Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Με τον proximity εχω κ εγω θεμα απο τη στιγμη που αλλαξα ρομ.....Με την αοσπ σε πεταει σε λειτουργεια αεροπλανου διοτι το πιεζεις με το αυτι σου καθως μιλας..... Αν το κλειδωνεις δε θα εχεις ποτε αυτο το θεμα.Δοκιμασε το κ θα δεις.Πολυ καλες ειναι κ οι αοσπ Ζ3 κ superdroid πουανεβασε ο Billator ποιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τον proximity εχω κ εγω θεμα απο τη στιγμη που αλλαξα ρομ.....Με την αοσπ σε πεταει σε λειτουργεια αεροπλανου διοτι το πιεζεις με το αυτι σου καθως μιλας..... Αν το κλειδωνεις δε θα εχεις ποτε αυτο το θεμα.Δοκιμασε το κ θα δεις.Πολυ καλες ειναι κ οι αοσπ Ζ3 κ superdroid πουανεβασε ο Billator ποιο πανω.

 

 

δεν παιζει κατι τετοιο γιατι το κλεινω με το χερι πριν το βαλω στο αυτι και παρολα αυτα με πεταει σε λειτουργια αεροπλανου

Edited by christos201074
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!ποιο απο τα 2 προτεινεται να αγορασω,το 7320 η το 8730l?

 

Ανάλογα τι θέλεις να κάνεις εσύ με τη συσκευή. Η μία έχει 4G η άλλη όχι. Το 7320 έχει πολύ καλύτερο επεξεργαστή από τον 8730l. Πες μας για τι χρήση το θες...

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα!!!χρειάζομαι την βοηθεια σας.ελανα μια χαζομαρα κ κολησε το κινητο κ δεν ανοιγε.ακολουθησα τις οδηγίες που έχετε κ εβαλα παλι τιν μαμα ρομ

μετο spflash tool.τωρα ομως δεν μπαινει σε κανενα δυκτιο κινητης τηλεφωνιας.:(

Κατι με τα imei αν καταλαβα εχει προβλημα.τι να κανω;;;

Link to comment
Share on other sites

Αφού κατάφερα πλεον και το rootαρα και του πέρασα την AOSPv1 αρχισα σαν μεγαλο παιδι να κατεβαζω παιχνίδια.ποιο είναι το απίστευτο?το κινητό μετα απο μια η' δυο μέρες τα διαγράφει απο μονο του.χωρίς καμια προειδοποίηση,χωρίς κανένα κρασάρισμα,ξυπναω το πρωι και τα παιχνίδια λείπουν.θύματα μέχρι στιγμή έχουν πεσει τα c.h.a.o.s,big bang,dead target,zombie smasher και zombie killer(είμαι φαν των ζόμπι όπως καταλαβατε).έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό το πράγμα?σημειωτέον,διαγραφονται μονο τα παιχνίδια κι όχι αλλες εφαρμογές που έχω κατεβάσει απο το google store
Link to comment
Share on other sites

Aosp z3 τελικα την εβαλα και πρωτη φορα το τηλεφωνο μου παει σφαιρα σε σχεση με ολες τις αλλες που εχω δοκιμασει.ελπιζω να μη βγαλει στη πορεια καποιο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Aosp z3 τελικα την εβαλα και πρωτη φορα το τηλεφωνο μου παει σφαιρα σε σχεση με ολες τις αλλες που εχω δοκιμασει.ελπιζω να μη βγαλει στη πορεια καποιο προβλημα

 

proximity, notification led δουλεύουν οκ?

Link to comment
Share on other sites

O proximity μονο δε δουλευει αλλα αυτο το ηξερα γιατι δε δουλευε και στην προηγουμενη aosp που ειχα περασμενη. Θα δοκιμασω αυριο να βαλω πρωτα την 035 που εκει δουλευει και μετα να περασω την z3
Link to comment
Share on other sites

O proximity μονο δε δουλευει αλλα αυτο το ηξερα γιατι δε δουλευε και στην προηγουμενη aosp που ειχα περασμενη. Θα δοκιμασω αυριο να βαλω πρωτα την 035 που εκει δουλευει και μετα να περασω την z3

Κ εγω ειχα ενθουσιαστει με την Ζ3 αλλα τελικα με κερδισε η Superdroid...η Ζ3 μ αρεσε γιατι ειχε κ Λενοβο καμερα .Βεβαια δεν αποκλειω το να την ξαναχρησιμοποιησω. Ευχαριστουμε τον Billator κ παιδες αν εντωπισετε κ καμια αλλη καλοδεχουμενη...Περιμενω νεα γιατι ειμαι ενα κλικ πριν το κανω....δλδ 0.35 και μετα επιλογη ρομ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξανακατεβασε τα και βαλτα στη μνήμη του τηλεφώνου όχι στην κάρτα μνήμης

 

ευχαριστω.το εκανα και πλεον δεν εχω θεμα.γιατι όμως συμβαινει?ειναι θεμα καρτας η' θεμα κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκατσα και έφτιαξα τις ρυθμίσεις στον αυτόματο φωτισμό χθες το βραδυ (δεν με έπιανε ύπνος με τπτ :p) και απλά δουλεύει πλεον άψογα σε χαμηλό και δυνατό φωτισμό. Επειδή δεν έχω πρόσβαση σε υπολογιστη αυτές τις μέρες, αν ξέρει κανένας πως μπορω να αντιγραψω τις τιμες των ρυθμίσεων απο το κινητο για να σας τις δείξω πείτε μου.

 

Οι ρυθμίσεις έγιναν στην aosp v2.3.3c αλλά λογικά ισχύει για όλες καθώς είναι ρυθμίσεις hardware.

 

Παιδιά φωτογραφική κατέβαστε την HD camera Ultra. Μακράν καλύτερη απο άποψη ευκρίνειας αλλά με πολύ περιορισμένο μενού. Αν και πιστεύω οτι επιπλέον ρυθμίσεις είναι περιττές για τις φωτογραφιες που βγάζει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω.το εκανα και πλεον δεν εχω θεμα.γιατι όμως συμβαινει?ειναι θεμα καρτας η' θεμα κινητου?

 

Είναι θέμα γενικά ολων των rom που έχουν βάση την AOSP.

Νομιζω υπαρχουν διάφορα patch που το διορθώνουν αλλά δεν το εψαξα καθώς δεν χρησιμοποιώ παιχνίδια με απαιτήσεις 1Gb plus.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

θα παρακαλουσα εναν οδηγο αναλυτικο για να περασω την aosp v1.0 στο κινητο η οποια καταληγω απο οσα διαβασαοτι ειναι η πιο σταθερη
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα παρακαλουσα εναν οδηγο αναλυτικο για να περασω την aosp v1.0 στο κινητο η οποια καταληγω απο οσα διαβασαοτι ειναι η πιο σταθερη

 

Στο πρώτο post κοίταξες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα παρακαλουσα εναν οδηγο αναλυτικο για να περασω την aosp v1.0 στο κινητο η οποια καταληγω απο οσα διαβασαοτι ειναι η πιο σταθερη

 

Εγώ θα σου πρότεινα την AOSP 2.3.3d ή την Z3 καθώς είναι πιο ολοκληρομενες ROM. Την aosp v1.0 πρεπει να την μονταρεις αρκετά. Αν έχεις όρεξη να ασχοληθεις βάλε την, αλλιώς για κάτι έτοιμο μια απο τις παραπανω. Ο οδηγός στο πρωτο ποστ ισχυει για όλες τις rom.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα την AOSP 2.3.3d ή την Z3 καθώς είναι πιο ολοκληρομενες ROM. Την aosp v1.0 πρεπει να την μονταρεις αρκετά. Αν έχεις όρεξη να ασχοληθεις βάλε την, αλλιώς για κάτι έτοιμο μια απο τις παραπανω. Ο οδηγός στο πρωτο ποστ ισχυει για όλες τις rom.

 

η 2.3.3 d ειναι φανταζομαι διαφορετικη απο την 2.3.3 b ?? και αν ναι ενα link στα γρηγορα υπαρχει να την κατεβασω/ ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο πρώτο post κοίταξες;

 

 

φυσικα και κοιταξα αλλα με μπερδευει το image που λεει να ριξω χυμα στην sd και στο οποιο το lik δεν δουλευει πια !!

και επισης το image αυτο ειναι το ιδιο για οποια rom και αν προτιμησουμε??

Edited by nickolasbab
Link to comment
Share on other sites

η 2.3.3 d ειναι φανταζομαι διαφορετικη απο την 2.3.3 b ?? και αν ναι ενα link στα γρηγορα υπαρχει να την κατεβασω/ ευχαριστω

 

 

 

φυσικα και κοιταξα αλλα με μπερδευει το image που λεει να ριξω χυμα στην sd και στο οποιο το lik δεν δουλευει πια !!

και επισης το image αυτο ειναι το ιδιο για οποια rom και αν προτιμησουμε??

 

Για την aosp 2.3.3d http://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%2Fmega.co.nz%2F%23!410hmCyR!bOEbV1BIKE9FLIWCo-wlE0jDvPQN-AesX9g_FW0cbE8

 

Οσο για το image file το εχω ξανανεβασει αν ψαξεις πιο πισω στις προηγουμενες σελιδες, ψαξε θα το βρεις. Αν μπορει καποιος moderator νατο προσθεσει παλι θα βοηθουσε πολλους.(ποστ #1067)

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Μπήκε στο πρώτο post.

 

Οσο για το image file το εχω ξανανεβασει αν ψαξεις πιο πισω στις προηγουμενες σελιδες, ψαξε θα το βρεις. Αν μπορει καποιος moderator νατο προσθεσει παλι θα βοηθουσε πολλους.(ποστ #1067)

 

Διορθώθηκε το link. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει.αν γλιτωσει το σπασιμο θα εχω κανει υπερβαση:lol:

 

Περναω πριν απο 3 μερες την aosp 2.3.3 κομπλε με τα back up τα παντα ολα.τοποθετημενα στο κινητο και ουχι στην καρτα,οπως μου διδαξατε εδω μεσα.κι ενω για 2 μερες το κινητο πεταει,χωρις κολληματα με ραμ ανω των 500 ΜΒ,ξυπναω σημερα(χτες δηλαδη) και ως δια μαγειας το κινητο εξαφανησε ολες τις επαφες απο τις καρτες σιμ και δυο παιχνιδια( προσοχη! μονο παιχνιδια).λοιπον,το σπας η' δε το σπας μετα απο τετοια ξενερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει.αν γλιτωσει το σπασιμο θα εχω κανει υπερβαση:lol:

 

Περναω πριν απο 3 μερες την aosp 2.3.3 κομπλε με τα back up τα παντα ολα.τοποθετημενα στο κινητο και ουχι στην καρτα,οπως μου διδαξατε εδω μεσα.κι ενω για 2 μερες το κινητο πεταει,χωρις κολληματα με ραμ ανω των 500 ΜΒ,ξυπναω σημερα(χτες δηλαδη) και ως δια μαγειας το κινητο εξαφανησε ολες τις επαφες απο τις καρτες σιμ και δυο παιχνιδια( προσοχη! μονο παιχνιδια).λοιπον,το σπας η' δε το σπας μετα απο τετοια ξενερα?

 

Μην φέρνεις την καταστροφή :P

1) Απο τις ρυθμίσεις των κλήσεων πατά εμφάνιση επαφών και απο sim, Αποκλείεται να σβήστηκαν, αν και παντα πρεπει να βγάζουμε backup στις επαφες οπου κ αν βρίσκονται αυτές.

2) Τα παιχνίδια σβήστηκαν επειδή πήγαν ΜΟΝΑ τους στην κάρτα μνήμης μετα απο αυτόματη ενημερωση απο το google play. Δεν φταίει τι κινητό. Σταματά την αυτόματη ενημέρωση ώστε να το παρακολουθείς μόνος σου κ να μην εχεις πρόβλημα. Όσο για τα παιχνίδια δεν εχασες τα δεδομένα σου μην σκας, μονο η εφαρμογή (.apk) περνάει στην στην κάρτα μνήμης (για τσ περισσότερα παιχνίδια), αυτό σημαινει οτι ξανακάνε απλα εγκατάσταση τα παιχνίδια που σβήστηκαν και θα τα βρεις απο εκεί που είχαν μείνει.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Το notification led σας ανάβει όταν λάβετε SMS? (με μαμά Rom)

 

Απο οσο θυμάμαι σε μένα πήγαινε ρολόι σε αυτο. Απλα μου πετούσε άπειρα errors με την μάμα rom κ για αυτο έφαγε αλλαγή ηδη την δεύτερη μέρα.

 

Δες αν υπάρχει τπτ στις ρυθμισεις αλλιως αν τ εχεις root κατεβαζεις το xposed framework το κανεις εγκατάσταση (επανεκκίνηση) και μετα κατεβάσεις το Gravity Box(επανεκκινηση). Μέσω αυτου μπορείς να διορθώσεις το 99% αυτών που δεν σου αρέσουν στο κινητό. Με προσοχή παντα και καβατζα ενα backup.

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. rooted είμαι, με την μαμά ρομ δεν εχω κάποιο σοβαρό θέμα, έχει τις bugιές της αλλά από την στιγμή που δουλεύουν αέρα τα βασικά (proximity, γρήγορο και ακριβές gps, wifi κτλ) δεν έχω άλλο λόγο να την αλλάξω, εκτός ίσως από το ότι είναι λίγο βαριά και με τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει κι εγώ δεν μενει ελευθερη μνήμη.

 

Επειδή έχω χάσει την μπάλα με τις custom roms, υπάρχει κάποια που ο proximity να δουλεύει εγγυημένα και δεν υστερεί κάπου σε σχέση με την μαμά? (πχ να μην εχει χειρότερη μπαταρία, gps κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...