Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Here beta δοκίμασε κανείς? Σε μένα δεν θέλει να παίξει με τίποτα

 

Σε εμένα δουλεύει άνετα. Και μάλιστα εχτές κατέβασα και την νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρηστο !!!!!! τελικα βρηκα χρονο να ασχοληθω και πιστευω πως βρηκα τη λυση του proximity. δεν εχω παει σε aosp ομως... μαλλον θα ταφησω με στοκ 0.35 γιατι νομιζω πως ξαναχανεται αν βαλεις aosp(και δεν εχω χρονο για δοκιμες παλι... ) . αυτο που ακολουθησα πρεπει να ειναι εκεινο που μουχες στειλε κι εσυ , αλλα το βρηκα απο αλλο site. Οποτε τα credits πανε σε σενα για το ψαξιμο σου .. αυτο που ακολουθησα ειναι το παρακατω.. https://translate.google.gr/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.movilesdualsim.com%2Ftema%2Fcoolpad-7320-leer-1-entrada-importante.74187%2Fpage-32&edit-text=

(πηγαινετε στο πρωτο ποστ του νηματος) . καλα φιαξιματα. πριν κανω οτιδηποτε του περασα μια ρουταρισμενη ρομ "idioma"..κατι. και στο τελος δεν εκανα καν το restore της nvram.μπορεις να επαναφερεις το imei απο τα droid tools. ο,τι ερωτησεις δεκτες

Φιλέ μπορείς να γράψεις εναν οδηγό γι αυτό που λες κ να μπει στην πρωτη σελιδα μιας κ όπως εγώ έτσι κ πολύ άλλοι έχασαν τον proximity αλλάζοντας Ρομ.... Πιστεύω θα διευκόλυνες πολύ κοσμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει άνετα. Και μάλιστα εχτές κατέβασα και την νέα έκδοση.

 

Tι ρομ φοράς? εγώ έχω 035. Δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβα, δεν σχεδιάζει τα γραφικά. Βρισκει δηλαδή που είσαι, ψαχνει επιτυχώς για διευθυνση προορισμού, ο χάρτης όμως δεν εμφανίζεται. Δεν μπορεί να κατεβάσει λίστα με χάρτες και πήρα όλο τον φάκελο από άλλο κινητό αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται. Γκαντέμης.

 

http://i1046.photobucket.com/albums/b465/jomor147/Screenshot_2014-11-13-10-07-21_zpsa493bba9.png

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω και γω τις εντυπώσεις μου μιας και ειμαι κάτοχος του κινητού εδώ και 3 μέρες.

Πιστεύω στην κατηγορία κινητών με οθόνη 5.5" και λεφτά 100-150 είναι οτι πιο ποιοτικό σε θεμα κατασκευής και δυνατο σε χαρακτηριστικά υπάρχει.Τα μόνο 2 μειονεκτήματα που υπάρχουν κατ εμε και τα οποια λύνονται ειναι η Mi(με τις ενα σωρο αχρηστες εφαρμογες που εχει πανω) και η απουσία gorilla glass.To πρώτο λύνεται με root και το δευτερο με αγορά tempered glass.Εγω προσωπικα πειρα tempered glass που προοριζοταν για lenovo vibe k910(ειναι κατα 98% ιδια σε μεγεθος,το coolpad ειναι κατα 0.9 χιλιοστα πιο μακρυ,πλατος εχουν ιδιο) και ταιριαζει γαντι.

 

Να δοσω και μια τυπικη βαθμολογια:

Οθόνη 7/10 (θα εβαζα 9/10 αλλα λυπει το γοριλακι)

Ποιοτητα κατασκευης 9/10 (η βαθμολογια ειναι παντα σε σχεση μετα λεφτα που εδωσα)

Επιδωσεις 8/10 (antutu v5.2.0 31.460,quadrant 14.300)

Μπαταρια 8/10 (βγαζει μια μερα ανετα με καλή χρηση και χωρις power saving)

Καμερα 7/10 (Σε συνθηκες καλου φωτισμου βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες)

Ποιοτητα ομιλιας 8/10

Εμβέλεια WIFI 9/10

Ποιοτητα Ηχειου 7/10 (θα το ήθελα λιιιιγο ποιο δυνατο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

να κάνω μια μάλλον χαζή ερώτηση. αν βάλω rom asop, google play έχω ή θα είναι σαν τα κινητά του πλαισίου?

απ' ότι διάβασα οι asop δεν έχουν google play

Link to comment
Share on other sites

Tι ρομ φοράς? εγώ έχω 035. Δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβα, δεν σχεδιάζει τα γραφικά. Βρισκει δηλαδή που είσαι, ψαχνει επιτυχώς για διευθυνση προορισμού, ο χάρτης όμως δεν εμφανίζεται. Δεν μπορεί να κατεβάσει λίστα με χάρτες και πήρα όλο τον φάκελο από άλλο κινητό αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται. Γκαντέμης.

 

Εγώ φοράω 028, αλλά δεν νομίζω ότι έχει σχέση.

Μάλιστα εχτές δοκίμασα και την νέα version εάν κάνει καλή καθοδήγηση και λειτουργεί μια χαρά.

Αυτό που έχεις πρέπει να είναι θέμα caching.

δοκίμασε να πας από τις ρυθμίσεις-εφαρμογές και να σβήσεις όλα τα δεδομένα της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω 028, αλλά δεν νομίζω ότι έχει σχέση.

Μάλιστα εχτές δοκίμασα και την νέα version εάν κάνει καλή καθοδήγηση και λειτουργεί μια χαρά.

Αυτό που έχεις πρέπει να είναι θέμα caching.

δοκίμασε να πας από τις ρυθμίσεις-εφαρμογές και να σβήσεις όλα τα δεδομένα της εφαρμογής.

 

την εχω ξηλώσει 3-4 φορές, σβήνοντας με το χέρι και ότι φακελάκια υπήρχαν απομεινάρια. Θα δοκιμάσω να την ξαναβάλω..

 

έχω και θέμα με τα SMS, μερικές φορές δεν τα παραλαμβάνω και δεν μπορώ να καταλάβω αν φταίει το τηλέφωνο ή όχι. Ο αποστολέας παίρνει αναφορά παραλαβής, αλλά εγώ sms γιόκ. Θα δοκίμαζα άλλη ROM αλλά δεν ξέρω πώς να πάρω backup την μαμά, και φοβάμαι ότι θα χαλάσω και τον proximity.

Link to comment
Share on other sites

την εχω ξηλώσει 3-4 φορές, σβήνοντας με το χέρι και ότι φακελάκια υπήρχαν απομεινάρια. Θα δοκιμάσω να την ξαναβάλω..

 

έχω και θέμα με τα SMS, μερικές φορές δεν τα παραλαμβάνω και δεν μπορώ να καταλάβω αν φταίει το τηλέφωνο ή όχι. Ο αποστολέας παίρνει αναφορά παραλαβής, αλλά εγώ sms γιόκ. Θα δοκίμαζα άλλη ROM αλλά δεν ξέρω πώς να πάρω backup την μαμά, και φοβάμαι ότι θα χαλάσω και τον proximity.

 

Δοκίμασε κάποια άλλη έκδοση του here, παλιότερη ή νεότερη.

 

Με τα SMS ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποια άλλη έκδοση του here, παλιότερη ή νεότερη.

 

Με τα SMS ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείς;

 

εχω κάνει disable την στοκ εφαρμογή με app quarantine και εχω δοκιμάσει textra και κατόπιν handcent sms. Και με τις δύο το πρόβλημα παρέμενε. Με την στοκ δεν το επιβεβαίωσα, γιατί την άλλαξα από την αρχή για το θέμα με τα 4ψήφια. Ειχα δοκιμάσει κάνα δυο ακόμα αλλά δεν εκαναν resolve τα ονόματα των αποστολέων από τις επαφές και μου έδειχναν μόνο τα νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Here beta δοκίμασε κανείς? Σε μένα δεν θέλει να παίξει με τίποτα

 

Σε εμένα δουλεύει άψογα... Και πλοήγηση και download χάρτες κλπ... Χθες μάλιστα πέρασα την τελευταία έκδοση από το επίσημο site... Βtw εξαιρετική εφαρμογή! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.Εγω προσωπικα πειρα tempered glass που προοριζοταν για lenovo vibe k910(ειναι κατα 98% ιδια σε μεγεθος,το coolpad ειναι κατα 0.9 χιλιοστα πιο μακρυ,πλατος εχουν ιδιο) και ταιριαζει γαντι.

 

 

Εγώ βρήκα tempered στο Aliexpress specific για το 7320... Εξαιρετική ποιότητα και τέλεια εφαρμογή...:)

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ βρήκα tempered στο Aliexpress specific για το 7320... Εξαιρετική ποιότητα και τέλεια εφαρμογή...:)

 

Πόσο την πήρες?

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

νομίζω βρήκα τι φταίει για τα sms. Παρατήρησα ότι έχοντας ανοιχτή την εφαρμογή των μηνυμάτων (handset & textra) λαμβανω μηνύματα κανονικά. Μετά απο restart (που δεν εχουν σηκωθει οι εφαρμογες)δεν λαμβάνω τίποτα. Προφανώς δεν βάζουν σχετικό service απλά διαβάζουν και γραφουν στην βάση των μηνυμάτων, ενώ η στοκ εφαρμογή τρεχει service από πίσω. ενεργοποίησα την στοκ εφαρμογή, εκανα restart και όλα οκ. edit: Επιβεβαίωσα όμως ότι δεν λαμβάνω πλέον 4ψήφια. Αρα πώς λύνω το πρόβλημα με τα 4ψήφια εξασφαλίζοντας ότι η νέα εφαρμογή θα ανεβαίνει ως service? Edited by jomor
Link to comment
Share on other sites

νομίζω βρήκα τι φταίει για τα sms. Παρατήρησα ότι έχοντας ανοιχτή την εφαρμογή των μηνυμάτων (handset & textra) λαμβανω μηνύματα κανονικά. Μετά απο restart (που δεν εχουν σηκωθει οι εφαρμογες)δεν λαμβάνω τίποτα. Προφανώς δεν βάζουν σχετικό service απλά διαβάζουν και γραφουν στην βάση των μηνυμάτων, ενώ η στοκ εφαρμογή τρεχει service από πίσω. ενεργοποίησα την στοκ εφαρμογή, εκανα restart και όλα οκ. edit: Επιβεβαίωσα όμως ότι δεν λαμβάνω πλέον 4ψήφια. Αρα πώς λύνω το πρόβλημα με τα 4ψήφια εξασφαλίζοντας ότι η νέα εφαρμογή θα ανεβαίνει ως service?

 

Αν κοιτούσες την πρώτη σελίδα θα το έβλεπες για τα 4ψηφια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5551455#post5551455

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω και γω τις εντυπώσεις μου μιας και ειμαι κάτοχος του κινητού εδώ και 3 μέρες.

Πιστεύω στην κατηγορία κινητών με οθόνη 5.5" και λεφτά 100-150 είναι οτι πιο ποιοτικό σε θεμα κατασκευής και δυνατο σε χαρακτηριστικά υπάρχει.Τα μόνο 2 μειονεκτήματα που υπάρχουν κατ εμε και τα οποια λύνονται ειναι η Mi(με τις ενα σωρο αχρηστες εφαρμογες που εχει πανω) και η απουσία gorilla glass.To πρώτο λύνεται με root και το δευτερο με αγορά tempered glass.Εγω προσωπικα πειρα tempered glass που προοριζοταν για lenovo vibe k910(ειναι κατα 98% ιδια σε μεγεθος,το coolpad ειναι κατα 0.9 χιλιοστα πιο μακρυ,πλατος εχουν ιδιο) και ταιριαζει γαντι.

 

Να δοσω και μια τυπικη βαθμολογια:

Οθόνη 7/10 (θα εβαζα 9/10 αλλα λυπει το γοριλακι)

Ποιοτητα κατασκευης 9/10 (η βαθμολογια ειναι παντα σε σχεση μετα λεφτα που εδωσα)

Επιδωσεις 8/10 (antutu v5.2.0 31.460,quadrant 14.300)

Μπαταρια 8/10 (βγαζει μια μερα ανετα με καλή χρηση και χωρις power saving)

Καμερα 7/10 (Σε συνθηκες καλου φωτισμου βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες)

Ποιοτητα ομιλιας 8/10

Εμβέλεια WIFI 9/10

Ποιοτητα Ηχειου 7/10 (θα το ήθελα λιιιιγο ποιο δυνατο)

 

Εχει δυνατό ηχείο αν το φτιάξεις. Πολύ πάνω από το μέσο όρο σε σχέση με άλλα που πέρασαν από τα χέρια μου.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Πόσο την πήρες?

 

7.8 euro, αλλά απ´ όσο είδα μόλις έχει και φτηνότερη με 5.6 euro + free shipping προφανώς... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτούσες την πρώτη σελίδα θα το έβλεπες για τα 4ψηφια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5551455#post5551455

 

 

αυτες ακριβώς τις οδηγίες ακολούθησα. Εκανα disable to messaging.apk και εγκατέστησα αλλον client.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει άψογα... Και πλοήγηση και download χάρτες κλπ... Χθες μάλιστα πέρασα την τελευταία έκδοση από το επίσημο site... Βtw εξαιρετική εφαρμογή! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ βρήκα tempered στο Aliexpress specific για το 7320... Εξαιρετική ποιότητα και τέλεια εφαρμογή...:)

Ναι οντως ,απλα μετα ίδια λεφτά παίρνεις 2 που είναι για το k910

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

σήμερα το παρέλαβα.. μονο 12 μέρες έκανε. εξαιρετικό τηλέφωνο...

άρχισαν όμως τα προβλήματα:

1. το google maps κρασαρει, ανοίγει πρώτα και μετά προσπαθεί να εμφανίσει ένα μηνυμα (μάλλον τα settings του) και κρασαρει.

2. στις εισερχόμενος κλίσεις σε όσες επαφές δεν έχω το +30 δεν τις εμφανίζει στο call log.

Έχω την stock rom. τα έχει συναντήσει κανείς τα παραπάνω θέματα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

σήμερα το παρέλαβα.. μονο 12 μέρες έκανε. εξαιρετικό τηλέφωνο...

άρχισαν όμως τα προβλήματα:

1. το google maps κρασαρει, ανοίγει πρώτα και μετά προσπαθεί να εμφανίσει ένα μηνυμα (μάλλον τα settings του) και κρασαρει.

2. στις εισερχόμενος κλίσεις σε όσες επαφές δεν έχω το +30 δεν τις εμφανίζει στο call log.

Έχω την stock rom. τα έχει συναντήσει κανείς τα παραπάνω θέματα?

 

Κι εμένα το maps μου σκάει μετά την τελευταία ανανέωση, ενώ πριν δούλευε κανονικά. Λογικά η Google θα βγάλει update κάποια στιγμή άμεσα...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το maps μου σκάει μετά την τελευταία ανανέωση, ενώ πριν δούλευε κανονικά. Λογικά η Google θα βγάλει update κάποια στιγμή άμεσα...

 

δεν ξερω αν φταιει το maps... γιατι σε 2 αλλα κινητα που αναβαθμίστηκε δεν έχει καποιο πρόβλημα.

 

λεω να βαλω την aosp 1.0. Έχει κανεις οδηγίες για το πως πέρνουμε backup την stock rom?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν φταιει το maps... γιατι σε 2 αλλα κινητα που αναβαθμίστηκε δεν έχει καποιο πρόβλημα.

 

λεω να βαλω την aosp 1.0. Έχει κανεις οδηγίες για το πως πέρνουμε backup την stock rom?

 

Δεν είναι πρόβλημα του maps υπό την έννοια ότι έχει κάποιο bug, απλά σε επόμενη αναβάθμιση πιθανότατα δεν θα κάνει conflict με τη rom του κινητού και δεν θα κρασάρει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το maps μου σκάει μετά την τελευταία ανανέωση, ενώ πριν δούλευε κανονικά. Λογικά η Google θα βγάλει update κάποια στιγμή άμεσα...

 

Kαι εμένα μία από τα ίδια το Google Maps.. Kρασάρει συνέχεια... Τι να κάνουμε... Μέχρι να βρεθεί λύση Here Maps... ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα μία από τα ίδια το Google Maps.. Kρασάρει συνέχεια... Τι να κάνουμε... Μέχρι να βρεθεί λύση Here Maps... ;)

Εγώ έβαλα την AOSP 1.0 σύμφωνα με τις οδηγίες στην αρχική σελίδα και τα αρχεία απο την σελίδα 72 και παίζουν όλα μια χαρα.

Μέχρι τώρα βέβαια.

Μπράβο στα παιδιά για τις οδηγίες.

 

Επίσης ήθελα να πω ότι η μπαταρία είναι πολυ καλυτερη απο το Samsung galaxy neo ds που είχα μέχρι την προηγούμενη βδομάδα αλλά και απο το Note 1. Κάνοντας φυσικά την ίδια χρήση.

Πραγματικά εκτός απο τα 2GB ram τα οποία κάποια στιγμή θα μου λείψουν, το κινητό είναι απίστευτο.

Link to comment
Share on other sites

2. στις εισερχόμενος κλίσεις σε όσες επαφές δεν έχω το +30 δεν τις εμφανίζει στο call log.

Έχω την stock rom. τα έχει συναντήσει κανείς τα παραπάνω θέματα?

 

Βάλε Twich Contact Formatter από το play store και κάνε μετατροπή όλων των αριθμών

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...