Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μιο βήθεια παρακαλώ. Αφού έμπλεξα με bootloop, unbrick και τα πάντα όλα, εν τέλει κατέληξα σε 316 με ελευθερο χώρο όμως 3.8 γίγα. Ότι τρόπος κι αν δοκίμασα να περάσω ξανά οποιαδήποτε ρομ, καταλήγει σε failed. Δεν πειράχτηκε τίποτα από local.prop και build.prop αφού μόλις περάστηκε η 316
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χτες έσβησε το κινητο από μπαταρία (L02) , γυρναω σπιτι το βάζω για φορτιση και καπου στο 46% πατάω να αναψει το κινητό. Από εκείνη τη στιγμή bootαρει μεχρι το λογότυπο honor και ξανα πάλι το ιδιο μεχρι να ξεμείνει το κινητο από μπαταρία. Ούτε να το κλείσω μπορώ. Δεν του έκανα από το recovery format data γιατι εχω πολλες φώτο που θελω να σωθούν. Ξέρει κανένας καμια λύση ??
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μήνες προσπαθώ να αγοράσω την θήκη NILLKIN ARMOR σε μπλε και κόκκινο αλλά έφαγα πόρτα 2 φορές από διαφορετικούς πωλητές στο aliexpress (ο ένας δεν απάντησε ποτέ και τελειώνει η προθεσμία αποστολής και ο άλλος απάντησε ότι δεν έχει αυτά τα χρώματα). Έχει παραλάβει κάποιος αυτή τη θήκη από κάποιο άλλο ηλεκτρονικό κατάστημα;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χτες έσβησε το κινητο από μπαταρία (L02) , γυρναω σπιτι το βάζω για φορτιση και καπου στο 46% πατάω να αναψει το κινητό. Από εκείνη τη στιγμή bootαρει μεχρι το λογότυπο honor και ξανα πάλι το ιδιο μεχρι να ξεμείνει το κινητο από μπαταρία. Ούτε να το κλείσω μπορώ. Δεν του έκανα από το recovery format data γιατι εχω πολλες φώτο που θελω να σωθούν. Ξέρει κανένας καμια λύση ??

 

 

 

 

Πατησε το κουμπι ενεργοποιησης παρατεταμενα για 30"+

Ειναι σα να αφαιρεις την μπαταρια του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κανείς που οφείλεται το ότι οι ταινίες παίζουν σα να είναι σχεδόν σε αργή κίνηση;

 

 

Μηπως η καμερα που τις τραβηξε ειχε αναλυση πανω απο 1080p;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χτες έσβησε το κινητο από μπαταρία (L02) , γυρναω σπιτι το βάζω για φορτιση και καπου στο 46% πατάω να αναψει το κινητό. Από εκείνη τη στιγμή bootαρει μεχρι το λογότυπο honor και ξανα πάλι το ιδιο μεχρι να ξεμείνει το κινητο από μπαταρία. Ούτε να το κλείσω μπορώ. Δεν του έκανα από το recovery format data γιατι εχω πολλες φώτο που θελω να σωθούν. Ξέρει κανένας καμια λύση ??

 

Αν έχεις πρόβλημα με τα αρχεία συστήματος και λουπάρει συνεχώς στο logo , δοκίμασε την διαδικασία unbrick του multitool του Virusplus (με την κατάλληλη rom φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Πατησε το κουμπι ενεργοποιησης παρατεταμενα για 30"+

Ειναι σα να αφαιρεις την μπαταρια του.

 

Δυστυχώς ούτε αυτό κάνει κάτι. Περίπου στα 10 δευτ. σβήνει με τη χαρακτηριστική δονηση αλλα εξακολουθει να κανει επανεκινησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχεις πρόβλημα με τα αρχεία συστήματος και λουπάρει συνεχώς στο logo , δοκίμασε την διαδικασία unbrick του multitool του Virusplus (με την κατάλληλη rom φυσικά)

 

με αυτο θα χάσω τα αρχεία μου ????

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

με αυτο θα χάσω τα αρχεία μου ????

 

 

Εαν ειχες το τηλ με προεπιλεγμενη θεση αποθηκευσης την sd card και ειχες δημιουργησει αντιγραφο ασφαλειας ή εχεις το titamium τοτε δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.

Στη θεση σου θ ανησυχουσα περισσοτερο για να επαναφερω πρωτα το τηλ.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Πατησε το κουμπι ενεργοποιησης παρατεταμενα για 30"+

Ειναι σα να αφαιρεις την μπαταρια του.

 

Δυστυχώς ούτε αυτό κάνει κάτι. Περίπου στα 10 δευτ. σβήνει με τη χαρακτηριστική δονηση αλλα εξακολουθει να κανει επανεκινησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

με αυτο θα χάσω τα αρχεία μου ????

 

Mε το unbrick μάλλον αντικαθίστανται μόνο τα αρχεία συστήματος. Μετά τη διαδικασία εγώ δεν συνέχισα με 3 κουμπιά, αλλά κανονικό boot και άνοιξε στην κατάσταση που ήταν χωρίς να χάσω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, σημερα παρηγγειλα το honor 6 , οποιος εχει χρονο και θελει ας μου λυσει δυο-τρεις αποριες

1. απο ποιο επισημο site κανουμε update ?

2. root με ποιο προγραμμα γινετε και πως περναμε recovery? υπαρχει καποιος οδηγος?

3. με lollipop θα παραλαβω η με kit kat?

4. η οθονη θελει καποια προστασια? ειναι ανθεκτικη απο απλες γρατσουνιες οπως αλλα επισημα κινητα πχ lg g2? η να παρω καποιο screen protector?

5.εσεις ποια rom εχετε τωρα? την επισημη η καποια αλλη?

αυτα προς το παρων ,ελπιζω να μη μετανιωσω για την αγορα του :) , αληθεια υπαρχει καποιος που μετανιωσε? ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

οπως ειχα αναφερει απο προχτες ,μετα το περασμα μου απο την 313 στην 316 παρατηρησα οτι μερικες εφαρμογες που ειχα δλδ το cool tools ,to gravity screen pro kai to smartsound profiles ,δεν μπορουσα σε καμια περιπτωση να τα κανω να "τρεχουν" μονα τους μετα απο την επανεκινηση του τηλ :mad:

και ολα τα δικαιωματα τους τα ειχα δωσει..και start up manager ,kai protected...και με λιγα λογια οτι ακριβως ειχα κανει στην 313, εκανα και στην 316 αλλά χωρις αποτελεσμα. :confused:

τελικα το μονο που δουλεψε ηταν με το link2sd να τις μετατρεψω σε system applications και ως δια μαγειας ολα τα προβληματα λυθηκαν. :rolleyes:

επισης σε οτι αφορα την εφαρμογη του τηλ για το email το οποιο χρησιμοποιουσα gia to hotmail μου ,ποτε δεν καταφερα να παρω ειδοποιηση οταν ερχονταν mail. τελικα κατεβασα την εφαρμογη my mail το εκανα και αυτο system application με link2sd και ολα καλα.

κατευθειαν ειδοποιηση με το που θα ερθει μαιλ.

 

φυσικα ολα αυτα προυποθετουν ροοτ

 

αν καποιος φιλος εχει πορομοιο προβλημα και δεν μπορει να βρει αλλη λυση ας το δοκιμασει και να γραψει τις αποψεις τους

 

ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα στην παρεα, σημερα παρηγγειλα το honor 6 , οποιος εχει χρονο και θελει ας μου λυσει δυο-τρεις αποριες

1. απο ποιο επισημο site κανουμε update ?

2. root με ποιο προγραμμα γινετε και πως περναμε recovery? υπαρχει καποιος οδηγος?

3. με lollipop θα παραλαβω η με kit kat?

4. η οθονη θελει καποια προστασια? ειναι ανθεκτικη απο απλες γρατσουνιες οπως αλλα επισημα κινητα πχ lg g2? η να παρω καποιο screen protector?

5.εσεις ποια rom εχετε τωρα? την επισημη η καποια αλλη?

αυτα προς το παρων ,ελπιζω να μη μετανιωσω για την αγορα του :) , αληθεια υπαρχει καποιος που μετανιωσε? ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

1. πρωτη σελιδα

2. πρωτη σελιδα

3. kit kat

4. βαλε προστασια..καλλιο γαιδουροδενε,παρα γαιδουρογυρευε ;)

5. Β316 ΕΠΙΣΗΜΗ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορουμε να επιλεξουμε στην δευτερη sim 3g/ 4g αντι για την πρωτη φυσικα ? και αν ναι πως γινεται ?

 

νομιζω πως οχι ,εκτος και αν αλλαξεις την θεση

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

με αυτο θα χάσω τα αρχεία μου ????

 

 

Εαν ειχες το τηλ με προεπιλεγμενη θεση αποθηκευσης την sd card και ειχες δημιουργησει αντιγραφο ασφαλειας ή εχεις το titamium τοτε δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.

Στη θεση σου θ ανησυχουσα περισσοτερο για να επαναφερω πρωτα το τηλ.

 

 

Mε το unbrick μάλλον αντικαθίστανται μόνο τα αρχεία συστήματος. Μετά τη διαδικασία εγώ δεν συνέχισα με 3 κουμπιά, αλλά κανονικό boot και άνοιξε στην κατάσταση που ήταν χωρίς να χάσω τίποτα.

 

 

Δυστυχώς με το unbrick δεν εγινε τιποτα συνεχισε τις επανεκινησεις. Αναγκαστικά 3 κουμπιά το κινητο επανηρθε και δυστυχώς μου θυμισε την μερα που το εβγαλα απο το κινεζοπακετο :lol:. Αρχεία RIP :cry: . Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να μην ξεχάσουμε και ένα τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον VirusPlus . Πραγματικά το εργαλείο που δημιουργησε κάνει τα πάντα !!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με το unbrick δεν εγινε τιποτα συνεχισε τις επανεκινησεις. Αναγκαστικά 3 κουμπιά το κινητο επανηρθε και δυστυχώς μου θυμισε την μερα που το εβγαλα απο το κινεζοπακετο :lol:. Αρχεία RIP :cry: . Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας

 

 

 

Εχουμε μια εφαρμογάρα που ονομαζεται αντιγραφα ασφαλειααααααααας....:D

Και παντα στην sd card λεω στην sd card βεβαιως...βεβαιως:lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

έχω την Β313 και κάνω έλεγχο για ενημερώσεις και μου λέει ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις, πως μπορώ να κάνω και εγώ την καινούρια αναβάθμιση. Edited by pdimitriosgr
Link to comment
Share on other sites

έχω την Β313 και κάνω έλεγχο για ενημερώσεις και μου λέει ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις, πως μπορώ να κάνω και εγώ την καινούρια αναβάθμιση.

 

 

 

1ο post->Πληροφοριες->Οδηγος αναβαθμισης ΟΤΑ

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μηπως η καμερα που τις τραβηξε ειχε αναλυση πανω απο 1080p;

 

Δε νομιζω να ειναι τετοιο το θεμα. Ειναι ταινια που κατεβασα απ το ιντερνετ σε avi.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως η καμερα που τις τραβηξε ειχε αναλυση πανω απο 1080p;

 

Δε νομιζω να ειναι τετοιο το θεμα. Ειναι ταινια που κατεβασα απ το ιντερνετ σε avi.

 

Δοκίμασες να παίξει η ταινία με vlc ή MX player;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορουμε να επιλεξουμε στην δευτερη sim 3g/ 4g αντι για την πρωτη φυσικα ? και αν ναι πως γινεται ?

 

νομιζω πως οχι ,εκτος και αν αλλαξεις την θεση

 

Γίνεται, αρκεί να είσαι root. Πληροφορίες, εδώ.

 

Ξέρει κανείς που οφείλεται το ότι οι ταινίες παίζουν σα να είναι σχεδόν σε αργή κίνηση;

 

Μου το είχε κάνει κι εμένα κάποτε. Χρησιμοποιώ τον BS Player. Πήγα Προτιμήσεις -> Προτιμήσεις αναπαραγωγής -> Τύπος αποκωδικοποίησης και επέλεξα το «Λειτουργία αποκωδικοποίησης υλικού (BSPlayer)» και πλέον είναι όλα ΟΚ.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να ειναι τετοιο το θεμα. Ειναι ταινια που κατεβασα απ το ιντερνετ σε avi.

 

Δοκίμασες να παίξει η ταινία με vlc ή MX player;

χρησιμοποιω vlc και το κανει αυτο. Ο ΜΧ player δεν παιζει τον ηχο ac3. Θα δοκιμασω με το BS που λεει ο φιλος παρακατω. Ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γίνεται, αρκεί να είσαι root. Πληροφορίες, εδώ.

 

 

 

Μου το είχε κάνει κι εμένα κάποτε. Χρησιμοποιώ τον BS Player. Πήγα Προτιμήσεις -> Προτιμήσεις αναπαραγωγής -> Τύπος αποκωδικοποίησης και επέλεξα το «Λειτουργία αποκωδικοποίησης υλικού (BSPlayer)» και πλέον είναι όλα ΟΚ.

 

Οκ θα το δοκιμασω και θα σου πω , ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να παίξει η ταινία με vlc ή MX player;

χρησιμοποιω vlc και το κανει αυτο. Ο ΜΧ player δεν παιζει τον ηχο ac3. Θα δοκιμασω με το BS που λεει ο φιλος παρακατω. Ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οκ θα το δοκιμασω και θα σου πω , ευχαριστω.

 

O MX player γίνεται να έχει ήχο ac3. Απλά θέλει κάποια codec με τίτιλο "aio.1.7.32". βέβαια πρόκειτε για μετατροπή σε στερεο νομίζω του ήχου αλλά παρακολουθείς τις ταινίες κανονικά από το κινητό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οκ θα το δοκιμασω και θα σου πω , ευχαριστω.[/quote

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειχες το τηλ με προεπιλεγμενη θεση αποθηκευσης την sd card και ειχες δημιουργησει αντιγραφο ασφαλειας ή εχεις το titamium τοτε δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.

Στη θεση σου θ ανησυχουσα περισσοτερο για να επαναφερω πρωτα το τηλ.

 

 

 

Δυστυχώς με το unbrick δεν εγινε τιποτα συνεχισε τις επανεκινησεις. Αναγκαστικά 3 κουμπιά το κινητο επανηρθε και δυστυχώς μου θυμισε την μερα που το εβγαλα απο το κινεζοπακετο :lol:. Αρχεία RIP :cry: . Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να μην ξεχάσουμε και ένα τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον VirusPlus . Πραγματικά το εργαλείο που δημιουργησε κάνει τα πάντα !!!

 

 

Γιατι δεν δοκιμαζεις με καποια εφαρμογη των Windows για επαναφορα αρχειων ωστε να δεις μηπως μπορεις να σωσεις κατι τωρα που επανεφερες το τηλεφωνο?

 

https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=file+recovery

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...