Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Μόλις έβαλα την Β380 με τοπική ενημέρωση

Ευχαριστώ!

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό πώς σας φαίνεται;;http://www.ebay.com/itm/301375882817?var=600360123427&redirect=mobile

Does not ship to Greece..Τώρα το είδα..Υπάρχει κάτι παρόμοιο διαθέσιμο;;

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...θελω να προχωρησω στην αγορα του λογικα σε ενα απο το vickmall η to2c αλλα ειναι κλειστα τωρα μετα τις 24 λεει αλλα δεν ξερω ποιο το 16gb η το 32gb?τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...θελω να προχωρησω στην αγορα του λογικα σε ενα απο το vickmall η to2c αλλα ειναι κλειστα τωρα μετα τις 24 λεει αλλα δεν ξερω ποιο το 16gb η το 32gb?τι λετε?

Το 32 πάρε....

Τα δίνεις που τα δίνεις τα λεφτά, πάρε το κομπλέ βλέποντας προς το μέλλον....

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Που φαίνεται ποτε δουλεύει το 4g;πανω απο τις μπάρες του σήματος μου δείχνει ενα h+ όταν κατεβαζω κάτι. Η το 3g έχω ή το 4g ενεργοποιημένο το ίδιο δείχνει
Link to comment
Share on other sites

Το 32 πάρε....

Τα δίνεις που τα δίνεις τα λεφτά, πάρε το κομπλέ βλέποντας προς το μέλλον....

 

Η μόνη διαφορά είναι ο χώρος και το nfc αν δεν κάνω λάθος.. Μα το θεό 2 χρόνια κινητό με nfc έχω δεν το έχω χρησιμοποιήσει ούτε μια φορά.όσο για τον χώρο ενώ έχει sd δεν αποτελεί μεγάλο πρόβλημα..

Οπότε δεν ξέρω αν αξίζει..

Link to comment
Share on other sites

Που φαίνεται ποτε δουλεύει το 4g;πανω απο τις μπάρες του σήματος μου δείχνει ενα h+ όταν κατεβαζω κάτι. Η το 3g έχω ή το 4g ενεργοποιημένο το ίδιο δείχνει

 

Έχεις ενεργοποιήσει το 4g απ τον πάροχο;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το 4g απ τον πάροχο;

 

Ναι , σήμερα και μου ήρθε και απάντηση με μύνημα οτι έχει ενεργοποιηθει

 

ΣYΓXAPHTHPIA! EXEIΣ ΠΛEON ΠPOΣBAΣH ΣTO NEO ΔIKTYO COSMOTE 4G. ΣE ΠEPIΠTΩΣH ΠOY EΠIΘYMEIΣ ΣTO MEΛΛON NA AΠENEPΓOΠOIHΣEIΣ THN ΠPOΣBAΣH, ΣTEIΛE END 4G ΣTO 1333

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σου δείχνει πόσα data έφαγες σε κάθε κάρτα από τις δύο;
GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω. Αλλά μου φάνηκε περίεργο το οτι με το speedtest μου βγάζει καλυτερα αποτελεσματα με κλειστό το 4G

Τα 2 πρωτα είναι με 4g και το τρίτο με κλειστό

Link to comment
Share on other sites

Η περιοχή κάλυψης παίζει σημαντικό ρόλο. Εγώ στο κέντρο της Θεσσαλονίκης χτυπάω 30αρι. Σε Ξάνθη και Κομοτηνή χτύπησα μέχρι και 45 mbps.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μόνη διαφορά είναι ο χώρος και το nfc αν δεν κάνω λάθος.. Μα το θεό 2 χρόνια κινητό με nfc έχω δεν το έχω χρησιμοποιήσει ούτε μια φορά.όσο για τον χώρο ενώ έχει sd δεν αποτελεί μεγάλο πρόβλημα..

Οπότε δεν ξέρω αν αξίζει..

Πράγματι το nfc είναι μια καινοτομία που δεν χρησιμεύει ακόμα σε τίποτα σημαντικό. Με το πενηνταρικο παραπάνω που θα έδινες για το άλλο μοντέλο, παίρνεις την ταχύτερη και από τις πιο μεγάλες sd που κυκλοφορούν στην αγορά.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σου δείχνει πόσα data έφαγες σε κάθε κάρτα από τις δύο;

 

Νομίζω καλή δουλειά κανει το 3G Watchdog - Data Usage

Link to comment
Share on other sites

...

Πράγματι το nfc είναι μια καινοτομία που δεν χρησιμεύει ακόμα σε τίποτα σημαντικό. Με το πενηνταρικο παραπάνω που θα έδινες για το άλλο μοντέλο, παίρνεις την ταχύτερη και από τις πιο μεγάλες sd που κυκλοφορούν στην αγορά.. ;)

Μα η διαφορά τιμής μεταξύ των δύο μοντέλων που κοιτάει ο φίλος (16GB/32GB) είναι 17 ευρώ μόνο...Όχι 50!

Κι εγώ έβαλα την 64άρα την κάρτα μνήμης επάνω, και την έχω γεμίσει με τραγούδια και άλλα αρχεία ήδη!

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πώς σας φαίνεται;;http://www.ebay.com/itm/301375882817?var=600360123427&redirect=mobile

Does not ship to Greece..Τώρα το είδα..Υπάρχει κάτι παρόμοιο διαθέσιμο;;

 

Μην το πάρεις δε δουλεύει.

 

tempered glass smart touch plus not working:

Link to comment
Share on other sites

Μα η διαφορά τιμής μεταξύ των δύο μοντέλων που κοιτάει ο φίλος (16GB/32GB) είναι 17 ευρώ μόνο...Όχι 50!

Κι εγώ έβαλα την 64άρα την κάρτα μνήμης επάνω, και την έχω γεμίσει με τραγούδια και άλλα αρχεία ήδη!

 

Το θέμα δεν είναι το NFC. Παίρνεις το μοντέλο με τα 32GB και είσαι άνετος σε βάθος χρόνου, αφού όλες οι εφαρμογές και όλα τα updates αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη και όχι στην SD. Και όσο περνάει ο καιρός το μέγεθος των εφαρμογών ανεβαίνει, χώρια που εγκαθιστάς όλο και περισσότερες εφαρμογές. Γνώμη μου αγοράζεις με τα 32 για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι το NFC. Παίρνεις το μοντέλο με τα 32GB και είσαι άνετος σε βάθος χρόνου, αφού όλες οι εφαρμογές και όλα τα updates αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη και όχι στην SD. Και όσο περνάει ο καιρός το μέγεθος των εφαρμογών ανεβαίνει, χώρια που εγκαθιστάς όλο και περισσότερες εφαρμογές. Γνώμη μου αγοράζεις με τα 32 για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για αργότερα.

 

Άμα ορίσεις την SD κύρια, αποθηκεύονται όλα στην SD.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Άμα ορίσεις την SD κύρια, αποθηκεύονται όλα στην SD.

Όταν οριζεις σαν ΔΊΣΚΟ ΕΓΓΡΑΦΉΣ/ ΑΠΟΘΉΚΕΥΣΗΣ την sd ΔΕΝ ΠΆΝΕ εκεί ΌΛΑ τα αρχεία εφαρμογών πάρα κάτι φάκελοι και βασικά εκεί πάνε τα αρχεία φωτο βίντεο που κατεβάζεις από ίντερνετ/ εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Όταν οριζεις σαν ΔΊΣΚΟ ΕΓΓΡΑΦΉΣ/ ΑΠΟΘΉΚΕΥΣΗΣ την sd ΔΕΝ ΠΆΝΕ εκεί ΌΛΑ τα αρχεία εφαρμογών πάρα κάτι φάκελοι και βασικά εκεί πάνε τα αρχεία φωτο βίντεο που κατεβάζεις από ίντερνετ/ εφαρμογές.

 

Κάνεις λάθος. Τα αρχεία εφαρμογών που αναφέρεσαι είναι ο φάκελος "Android" με τους υποφακέλους "data" και "odd".

Ο οποίος είναι στην SD αν την ορίσεις κύρια. Ο ίδιος φάκελος αν υπάρχει κ στην εσωτερική είναι με κενούς υποφακέλους.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από όσες συσκευές έχω δεί(Ικανές να παίξουν αρχεία μεγάλου μεγέθους πχ παιχνίδια) στην εσωτερική μνήμη δηλαδή τα 16 GB αποθηκεύονται περί τα 100MB το μέγιστο και τα υπόλοιπα στην sd..δηλαδή κάποιος μπορεί να χωρέσει(Αν υποθέσουμε οτί έχει ελεύθερο χώρο 12 GB) 120 τέτοιες εφαρμογές.Τώρα πραγματικά αν κάποιος χρειάζεται πάνω από αυτό το ποσό πάω πάσο αλλά νομίζω ο μέσος χρήστης έχει γύρω στις 10-15 τέτοιες και οι υπόλοιπες είναι μικροπράγματα.

 

Βέβαια αυτή είναι η δικιά μου γνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Μην το πάρεις δε δουλεύει.

 

tempered glass smart touch plus not working:

 

Ευχαριστώ..Κάποιο άλλο αξιόπιστο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρησιμοποιεί κανείς την flip case? Όταν τη διπλώνω από πίσω ενεργοποιείται το smart cover! Δηλαδή η ευεσθησια είναι πολύ μεγάλη. Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό; Κάποια λύση μήπως;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρησιμοποιεί κανείς την flip case? Όταν τη διπλώνω από πίσω ενεργοποιείται το smart cover! Δηλαδή η ευεσθησια είναι πολύ μεγάλη. Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό; Κάποια λύση μήπως;

 

 

αν μιλάμε για το ίδιο είναι λογικό αφού ακουμπάνε οι μαγνήτες μεταξύ τους :)

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Την Β380 δοκίμασες να δεις αν στην περνάει?

Λογικά μπορείς να ξεκολλήσεις και να βάλεις όποια ROM θες από fastboot,

με flash RECOVERY, CUST, SYSTEM, BOOT κ.τ.λ.

Δεν καταλαβαίνω τι κάνει η Huawei με τα update του L04...

Δοκιμασα και την Β380, δοκίμασα και την B370 full rom με την μέθοδο των 3 κουπμιών αλλά τίποτα.

Υπάρχει κάπου αναλυτικός οδηγος για φλασάρισμα άλλης ρομ μετά από root, όπως ειναι αυτός στην αρχή του thread για την διαδικασία root;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και την Β380, δοκίμασα και την B370 full rom με την μέθοδο των 3 κουπμιών αλλά τίποτα.

Υπάρχει κάπου αναλυτικός οδηγος για φλασάρισμα άλλης ρομ μετά από root, όπως ειναι αυτός στην αρχή του thread για την διαδικασία root;

 

ποια έχεις τώρα?

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

ποια έχεις τώρα?

 

Δυστυχώς εβαλα την ΟΤΑ Β310 η οποία δεν ήξερα ότι είναι η ΒΕΤΑ EMUI 3.0 για το L04.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...