Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι 3 GB Ram έχει. Είναι γεμάτο με κινέζικες εφαρμογές. Πρέπει να κάνω όλα αυτά που αναφέρονται στην πρώτη σελίδα? Δηλ.: Boot Fastboot / Boot Recovery / Lock-Unlock Bootloader / CWM / Root / Extract Recovery / Restore Recovery / Debrand / Virusplus Tool

 

Τις περισσότερες κινέζικες εφαρμογές τις κάνεις απλά uninstall δεν χρειάζονται root.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Μήπως μπορείτε να μου πείτε αν honor είναι συμβατό με το cosmote τέλειο σήμα? Για κάποιο λόγω δεν έχω καθόλου σήμα ενώ αλλά τηλέφωνα που είναι registered έχουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως μπορείτε να μου πείτε αν honor είναι συμβατό με το cosmote τέλειο σήμα? Για κάποιο λόγω δεν έχω καθόλου σήμα ενώ αλλά τηλέφωνα που είναι registered έχουν κανονικά.

Είναι το έχω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

βγήκε νέα stable έκδοση B313

Τι έχουν αλλάξει ? Απόψεις απο την χρήση έχει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι έχει γίνει στην B313 και δε μπορώ να περάσω τις επαφές μου; έχω επαφές στο hotmail και στο gmail αλλά δεν συγχρονίζεται
Link to comment
Share on other sites

Είναι το έχω και εγώ

 

Τέλεια. Πήρα την cosmote και έβγαλαν και ξανά έβαλαν το νούμερο μου στην λίστα και έφτιαξε. Μάλλον λόγω αλλαγής sim.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα παρέλαβα Η60-L12 με 32GB από το to2c. Είχε μέσα αρκετά δωράκια, όλα καλά.

Δεν είναι rooted, και του έκανα update OTA στην Β119SP01. Δε βγάζει άλλη ενημέρωση. Αυτή είναι η πιο τελευταία για L12;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα παρέλαβα Η60-L12 με 32GB από το to2c. Είχε μέσα αρκετά δωράκια, όλα καλά.

Δεν είναι rooted, και του έκανα update OTA στην Β119SP01. Δε βγάζει άλλη ενημέρωση. Αυτή είναι η πιο τελευταία για L12;

 

B313 Stable

και 5.2.16 developer.

 

πρεπει να περάσεις χειροκίνητα αυτές τις ρομ, και μετά να κανεις εσύ την διαδικασία root.

Εχουν φτιάξει τα παιδια καταπληκτικο οδηγό στην πρώτη σελιδα! :D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις σήμερα παρέλαβα το Honor μου (H60-L02) από το to2c και φρίκαρα γιατί είναι γεμάτο κινέζικες εφαρμογές, εν το μεταξύ δεν μου στείλαν και EU adaptor αλλά δεν είναι εκεί το θέμα μου. Τι πρέπει να κάνω? Θέλω βοήθεια! Πρέπει να το κάνω root? Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Έχω δει στην αρχική σελίδα που έχει διάφορα για root... Ευχαριστώ προκαταβολικά!

ετσι ηρθε και σε μενα και εφαγα την ιδια φρικη...στην πρωτη σελιδα εχει τον Οδηγό αναβάθμισης OTA, Local Update και άλλες πληροφορίες που θα σε βοηθησουν να μεταμορφωσεις το κινητο.στο site με τα κινεζικα που θα πας να κατεβασεις την rom, την οποια εγω περασα με hisuite, να ξερεις οτι η 5.2.1.16 ειναι dev και η δευτερη επιλογη stable.εγω επελεξα την πρωτη και δουλευει απροβληματιστα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τιποτα ...τα 8/10 κινεζικα θα φυγουν μονα τους, και το υπολοιπο των gb θα ειναι 11.44gb, μολις περασεις την ρομ να κανεις και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων οπωσδηποτε!!

Link to comment
Share on other sites

Το L12 που ήρθε, δε βγάζει επιλογή για λογαριασμό Google Mail στους λογαριασμούς.... Βγάζει μόνο Facebook και "Εταιρικός"....

Πως το ξεπερνάω αυτό τώρα; Είμαι με Β119 ακόμη.....

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Το L12 που ήρθε, δε βγάζει επιλογή για λογαριασμό Google Mail στους λογαριασμούς.... Βγάζει μόνο Facebook και "Εταιρικός"....

Πως το ξεπερνάω αυτό τώρα; Είμαι με Β119 ακόμη.....

 

Ξεκινάς διαβάζοντας την πρώτη σελίδα. Οτι χρειασθείς είναι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάς διαβάζοντας την πρώτη σελίδα. Οτι χρειασθείς είναι εκεί.

Η μόνη σχετική αναφορά είναι η εγκατάσταση των Google Play Services από το κινέζικο.

Δεν υπάρχει πια εφαρμογή Google Play Services στο κινέζικο, μάλλον από πέρυσι άλλαξαν τα διαθέσιμα apps στον κινέζο. Μόνο το απλό Google Play έχει, κι αυτό το έχω φορτωμένο και λειτουργεί κανονικά.

Για το θέμα συγχρονισμού έχεις να προτείνεις κάτι συγκεκριμένο; Μήπως είναι κάτι άλλο σχετικό στην πρώτη σελίδα και δεν το πήρα χαμπάρι;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη σχετική αναφορά είναι η εγκατάσταση των Google Play Services από το κινέζικο.

Δεν υπάρχει πια εφαρμογή Google Play Services στο κινέζικο, μάλλον από πέρυσι άλλαξαν τα διαθέσιμα apps στον κινέζο. Μόνο το απλό Google Play έχει, κι αυτό το έχω φορτωμένο και λειτουργεί κανονικά.

Για το θέμα συγχρονισμού έχεις να προτείνεις κάτι συγκεκριμένο; Μήπως είναι κάτι άλλο σχετικό στην πρώτη σελίδα και δεν το πήρα χαμπάρι;

εμάς εύκολος τρόπος να προσθέσεις ΔΕΎΤΕΡΟ Google account είναι να εγκαταστήσεις την εφαρμογή του YouTube και από εκεί να κάνεις add new account

Link to comment
Share on other sites

εμάς εύκολος τρόπος να προσθέσεις ΔΕΎΤΕΡΟ Google account είναι να εγκαταστήσεις την εφαρμογή του YouTube και από εκεί να κάνεις add new account

Τσούκου! Και νέο account έβαλα, αλλά επιλογή σύνδεσης με Google Account δεν έχει....

Ευχαριστώ για την προσπάθεια πάντως!!!

Άλλη ιδέα κανείς; Προφανώς έχω σβήσει και ξαναδηλώσει το google acount , χωρίς επιτυχία!

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Το L12 που ήρθε, δε βγάζει επιλογή για λογαριασμό Google Mail στους λογαριασμούς.... Βγάζει μόνο Facebook και "Εταιρικός"....

Πως το ξεπερνάω αυτό τώρα; Είμαι με Β119 ακόμη.....

 

Ανοιγεις το mail app πατας ρυθμισει και μετα προσθηκη λογαριασμου

η βαζεις το gmail app

google services δεν εχει , εχει google calendar και google condacts sync

 

Edit

Αν θες μπορεις να ριξεις με sideload τα gapps για την 4.4 . Λογικα θα παιζουν. ειναι 250 μβ απο οτι θυμαμε. Αλλα τι προβλημα αντιμετωπιζεις εκτος απο το μαιλ που λυνεται ευκολα?

Edited by chkritop
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις το mail app πατας ρυθμισει και μετα προσθηκη λογαριασμου

η βαζεις το gmail app

google services δεν εχει , εχει google calendar και google condacts sync

 

Edit

Αν θες μπορεις να ριξεις με sideload τα gapps για την 4.4 . Λογικα θα παιζουν. ειναι 250 μβ απο οτι θυμαμε. Αλλα τι προβλημα αντιμετωπιζεις εκτος απο το μαιλ που λυνεται ευκολα?

Το λογαριασμό τον έχω βάλει ήδη όταν πρωτομπήκα στο Play Store.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν τραβάει τις επαφές....

Τον έσβησα, τον ξαναέβαλα.... τίποτε.... :-(

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Το λογαριασμό τον έχω βάλει ήδη όταν πρωτομπήκα στο Play Store.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν τραβάει τις επαφές....

Τον έσβησα, τον ξαναέβαλα.... τίποτε.... :-(

 

Αν βάλεις google calendar και google condacts sync ότι λένε στον οδηγό του πρώτου post και έχεις προσθέσει τον λογαριασμό του gmail...

Πας επαφές, τρεις παύλες, λογαριασμοί, google, Συγχρονισμός επαφών (μήπως και είναι απενεργοποιημένος ο αυτόματος συγχρωνισμός)

Παράλληλα κοίτα και ποιες επαφές για εμφάνιση έχει. Μήπως δεν είναι επιλεγμένο το gmail.

Εμένα δουλεύει μια χαρά ο συγχρονισμός

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε καλά τον οδηγό, πολλοί την πατήσαμε έτσι ;)

Γράψε Google στην αναζήτηση μέσα στο app center,κάνε την αναζήτηση και πατήσε πανω στην μεγάλη εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω update το κινητο στην εκδοση EMUI 3.0 γιατι μου ηρθε με την EMUI 2.3 και δεν βρισκει ενημερωσεις. Σε αυτην εδω τη σελιδα http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=82 εχει τρεις επιλογες να κατεβασω. Υποθετω η πρωτη ειναι η dev και η δευτερη ειναι η stable. Εγω την stable θελω να κατεβασω αλλα για σιγουρια ειπα να ρωτησω πρωτα μην κανω κανα λαθος. Η τριτη επιλογη που εχει τον kernel χρειαζεται να το κατεβασω και αυτο?

 

EDIT: Λοιπον εγινε η δουλεια. Τον kernel τελικα δεν τον κατεβασα , θυμηθηκα οτι ειχε ρωτησει και καποιος αλλος πιο πισω και εψαξα και το βρηκα. Τωρα εχω την Β313 και απο οτι καταλαβα ειναι και η τελευταια διαθεσιμη.

Πρωτες εντυπωσεις αναμεικτες. Αλλου θετικες αλλου αρνητικες. Αυτο το ασπρο θεμα σε ολα σχεδον τα μενου και τις ρυθμισεις δεν χωνευεται με τιποτα. Επισης σε συνεχεια των posts απο τις προηγουμενες μερες σχετικα με την μπαταρια , το cpu-z διαπιστωσε οτι η αναβαθμιση στην EMUI 3.0 μου στοιχισε 900 mah απο την χωρητικοτητα της μπαταριας και τωρα μου λεει οτι εχει 3000 mah !!!

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πριν λίγο παρέλαβα και εγώ από vickmall. Όλα καλά :)

Μια ερώτηση:

Μπορώ να χρησιμοποιήσω το φορτιστή που έχω από ένα Nokia Lumia 920 (5v, 1 amp) ώσπου να πάω να αγοράσω τον original eu;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς απλά θα φορτίζει λίγο πιο αργά

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω update το κινητο στην εκδοση EMUI 3.0 γιατι μου ηρθε με την EMUI 2.3 και δεν βρισκει ενημερωσεις. Σε αυτην εδω τη σελιδα http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=82 εχει τρεις επιλογες να κατεβασω. Υποθετω η πρωτη ειναι η dev και η δευτερη ειναι η stable. Εγω την stable θελω να κατεβασω αλλα για σιγουρια ειπα να ρωτησω πρωτα μην κανω κανα λαθος. Η τριτη επιλογη που εχει τον kernel χρειαζεται να το κατεβασω και αυτο?

 

EDIT: Λοιπον εγινε η δουλεια. Τον kernel τελικα δεν τον κατεβασα , θυμηθηκα οτι ειχε ρωτησει και καποιος αλλος πιο πισω και εψαξα και το βρηκα. Τωρα εχω την Β313 και απο οτι καταλαβα ειναι και η τελευταια διαθεσιμη.

Πρωτες εντυπωσεις αναμεικτες. Αλλου θετικες αλλου αρνητικες. Αυτο το ασπρο θεμα σε ολα σχεδον τα μενου και τις ρυθμισεις δεν χωνευεται με τιποτα. Επισης σε συνεχεια των posts απο τις προηγουμενες μερες σχετικα με την μπαταρια , το cpu-z διαπιστωσε οτι η αναβαθμιση στην EMUI 3.0 μου στοιχισε 900 mah απο την χωρητικοτητα της μπαταριας και τωρα μου λεει οτι εχει 3000 mah !!!

Δεν σου έφαγε τίποτα από mah, τόσο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει με την παπαρολογία του CPU-Z, ένα αρχείο διαβάζει μέσα από το κινητό, ότι γράφει εκείνο το αρχείο θα εμφανίσει, γι'αυτό πολλές φορές και σε fake κινέζικα είναι κυρίως αυτό το αρχείο που πειράζουν για να δείχνει ότι θέλουν 2,4,8,16,2048 πυρήνες και αντίστοιχα στην RAM. Η μπαταρία του κινητού είναι 3000-3.100 mAh. Οπότε είσαι κομπλέ :lol:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το λογαριασμό τον έχω βάλει ήδη όταν πρωτομπήκα στο Play Store.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν τραβάει τις επαφές....

Τον έσβησα, τον ξαναέβαλα.... τίποτε.... :-(

στην αναζήτηση γράψε Google μετά πάτα στην εικόνα.Και μετά την εφαρμογή με τα πράσινα άσπρα κουτάκια

ΛΆΘΟΣ ΠΆΤΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΉ ΤΗΝ ΑΠΌ ΚΆΤΩ ΜΕ ΤΟ ΕΙΚΟΝΊΔΙΟ ΤΩΝ ΕΠΑΦΏΝ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...