Jump to content

Moto G 4G/LTE


programmergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύντροφοι , πέρα του motorola grip shell που ενδεχομένως να μην εχει να μου στείλει ο εξπερτ έχουμε καμιά άλλη δοκιμασμένη λύση ?

Απο ebay τιποτα ενισχυμένο ?

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύντροφοι , πέρα του motorola grip shell που ενδεχομένως να μην εχει να μου στείλει ο εξπερτ έχουμε καμιά άλλη δοκιμασμένη λύση ?

Απο ebay τιποτα ενισχυμένο ?

 

To public και η wind εμπορεύονται στην Ελλάδα τα motorola. Ίσως εκεί :)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από εξπερτς το 4G Και τη θήκη grip shell , όλα καλά σε γενικές γραμμές , έκανα και migrate από nexus s , update τα πάντα όλα και το απόγευμα θα πάω να βγάλω και μια Micro sim κρατώντας την παλιά εφεδρική γιατί ποτέ δεν ξέρεις . Δυο πράγματα σε πρώτη φάση δεν μπορώ να πω οτι μου αρέσουν , οι ήχοι κλήσεις θα ήθελα να είναι λίγο πιο δυνατοί και δεν μπορώ να καταλάβω γιατι απο τη στιγμή που έχει χώρο κάτω δεν βάλανε εκεί τα πλήκτρα και να αφήσουν την οθόνη να λάμψει . 4.5 ιντσες η οθόνη αλλά στην πραγματικότητα σχεδόν 4 μένουν .Αυτά
Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Με'γειές.Σε δικαιολογώ επειδή έρχεσαι από nexus s.Συσκευές που δεν έχουν on screen nav buttons δε τις πλησιάζουμε ούτε με σκουπόξυλο πλέον . Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Με'γειές.Σε δικαιολογώ επειδή έρχεσαι από nexus s.Συσκευές που δεν έχουν on screen nav buttons δε τις πλησιάζουμε ούτε με σκουπόξυλο πλέον .

 

Γιατί το λες αυτό; Έχεις κάποια άσχημη εμπειρία ή για άλλους (λειτουργικούς/αισθητικούς) λόγους;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το λες lykourgo, πιστεύω ότι είναι η εξέλιξη. Αν είχε capacitive το moto g δε θα μπορούσα να το χειριστω με την ίδια ανεση με 1 χέρι .
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαβασα καπου πως αμα ξεκλειδωσεις τον bootloader του Moto G και βρισκεσαι στην Ευρωπη δεν χανεις την εγγυηση σου! Αμα ξερει καποιος κατι ας μου πει επειδη θελω να κανω root στο Moto G μου!! ;)
Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαβασα καπου πως αμα ξεκλειδωσεις τον bootloader του Moto G και βρισκεσαι στην Ευρωπη δεν χανεις την εγγυηση σου! Αμα ξερει καποιος κατι ας μου πει επειδη θελω να κανω root στο Moto G μου!! ;)

 

Ισχύει αυτό απ' ότι έχω διαβάσει στο xda forum, η Ευρωπαϊκή νομοθεσία υπερισχύει του τι λέει η Motorola και είναι υποχρεωμένοι να σε καλύψουν.

Δεν το έχω ψάξει παραπάνω όμως, δεν εγγυώμαι τίποτα, αν και πήρα το ρίσκο και το έχω κάνει root.

Link to comment
Share on other sites

Εχτές παρέλαβα , το ψιλοζάλισα , και το έβαλα το βράδυ πρίζα κάπου στο 10% . Το έβγαλα το πρωί κατά τις 9 . Αυτη τη στιγμή ειμαι στο 82% μπαταρία . Το μεσημέρι έβαλα wifi κάνα μισάωρο και εριξα καμια 20αριά εφαρμογές με λίγο Browsing . Τηλέφωνο μίλησα κάνα δεκάλεπτο και γενικά το αναβω συχνα πυκνά . Σπέσιαλ !!!! Προβλέπω δύο μέρες γεμάτες . Και πρέπει να σουτάρω πολύ πράμα απο μοτορόλα και γκούγκλη , αν γίνεται βέβαια . Πολύ σαβούρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισχύει αυτό απ' ότι έχω διαβάσει στο xda forum, η Ευρωπαϊκή νομοθεσία υπερισχύει του τι λέει η Motorola και είναι υποχρεωμένοι να σε καλύψουν.

Δεν το έχω ψάξει παραπάνω όμως, δεν εγγυώμαι τίποτα, αν και πήρα το ρίσκο και το έχω κάνει root.

 

Root γιατί ? Άλλαξες rom ?

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Root γιατί ? Άλλαξες rom ?

 

Όχι, δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος για αλλαγή rom.

 

Απλά δεν είχα ξανακάνει root σε κινητό και με έτρωγε να δοκιμάσω. Πέρασα και xposed συν 2-3 modules και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος για αλλαγή rom.

 

Απλά δεν είχα ξανακάνει root σε κινητό και με έτρωγε να δοκιμάσω. Πέρασα και xposed συν 2-3 modules και όλα καλά.

 

παω να το κανω και γω και δεν παει να τραγουδαει η Motorola :shifty:

Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

παω να το κανω και γω και δεν παει να τραγουδαει η Motorola :shifty:

 

Εγώ να χρονίσει και μετά . Το θέμα είναι πως ακόμα ασχετα με το rout αν χαλάσει κάνα πλήκτρο , η κάτι καθαρά hardware, αντε να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας . Και τι θα κάνεις ? Θα δειξεις στην αντιπροσωπια τους XDA ? Αλήθεια για μας rom κυκλοφοράνε ? Πολύ θα ήθελα να απαλλαγώ απο ολο αυτό το google συφερτό

Edited by Spiros11472
Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Ρε σύντροφοι για δωστε τα φώτα σας . Στο προηγούμενο κινητό (nexus s) είχε πλήκτρο settings . Κάθε φορά που εβαζα facebook μετά απο αλλαγή rom , πατωντας το κουμπί αυτό , άνοιγε ένα settings μενού του facebook οπότε και απενεργοποιούσα τις ενεργές ειδοποιήσεις . Στο μοτο τζι , δεν μπορω να βρω που είναι αυτό το μενού . Με αποτέλεσμα μόλις συνδεθώ κάνει κάτι γκλιν γκλόν και δονείται για κάθε λάικ που μου κάνουνε ή για κάθε κουβέντα σε συζήτηση που μπορεί να συμμετέχω . Πολύ ενοχλητικό . Καμία ιδέα ?
Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Στην 2η γραμμή του fb έχει 5 εικονίδια. Το τελευταίο, μετά αυτό που μοιάζει με τη γη, που είναι σαν 3 παύλες μπλε το πατάς και κάνεις scroll μέχρι τέρμα κάτω που έχει επιλογή ρυθμίσεις εφαρμογής. Όντως, δεν υπάρχει πιο σπαστικό πράγμα από την "με το έτσι θέλω" δόνηση που έχουν εξ ορισμού ρυθμισμένη οι εφαρμογές αυτές.
Link to comment
Share on other sites

Στην 2η γραμμή του fb έχει 5 εικονίδια. Το τελευταίο, μετά αυτό που μοιάζει με τη γη, που είναι σαν 3 παύλες μπλε το πατάς και κάνεις scroll μέχρι τέρμα κάτω που έχει επιλογή ρυθμίσεις εφαρμογής. Όντως, δεν υπάρχει πιο σπαστικό πράγμα από την "με το έτσι θέλω" δόνηση που έχουν εξ ορισμού ρυθμισμένη οι εφαρμογές αυτές.

 

Ναι οκ , ήτανε στο πάτο . Ευχαριστώ . Α , μην ξεχάσω από Τετάρτη πρωί , με κανονική (δική μου τουλάχιστον χρήση) είμαι ακόμα στο 22% . 3 μέρες γεμάτες και συνεχίζει . Duracel λέμε .

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα αναφέρει με την επαναφόρτωση του launcher (stock) συνεχίζεται και εμφανίζεται όλο και πιο συχνά. Μπορεί να χω μόνο δύο εφαρμογές ανοιχτές και όταν πατήσω το home button να φορτώνουν από την αρχή οι συντομεύσεις, τα widgets κλπ. Ξέρετε ποιο μπορεί να ναι το πρόβλημα; Δεν νομίζω δύο εφαρμογές να φουλάρουν τη RAM..
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και έναν άλλο launcher έτσι για να δεις εάν και εκεί παρουσιάζεται το πρόβλημα.

Αλλιώς δεν έχω να προτείνω κάτι παρά μόνο να κάνεις ένα factory reset και να ξεκινήσεις από την αρχή. Να δεις τουλάχιστον εάν φταίει κάποια εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει ή εάν είναι κάποιο πρόβλημα του hardware.

Edited by joca
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείτε που μόλις επιστρέψουμε στην αρχική οθόνη και μάλιστα ξαναμπούμέ στιε εφαρμογές αμέσως , βγάζει το κυκλακι που φορτώνει για μισό με ένα δευτερολεπτο το, βλέπω και εγω αραιά και που και με nova . Δεν με ενοχλεί , τουλάχιστον ακόμα
Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Nova πάντως, να μην το ματιάσω, δεν έχω δει ακόμα κάτι τέτοιο.

 

 

Επίσης, ανακοινώθηκε και επίσημα πλέον οτι το Android Lollipop θα έρθει σε όλα τα Moto G

 

http://arstechnica.com/gadgets/2014/10/motorola-confirms-android-5-0-for-all-moto-x-moto-g-and-moto-e-models/

http://motorola-blog.blogspot.nl/2014/10/its-official-android-50-lollipop-coming.html

Edited by joca
Link to comment
Share on other sites

Με λίγη εγκράτεια , θα έπιανα έπιανα έξι γεμάτες . Επίσης άσχετο , αλλά αυτός ο τούρμπο φορτιστης της Μοτορόλα στα δικά μας παίζει ? Τον έχει πάρει κανένας ?

 

http://i52.photobucket.com/albums/g9/djnoookie/myphone/Screenshot_2014-10-17-09-18-25_zps0xxhggkk.png

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με Nova Launcher βρήκα την υγειά μου! Άσχετο, κάποιος σύντομος τρόπος να κλειδώνουμε/ξεκλειδώνουμε το προσανατολισμό της οθόνης δεν υπάρχει; Μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει στα Quick Settings της Notification Bar..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με Nova Launcher βρήκα την υγειά μου! Άσχετο, κάποιος σύντομος τρόπος να κλειδώνουμε/ξεκλειδώνουμε το προσανατολισμό της οθόνης δεν υπάρχει; Μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει στα Quick Settings της Notification Bar..

 

Υπομονή, υπάρχουν στο Lollipop ή βάζεις power toggles απ΄το play.

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω...μονο σε εμενα εχουν "παγωσει" τα updates απο το Google Play? Μου φενεται παραξενο που εδω και σχεδον 2 βδομαδες δεν εχω ουτε ενα update!
Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω...μονο σε εμενα εχουν "παγωσει" τα updates απο το Google Play? Μου φενεται παραξενο που εδω και σχεδον 2 βδομαδες δεν εχω ουτε ενα update!

 

Είχα ένα θεματάκι πριν καμιά βδομάδα, τουλάχιστον έτσι νόμιζα, αλλά τις τελευταίες 3 μέρες μου έρχονται κανονικά updates.

 

Βγήκε και καινούργια έκδοση του google play store, την πέρασα χτες. Δοκίμασε την μήπως σου λύσει το πρόβλημα.

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-5-0-32-apk/

http://www.androidpolice.com/2014/10/17/breaking-google-play-store-update-5-0-31-adds-even-more-material-design-highlights-and-moves-whats-new-to-the-top-apk-download/

Edited by joca
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G 4G/LTE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...