Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτέ δεν είχα 2 σιμ για κλήσεις και πλέον έχω μόνο μια. Ίσως κάποιος άλλος μπορεί να σε βοηθήσει

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ok ,thanks, ακομη μια απορια, οταν πατας να κανεις μια κληση σου βγαζει επιλογη sim1 sim2 η παίρνει απο αυτην που ειχες ορισμενη την προηγουμενη φορα? αν θελεις βαλε ενα screen να δω

 

Στην κλήση σου εμφανίζει δύο επιλογές(τουλάχιστον στην stable B316 που έχω εγώ)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

μια μικρη βοηθεια αν ξερει καποιος . οταν κανω μια κληση και συνδεομαι μου κανει μια μικρη δονηση οταν συνδεθω υπαρχει τροπος απενεργοποιησης?

 

καλημερα επαναφερω το θεμα ...

Link to comment
Share on other sites

Πως εψαχνα σημερα να βρω βιντεο κληση και τελικα δεν τα κατάφερα.

Εχει το κινητο μας Βιντεο κληση η λογο emui αφαιρέθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Σε δυο κινητά στο σπίτι της φθηνής κατηγορίας THL και cubot πάντως έχουν κανονικά βιντεοκληση.

Πρώτη φορά το διαβάζω αυτό ( ότι δηλαδή την αφαιρούν σταδιακά)

Link to comment
Share on other sites

Ο MX παίζει AC3 απλά θέλει αν το gogolareis το θέμα...

 

Τι εννοεις να το gogolareis? Το θεμα μου ειναι , γιατι οι ταινιες δεν παιζουν σε ομαλη ροη, ανεξαρτητα απο player, vlc, mx , BSplayer.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θέλει κάποια codec με τίτιλο "aio.1.7.32"

 

Και πως τα βαζουμε αυτα; που τα βρισκουμε;

Link to comment
Share on other sites

Σε δυο κινητά στο σπίτι της φθηνής κατηγορίας THL και cubot πάντως έχουν κανονικά βιντεοκληση.

Πρώτη φορά το διαβάζω αυτό ( ότι δηλαδή την αφαιρούν σταδιακά)

 

Σε huawei p7, samsung s4 mini και vodafone 875 μπακατελα edition δεν έχω βιντεοκληση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια...

 

Είμαι στη Β310 με CWM και πειραγμένο local.prop για να μην έχω το πρόβλημα στον dialler.

 

Αποφάσισα να πάω στην Β316 σταδιακά.

 

Επανέφερα την stock recovery για Β310 με το tool του VirusPlus (Ευχαριστώ Virus Plus).

 

Διόρθωσα το local.prop στην πρότερη κατάσταση.

 

Κατεβάζει ΟΤΑ την Β313 αλλά δεν εγκαθίσταται... βγάζει "installation failure, get online help at http://www.emui κτλ"

 

Τι κάνω λάθος;;;

 

ΥΓ. το μοντέλο είναι το H60-L02

Edited by douglas
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις να το gogolareis? Το θεμα μου ειναι , γιατι οι ταινιες δεν παιζουν σε ομαλη ροη, ανεξαρτητα απο player, vlc, mx , BSplayer.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και πως τα βαζουμε αυτα; που τα βρισκουμε;

 

http://www.phonearena.com/news/How-to-restore-full-audio-codec-support-AC3-DTS-in-MX-Player-Androids-best-video-playback-app_id64435

Link to comment
Share on other sites

Σε huawei p7, samsung s4 mini και vodafone 875 μπακατελα edition δεν έχω βιντεοκληση.

Πάντως η Google το παρέχει κανονικά στην Κιτ κατ και πιθανόν και στην lollipop .

Τώρα γιατί κάποιες εταιρίες όπως η Huawei και η Samsung αφαίρεσαν την βιντεοκληση δεν μπορώ να το εξηγήσω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Google το παρέχει κανονικά στην Κιτ κατ και πιθανόν και στην lollipop .

Τώρα γιατί κάποιες εταιρίες όπως η Huawei και η Samsung αφαίρεσαν την βιντεοκληση δεν μπορώ να το εξηγήσω

 

ποιες μεγάλες εταιρίες εκτός της samsung έχουν?

Link to comment
Share on other sites

Θες να μου πεις πως πλέον κάνεις δεν εχει;

Δεν το ξέρω και εγώ άλλα αν όντως συμβαίνει πχ και στην LG ,Sony Xiaomi ZTE HTC θα μου κάνει εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Θες να μου πεις πως πλέον κάνεις δεν εχει;

Δεν το ξέρω και εγώ άλλα αν όντως συμβαίνει πχ και στην LG ,Sony Xiaomi ZTE HTC θα μου κάνει εντύπωση.

 

LG ,Sony,Xiaomi δεν έχουν,οι άλλες δυο δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανα αναβάθμιση σε B316 έχει κάνει επανεκκίνηση δύο φορές μόνο του κ πολλές φορές δεν έχει ήχο ή δόνηση όταν με παίρνουν ή και τα δύο μαζί. Αντιμετωπίζει κάνεις τέτοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την αλλαγη καρτας για 4g/3g δοκιμασα με την προσθηκη 2 γραμμων στο local.prop χωρις επιτυχια. Περασα με φλασαριμα το cust.img χωρις επιτυχια. Χρειαζεται και καποιο αλλο αρχεια φλασαρισμα για να δουλεψει?

Επαναφερω το θεμα. Γνωριζει κανεις καποια λυση? Ειμαι στην Β316 stable. Μηπως λειτουργει μονο σε roms developer?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Λολ Όλες οι εταιρίες ασπρισαν τα μενού με την λολιποπ και η Huawei τα έκανε μαύρα ???

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατά λάθος πήρα τηλέφωνο απο το ένα νούμερο της καρτας μου στην αλλη....Δεν το πιστευα...λειτουργεί κανονικα το τηλεφωνο χτυπούσε κανονικά ενω εγω καλούσα....υποτίθεται... και ακουγόταν στο βαθος ο ήχος οτι εχω κλήση..απο την αλλη γραμμή.. Αρα επιβεβαιώνω πλήρως το dual active...των δυο καρτών sim. Δεν εχω ξαναδεί άλλο τηλέφωνο που να το κάνει αυτο. :)
Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε καποιον να μην δουλευουν οι υπερυθρες; ειμαι σε 5.6.1 και δεν πιανει καθολου η εφαρμογη τηλεχειριστήριο. Και απο οτι ειδα μεσα απο την καμερα απο αλλο κινητο δεν λειτουργουν καθολου οι υπερυθρες. Εχετε καμια προταση; μπορει να μην εχει κατσει καλα η ρομ; ξερετε καποιον τροπο να δω αν ειναι προβλημα υλικου;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε καποιον να μην δουλευουν οι υπερυθρες; ειμαι σε 5.6.1 και δεν πιανει καθολου η εφαρμογη τηλεχειριστήριο. Και απο οτι ειδα μεσα απο την καμερα απο αλλο κινητο δεν λειτουργουν καθολου οι υπερυθρες. Εχετε καμια προταση; μπορει να μην εχει κατσει καλα η ρομ; ξερετε καποιον τροπο να δω αν ειναι προβλημα υλικου;

 

Δεν είναι. Και μένα το έκανε στην 5.6.1 . Ίσως να φταίει κάποια εφαρμογή που έχεις παγώσει, ίσως η ρομ. Εγώ πήγα σε 316 και όλα καλά. Πέρασα και το ZaZaRemote που έχει τεράστιο database και ωραίο widget

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε καποιον να μην δουλευουν οι υπερυθρες; ειμαι σε 5.6.1 και δεν πιανει καθολου η εφαρμογη τηλεχειριστήριο. Και απο οτι ειδα μεσα απο την καμερα απο αλλο κινητο δεν λειτουργουν καθολου οι υπερυθρες. Εχετε καμια προταση; μπορει να μην εχει κατσει καλα η ρομ; ξερετε καποιον τροπο να δω αν ειναι προβλημα υλικου;

 

 

Σε μένα με 5.6.1 δουλεύουν κανονικά και με το νόμο.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Λολ Όλες οι εταιρίες ασπρισαν τα μενού με την λολιποπ και η Huawei τα έκανε μαύρα ???

 

Αντιγράφει άλλες εταιρείες δεν σας αρέσει, δεν τις αντιγράφει πάλι δεν σας αρέσει... Αποφασίστε :lol::lol::lol:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...