι στην 5.10. 1 παίζει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε οτα για 5.10.16, πρέπει πρώτα να κάνω unroot για να πατήσω αναβάθμιση;;; Με 3κ η 5.10.1 έκατσε μια χαρά, τώρα με οτα η καινούργια φοβάμαι μην δεν...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες εχω καιρο να μπω στο φορουμ και θελω τη βοηθεια σας.Μολις ηρθε στο κινητο της συζύγου η αναβαθμιση σε b317.Αξιζει να την περασω οτα?Διαβασα για καποια προβληματακια που δημιουργει στις τελευταιες σελιδες.Μηπως πρεπει να δοκιμασω την dev η εστω να την περασω με 3κ? Να σημειωσω οτι δεν εχει καποιο προβλημα σε αυτη που ειναι και δεν θελω να το στηνω απο την αρχη..Βοηθηστε με γιατι αλλιως την βλεπω να την περναει οτα μονη της και αν δεν της αρεσει ποιος την ακουει μετα..
Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησαν τα βάσανα που αφορούν την αναβάθμιση σε android 5.10.16 (Τ.Ε.)

Εγινε προβληματική η επικοινωνία με τον υπολογιστή. Το κυριότερο θέμα είναι ότι δεν αναγνωρίζει την κάρτα SD. Ετσι ότι τραγούδια ή προγράμματα έχω στην SD μόλις συνδέω το καλώδιο στο pc χάνονται. Δοκίμασα άλλο καλώδιο, άλλο υπολογιστή, χωρίς hi suite, με κλικ στον εντοπ. σφαλμ. USB ή χωρίς και δεν κατάφερα τίποτε!!!

Μπορεί να βοηθήσει κανείς; Αντιμετώπισε άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Μήπως έκανα κάποιο λάθος στο setup;

Καλοδεχούμενες απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησαν τα βάσανα που αφορούν την αναβάθμιση σε android 5.10.16 (Τ.Ε.)

Εγινε προβληματική η επικοινωνία με τον υπολογιστή. Το κυριότερο θέμα είναι ότι δεν αναγνωρίζει την κάρτα SD. Ετσι ότι τραγούδια ή προγράμματα έχω στην SD μόλις συνδέω το καλώδιο στο pc χάνονται. Δοκίμασα άλλο καλώδιο, άλλο υπολογιστή, χωρίς hi suite, με κλικ στον εντοπ. σφαλμ. USB ή χωρίς και δεν κατάφερα τίποτε!!!

Μπορεί να βοηθήσει κανείς; Αντιμετώπισε άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Μήπως έκανα κάποιο λάθος στο setup;

Καλοδεχούμενες απαντήσεις!

 

Σε μένα εμφανίζονται κανονικα χωρις κανενα προβλημα. Μαλλον δεν σου έκατσε καλά η ρομ.

 

 

Πρόσθεσαν μια καταπληκτική επιλογη, screen recording, η οποια ειναι η δυνατότητα να βιντεοσκοπήσεις τις κινησεις σου στο κινητο (κατι σαν βιντεο printscreen). :w00t::up::dance:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες χάνονται τι εννοεις. Δεν τα βλέπει το PC ?

Στο PC εμφανίζει με τιτλο removable disk μόνο την κάρτα SD (όχι τον δισκο του τηλεφώνου)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε μένα εμφανίζονται κανονικα χωρις κανενα προβλημα. Μαλλον δεν σου έκατσε καλά η ρομ.

 

 

Πρόσθεσαν μια καταπληκτική επιλογη, screen recording, η οποια ειναι η δυνατότητα να βιντεοσκοπήσεις τις κινησεις σου στο κινητο (κατι σαν βιντεο printscreen). :w00t::up::dance:

Το καταπληκτικό είναι ότι όταν αφαιρώ τη συνδεση με το PC επανέρχεται κανονικά η κάρτα SD με κανονικότατη λειτουργία!!!

Link to comment
Share on other sites

κατα καιρούς τεσταρα το HUAWEI ID και δεν δούλευε..

Πλέον δουλευει κανονικά και full. Δεν ξέρω αν το έχετε πει ήδη. Ενημερώνω.

h60-L12 στην τελευταια stable.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...