Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προτινετε καποιο μαγαζι αυτη την στιγμη top ?

 

Στην υπογραφή μου θα βρεις τα καταστήματα αλλά όχι τις τιμές... Σε λίγες ώρες ή λεπτά θα κάνει ανανέωση και θα δείχνει και τιμές.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.μολις επιασα στα χερια μου το τηλ(H60-L02).εχω διαβασει τις περισσοτερες σελιδες, αλλα εμενα το κιν δεν μπορει να συνδεθει στο νετ, εχει ελευθερη μνημη 3,2gb απο συνολικα 3,85 gb οταν το συνδεω στο λαπτοπ, ενω στην συσκευη λεει οτι συνολικα εχει 16gb!!επισης με κανενα τροπο δεν γινεται αναβαθμιση(emui 2.3) και γενικα πολλα κινεζικα δεν αφαιρουνται με κανενα τροπο.καθε βοηθεια δεκτη...
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.μολις επιασα στα χερια μου το τηλ(H60-L02).εχω διαβασει τις περισσοτερες σελιδες, αλλα εμενα το κιν δεν μπορει να συνδεθει στο νετ, εχει ελευθερη μνημη 3,2gb απο συνολικα 3,85 gb οταν το συνδεω στο λαπτοπ, ενω στην συσκευη λεει οτι συνολικα εχει 16gb!!επισης με κανενα τροπο δεν γινεται αναβαθμιση(emui 2.3) και γενικα πολλα κινεζικα δεν αφαιρουνται με κανενα τροπο.καθε βοηθεια δεκτη...

 

1) Με ποιο τρόπο δεν συνδέεται στο νετ, WiFi? 3G? 4G? Σου βγάζει κάποιο error? :wacko:

2)Όταν λες με κανένα τρόπο, ποιο τρόπο δοκίμασες;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ισχύει το παρακάτω

http://bbs.anzhi.com/thread-9562207-1-1.html

 

(αλλαγη μεταξύ 1ης και 2ης sim για 4G)

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ wifi, αλλα το κυριο προβλημα μου ειναι πως δειχνει 3.85 gb συνολικη μνημη και οτι δεν μπορει να βρει ενημερωσεις συστηματος (ηρθε με emui2.3).η αγορα εγινε απο to2c αρχες του χρονου και ειναι δικαρτο.
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ wifi, αλλα το κυριο προβλημα μου ειναι πως δειχνει 3.85 gb συνολικη μνημη και οτι δεν μπορει να βρει ενημερωσεις συστηματος (ηρθε με emui2.3).η αγορα εγινε απο to2c αρχες του χρονου και ειναι δικαρτο.

 

Κατέβασε μια Full ROM από το EMUI ή από τα link στην αρχική σελίδα και πέρασε την με την μέθοδο των τριών κουμπιών. Ότι πληροφορία χρειάζεσαι υπάρχει στην αρχική σελίδα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

το ξερω. ευχαριστω πολυ...κατεβαζω την rom και ελπιζω να φτιαξει...δια του αληθες να και φωτο...

http://prntscr.com/64lrmp

http://prntscr.com/64ls3b

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το ξερω. ευχαριστω πολυ...κατεβαζω την rom και ελπιζω να φτιαξει...δια του αληθες να και φωτο...

http://prntscr.com/64lrmp

http://prntscr.com/64ls3b

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ισχύει το παρακάτω

http://bbs.anzhi.com/thread-9562207-1-1.html

 

(αλλαγη μεταξύ 1ης και 2ης sim για 4G)

Αν γινει και αυτο , θα ειναι κορυφη!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ wifi, αλλα το κυριο προβλημα μου ειναι πως δειχνει 3.85 gb συνολικη μνημη και οτι δεν μπορει να βρει ενημερωσεις συστηματος (ηρθε με emui2.3).η αγορα εγινε απο to2c αρχες του χρονου και ειναι δικαρτο.

 

Φίλε μου δε θέλω να σε τρομάξω αλλά η ελεύθερη μνήμη που σου βγάζει, με κάνει να σκέφτομαι πως είναι από αυτά που πήραν και άλλα παιδιά, κλώνοι (ή άλλη έλδοση που εμεις δεν γνωριζουμε) με 8gb rom που τους έβγαζε ελεύθερο τόσο, 3 κάτι giga.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να φτιαχτεί rom miui για το κινητό μας όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να δοκιμάσουν το θέμα miui,δημιουργία xda developer(εν ονόματι hannanzikrea).Είναι φτιαγμένο για emui 3.0

ειναι δυνατον να τρωει πιο γρηγορα την μπαταρια ή ειναι η ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να τρωει πιο γρηγορα την μπαταρια ή ειναι η ιδέα μου;

 

Δεν το έχω ελέγξει,αλλά δεν είναι απίθανο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δε θέλω να σε τρομάξω αλλά η ελεύθερη μνήμη που σου βγάζει, με κάνει να σκέφτομαι πως είναι από αυτά που πήραν και άλλα παιδιά, κλώνοι (ή άλλη έλδοση που εμεις δεν γνωριζουμε) με 8gb rom που τους έβγαζε ελεύθερο τόσο, 3 κάτι giga.

 

τρέξε και το cpu-z να δούμε τι θα σου πει !

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν γινει και αυτο , θα ειναι κορυφη!!!

 

 

δλδ εσείς διαβάζετε κινέζικα ή καταλαβαίνετε τι λέει το google translate?

 

μπορείτε να μας πείτε κι εμάς?

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να το ψωνισω το τηλεφωνακι. S4 εχω τωρα αλλα προεκυψαν 2 σιμ και δεν την παλευω. Καλη επιλογη νομιζω ετσι?

Απο vickmall?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να το ψωνισω το τηλεφωνακι. S4 εχω τωρα αλλα προεκυψαν 2 σιμ και δεν την παλευω. Καλη επιλογη νομιζω ετσι?

Απο vickmall?

 

πολύ καλή επιλογή και πολύ ζωηρό τόπικ στο φόρουμ που είναι πολύ σημαντικό για αρχάριους και μη;)

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δε θέλω να σε τρομάξω αλλά η ελεύθερη μνήμη που σου βγάζει, με κάνει να σκέφτομαι πως είναι από αυτά που πήραν και άλλα παιδιά, κλώνοι (ή άλλη έλδοση που εμεις δεν γνωριζουμε) με 8gb rom που τους έβγαζε ελεύθερο τόσο, 3 κάτι giga.

 

φιλε πες μας νεα γιατί προχθές παράγγειλα και εγω απο to2c και έχω φρικάρει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry:

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

φιλε πες μας νεα γιατί προχθές παράγγειλα και εγω απο to2c και έχω φρικάρει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry:

 

το to2c δεν στελνει κλωνους. απο προσωπικη εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδη σκεφτομαι και εγω την αγορα του πια εκδοση να διαλεξω;την h60-l12;η την h60-l02;η υποστήριξη ειναι ιδια σε ολες τις εκδοσεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο ξαφνικά δεν ανοίγει καθόλου. Ανάβει το πράσινο λαμπάκι πανω, (μαλλον ειδοποίηση για κατι) αλλά το πλήκτρο on-off ειναι νεκρό.

Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε σας παρακαλώ;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

το to2c δεν στελνει κλωνους. απο προσωπικη εμπειρια.

 

και το coolicool που το πήρα εγώ και ήταν κλώνος επικαλέστηκε λάθος από τον προμηθευτή :mad::mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το τηλέφωνο ξαφνικά δεν ανοίγει καθόλου. Ανάβει το πράσινο λαμπάκι πανω, (μαλλον ειδοποίηση για κατι) αλλά το πλήκτρο on-off ειναι νεκρό.

Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε σας παρακαλώ;

 

 

πάτησε για πάνω από 15'' το κουμπί on-off

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες επειδη σκεφτομαι και εγω την αγορα του πια εκδοση να διαλεξω;την h60-l12;η την h60-l02;η υποστήριξη ειναι ιδια σε ολες τις εκδοσεις;

 

ναι ίδια υποστήριξη απλά το 12 έχει 16GB παραπάνω αποθηκευτικο χώρο και NFC!

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χαιρετω την παρεα σας και "επισημα" . Σημερα μου ηρθε και εμενα το κινητο. Ειναι το μοντελο L12 και το ειχα αγορασει απο το To2c στις αρχες του ετους. Λιγες ωρες που ασχοληθηκα μαζι του εμεινα αρκετα ικανοποιημενος και τωρα ειναι στην πρωτη φορτιση.

Ερωτησεις και αποριες εχω αρκετες αλλα πριν ρωτησω θα διαβασω τα λινκς απο το πρωτο post στο παρων θεμα.

Ωστοσο επειδη διαβασα στα προηγουμενα post για το παιδι που το πηρε απο το ιδιο μαγαζι αλλα του ηρθε η "κλωνοποιημενη" εκδοση, η πρωτη ερωτηση ειναι πως μπορω να εξακριβωσω αν εχω τη σωστη συσκευη και οχι καμια κλωνοποιημενη γιατι εχω και το dispute που εκκρεμει στο Paypal το οποιο ειχα ανοιξει πριν λιγες μερες επειδη ειχε καθυστερησει. Ρωταω για να μην το κλεισω αν ειναι γιατι αν το κλεισω δεν μπορω να το ξανανοιξω. Διαβασα οτι μια λυση ειναι να δω απο το cpu-z τι αποτελεσματα βγαζει αλλα ενα αλλο παιδι ειπε οτι στην ουσια το cpu-z διαβαζει το build.prop και οχι σκετο το hardware της συσκευης.

 

Αναμενω σε αναμενα καρβουνα μαγκες... :worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/64q6t4

και το cpu-z to ιδιο...θα προσπαθησω να περασω μια rom που κατεβασα και βλεπουμε.παντος κλωνος δεν νομιζω να ειναι...

H60-L02_EMUI3.0_Android4.4_5.2.1 με hi suite σωστα?

επισης στο cpu-z μου βγαζει μπαταρια 3900mAh

Edited by gio1980
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...