Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ εχθές που κοίταξα στο minideal έγραφε wcdma.

Ορίστε και άμεση απάντηση από την εταιρεία σχετικά με την μπαταρία (μου απάντησε σε λιγότερο από μια ώρα)

Dear Customer

 

Thank you for your appreciation of Huawei.

 

Here're the specifications of Huawei Honor 6

 

1. Li-Pol battery

 

Huawei Honor 6 choose large capacity Li-Pol battery and Smart 2.0, which can effectively save 30 percentage electricity. As for battery life, the light users can last for over 2.8 days,*even the heavy users can last for over 1.2 days.

 

2. OTG

 

As for Huawei Honor 6, it's quiete convenient for the end users to use OTG.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμ ίσως έχεις δίκιο. Οι φωτογραφίες ωστόσο είναι δικές μου..Τις προάλλες το μαγαζί μου έστειλε screenshots φωτογραφίες του κινητού μου πριν μου το στείλει (post #169). Και μου ζήτησαν άδεια να τις βάλουν στο facebook τους, απλά του είπα να μην βάλουν το screenshot με τον αριθμό imei και s/n μου για να μην έχω κάποιο θέμα ή τέλοσπαντων να τα κρύψουν.

Κοίτα μπορεί να είναι scam αλλά από την στιγμή που έχει paypal πήρα το ρίσκο και σε πρώτη φάση αισθάνομαι ότι έκανα καλή επιλογή..Θα δείξει η συνέχεια αλλά το γεγονός ότι κάποιος είναι καινούργιος δεν σημαίνει πως είναι και απατεώνας, απλά θέλει προσοχή..

Και δεν νομίζω να έχω λόγο να προμοτάρω ένα μαγαζί από την Κίνα λες και είναι δικό μου ούτε είναι το πρώτο μου ποστ στο εν λόγω thread..

Φιλικά πάντα

υ.γ. παιδιά είναι στον δρόμο ακόμη δεν παρέλαβα είναι στον δρόμο όμως..μόλις έρθει θα σας πω..

 

Καλησπέρα, γιαυτό και είπα το Κατάστημα, το σχόλιο δεν έγινε για εσένα έγινε για τους υπόλοιπους που ίσως βιαζόντουσαν να παραγγείλουν πριν απαντήσεις και πεις πως δεν είναι δικές σου (και εγώ ήμουν ένας απο αυτούς).

 

Έυχομαι να το παραλάβεις σύντομα και να πάνε όλα καλά .

 

Επίσης το Minideal, δεν το έχει σε stock άσχετα με ότι γράφει, μίλησα μαζί τους μέσω chat, ούτε αυτό ούτε το Nubia Z7.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να υποθεσω δεν το εχει παραλαβει κανεις ακομα ετσι?

+Μια αλλη ερωτηση το firmware με τα ελληνικα ειναι το official?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα tool για να συγκρίνω τις τιμές των διάφορων καταστημάτων που το έχουν μέχρι στιγμής έστω και σε pre-sale.

 

Μπορείτε να το δοκιμάσετε κατεβάζοντας το από εδώ. Για οποιοδήποτε error ή πρόβλημα pm me.

 

Κάθε φορά που θα το ανοίγετε θα ξεκινάει την λήψη των δεδομένων και αυτό ίσως καθυστερήσει την εμφάνιση των αποτελεσμάτων.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα tool για να συγκρίνω τις τιμές των διάφορων καταστημάτων που το έχουν μέχρι στιγμής έστω και σε pre-sale.

 

Μπορείτε να το δοκιμάσετε κατεβάζοντας το από εδώ. Για οποιοδήποτε error ή πρόβλημα pm me.

 

Κάθε φορά που θα το ανοίγετε θα ξεκινάει την λήψη των δεδομένων και αυτό ίσως καθυστερήσει την εμφάνιση των αποτελεσμάτων.

Μπραβο Romanos, πολυ καλο και χρησιμο εργαλειο και κυριως πολυ καλη ιδεα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα tool για να συγκρίνω τις τιμές των διάφορων καταστημάτων που το έχουν μέχρι στιγμής έστω και σε pre-sale.

 

Μπορείτε να το δοκιμάσετε κατεβάζοντας το από εδώ. Για οποιοδήποτε error ή πρόβλημα pm me.

 

Κάθε φορά που θα το ανοίγετε θα ξεκινάει την λήψη των δεδομένων και αυτό ίσως καθυστερήσει την εμφάνιση των αποτελεσμάτων.

 

Συγχαρητήρια

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα tool για να συγκρίνω τις τιμές των διάφορων καταστημάτων που το έχουν μέχρι στιγμής έστω και σε pre-sale.

 

Μπορείτε να το δοκιμάσετε κατεβάζοντας το από εδώ. Για οποιοδήποτε error ή πρόβλημα pm me.

 

Κάθε φορά που θα το ανοίγετε θα ξεκινάει την λήψη των δεδομένων και αυτό ίσως καθυστερήσει την εμφάνιση των αποτελεσμάτων.

 

Απαιχτος φιλε μπράβο...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, την ιδέα την έκλεψα από άλλο μέλος που είχε φτιάξει για το xiaomi MI 3 .

 

Αυτή η μέθοδος παίρνει πολύ χρόνο στο φορτωμα και θα προσπαθήσω να το φτιάξω εκ νέου με άλλη μέθοδο.

 

Να υποθέσω πως το χρησιμοποιήσατε και δεν είχατε κάποιο πρόβλημα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ λέει ότι το έχει διαθέσιμο http://www.huaweimobileshop.com/huawei-honor-6-4g-fdd-3gb-16gb-android-4-4-octa-core-dual-sim-smartphone-5-inch.html. και είναι όντως το επίσημο online shop και μόλις μου επιβεβαίωσε το mail από την εταιρεία.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ λέει ότι το έχει διαθέσιμο http://www.huaweimobileshop.com/huawei-honor-6-4g-fdd-3gb-16gb-android-4-4-octa-core-dual-sim-smartphone-5-inch.html. και είναι όντως το επίσημο online shop και μόλις μου επιβεβαίωσε το mail από την εταιρεία.

 

Δεν παραθετεις το email? Μόνο το vmall.com ξέρω πως είναι το επίσημο

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πρώτο μήνυμα το έστειλα στην Enterprise και μου απάντησαν αυτό

Dear Sir,

 

*

 

Thanks for your email.

 

*

 

Please visit our service website http://www.huaweidevice.com/resource/mini/201107199604/FAQ_ServiceHotline_en/index.html

 

and give the hotline a call or send an email to mobile@mail01.huawei.com.

 

They will help solve your problems.

 

*

 

Best Regards,

 

HUAWEI Enterprise Channel Business

 

*

 

You are welcome to visit Huawei Enterprise Website.

 

Do not hesitate to contact me at Enterprise_Channel@huawei.com, If you are interested in any products or solutions on this website.

 

*

 

For Technical Assistance, please send an E-mail to: MYEnterprise_TAC@huawei.com*

 

If you need local technical support hotline, please refer to link.

 

Huawei America TAC Hotline:*

 

8779482934

 

Huawei Brazil TAC Hotline:*******

 

0-800-707-7073

 

Huawei Egypt TAC Hotline:******

 

0800-2229000** 00202-35353900

 

Huawei Malaysia TAC Hotline:

 

1800220036

 

Huawei Mexico TAC Hotline:***

 

0052-55-11058020** 018002276391

 

Huawei India TAC Hotline:*******

 

1800 103 8009

 

Huawei Japan TAC Hotline:******

 

0120-838-770

 

Huawei Romania TAC Hotline:

 

0080077778899** 40312291238

 

Huawei Russia TAC Hotline:*****

 

8-800-100-8883

 

Huawei Turkey TAC Hotline:****

 

0090-216-6350550*** 4449119

 

For critical issues, please contact Technical Assistant Center.

 

*

 

For enquiries about Huawei Consumer products (i.e., Mobile phones and Tablets), please visit Huawei Consumer Website or Hotline Service.

 

You are also welcome to send an email to mobile@mail01.huawei.com if you have any questions about Huawei Consumer products.

 

For other Information: please refer to http://www.huawei.com/en/.

 

*

 

* ****

 

 

 

This e-mail and its attachments contain confidential information from HUAWEI, which is intended only for

 

the person or entity whose address is listed above. Any use of the information contained herein in any way

 

(including, but not limited to, total or partial disclosure, reproduction, or dissemination) by persons other

 

than the intended recipient(s) is prohibited. If you receive this e-mail in error, please notify the sender by

 

phone or email immediately and delete it!

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δεύτερο σε άλλο τμήμα πλέον και ρώτησα για μπαταρία

Dear Customer

 

Thank you for your appreciation of Huawei.

 

Here're the specifications of Huawei Honor 6

 

1. Li-Pol battery

 

Huawei Honor 6 choose large capacity Li-Pol battery and Smart 2.0, which can effectively save 30 percentage electricity. As for battery life, the light users can last for over 2.8 days,*even the heavy users can last for over 1.2 days.

 

2. OTG

 

As for Huawei Honor 6, it's quiete convenient for the end users to use OTG.

 

*

 

Once again, thanks for contacting Huawei Device.

 

Best Regards

 

Huawei Device Customer Care Team

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τρίτο για το site

Is that your official online shop* http://www.huaweimobileshop.com/huawei-honor-6-4g-fdd-3gb-16gb-android-4-4-octa-core-dual-sim-smartphone-5-inch.html.*** ?

Και η απάντηση Dear Customer

 

Thank you for contacting Huawei Device.

 

The link that you attached on your last email is the right website for the end user to get to know and buy the latest lauched products.

Sorry παιδιά γράφω από τηλέφωνο και κάπου χάνω σήμα που και που

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν κατάλαβα τι εννοείς

 

λεμε ποιο πανω οτι ειναι το ορίτζιναλ σιτε τις εταιρείας ...μου κανει απορεια που δεν το εχει ετοιμοπαραδοτω , αλλα λεει πως θα το εχει σε 1 με 2 εβδομαδες

 

το minideal το εχει απο σημερα ....χτες μιλεισα μαζι τους και δεν ειχαν ιδεα για το ποτε θα το φερουν :rolleyes:

 

http://www.minideal.net/huawei-honor-6-4g-lte-smartphone-android-4-4-octa-core-3gb-16gb-5-inch-13mp-camera.html

 

εγω το χτυπησα .....:rocket:

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν φίλε αν κοιτάξεις κάτω στην σελίδα υπάρχουν σχόλια και ένας συνεργάτης δίνει λινκ με το τηλ διαθέσιμο.

Εσύ το πήρες από minideal? Το έχουν σε στοκ? Γιατί και εμένα 3 η ώρα την νύχτα μου είπαν ότι δεν είναι.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν φίλε αν κοιτάξεις κάτω στην σελίδα υπάρχουν σχόλια και ένας συνεργάτης δίνει λινκ με το τηλ διαθέσιμο.

Εσύ το πήρες από minideal? Το έχουν σε στοκ? Γιατί και εμένα 3 η ώρα την νύχτα μου είπαν ότι δεν είναι.

 

 

αυτο σου λεω και εγω φιλαρακι ...χτες δεν το ειχαν και σημερα το εχουν ...το προτιμώ το καταστημα γιατι ολο απο εκει περνω για μενα και για φιλους και δεν ειχα ποτε προβλημα:)

 

παντος εχουμε γελιο ..... ακομη δεν το εχει κανεις και φτασαμε 15 σελιδες .....φντασου να το παρουμε στα χερια μας ...χαχα

Link to comment
Share on other sites

Σε μαύρο όχι?

Δεν έχω μιλήσει μαζί τους, αλλά από ότι φαίνεται εδώ άσπρο έχουν:

http://www.minideal.net/huawei-honor-6-4g-lte-smartphone-android-4-4-octa-core-3gb-16gb-5-inch-13mp-camera.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Καταρχας το ποιο ειναι το ευρωπαικο μοντέλο ειναι μπερδεμα. Το h60-l02 οπως αναφερεται στο etotalk ειναι μπερδεμα γιατι αλλαξαν τα bands στο 4g. Μάλλον το πιο σωστο ειναι στο merimobiles (πολυ πιο αξιοπιστο site σε σχεση με minideal aliexpress) το οποιο το εχει ακομα preorder.

Εγω εκ των πραγματων θέλω dual sim.

1) καταρχας για 3g δεν θελουμε το wcdma για ελλαδα?

2) σε τι συχνοτητες παιζει 4g η vodafone ελλαδος (δεν ηξεραν να μου πουν).

 

Υγ: ατιμο umi x2 επρεπε να βουτηξω στην θαλασσα για να σταματησεις να δουλευεις

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

Ειδα ενα βιντεακι σημερα στο youtube συγκρινει το oneplus με το honor 6 στο atutu το honor 6τα πηγε πολυ καλα αλλα η οθονη του σε φωτεινότητα ειναι πολυ κατω σε συγκριση με το oneplus δεν ξερουμαι και σε τι επιπεδο το ειχαν αλλα η οθονη εχει γενικα ενα θεμα ζωντανιας
Link to comment
Share on other sites

Λέγε μας τέτοια. Εκεί που είχα αποφασίσει να το πάρω (δεν το πήρα ακόμα γιατί δεν βρήκα το μαύρο) μας τα χαλάς πάλι. Δώσε και το λινκ.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σκέφτομαι και εγώ να το πάρω αφού είναι μονόδρομος αν θέλεις τούμπανο κινητό και 2 σιμ.

το θέμα είναι ότι ψάχνοντας σε διάφορα "μαγαζιά" βλέπω ότι οι τιμές είναι πάνω κάτω ίδιες, αυτό που θέλω να ξέρω είναι τι να κάνω για τον τρόπο αποστολής.

Βλέπω σε κάποια μαγαζιά αποστολή με DHL με έξτρα κόστος 7-8 ευρώ και παραλαβή σε 7-8 μέρες μόνο, από την άλλη έχουν στο aliexrpress και αποστολή με EMS που το παραλαμβάνεις σε περίπου 10-15 μέρες, επειδή ξέρω ότι με κουριερ μπορεί να μπλέξεις με τελωνείο θέλω να μου πείτε, αν βάλουν αξία μικρή, 30-40 ευρώ, λέτε να έχω πρόβλημα?

το να πληρώσω ένα μικρο ποσό προκειμένου να το εχω σε 2 βδομάδες δεν το θεωρώ και τρομερό, αλλά αν είναι να έχει μεγάλη επιβάρυνση τότε καλύτερα να περιμένω 3-4 βδομάδες (ελπίζω όχι παραπάνω).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, με κουριερ είναι μεγάλο ρίσκο και δεν αξίζει. Το πιο πιθανό είναι να πληρώσεις τελωνείο. Καλύτερα απλό ταχυδρομείο.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...