Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα δεν αναβει το λαμπακι στις ειδοποιησεις κατεβαστε το light flow εμενα μου δουλευει και το εβαλα να αναβει και το φλας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταλάβατε όλοι τώρα ποιά είναι η διαφορά της huawei με την samsung, htc??

Η πρώτη δεν έχει υποστήριξη=διάρκεια λειρουργίας του κινητού σας, ενώ οι άλλες έχουν το XA DEv/rs!!!

Ένα ΝΟΤΕ 1 έχω και λειτουργεί εξαίσια στην 5.1.1 (ακόμη και στην 12.1) και μάλιστα από πέρισυ το Οκτώβριο με συνεχόμενες αναβαθμίσεις!! Πληρώνεις κάτι παραπάνω στην αρχή αλλά τα λεφτά του τα βγάζει στο τέλος.....ενώ εδώ ισχύει το αντίθετο!!!! Καλημέρα! Σιγά μην κάνω αναβάθμιση!!! Στην 4....πετάει. . .και δεν κερδίζω κάτι παραπάνω το ουσιαστικό στην 5.1!! Γιατί τα κινεζάκια δεν γίνονται Ferrari από την μια μέρα στην άλλη...στο μέλλον ίσως..ας πληρώσουν(με) πρώτα με το NEXUS!! Η Είδηση θα μπορούσε να είναι η υποστήριξη της cyan και για τα HONOR ..κάτι όμως που δεν είπε και δεν θα κάνει! Συνεχίζω να μην έχω "πειράξει" καθόλου το κινητάκι μας! Καλημέρα σε όλους!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μια χαρά πάει με την B532. Με εξαίρεση το Antutu που αν δεν το έλεγε ο φίλος ούτε καν θα το παρατηρούσα.

Συνεχίζω να κάνω και να χρησιμοποιώ ότι και πριν χωρίς κανένα πρόβλημα. Και ειδοποιήσεις μου έρχονται και λαγκ εξακολουθώ να μη βλέπω ούτε για δείγμα!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

εβαλα κ εγω την b532. το μόνο πρόβλημα π εχω ειναι οτι στην κουρτίνα επιλογων λειπουν ολες οι λειτουργίες. ξερετε πως προσθετω λειτουργιες? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γυρίσω πίσω στην Β316 χωρίς 3 κουμπιά? Δεν παλεύεται άλλο η Β532

 

Τόσο χάλια ρε γ@μώτο. Μ'αρέσει που λέγαμε ότι η Huawei αργεί να δώσει την lollipop ώστε να είναι bugs free. :down:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Εμένα πάντως που είμαι στην 5.9.16(5.1) πετάει το εργαλείο.

Κορυφή ρομ, όλα δουλεύουν άψογα ακόμα και στις ειδοποίησεις π.χ viber...

Δεν το κουνάω "ρουπι"

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά μπορεί να έκανα κάτι λάθος ή απλά ήμουν ο άτυχος άτυχος της υπόθεσης

 

Αδερφέ έκανες καθαρή εγκατάσταση ή οτα; παίζει καθαριστικό ρόλο αυτό.

Αλλά και οτα να έκανες σε πολλές περιπτώσεις χρειάζεται wipe data και cache για να σου δουλέψει ρολόι.

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ έκανες καθαρή εγκατάσταση ή οτα; παίζει καθαριστικό ρόλο αυτό.

Από την πρώτη μέρα που το το πήρα αναβάθμιζα πάντα με ΟΤΑ χωρίς root χωρίς τίποτα και είχα σταματήσει στην B316 ώσπου είδα ότι ανεβάσανε την Β532 και ζήλεψα και λέω δεν θα κάθομαι να περιμένω αν και πότε θα βγάλουν OTA και την κατέβασα και έκανα local. Σήμερα δοκίμασα και επαναφορά εργοστασιακων αλλά πάλι τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη μέρα που το το πήρα αναβάθμιζα πάντα με ΟΤΑ χωρίς root χωρίς τίποτα και είχα σταματήσει στην B316 ώσπου είδα ότι ανεβάσανε την Β532 και ζήλεψα και λέω δεν θα κάθομαι να περιμένω αν και πότε θα βγάλουν OTA και την κατέβασα και έκανα local. Σήμερα δοκίμασα και επαναφορά εργοστασιακων αλλά πάλι τα ίδια

 

Επαναφορά εργοστασιακων θα κάνεις από την ρεκοβερι και όχι από μέσα από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακων θα κάνεις από την ρεκοβερι και όχι από μέσα από τις ρυθμίσεις.

Για να το δοκιμάσω και από κει μπας και...

Link to comment
Share on other sites

εβαλα κ εγω την b532. το μόνο πρόβλημα π εχω ειναι οτι στην κουρτίνα επιλογων λειπουν ολες οι λειτουργίες. ξερετε πως προσθετω λειτουργιες? ευχαριστώ

 

Όλες εκεί είναι. Δε λείπει τίποτα. Κάνε scroll down και θα βρεις και την επεξεργασία (για να τα αλλάξεις σειρά κλπ)

 

Για local και ota σε β532 κάνετε unroot ή όχι;

 

Εγώ δεν το έκανα unroot και πέρασε (με local).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακων θα κάνεις από την ρεκοβερι και όχι από μέσα από τις ρυθμίσεις.

 

Με επαναφορα εργοστασιακων ναι μεν βλεπω να τσουλαει καλυτερα αλλα το θεμα των ειδοποιησεων παραμενει αν εχω κλειστες τις εφαρμογες δεν ερχεται τιποτα σε whats app viber παρα μονο αν τις ανοιξω

Link to comment
Share on other sites

Με επαναφορα εργοστασιακων ναι μεν βλεπω να τσουλαει καλυτερα αλλα το θεμα των ειδοποιησεων παραμενει αν εχω κλειστες τις εφαρμογες δεν ερχεται τιποτα σε whats app viber παρα μονο αν τις ανοιξω

Μήπως έχεις αυτές τις εφαρμογές στις προστατευόμενες ώστε να μην.λειτουργούν μετά το κλείσιμο της οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αυτές τις εφαρμογές στις προστατευόμενες ώστε να μην.λειτουργούν μετά το κλείσιμο της οθόνης;

Όχι το κοίταξα

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές ώρες χρησιμοποιώντας το νέο λογισμικό (B532 H60-L02) έχω να πω τα εξής:

 

1. Περίμενα με την νέα έκδοση να είχαν διορθώσει την εφαρμογή του καιρού της huawei που δεν μπορούσε να βρει ελληνική πόλη το οποίο δυστυχώς ακόμα ισχύει δεν βρίσκει καμία ελληνική πόλη.

2. Στις επαφές για ακόμη μία φορά δεν μπορώ να βάλω επίθετο.

3. Έχω παρατηρήσει ότι το κινητό κολλάει αρκετές φορές όταν αλλάζω καρτέλες ίσως είναι αρχή και θέλει λίγο χρόνο μέχρι να στρώσει.

4. Όταν πάω να ανανεώσω μία εφαρμογή όταν φτάνει στο στάδιο της εγκατάστασης κάνει πάρα πολύ ώρα μέχρι να την εγκαταστήσει την εφαρμογή.

5. Για την μπαταρία δεν έχω ακόμα άποψη γιατί από χθες μέχρι σήμερα επειδή ασχολήθηκα πολύ έχει πέσει γρήγορα

 

έχει κάποιος άλλος παρατηρήσει αυτά που λέω ή κάποια άλλα πράγματα???

 

Συνεχίζω τα αρνητικά που έχω βρει μέχρι στιγμής:

5. Η μπαταρία μου φαίνεται ότι τελειώνει ένα κλικ πιο γρήγορα.

6. Χθες που το φόρτισα πρώτη φορά μετά την ενημέρωση έκανε γύρω στις 3:30 ώρες περίπου (μία ώρα παραπάνω από ότι έκανε μέχρι στιγμής) και επίσης για κάποιο λόγο η φόρτιση είχε κολλήσει στο 87%

8. Η αυτόματη φωτεινότητα δεν με ενθουσίασε πολύ με τις ίδιες ρυθμίσεις που είχα πριν την ενημέρωση η οθόνη είναι πιο σκοτεινή τώρα

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω τα αρνητικά που έχω βρει μέχρι στιγμής:

5. Η μπαταρία μου φαίνεται ότι τελειώνει ένα κλικ πιο γρήγορα.

6. Χθες που το φόρτισα πρώτη φορά μετά την ενημέρωση έκανε γύρω στις 3:30 ώρες περίπου (μία ώρα παραπάνω από ότι έκανε μέχρι στιγμής) και επίσης για κάποιο λόγο η φόρτιση είχε κολλήσει στο 87%

8. Η αυτόματη φωτεινότητα δεν με ενθουσίασε πολύ με τις ίδιες ρυθμίσεις που είχα πριν την ενημέρωση η οθόνη είναι πιο σκοτεινή τώρα

Συμφωνώ σε όλα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αυτές τις εφαρμογές στις προστατευόμενες ώστε να μην.λειτουργούν μετά το κλείσιμο της οθόνης;

 

Όχι το κοίταξα

Μα θα πρεπει να ειναι προστατευομενες αυτες οι εφαρμογες αν θες να παιρνεις ειδοποιησεις.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μα θα πρεπει να ειναι προστατευομενες αυτες οι εφαρμογες αν θες να παιρνεις ειδοποιησεις.

Αυτό εννοώ ότι το κοίταξα και τις έχω προστατευόμενες και πάλι δεν παίρνω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ ότι το κοίταξα και τις έχω προστατευόμενες και πάλι δεν παίρνω

 

δοκιμασε μηπως απο εξοικονομηση ενεργειας να το βαλεις κανονικη μηπως....

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε μηπως απο εξοικονομηση ενεργειας να το βαλεις κανονικη μηπως....

 

Τίποτα δυστυχώς... Downgrade σε stable πως κάνουμε ?να γυρίσω στην 316 να ησυχάσω

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά Το θυμηθηκα τώρα.. μήπως το γεγονός ότι μου συμπεριφέρεται άθλια η 532 είναι ότι την πέρασα στην SD ξεσυνδεσα το κινητό και έκανα local μετά από κάνα τέταρτο χωρίς να είμαι συνδεδεμενος στο PC? Παίζει κάποιο ρόλο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...