Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το χειρουργειο το εκανες μονος σου; Ετσι οπως το περιγραφεις, εγω καταλαβαινω οτι κατι θα πειραχτηκε στο power button και δεν δουλευει το κουμπι. Γιατι οταν φορτιζει σβηστο το κινητο, με ενα πατημα στο power button δειχνει το ποσοστο φορτισης, οπως και με τα πληκτρα εντασης.

 

Το "χωρίς μπαταρία ξεκινάει αλλά κάνει συνεχώς επανεκκινήσεις" δεν το καταλαβαινω.

ακυρο. η φισα απο το power ήταν χαλαρή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα να εχουμε εχω το Honor 6 και εχει την εκδοση ΕΜUΙ 4.0.1 και την Β860

θελω να το κανω ροοτ το τηλεφωνο ισχυουν ακομα απο το πρωτο ποστ η ενεργειες?

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

έκανα αναβάθμιση από Β316 σε Β317 αλλά το κινητό δεν δείχνει άλλη ενημέρωση από την επιλογή ''ενημέρωση λογισμικού''. να δοκιμάσω μέσω του pc;

μπορεί κάποιος να μου πει που θα βρω τη σειρά των αναβαθμίσεων και ποια έκδοση android είναι η κάθε μία; για να πάω σε αυτή που θέλω πρέπει να τις κάνω με τη σειρά η μπορώ να επιλέξω απευθείας αυτή που θέλω;

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

καλησπέρα και καλή εβδομάδα.

μπορεί κανείς να βοηθήσει με το παραπάνω; υπάρχει κάπου να δω τη σειρά των αναβαθμίσεων;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα,

 

Και εγώ ενδιαφέρομαι για αναβάθμιση επειδή δε μου βγάζει πλέον αυτόματα κάποια.

Ένας καλός οδηγός?

 

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια!

 

Ήμουν Android 4.4.2 και EMUI 3.0, B317 και δεν μου έβγαζε κάποιο update!

 

Πέρασα ένα local update και πήγα σε EMUI 3.1 και 5.1.1 (αν θυμάμαι καλά).

Είχα βρει όμως και ένα αρχείο από κάποιο link εδώ μέσα " Honor6_L02-L12_Android_6.0_Marshmallow_EMUI4.0_OTA_Update_ver_6.2.1_to_ver_6.3.16"

και προσπάθησα να το περάσω αλλά κόλλησε στο Logo!!

Προσπαθώ να το κάνω unbrick ακολουθώντας αυτό το video

(με το HONOR multi-tool) αλλά το UPDATE.app δεν έχει μέσα το System.img και CUST.img να τα κάνω extract.

Τι να κάνω???

 

Edit: Κατέβασα από εδώ https://mega.nz/#F!ztYliaxL!4gfyXozSW51eNahGZBDgBQ!6w5inQ6Z το H60_EMUI3.1_Android5.1_5.10.1.zip, και πάτησα τα 3Κ να φλασάρω. Μάλλον ξεκίνησε αλλά έχει κολλήσει εδώ και ώρα στο 5%.

Να πω ότι δε μπορώ να κλείσω το κινητό όταν κρατάω πατημένο το Power Button, απλά κάνει restart και κολλάει στο HONOR logo.

Πως να το επαναφέρω?

Ευχαριστώ!

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παίδες σκέφτομαι για το honor 10! Τι λέτε;

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_009202601000.html?wid=1349303 Το έχει 378€ το gearbest

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά, ξαναπήρα στα χέρια μου το κινητό μετα από χρόνια λόγω ανάγκης και ομολογώ είναι μια χαρά για σημερινή καθημερινή χρήση.

 

Ερώτηση. Πώς συγχρονίζουμε επαφές Google; Έχω ξεχάσει τι κάναμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέσα στις επαφές δεν εμφανίζονται οι λογαριασμοί Google για συγχρονισμό

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,πας στις επαφες και στις ρυθμισεις πατα εμφανιση επαφων google.Επισης στους λογαριασμους google τικαρεις τις επαφες για συγχρονισμο.Επισης μπορει να θελει να κατεβασεις απο apkmirror το contacts goofle synchonize για να συγχρονισει
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παίδες μπορεί κάποιος να ξαναπεί τη δοκιμασμένη λύση για αντικατάσταση μπαταρίας? Εννοώ αγορά από που και σε ποιο μαγαζί στην Αθήνα? Αν και το σκέφτομαι να το αφήσω το κινητό, δε ξέρω αν "ψάχνουν" αρχεία.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί κάποιος να ξαναπεί τη δοκιμασμένη λύση για αντικατάσταση μπαταρίας? Εννοώ αγορά από που και σε ποιο μαγαζί στην Αθήνα? Αν και το σκέφτομαι να το αφήσω το κινητό, δε ξέρω αν "ψάχνουν" αρχεία.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394520&page=666

13 Σεπ. 2017, 13:49↑

#9977

Αν καποιος ψαχνει μπαταρια για το τηλεφωνο του ας δει απο κατω το link

Εγω αγορασα μπαταρια απο το fixmobile και ολα μια χαρα,δουλευει αψογα.

Λεει original αλλα δεν εχει το logo της huawei επανω της αν και σε ολα τα αλλα ειναι ιδια.

Βασικα την αγορασα γιατι εγραφε επανω της ημερομηνια κατασκευης που ηταν 25/4/2017 ( αρα φρεσκια)

https://store.fixmobile.gr...d-honor-6-bulk

Αλλαξα και ενα ηχειο πισω γιατι η μικρη μου κορη βουτηξε το τηλεφωνο μεσα στο στο αντηλιακο και ολα μια χαρα.

Προσοχη στην anntena μην την σχισετε αν αλλαξετε μονοι σας την μπαταρια.

Για την πλατη εβαλα B-7000 Glue Industrial Adhesive for Phone Frame για να κλεισω το καπακι.

Link to comment
Share on other sites

Thanks!

 

 

Αλλά στο link δεν υπάρχει μπαταρία και απ'ότι κατάλαβα ο φίλος την πέρασε μόνος του.

Κάποιο μαγαζί ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Thanks!

 

 

Αλλά στο link δεν υπάρχει μπαταρία και απ'ότι κατάλαβα ο φίλος την πέρασε μόνος του.

Κάποιο μαγαζί ίσως?

 

Φίλε μου, ναι εγώ μόνος μου το έφτιαξα.

Κάνε τους ένα τηλέφωνο και ρωτα τους αν έχουν μπαταρία.

Αν έχουν μπορούν να στην αλλάξουν, έχουν τεχνικό μέσα στο μαγαζι

Οριστε απλα ειχε αλλαξει η θεση του link

https://store.fixmobile.gr/el/proion/mpataria-huawei-hb4242b4ebw-ascend-honor-6-bulk

.

Edited by dankannn
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, εγκατέστησα την εφαρμογή από την πρώτη σελίδα και τώρα συγχρονίζει κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, ποια είναι η πιο σύγχρονη ROM που μπορούμε να βάλουμε πάνω? Υπάρχει κάποια καλή custom?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ναι εγώ μόνος μου το έφτιαξα.

Κάνε τους ένα τηλέφωνο και ρωτα τους αν έχουν μπαταρία.

Αν έχουν μπορούν να στην αλλάξουν, έχουν τεχνικό μέσα στο μαγαζι

Οριστε απλα ειχε αλλαξει η θεση του link

https://store.fixmobile.gr/el/proion/mpataria-huawei-hb4242b4ebw-ascend-honor-6-bulk

.

 

Μου απάντησαν, στα 30€ μπαταρία+κόστος επισκευής. 0.5 - 1 ώρα παίρνει η αντικατάσταση.

Το ψήνω αλλά πως διασφαλίζω ότι δεν "πειράζουν/κλέβουν" αρχεία μου?

Βαριέμαι να το κάνω και reset πριν το πάω και μετά ξανά στήσιμο :P

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν, στα 30€ μπαταρία+κόστος επισκευής. 0.5 - 1 ώρα παίρνει η αντικατάσταση.

Το ψήνω αλλά πως διασφαλίζω ότι δεν "πειράζουν/κλέβουν" αρχεία μου?

Βαριέμαι να το κάνω και reset πριν το πάω και μετά ξανά στήσιμο :P

 

Κανε ενα backup με το hisuite στο pc σου η με το huawei backup στην sd card σου.

Mετα την αλλαγη μπαταριας επιβαλλεται ενα reset.

Σε εμενα αδειαζε για πλακα η νεα μπαταρια , μετα το reset εστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

H μανισια η μπαταρια μου ειχε βγει σκυλι,αντεξε σχεδον 3 χρονια ωσπου αρχισε το κινητο να μην ανοιγει και πηγα για αλλαγη!

Πηρα μπαταρια απο το fixmobile αλλα ομολογω πως δεν ηταν και οτι καλυτερο(η δικια μου τουλαχιστον)...Μετα απο κανενα 2μηνο επεσε η χωρητικοτητα της μπαταριας στα 2000 και κατι mah ωσπου απο χθες εχει σταματησει να φορτιζει,στο honor tuner δεν μου εμφανιζει κατι για την μπαταρια,capacity κτλ εχει 0 και κατασταση μπαταριας αγνωστη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήγα στο xda-developers και έκανα local update από 6.2.1 σε 6.3.16 για το H60-L12 που έχω. Μόλις έγινε αυτό το update, μου εμφάνισε μόνο του διαδοχικά δύο νέα ΟΤΑ που αναβάθμισαν τελικά τη ROM σε EMUI 4.0.1 και έκδοση 6.12.16 (Android 6)

 

Τρέχει μια χαρά, ενώ έχει μειωθεί κατά πολύ και η χρήση μνήμης (ελεύθερα 2gb από τα 3gb). Για το θέμα μπαταρίας, έχω την αίσθηση ότι καίει κατά τι περισσότερο, από την άποψη ότι βγάζει-δε βγάζει μία μέρα με έντονη χρήση. Είμαι όμως πολύ ευχαριστημένος, δεδομένου ότι έχω μαμίσια μπαταρία τεσσάρων ετών. Βλέπω να το κρατάω αρκετά ακόμα το κινητό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παίδες, επειδή βλέπω ότι υπάρχουν ακόμα άτομα που χρησιμοποιούν τη συσκευή

, μου έχει ξεμείνει μία flip case αχρησιμοποίητη. Κρίμα είναι να πάει στα σκουπίδια. Όποιος θέλει ας στείλει pm.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εχω το L12 με τη developer αν δεν κανω λαθος Β60. Απο οτι καταλαβαινω η stable 6. . 16 πρεπει να ειναι πιο "τελευταια".

Αξιζει να το πειραξω? Υπαρχει κατι πιο νεο? Αν ναι πως θα πηγαινα απο αυτην την developer στη stable?

 

Μια χαρα κινητο το 6 και σημερα, και εχω παει πλεον στο 10...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενεργοποιησα το κινητο χτες και ηρθε αναβαθμιση χαχαχαχαχαχαχα! Ρε την Huawei, μεγαλο τρολ η εταιρια! Ακου αναβαθμιση μετα απο τοσα χρονια που το ειχε παρατησει στην μοιρα του!

 

Για την ιστορια ηρθε μια που τελειωνει σε B861 και εδω ειναι το λιτο changelog:

58038a5132d4cbfa63830f64c76efdab.jpg

d81cc2b6d03bb14a50717536cfa87d10.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε την huawei φοβερή!!Το είχα και γω για κάποιο διάστημα το κινητό και θεωρώ ότι μπορεί να σταθεί μια χαρά ακόμη και σήμερα.Αν μπορείτε λυστε μου την απορια, σε ποια έκδοση του android είναι?
Link to comment
Share on other sites

Ρε την huawei φοβερή!!Το είχα και γω για κάποιο διάστημα το κινητό και θεωρώ ότι μπορεί να σταθεί μια χαρά ακόμη και σήμερα.Αν μπορείτε λυστε μου την απορια, σε ποια έκδοση του android είναι?

Android 6 εχει.

Καλα στεκεται ακομα κ σημερα οπως το ειπες. Ειναι και dual sim active, μην το ξεχναμε αυτο. Εγω το ειχα 4 χρονια και 2 μηνες ωσπου πηρα καινουριο! 3 μπαταριες του ειχα αλλαξει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Εκανα την εξης βλακεια, ειχα παρει μπαταρία για το κινητο αλλα ολο το ανεβαλα και την περασα αφου την ειχα κανα χρονο στο συρτάρι. Παρολο που εκανα hard reset που κανει κουλα και κλεινει στα καλα καθουμενα χωρις να αδειασει. Φταίει η μπαταρια ή κατι αλλο;; τι προτείνετε; εχουν θεμα οι μπαταριες οταν καθονται καιρο;

 

Στάλθηκε από το AGS-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

διαβάζω αυτά που λέτε και πραγματικά νοιώθω ότι έχω άλλο κινητό. εγώ γιατί είμαι ακόμα στο 4.4.2 και δεν μου βγάζει καμία OTA;

έχω την 317 και ακόμα και το HISUITE μου λέει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση για το H60-L02.

Κάνω κάτι λάθος; Εσείς αναβαθμίσατε από OTA ή από την sd με εγκατάσταση;;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...