Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα φίλε. Η 5 είναι η lollipop. Λογικά σου έχει έρθει με την kitkat . Αναβάθμιση μπορείς να κάνεις είτε από την εφαρμογή του κινητού "πρόγραμμα ενημέρωσης" είτε με local update manually. Οδηγίες αναλυτικότατες στην πρώτη σελίδα του θέματος.

Θα το καταευχαριστηθείς το κινητό!!!.

Ναι έχεις δίκιο.... εκ παραδρομής έγραψα lollipop...

 

Έχω κάνει αναζήτηση για ενημέρωση μέσω της εφαρμογής αλλά δεν...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι έχεις δίκιο.... εκ παραδρομής έγραψα lollipop...

 

Έχω κάνει αναζήτηση για ενημέρωση μέσω της εφαρμογής αλλά δεν...

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις-->σχετικά με το τηλέφωνο-->και δες σε ποιο αριθμό

έκδοσης βρίσκεσαι.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο μήνα στη παρέα.

Ήρθε στα χέρια μου ένα honor 6 dual και από τις πρώτες εντυπώσεις πολύ ευχαριστημενος (μετά από κατοχή G3) ειδικά με το dual active των 2 sim!!

 

2 απλές ερωτήσεις,

Είναι με τη lollipop.... Θα έρθει η 5 ή το αφήνω όπως έχει όταν και αν ερθει;

Υπάρχει πουθενά στην Αθήνα (Ελλάδα) tempered glass για εμπρός και πισω; (αν έχει περίσσια κάνα μέλος ας μου στείλει πμ)

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας! ;)

 

Εγώ στην Ελλάδα δεν είχα βρει tempered glass και πήρα από ebay την nillkin

Link to comment
Share on other sites

Με κτύπησε η αρρώστια των αναβαθμίσεων!

Αναβάθμισα το κινητό από την Β532 stable στην 5.11.1 dev με ΤΕ!

Όλα δουλεύουν ρολόι ακόμη και η μπαταρία.....ευτυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις-->σχετικά με το τηλέφωνο-->και δες σε ποιο αριθμό

έκδοσης βρίσκεσαι.

Τελειώνει σε Β317...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μείνεις με την Β317 καθώς όπως βλέπεις στη Lolipop υπάρχουν ακόμα θεματάκια όπως αυτο των ειδοποιήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Οκ

Ευχαριστώ για την συμβουλή!

(αν και παρατηρώ κάποια θεματάκια στην ειδοποίηση του viber χωρίς να μπορώ να καταλάβω πότε και γιατί...)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει tempered glass με σκοπο να ενεργοποιήσω το touch plus αλλα καπου διαβασα πως στην emui 3.1 δεν λειτουργεί πλέον.

Ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Τελειώνει σε Β317...

 

Η Β317 είναι η τελαυταία stable kitkat.Μετά από αυτή υπάρχει η Β532(lolipop) που έχει βγεί εδώ και ένα μήνα περίπου. Σε κάποιους η αναβάθμιση δεν έκατσε καλά και παραπονιούνται, σε κάποιους άλλους περάστηκε καλά και την εκθειάζουν. Εγώ είμαι κάπου στη μέση. Όσο για τα notification,εμένα σε καμία έκδοση δεν έχουν δουλέψει τέλεια.Μικρό το κακό.

Τέλος, marshmallow έχει αναφερθεί πως θα πάρουμε κατά το πρώτο τρίμηνο του '16. Μάλλον προς το τέλος.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το κατάλαβα και μάλλον θα μείνω με αυτή την έκδοση έως νεοτέρας

 

Με το viber που δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις (κάποιες φορές ) παρά μόνο εάν μπω μέσα στην εφαρμογή τι γίνεται;

Υπάρχει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το κατάλαβα και μάλλον θα μείνω με αυτή την έκδοση έως νεοτέρας

 

Με το viber που δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις (κάποιες φορές ) παρά μόνο εάν μπω μέσα στην εφαρμογή τι γίνεται;

Υπάρχει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση;

 

Πρέπει αφού ανοίξεις την εφαρμογή, να την αφήσεις να τρέχει στο παρασκήνιο. Τουλάχιστον σε μένα έτσι στέλνει ειδοποιήσεις. Επίσης επέλεξε την ως προστατευόμενη εφαρμογή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Προστατευομενη από που την επιλέγω; ;

 

 

 

Αν πας στο μενού και στις ρυθμίσεις εκεί θα βρεις την επιλογή για τις προστατευόμενες εφαρμογές.:p

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο μενού και στις ρυθμίσεις εκεί θα βρεις την επιλογή για τις προστατευόμενες εφαρμογές.:p

Σωστός! !

Δεν ήταν τσεκαρισμένο. . . Για να δούμε. . .

 

Ευχαριστώ κύριοι! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις.σκέφτομαι ν αγοράσω αυτό το κινητό και με απασχολεί το θέμα του σέρβις(απο vickmall).αν χαλάσει το στέλνω πίσω κίνα ή έχει κάποιο σερβις στην αθήνα να το παω για επισκευή μεσα στην 2ετή εγγύηση?και το πιο σημαντικό όταν τελειώσει μετά απο 2 χρόνια η εγγύηση και η μπαταρία θα θέλει άλλαγμα λόγω φθόρας από το χρόνο κ δεν ανοίγει το καπάκι όπως είδα με τα χέρια τι κάνουμε απο θέμα σερβις για την μπαταρία?και παρακαλώ αν ξέρετε να μου πείτε καποια επίσημα σερβις στην ελλάδα για το κινητό!!!(όποιες εμπείριες σε σέρβις στο παρελθόν καλοδεχούμενες!!!!)οι απάντησεις σας θα είναι πολύ σημαντικές στο αν πάρω η όχι το κινητό γτ αυτό συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι 1 έτος. Πρέπει να το στείλεις πίσω στην Κίνα.

 

Από που και ως που 2 έτη;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

νόμιζα 2 λάθος μου συγγνώμη.δηλάδη δν υπάρχει κανένα σερβις στην ελλάδα?κ όταν μετά το 1ο χρόνο η μπατάρια θα θέλει άλλαγμα πάλι το στέλνω κίνα εκτός εγγυήσης?ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η διαφορά αυτών των δυο μοντέλων τηλεφώνων ως προς την ρομ (ευρωπαική ή κινέζικη) ή ποιά μοντέλα είναι ή κάτι άλλο? Γνωρίζει κανείς?

1) Huawei Honor 6 (WCDMA)

2) Huawei Honor 6 (TD-SCDMA)

Link to comment
Share on other sites

νόμιζα 2 λάθος μου συγγνώμη.1)δηλάδη δν υπάρχει κανένα σερβις στην ελλάδα?2)κ όταν μετά το 1ο χρόνο η μπατάρια θα θέλει άλλαγμα πάλι το στέλνω κίνα εκτός εγγυήσης?ευχαριστώ.3)επίσης ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο site με καλής ποιότητας φορτιστές,μπαταρίες και usb cables?4)κ ακόμη ξέρει κανείς πως ανοίγουμε το καπάκι για να αλλάξουμε την μπαταρία?αν κάποιος μπορει ν απαντήσει σ όλα τα ερώτηματα θα με βοηθούσε πάρα πολύ!!!!!!!!!ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αν θα το πάρεις από Κίνα ναι η εγγύηση είναι 1 χρόνος. Αν πάρεις το ευρωπαϊκό το L04 νομίζω θα έχει 2 χρόνια. Επίσημο σέρβις δεν έχει στην Ελλάδα, οπότε αν πάθει κάτι εντός εγγύησης θα πρέπει να το στειλεις στην χώρα αγοράς. Τώρα αν χαλάσει μετά όλο και κάποιο σέρβις θα αναλάβει. Εγώ το έχω λίγο πάνω από χρόνο και η μπαταρία είναι κοπμλε και εντέλει αν πέσει η απόδοση της υπάρχει τρόπος αλλαγής, το καπάκι ανοίγει είναι κολλημένο στο YouTube έχει βίντεο το πώς απλά την παραγγελνεις και την αλλαζεις είτε εσύ η σε κάποιο σέρβις.

Επίσης δεν ξέρω και πολλούς που κρατάνε ενα τηλέφωνο πάνω απο δυο χρόνια.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

από κίνα σκέφτομαι να το πάρω.απλά είδα ότι το καπάκι δν ανοίγει εύκολα κ απο το youtube όσα είδα θέλουν εξάρτηματα να το ανοίξουν δν ανοίγει με τα χέρια κ δν θέλω να πάρω το ρίσκο.γνωρίζεις κάποιο σέρβις μήπως για αυτό το κινητό στην ελλάδα?κ εσένα μετά απο 1 χρόνο αν αντεχε 30 ώρες πχ στην αρχή αντέχει ακόμα 30 ώρες δν είχε καθόλου φθορά η μπαταρία?μιας και το έχεις ένα χρόνο αν σου βγάλει πρόβλημα τι θα κάνεις από σέρβις? ευχαριστώ για το χρόνο σου.επίσης αν έχεις κάποιο λινκ στο youtube για εύκολη αλλάγη μπαταρίας(με τα χέρια ή με εύκολα σύνεργα στο να τα βρω να τα αγοράσω) θα ήταν χρήσιμο Edited by thomaskin
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η διαφορά αυτών των δυο μοντέλων τηλεφώνων ως προς την ρομ (ευρωπαική ή κινέζικη) ή ποιά μοντέλα είναι ή κάτι άλλο? Γνωρίζει κανείς?

1) Huawei Honor 6 (WCDMA)

2) Huawei Honor 6 (TD-SCDMA)

 

Στην πρώτη σελίδα υπάρχει επεξήγηση ανά μοντέλο. Βασικά το 2 πιάνει ελληνικά δίκτυα το δεύτερο όχι.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Captain Romanos σπας ρεκόρ λεπτομέρειας! Δεν το φαντάστηκα ότι θα ήταν και αυτό γραμμένο στην 1η σελίδα!

Σ' ευχαριστώ για άλλη μια φορά για την απάντησή σου!

Link to comment
Share on other sites

από κίνα σκέφτομαι να το πάρω.απλά είδα ότι το καπάκι δν ανοίγει εύκολα κ απο το youtube όσα είδα θέλουν εξάρτηματα να το ανοίξουν δν ανοίγει με τα χέρια κ δν θέλω να πάρω το ρίσκο.γνωρίζεις κάποιο σέρβις μήπως για αυτό το κινητό στην ελλάδα?κ εσένα μετά απο 1 χρόνο αν αντεχε 30 ώρες πχ στην αρχή αντέχει ακόμα 30 ώρες δν είχε καθόλου φθορά η μπαταρία?μιας και το έχεις ένα χρόνο αν σου βγάλει πρόβλημα τι θα κάνεις από σέρβις? ευχαριστώ για το χρόνο σου.επίσης αν έχεις κάποιο λινκ στο youtube για εύκολη αλλάγη μπαταρίας(με τα χέρια ή με εύκολα σύνεργα στο να τα βρω να τα αγοράσω) θα ήταν χρήσιμο

Μπορεις να το πας σε εναν τεχνικο στην περιοχη που μενεις και να σου αλλαξει αυτος την μπαταρια.

Μην μπεις στην δοαδικασια να το κανεις μονο σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...