Jump to content

Online Update K700i, Πως - Προβλήματα - Απορίες...


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 970
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tk444 ( 7 Νοέ. 2004 , 13:34)

 

kalimera paidia exw mia aporia...

pws mporw na metaferw java games sto kinito K700i?

Egkatestisa to logismiko apo to cd pou edine h SE mazi me to kinito, kai mporw na metaferw mono eikones ,, ixous kai themata alla oxi efarmoges kai paixnidia... ksereis kapoios ti mporw na kanw? an yparxei kamia anavathmisi sto logismiko ?

 

xriazete na agoraseis h iperithes h bluetooth..........

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα στις 19 Οκτωβριου και μετα απο κανα δυο μερες δεν ανοιγε. Το πηγα πισω και μου ειπαν οτι ειναι προβληματικη η μπαταρια. Μου την αντικατεστησαν και το πηρα. Μετα απο μια εβδομαδα παλι τα ιδια. Πηρα τηλεφωνο στην SonyEricsson και μου λενε θελει αναβαθμιση. Το δικο μου φορουσε την R2V001. Εχει βγει ποιο καινουργια και αν ναι τι παραπανω εχει?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thetrooper ( 8 Νοέ. 2004 , 17:07)

 

xriazete na agoraseis h iperithes h bluetooth..........

 

 

Gia na metafereis paixnidia/efarmoges (meso bluetooth) tha prepei na vreis to arxeio apo ton ypologisti, na kaneis deksi click pano toy kai na epilekseis "send to" sto kinito

Meso IRDA tha kaneis to arxeio drag and drop pano sto ikonidio metaforas poy tha emfanistei sto desktop tou ipologisti sou molis piasei to kinito.

H efarmogi/paixnidi tha paei sto kinito to opio tha to anagnorisei automata kai tha rotisei an theleis na to valeis sta paixnidia h stis efarmoges antistixa. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυριο θα παρω το σι-ντι εγκαταστασης για την βαση dss 20. Φυσικα ακομα και οταν επιλεγω την 2η επιλογη δεν γινεται τιποτα παροτι εχω ορισει το φακελο με τα αρχεια. Μαλλον ειναι θεμα μονο εγκαταστασης απο το συνοδευτικο cd-rom παροτι εχει αναγνωρισει το USB cable. Τι αλλο κουφο θα δω...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop ( 8 Νοέ. 2004 , 20:56)

 

Gia na metafereis paixnidia/efarmoges (meso bluetooth) tha prepei na vreis to arxeio apo ton ypologisti, na kaneis deksi click pano toy kai na epilekseis "send to" sto kinito

Meso IRDA tha kaneis to arxeio drag and drop pano sto ikonidio metaforas poy tha emfanistei sto desktop tou ipologisti sou molis piasei to kinito.

H efarmogi/paixnidi tha paei sto kinito to opio tha to anagnorisei automata kai tha rotisei an theleis na to valeis sta paixnidia h stis efarmoges antistixa. :happy:

 

 

ok sas eyxaristw fostirop kai thetrooper

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tk444 ( 8 Νοέ. 2004 , 23:39)

 

ok sas eyxaristw fostirop kai thetrooper

 

 

Tipota :happy:

An den exeis idi agorasei kalodio h IRDA tha sou protina anepifilakta bluetooth!!! Ego ksekinisa me iperithres alla otan evala to mple donti vrika tin igia mou :D

Nai men eine pio akrivo, alla exo dei poly megali diafora stin taxitita metadosis dedomenon kai ase pou den xriazete pleon kathe fora pou stelno kati sto kinito na to exo fatsa karta me tin thira iperithron kai na patao (kathe fora) accept!!!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 21century ( 9 Νοέ. 2004 , 22:41)

 

Exo pelagosei afou me tipota den blepei to poc tous drivers gia tin basi. Pira apo to p800 to cd me to pc suite alla den ginetai tipota. Kati ftaiei,, exo tin dss-20..

 

egw stin thesi sou tha pigena se ena se kentro na mou kanun tin anavathmisi mias pou meneis kai stin athina :)

Link to comment
Share on other sites

Ελα που ειμαι επαρχια τωρα και θα ανεβω τελος του μηνα. Που υπαρχουν σερβις σε κεντρικα σημεια που κανουν αμεσα αναβαθμιση και ειναι εξυπηρετικα? Παντως μουφα η υποθεση. Εχω κανει ΑΝΕΤΑ αναβαθμιση σε Μ65 και Σ65 και δυστυχως δεν μπορω να κανω στο Κ700 Κριμα...τα παραταω...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jonick33 (30 Οκτ. 2004 , 15:57)

 

Πήγα και εγώ σήμερα εκεί για την πολυπόθητη και ξακουστή αναβάθμιση... η οποία έγινε σε ~25 λεπτά περίπου...

 

αφού μου την έφερε πίσω με απόδειξη... είπα να τσεκάρω εάν όντως πέρασε το τελευταίο (R2L) f/w, και να δω την γενικοτέρη συμπεριφορά του κινητού.

Κοίταξα εάν οι επαφές ήταν άθικτες, αν τα αρχεία (mp3+jpg) ήταν στην θέση τους, έπαιξα ένα mp3... όλα καλά!

Για να τραβήξω και μια φωτογραφία...

 

Πώς?? Τί...? Πατάω το shortcut από την κάμερα στο πλάϊ, με το που ξεκινάει η εφαρμογή (στην αρχή που δείχνει μαύρη εικόνα μέχρι να ενεργοποιηθεί ο αισθητήρας της μηχανής), με πέταξε πίσω σε κατάσταση αναμονής όπου βλέπεις την ώρα κλπ.!

 

χμμμ... για να πάω μέσα από το μενού...

 

μενού/φωτογραφική μηχανή... παπ(!) πάλι με πέταγε πίσω στο μενού αυτή τη φορά!!

 

εχμμ... λέω στο άτομο που μου έκανε την αναβάθμιση... για κοίτα λίγο εδώ τί γίνεται με την κάμερα!

 

!! "Πρώτη φορά το βλέπω αυτό!!" μου λέει...

Του λέω δεν ξαναδοκιμάζεις να περάσεις πάλι το R2L από πάνω... μπας και...

μετά από 15~20 min... έρχεται... πάω να ενεργοποιήσω την κάμερα... παπ(!)... "τρώω πόρτα" από την συσκευή πάλι...

Μου λέει "κάτσε να δοκιμάσουμε να βάλουμε την παλιά έκδοση που είχες..."

Ξαναπεριμένω να γίνει το "roll back"!!!

 

έρχεται πάλι πίσω... δοκιμάζουμε με το αρχικό f/w που είχα...!!! παπ(!) :eek: Το κινητό αρνείται να φωτογραφίσει!!!

 

 

Ξαναδοκιμάζει να του περάσει πάλι το καινούργιο f/w...

 

 

Τίποτα... ούτε τώρα... :X

 

Τελικά το άφησα εκεί για να το στείλει από Δευτέρα στο service της SE, και θα με ενημερώσει για το πότε θα είναι έτοιμο...

 

προς το παρόν βολεύομαι με ένα Siemens ME45...

 

Η γκαντεμιά του έτους... http://www.mp3players.gr/forum/Smileys/classic/icon_hit.gif

 

τί να πω... πρέπει να είμαι πολύ κωλόφαρδος.... (εκτός και εάν έγινε καμιά λακαμία από τον τεχνικό της Voda και κάτι έγινε κατά το upgrade... τουλάχιστον όποιος και να φταίει... εγώ σίγουρα είμαι καλυμένος... και εάν δεν το διορθώσει η SE, θα μου πάρει νέο k700i η Voda... (όχι "Live")

 

:mad:

 

 

 

 

Μετά από2 βδομάδες :wacko: το κινητό είναι έτοιμο και θα πάω να το πάρω το απόγευμα... μου είπαν οτι έκαναν ρυθμίσεις στις επαφές της κάμερας... :worry: και όσο αναφορά το ότι δεν μπορείς να γράψει πάνω από 45 επαφές στην SIM από την μνήμη του κινητού, οφείλεται στο ότι θα πρέπει όλες οι επαφές να είναι καταχωρυμένες στο λατινικό αλφάβητο!!

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα με έκδοση λογισμικού R2AA003, υπάρχει νε'οτερη να τηνκάνω online?

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr (12 Νοέ. 2004 , 16:31)

 

Το πήρα σήμερα με έκδοση λογισμικού R2AA003, υπάρχει νε'οτερη να τηνκάνω online?

 

 

Όχι είσαι ok!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spykom (12 Νοέ. 2004 , 17:21)

 

Όχι είσαι ok!

 

 

 

:rolleyes: :rolleyes:

 

 

η R2L001 δεν είναι η τελευταία έκδοση...? :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jonick33 (12 Νοέ. 2004 , 20:44)

 

:rolleyes: :rolleyes:

 

 

η R2L001 δεν είναι η τελευταία έκδοση...? :!:

 

 

Nai einai, h R2AA einai mia ekdosi pou vgike meta thn R2L alla aposirthike gia kapious logous apo thn idia thn SE (kinos den tha tin vreis pouthena, oute se eksousiodotimeno service oute online) ... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (12 Νοέ. 2004 , 21:32)

 

Nai einai, h R2AA einai mia ekdosi pou vgike meta thn R2L alla aposirthike gia kapious logous apo thn idia thn SE (kinos den tha tin vreis pouthena, oute se eksousiodotimeno service oute online) ... :confused:

 

Δηλαδή η R2AA είναι προβληματική?Δοκίμασα το online-update με την R2AA και μου έβγαλε το εξής μήνυμα:your phone is all ready update και δεν συνέχισε, αυτό δεν σημαίνει ότι η R2AA υπάρχει και δεν έχει αποσυρθεί?

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr (12 Νοέ. 2004 , 21:43)

 

Δηλαδή η R2AA είναι προβληματική?Δοκίμασα το online-update με την R2AA και μου έβγαλε το εξής μήνυμα:your phone is all ready update και δεν συνέχισε, αυτό δεν σημαίνει ότι η R2AA υπάρχει και δεν έχει αποσυρθεί?

 

 

Η R2AA είναι η πιο πρόσφατη έκδοση,βγήκε μετά από την R2L αλλά όπως είπε κι ο fostirop για κάποιους λόγους αποσύρθηκε σχεδόν αμέσως από την SE,δεν μπήκε ποτέ στο online update του k700 και τώρα πιθανότατα θα την αποσύρουν κι από τα εξουσιοδοτημένα service.Αναμένεται νεότερη έκδοση σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια με αυτη την αναβαθμιση τι θα γινει? Α επιτελους προτεινετε κανα σεβρις στο κεντρο της Αθηνας, ελεγμενο, οταν ανεβω επανω να το παω κι εγω...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jonick33 (12 Νοέ. 2004 , 12:28)

 

Μετά από2 βδομάδες :wacko: το κινητό είναι έτοιμο και θα πάω να το πάρω το απόγευμα... μου είπαν οτι έκαναν ρυθμίσεις στις επαφές της κάμερας... :worry: και όσο αναφορά το ότι δεν μπορείς να γράψει πάνω από 45 επαφές στην SIM από την μνήμη του κινητού, οφείλεται στο ότι θα πρέπει όλες οι επαφές να είναι καταχωρυμένες στο λατινικό αλφάβητο!!

 

:mad:

 

 

 

Τελικά δοκίμασα και με το τελευταίο f/w (R2AA003) να αντιγράψω απο την μνήμη του κινητού στην SIM με επαφές που είναι γραμμένες ΚΑΙ στο Ελληνικό αλφάβητο, και τις αντέγραψε όλες (98)!!!

 

(μονο που αποθηκεύει τα τηλέφωνα ένα-ένα ξεχωριστά και ας ανήκουν στο ίδιο όνομα!! :( )

 

κατά τα άλλα... μια χαρά πάιζει μέχρι στιγμής η τελευταία έκδοση R2AA003, και αυτό ήταν το firmware που μου έβαλε η Mobitel μετά από service μόλις χτες...

 

 

 

Εδώ θα βρείτε και αναλυτική λίστα με όλες τις εκδόσεις f/w που έχουν κυκλοφορήσει μέχρι σήμερα...

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα! Μου βγάζει συνεχώς ότι πρέπει να κάνω install το PC-client (δηλαδή το SEUS) αλλά το έχω ήδη εγκαταστήσει! Δοκίμασα και με IE6 και με Firofox, έχω βάλει την Java, έχω επενεργοποίησει Firwall, Antivirus. Τι να κάνω;

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλος μπελας η αναβαθμιση οποτε νομιζω οτι θελει γερα νευρα. Οσο για σερβις πεστε κανενα στο κεντρο Αθηνας, η λ. ΑΛεξανδρας που διαβασα νωριτερα, να παω οταν ερθω επανω..
Link to comment
Share on other sites

Kalispera,8a i8ela na rotiso pia einai i teleutea ekdosi firmwere gia to k700,sto diko mou leei R2L,mipos einai palia auti?To kinito to pira prin kamia bdomada.

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε john75 βλέπω ότι δεν είσαι κανένας καινούργιος. Θα έπρεπε λοιπόν να ξέρεις πως πρώτα ρίχνουμε μία ματιά στα προηγούμενα μηνύματα και μετά ρωτάμε..

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jonick33 (13 Νοέ. 2004 , 00:27)

(μονο που αποθηκεύει τα τηλέφωνα ένα-ένα ξεχωριστά και ας ανήκουν στο ίδιο όνομα!! :( )

 

Λογικό δεν είναι ; H SIM αποθηκεύει ένα νούμερο ανά όνομα..

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michpan (14 Νοέ. 2004 , 15:37)

 

 

Λογικό δεν είναι ; H SIM αποθηκεύει ένα νούμερο ανά όνομα..

 

 

Μιχάλης :alien:

 

 

 

Ναι οκ... αλλά εάν θέλουμε να αντιγράψουμε τα τηλέφωνα που έχει η SIM στη μνήμη του κινητού, θα τα έχουμε αυτά λογικά ένα-ένα και στη μνήμη!

 

πχ.

 

Nikos Home ******

Nikos Mobile ******

Nikos Fax *******

 

 

αντί να βάλει και τα 3 σε ένα όνομα στα σωστά πεδία... ή κάνω λάθος??

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...