Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμιά ιδέα κανείς;; Virus Plus εσύ που το'χεις κάνει κορδελες το κινητό ίσως; :rolleyes:

 

Πιθανότατα έχεις αφαιρέσει system apps.

Το Root δεν εμποδίζει το update στις EMUI3.0

 

Μερικές σελίδες πίσω έχω δώσει λινκ για πλήρη επαναφορά του κινητού όσα fail και να σου βγάζει. Δες το.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις συνέβη κάτι πολύ περίεργο καθώς ασχολιόμουνα με το κινητό ξαφνικά ανέβασε πολύ υψηλή θερμοκρασία πρώτη φορά σε αυτό το κινητό και γενικά σε ότι κινητό έχω πιάσει έχω νιώσει τόσο πολύ ζεστή στο χέρι μου, αναγκάστηκα και το έκλεισα γιατί φοβήθηκα μην εκραγεί δεν κάνω πλάκα τι λέτε να έπαθε;; Τώρα που το ξανά άνοιξα είναι στα κανονικά του παλι
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις συνέβη κάτι πολύ περίεργο καθώς ασχολιόμουνα με το κινητό ξαφνικά ανέβασε πολύ υψηλή θερμοκρασία πρώτη φορά σε αυτό το κινητό και γενικά σε ότι κινητό έχω πιάσει έχω νιώσει τόσο πολύ ζεστή στο χέρι μου, αναγκάστηκα και το έκλεισα γιατί φοβήθηκα μην εκραγεί δεν κάνω πλάκα τι λέτε να έπαθε;; Τώρα που το ξανά άνοιξα είναι στα κανονικά του παλι

 

Εγώ έχω παρατηρήσει πως ανεβάζει θερμοκρασία όταν ανοίγω στον chrome πολλαπλές καρτέλες ταυτόχρονα.

Μου το έχει κάνει δύο φορές.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν την αλλαξα μονος σε τεχνικο πήγα...δεν μπορουμε να τα ξερουμε και ολα...Αλλωστε ειναι τοσο ευαισθητο και λεπτο το κινητό που θα φοβόμουν να το πειράξω.....Αυτος μου την βρήκε την οθόνη απο προμηθευτή του....

 

 

 

Φιλέ gtok34 τελικά εγώ το στειλα Κίνα στο to2c για την μπαταρία του:cry:.Ένα φιλαράκι όμως του σπάσε ή οθόνη και θέλει να την αλλάξει μόνος του (αυτός το χει δεν είναι σα και μένα σκραπας).Σου είναι εύκολο αν έχεις την καλοσύνη να δώσεις λινκ από που πήρες την οθόνη σου; Όχι τίποτα άλλο θα του πουλησω και μούρη μετά:lol:

 

Οποίος άλλος γνωρίζει αξιόλογο μαγαζί για γνήσια μιλάμε (λεφτά υπάρχουν) θα το εκτιμούσα απεριοριστα.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω ένα πρόβλημα που μου εμφανίστηκε...

 

Εδώ και περίπου 1 μήνα ξεκίνησε σιγά σιγά να καθυστερεί υπερβολικά η εμφάνιση των τηλεφωνικών αριθμών μέσα στις επαφές. Πατώ δηλαδή πάνω στην επαφή, αυτή ανοίγει αλλά δεν εμφανίζει κανέναν αριθμό. Ανοίγει απλά μία κενή κάρτα, η οποία μετά από 30''-45'' ξαφνικά εμφανίζει τους αριθμούς. Το περίεργο είναι ότι αν, αφού τελικά εμφανιστεί ο αριθμός, γυρίσω το τηλέφωνο σε landscape ο αριθμός εξαφανίζεται και πάλι και άντε από την αρχη...Αυτό συμβαίνει στο 80% των περιπτώσεων... Το πρόβλημα αυτό επεκτείνεται και στη περίπτωση της αναγνώρισης κλήσης. Έτσι λοιπόν, όταν με καλεί κάποιος γνωστός αριθμός δεν εμφανίζεται το όνομα αλλά μόνο ο αριθμός. Και μόνο αν είμαι τυχερός (και δεν έχει κλείσει το τηλέφωνο ο άλλος) μπορεί μετά από 10 περίπου δευτερόλεπτα να εμφανιστεί το όνομα.

Απεγκατάστησα ό,τι εφαρμογή θυμάμαι να κατέβασα τώρα τελευταία (από τις πολύ λίγες γενικά που έχω κατεβάσει...), δοκίμασα να αλλάξω και θέμα αλλά τίποτα.

Η έκδοση του κινητού είναι η H60-L12 με EMUI 3.0 και έκδοση Β316. Δεν του έχω κάνει απολύτως τίποτα. Ούτε root, ούτε τίποτα...

Καμμία ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα κανείς;; Virus Plus εσύ που το'χεις κάνει κορδελες το κινητό ίσως; :rolleyes:

Δοκιμασε να κατεβασεις την rom (περιπου 1gb) απο xda. Μονο ετσι εχω κανει αναβαθμισεις. Με την αυτοματη μεθοδο που κατεβαζεις απο το κινητο το update, δεν τα καταφερα ποτε.

Το root θα χρειαστει να το ξαναπερασεις

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα έχεις αφαιρέσει system apps.

Το Root δεν εμποδίζει το update στις EMUI3.0

Πριν από αρκετό καιρό είχα διαβάσει πως αν κάνουμε update με root τότε η συσκευή κολλάει και κάνει συνεχής επανεκκινήσεις.

Δεν πρέπει να κάνουμε πρώτα unroot ;

Έχει αλλάξει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Πριν από αρκετό καιρό είχα διαβάσει πως αν κάνουμε update με root τότε η συσκευή κολλάει και κάνει συνεχής επανεκκινήσεις.

Δεν πρέπει να κάνουμε πρώτα unroot ;

Έχει αλλάξει κάτι;

 

Αυτό αφορά τις EMUI3.1 ROM.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αφορά τις EMUI3.1 ROM.

Δηλαδή μπορώ να κάνω update με root και να πάω σε emui 3.1 και το root να παραμείνει ,αλλά δεν μπορώ να κάνω το ίδιο όταν πλέον θα βρίσκομαι σε 3,1 ;

Για το l04 έχει βγει τίποτα ώστε να κάνω χειροκίνητα το update ;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορώ να κάνω update με root και να πάω σε emui 3.1 και το root να παραμείνει ,αλλά δεν μπορώ να κάνω το ίδιο όταν πλέον θα βρίσκομαι σε 3,1 ;

Για το l04 έχει βγει τίποτα ώστε να κάνω χειροκίνητα το update ;

 

Οχι. Οποιοδήποτε update με εμπλεκόμενη την 3.1 brickαρει.

Δηλαδή:

update από rooted 3.0 σε 3.1 = brick

update από rooted 3.1 σε 3.1 = brick

update από rooted 3.0 σε 3.0 = OK

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα έχεις αφαιρέσει system apps.

Το Root δεν εμποδίζει το update στις EMUI3.0

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

Δηλαδή εάν κάνω επαναφορά στην εργοστασιακή κατάσταση μετά θεωρητικά θα προχωρήσει η αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

Δηλαδή εάν κάνω επαναφορά στην εργοστασιακή κατάσταση μετά θεωρητικά θα προχωρήσει η αναβάθμιση;

 

Δεν νομίζω... καλύτερα να φλασαρεις το system.img της τρέχουσας ROM σου και μετά να αναβαθμίσεις.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC να ρωτησω εαν εχει καποιος το igo στο κινητο αυτο,εαν λογω των εικονικων πληκτρων μεσα στην οθονη ,χρειαζεται καποια αλλαγη στο sys.txt?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...

Τελευταία όταν περναω ενα συμβάν στο ημερολόγιο απο το κινητό δεν το βλέπω στον υπολογιστή (Google calendar ) ενω ανάποδα το κινητό ενημερωνεται... μπορω να το διορθώσω ή είναι πρόβλημα της τελευταίας stable?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω. Δεν εχω αλλαξει τιποτα περα απο το δικαιωμα να γραφει στην sd
αρα ας πουμε "καταλαβαινει" οτι η οθονη εχει κατω χωρο για τα εικονικα πληκτρα και αυτα δεν κρυβουν μερος απο το πριμο ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Δες πως μου εμφανιζετε.

Δεν μπορω να στηλω.φωτο.ομως μεγαλυτερη απο 58kb.:(:(:(

Edited by phpscript
Link to comment
Share on other sites

Δες πως μου εμφανιζετε.

Δεν μπορω να στηλω.φωτο.ομως μεγαλυτερη απο 58kb.:(:(:(

 

Joke mode ON

 

<?php

send_bigger_photo($path);

?>

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως μόλις μου έβγαλε ειδοπόιηση για νέα ενημέρωση... 5.9.16... Την κατεβάζω τώρα (76ΜΒ).

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω ένα πρόβλημα που μου εμφανίστηκε...

 

Εδώ και περίπου 1 μήνα ξεκίνησε σιγά σιγά να καθυστερεί υπερβολικά η εμφάνιση των τηλεφωνικών αριθμών μέσα στις επαφές. Πατώ δηλαδή πάνω στην επαφή, αυτή ανοίγει αλλά δεν εμφανίζει κανέναν αριθμό. Ανοίγει απλά μία κενή κάρτα, η οποία μετά από 30''-45'' ξαφνικά εμφανίζει τους αριθμούς. Το περίεργο είναι ότι αν, αφού τελικά εμφανιστεί ο αριθμός, γυρίσω το τηλέφωνο σε landscape ο αριθμός εξαφανίζεται και πάλι και άντε από την αρχη...Αυτό συμβαίνει στο 80% των περιπτώσεων... Το πρόβλημα αυτό επεκτείνεται και στη περίπτωση της αναγνώρισης κλήσης. Έτσι λοιπόν, όταν με καλεί κάποιος γνωστός αριθμός δεν εμφανίζεται το όνομα αλλά μόνο ο αριθμός. Και μόνο αν είμαι τυχερός (και δεν έχει κλείσει το τηλέφωνο ο άλλος) μπορεί μετά από 10 περίπου δευτερόλεπτα να εμφανιστεί το όνομα.

Απεγκατάστησα ό,τι εφαρμογή θυμάμαι να κατέβασα τώρα τελευταία (από τις πολύ λίγες γενικά που έχω κατεβάσει...), δοκίμασα να αλλάξω και θέμα αλλά τίποτα.

Η έκδοση του κινητού είναι η H60-L12 με EMUI 3.0 και έκδοση Β316. Δεν του έχω κάνει απολύτως τίποτα. Ούτε root, ούτε τίποτα...

Καμμία ιδέα;;;

Ειχα και εγώ ενα παρόμοιο πρόβλημα και εκανα καθαρη εγκατασταση απο Β316 στην τελευταία dev με τα τρία κουμπια .

Link to comment
Share on other sites

...και ξαφνικά το τηλέφωνο δεν ανοίγει...ούτε φορτίζει!! Ξέρει κανείς τι μπορεί να γίνει??

Είναι όπως όταν το αγόρασα με τις stable αναβαθμίσεις! Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

...και ξαφνικά το τηλέφωνο δεν ανοίγει...ούτε φορτίζει!! Ξέρει κανείς τι μπορεί να γίνει??

Είναι όπως όταν το αγόρασα με τις stable αναβαθμίσεις! Ευχαριστώ.

 

Δοκίμασε να κρατήσεις πατημένα το volume up, και το power button για 15 δευτερόλεπτα.

 

 

Θυμάμαι λάθος ή η dev 5.9.1 ειχε ανέβει και στο emui.com?

γιατί τώρα δεν την βρίσκω, ενώ δεν βλέπω ουτε την 5.9.16 παρόλο που μου έχει ερθει ενημέρωση για ΟΤΑ.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πάντως πως με την 5.9.16 καίει λίγο παραπάνω μπαταρία. Δεν βρήκα κάποια άλλη ουσιαστική διαφορά ή βελτίωση.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...