Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο για τη κάμερα στην CM, όντως πρασινίζει στις selfies, δε το είχα προσέξει γιατί δεν δοκίμασα τη μπροστινή κάμερα, παρά τράβηξα 2-3 φώτο να δω και το HDR και δεν έχω δει κάποιο patch, θα έχω το νου όμως......κρίμα γιατί ήταν ότι καλύτερο μέχρι τώρα......]

 

Μόνο στις selfies γίνεται ή και στην front camera ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο στις selfies γίνεται ή και στην front camera ?

 

Ναι μονο στις selfies. Και η ευκρίνεια για μένα είναι αρκετά κακή στις απλές φωτό σε σχέση με άλλες rom.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βγει μια ολοκληρωμένη Ρομ χωρίς προβλήματα;
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βγει μια ολοκληρωμένη Ρομ χωρίς προβλήματα;

 

Μονο ο Τσακ Νόρις ξερει... Βασικά σε εμένα δουλεύουν όλα στην AOSP 1.0 (flash player,facelock, voicelock) μονο HDR δεν δουλεύει (αλλά από το lenovo camera Λειτουργεί) . Απλά δοκιμάζω άλλες για κάτι πιο όμορφο.

 

Να σημειώσω ότι με το Antutu v4 (όλα τα γνωστά νουμεράκια για να κινητά απο αυτό βγήκαν) βγάζει την συσκευή στα 27,150 σε μένα. Το Antutu V5 το ανεβάζει ακόμα 4,000. Οπότε και εδώ φουσκα...

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Μονο ο Τσακ Νόρις ξερει... Βασικά σε εμένα δουλεύουν όλα στην AOSP 1.0 (flash player,facelock, voicelock) μονο HDR δεν δουλεύει (αλλά από το lenovo camera Λειτουργεί) . Απλά δοκιμάζω άλλες για κάτι πιο όμορφο.

 

Να σημειώσω ότι με το Antutu v4 (όλα τα γνωστά νουμεράκια για να κινητά απο αυτό βγήκαν) βγάζει την συσκευή στα 27,150 σε μένα. Το Antutu V5 το ανεβάζει ακόμα 4,000. Οπότε και εδώ φουσκα...

Δοκίμασες Lenovo στην 2.3.3b ?

Link to comment
Share on other sites

η 2.3.3 και η final κατά περιεργο τροπο δεν μπορο να τις περασω στην sd μου βγαζει σφαλματα δοκιμασα 4 sd το ιδιο κατι γινεται με το download στο site δεν ξερω τι να πω....τις κατεβασα 3 φορες και εγινε το ιδιο πραγμα...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες Lenovo στην 2.3.3b ?

 

Δεν έχει προβλημα η εφαρμογή στην 2.3.3b αλλά η Rom. Την δοκίμασα και είναι το ίδιο. Πράσινακι παντου :)

 

η 2.3.3 και η final κατά περιεργο τροπο δεν μπορο να τις περασω στην sd μου βγαζει σφαλματα δοκιμασα 4 sd το ιδιο κατι γινεται με το download στο site δεν ξερω τι να πω....τις κατεβασα 3 φορες και εγινε το ιδιο πραγμα...

 

Κατέβασε την στο υπολογιστή μετά στην SD και έτοιμος. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτά κάτι κάνεις εσύ λάθος. Ξαναδοκίμασε. Κατέβασε την στον υπολογιστή.

 

Εγώ θα προσπαθήσω να φτιάξω δικια μου Rom :P κουραστικα...

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προσπαθήσω να φτιάξω δικια μου Rom :P κουραστικα...

 

ρε παίδες πραγματικά, αφού είσαστε εδώ 4-5 που το ξέρετε το άθλημα, και αφού πλέον υπάρχουν roms που αποσπασματικά λύνουν όλα τα προβλήματα και είναι και ελαφριές, γιατί δεν κάνετε μια ομάδα να φτιάξετε μία πολύ καλή rom και για εμάς τους κοινούς θνητους ? :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες πραγματικά, αφού είσαστε εδώ 4-5 που το ξέρετε το άθλημα, και αφού πλέον υπάρχουν roms που αποσπασματικά λύνουν όλα τα προβλήματα και είναι και ελαφριές, γιατί δεν κάνετε μια ομάδα να φτιάξετε μία πολύ καλή rom και για εμάς τους κοινούς θνητους ? :)

 

εγω παντοσ είμαι μεσα το κατεχο το αθλημα κεγω εφτιαξα μια μονος μου δεν ξερο ομος πως να τιν ανεβασο να την δειτε

Link to comment
Share on other sites

Κατέχεις το πως θα φτιάξεις μια custom rom αλλά δεν κατέχεις πως θα ανεβάσεις ένα αρχείο σε ένα hosting site???

Χμμμμμ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πείραξα (και καλά) την S4, έσβησα ότι εφαρμογή δεν μου άρεσε μέσω Cygwin και πρόσθεσα αντίστοιχα όποια μου αρέσει :lol:

Ταίριαξα (κατά την άποψη μου πάντα) το menu (έσβησα ότι δεν λειτουργούσε) μέσω UOT Kitchen και κάτι άλλων προγραμμάτων (Just Youtube). Στο GPS έβαλα χώρα προεπιλογής Ελλάδα για να κλειδώνει λίγο πιο γρήγορα.

 

Το αποτέλεσμα είναι καλό μέχρις στιγμή χωρίς lag επανακκινήσεις και bootloop. Λειτουργεί το κινητό 8 ώρες έτσι μέχρι τώρα.

 

Δεν την δίνω σε κανέναν μέχρι να λειτουργήσει το κινητό 7 μέρες χωρίς πρόβλημα, και πάλι αν γίνει κάτι δεν είμαι ούτε προγραμματιστής ούτε τίποτα για να βοηθήσω, απλά "έπαιξα" με μια άλλη rom από video του youtube και οδηγίες από το net.

 

Εdit1: Το μάτιαξα μου έκανε επανεκκίνηση (1 λεπτό αφού έγραψα το μήνυμα) ενώ έπαιζα παιχνίδι. Ακυρο οπότε :P

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πείραξα (και καλά) την S4, έσβησα ότι εφαρμογή δεν μου άρεσε μέσω Cygwin και πρόσθεσα αντίστοιχα όποια μου αρέσει :lol:

 

Παίδες απ' ότι είδα οικαλύτερες είναι η AOSP V1.0 και η 2.3.3b.

Γιατί δεν κάνετε σε αυτές τις όποιες τροποποιήσεις για να έχουμε μία καλη; Πχ στην 2.3.3b ακούω ότι είναι εξαιρετική και το μόνο που ακούω ότι έχει θέμα είναι η κάμερα για τις selfies. Αυτό δεν μπορεί να διορθωθεί;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ έχει 2 ακόμα rom.

Τις έχει δεί κανείς ?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6590-Coolpad-7320-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CF%89-ROOT-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%B2%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CF%89-%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AD%CE%B6%CE%B9%CE%BA%CE%B1-apps/

Edited by ysintos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες απ' ότι είδα οικαλύτερες είναι η AOSP V1.0 και η 2.3.3b.

Γιατί δεν κάνετε σε αυτές τις όποιες τροποποιήσεις για να έχουμε μία καλη; Πχ στην 2.3.3b ακούω ότι είναι εξαιρετική και το μόνο που ακούω ότι έχει θέμα είναι η κάμερα για τις selfies. Αυτό δεν μπορεί να διορθωθεί;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ έχει 2 ακόμα rom.

Τις έχει δεί κανείς ?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6590-Coolpad-7320-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CF%89-ROOT-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%B2%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CF%89-%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AD%CE%B6%CE%B9%CE%BA%CE%B1-apps/

Μια που ειχα πέραση τις xiaomi ηταν κινέζικα τώρα αυτές απο τι είδα είναι νέες δεν τις έχω βάλει δεν ξέρω? αν τις έχει δοκιμάση κάποιος ας μας πει αν είναι καλες.

Edited by xrcoolpad
Link to comment
Share on other sites

Απορώ που βλέπετε 2 roms σε εκείνο το θέμα? :worry:...........1 rom είναι, η 4.7.25 (25 Ιουλίου 2014) που έγινε combile από αυτή εδώ........ειλικρινά απορώ με τόσους ''experts'' εδώ μέσα, πως δεν έχουμε ακόμα τη τέλεια rom? :p
Link to comment
Share on other sites

Απορώ που βλέπετε 2 roms σε εκείνο το θέμα? :worry:...........1 rom είναι, η 4.7.25 (25 Ιουλίου 2014) που έγινε combile από αυτή εδώ........ειλικρινά απορώ με τόσους ''experts'' εδώ μέσα, πως δεν έχουμε ακόμα τη τέλεια rom? :p

 

Επειδή εγώ το έγραψα το ποστ, κάθε άλλο παρά ειδικός είμαι και γι' αυτό ζητάω από τους πιο έμπειρους αν μπορούν να βοηθήσουν.

Απλά είδα και άλλο ένα link και υπέθεσα ότι είναι ρομ.

Εξάλλου δεν παίζει ρόλο εάν είναι 1 ή 2, η ουσία είναι εάν τη δοκίμασε κανείς και αξίζει, ή εάν υπάρχει κάποια άλλη που είναι ελαφριά και δεν έχει bugs.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καταφερα και εβαλα την CM-AOSP 2.3.3b from avecilla.πολυ καλη και ομορφη αλλα παλι δεν στελνει μηνυματα σε τετραψηφια ενω η ελευθερη μνημη ποτε δεν ειναι πανω απο 300mb.παντως πολυ καλυτερη απο την αρχικη ρομ που ηρθε το κινητο
Link to comment
Share on other sites

παιδια καταφερα και εβαλα την CM-AOSP 2.3.3b from avecilla.πολυ καλη και ομορφη αλλα παλι δεν στελνει μηνυματα σε τετραψηφια ενω η ελευθερη μνημη ποτε δεν ειναι πανω απο 300mb.παντως πολυ καλυτερη απο την αρχικη ρομ που ηρθε το κινητο

 

Δοκίμασε αυτή που υπάρχει στο παραπάνω link (xiaomi-miui-hellas-4.2.2_Coolpad7320_Hellas-GTV-3.21.0-4.7.25) από τη miui.

 

Περιμένω να μου έρθουν άλλα 2 κινητά για φίλους.

Θα δοκιμάσω εκεί την AOSP v1.0

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε αυτή που υπάρχει στο παραπάνω link (xiaomi-miui-hellas-4.2.2_Coolpad7320_Hellas-GTV-3.21.0-4.7.25) από τη miui.

 

Πρέπει να είναι κάποιον fan της miui rom για να θέλει να "βαρύνει" τη συσκευή του με μια τέτοια rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ανεβαζω μια ρομ παραλαγη μεταξη aosp v1 και s4 τιν δουλευο 15 μερες και ουδεν πρόβλημα λειτουργουν όλα...σε λιγο σας παραθετο το λινκ για κατεβασμα...εδώ είναι το λινκ για download πατηστε εδώ https://yadi.sk/d/yOaPqRZPbXCb3 Edited by xrcoolpad
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ανεβαζω μια ρομ παραλαγη μεταξη aosp v1 και s4 τιν δουλευο 15 μερες και ουδεν πρόβλημα λειτουργουν όλα...σε λιγο σας παραθετο το λινκ για κατεβασμα...εδώ είναι το λινκ για download https://disk.yandex.com/client/disk/Downloads

 

Πως κατεβαζουμε απο το παραπανω link?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βλέπεις εσύ κάτι για να κατεβάσεις? .....:worry: :lol: :p :lol: :worry:

Όταν θα φτιάξει το λίνκ θα μας πασάρει κάποια από 4PDA ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βλέπεις εσύ κάτι για να κατεβάσεις? .....:worry: :lol: :p :lol: :worry:

Όταν θα φτιάξει το λίνκ θα μας πασάρει κάποια από 4PDA ;)

αμα δεν ξερεις να μην κανεις το εξυπνο φιλαρακι!!! πατα το λινκ εξυπνακια https://yadi.sk/d/yOaPqRZPbXCb3

Edited by xrcoolpad
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.....πάμε παρά κάτω....τι δε κατάλαβες?

Δίνεις ένα λίνκ που σε βγάζει στην κεντρική σελίδα του Yandex και δεν υπάρχει τίποτα για να κατεβάσεις από εκεί

Το κατάλαβες τώρα?......Όχι.......πάμε άλλη μία

Αν έχεις ανεβάσει κάποια rom εκεί πρέπει να δώσεις το σωστό λινκ

Το κατάλαβες τώρα?........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...