Jump to content

Παρουσιαση Xiaomi Pistons Ακουστικα - Handsfree


CrazyAnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τα παρέλαβα κιεγώ από το pandawill. Μάλλον για αυθεντικά 2.1 μου φαίνονται, αν και δεν μυρίζουν σοκολάτα. Δεν τα έχω ακούσει ακόμα, ακόμα προσπαθώ να αποφασίσω 100% αν είναι αυθεντικά.

Πόσο καιρό σου έκανε από ημέρα αποστολής;

Εγώ έχω κλείσει ήδη 3 'βδομάδες από panda.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν από λίγο καιρό, ένας φίλος μου έδωσε ένα ζευγάρι pistons να τα δοκιμάσω και να του πω την γνώμη μου σε σχέση με τα Sony MH1. Τα δυο ακουστικά δοκιμάστηκαν σε κάρτα ήχου prodigy cube.

 

Το μόνο σχόλιο που μπορώ να κάνω είναι ότι τα pistons υπολείπονται κατά πολύ, μα πάρα πολύ σε σχέση με τα MH1. Τα μπάσα πολύ τονισμένα τa πρίμα εξαφανισμένα και ακούγονταν χάλια στα δικά μου αυτιά..... Δοκίμασα διάφορα είδη μουσικής, από jazz, rock, blues, κλασική....

 

Με όλα αυτά που είχα διαβάσει, δεν τα περίμενα τόσο χάλια. Για την ιστορία, ο φίλος τα πήρε σε ένα ταξίδι στην Κίνα.

...τα μπασα τονισμένα...

Τα πιστονς το κανουν αυτο;Εγω,που τα πηρα μολις τωρα,θεωρω οτι καποιο λαθος πρεπει να κανεις.

Και που ν' ακουσεις και τα JVC HA-FX1X.Θα σου παθουν τα τυμπανα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

...τα μπασα τονισμένα...

Τα πιστονς το κανουν αυτο;Εγω,που τα πηρα μολις τωρα,θεωρω οτι καποιο λαθος πρεπει να κανεις.

Και που ν' ακουσεις και τα JVC HA-FX1X.Θα σου παθουν τα τυμπανα.:)

Φίλε μου, αν δεις την συνέχεια της συζήτησης θα δεις ότι έκανα λάθος. Τα ακουστικά που δοκίμασα ήταν fake......:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δες στην αρχη του παροντος νηματος ποστ #5 + #6

Αν θες ποσταρε και φωτο απο τα δικα σου να δουμε τι παιζει.

Δεν ξέρω πόσο καθαρές είναι, αλλά εδώ είναι τα δικά μου:

http://i.imgur.com/0qSowTE.jpg

http://i.imgur.com/b4v132X.jpg

http://i.imgur.com/v3ykVdQ.jpg

http://i.imgur.com/AVd8ZdW.jpg

 

Σαν χαρακτηριστικά και από διάφορες φωτογραφίες φαίνονται αυθεντικά. Αλλά δεν μυρίζουν σοκολάτα :P

Edited by lordelesar
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ειναι και τα δικα μου,ισως να μυρίζουν λίγο [αλλά δεν ξέρω είναι Βελγίου ή Ελβετίας η σοκολάτα]πιστευώ ότι είναι γνήσια
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, αν δεις την συνέχεια της συζήτησης θα δεις ότι έκανα λάθος. Τα ακουστικά που δοκίμασα ήταν fake......:rolleyes:

Δεν το ειδα,με το που διαβασα το ποστ σου,εγραψα αμεσως το δικο μου.

Ειναι γεγονος,οτι δεν εχουν υπερτονισμενα μπασα.

Εκεινο που θα ηθελα,ειναι αν καποιος εχει και τους δυο τυπους ,τα 2 και τα 2.1 ,να μας πει τι διαφορές υπαρχουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα ιδια ειναι και τα δικα μου,ισως να μυρίζουν λίγο [αλλά δεν ξέρω είναι Βελγίου ή Ελβετίας η σοκολάτα]πιστευώ ότι είναι γνήσια

Βρηκα κι αυτο,που λεει τις διαφορές μαιμου και γνησιων.

https://drive.google.com/file/d/0B2UrPKfKwCmsUnFuRmlHMnFZaWs/edit

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο καθαρές είναι, αλλά εδώ είναι τα δικά μου:

http://i.imgur.com/0qSowTE.jpg

http://i.imgur.com/b4v132X.jpg

http://i.imgur.com/v3ykVdQ.jpg

http://i.imgur.com/AVd8ZdW.jpg

 

Σαν χαρακτηριστικά και από διάφορες φωτογραφίες φαίνονται αυθεντικά. Αλλά δεν μυρίζουν σοκολάτα :P

 

 

 

Κομπλέ αυθεντικά φαίνονται. Σαν σοκολάτα μυρίζει το "λαστιχένιο" πράγμα μέσα απ το οποίο πρέπει να τα ξεδιπλωσεις. Όχι τα ίδια τα ακουστικά. :)

 

Μεγεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Ήλθαν και εμένα και μυρίζουν όντως σοκολάτα.

Το πλαστικό εννοείται.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ αυθεντικά φαίνονται. Σαν σοκολάτα μυρίζει το "λαστιχένιο" πράγμα μέσα απ το οποίο πρέπει να τα ξεδιπλωσεις. Όχι τα ίδια τα ακουστικά. :)

 

Μεγεια σου.

Παρομοιως.:)

Ιδια ακριβως,ειναι και τα δικα μου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορω να προμηθευτω δυο ζευγαρια αυθεντικα ρε παιδια; Εχω τρομαξει με τα ιμιτατιον!
Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορω να προμηθευτω δυο ζευγαρια αυθεντικα ρε παιδια; Εχω τρομαξει με τα ιμιτατιον!

Διαβασε πιο πριν μερικες σελιδες,και θα δεις 4 μαγαζια που εχουν βαλει,ή παρτα απο το μαγαζι της ιδιας της Xiaomi,οπυ ειναι στη Μπαγκογκ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ αυθεντικά φαίνονται. Σαν σοκολάτα μυρίζει το "λαστιχένιο" πράγμα μέσα απ το οποίο πρέπει να τα ξεδιπλωσεις. Όχι τα ίδια τα ακουστικά. :)

 

Μεγεια σου.

 

Νασαι καλά. Το ξέρω για το λαστιχένιο. Ουτε αυτό μυρίζει. Anyway, μπορεί να το ξεχασανε, τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλά. Το ξέρω για το λαστιχένιο. Ουτε αυτό μυρίζει. Anyway, μπορεί να το ξεχασανε, τι να πω.

 

Σε έχω ρωτήσει και εγώ κάτι εδώ και μερικά posts.

Μπορείς να το δεις;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε έχω ρωτήσει και εγώ κάτι εδώ και μερικά posts.

Μπορείς να το δεις;

Χίλια συγνώμη, δεν το είχα προσέξει.

29/9 παραγγελία

30/9 αποστολή με Air Mail (China Post)

13/10 παραλαβή

Υπόψιν όμως δεν είμαι στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ακουω απο το πρωι, και απολαμβανω κλασσικη μουσικη, οχι χωρις ευχαριστη εκπληξη, τα πιστονς.

Αυτη τη στιγμη,ακουω το 5ο κοντσερτο για πιανο,το λεγομενο Αυτοκρατορικο, του Μπετοβεν,με μια φοβερη καρτα ηχου της Asus,την Xonar Essence ST, και εχω παθει πλακα απο το ποσο καλα παιζουν.

Και τωρα,επειδη εισαστε καλα παιδια,θα σας βαλω ενα λινκ,να πατε στο σαιτ των τρελων ακουστικακηδων,να μαθετε περισσοτερα γι αυτα.Το σαιτ αυτο,ειναι το headfi.org,και σας προειδοποιω οτι,αν εχετε καποια λεφτα στην τσεπη σας,καλυτερα να μην ασχοληθειτε,γιατι θα κολλησετε... ακουστικιτιδα.

http://www.head-fi.org/t/735775/the-xiaomi-pistons-thread-2-0 :lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνώμη, δεν το είχα προσέξει.

29/9 παραγγελία

30/9 αποστολή με Air Mail (China Post)

13/10 παραλαβή

Υπόψιν όμως δεν είμαι στην Ελλάδα.

2 βδομάδες;;

Πού βρίσκεσαι;

Για μένα κοντεύει 4.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

2 βδομάδες;;

Πού βρίσκεσαι;

Για μένα κοντεύει 4.

Eμενα,ακριβως 4.Μου ταφερε ο ταχυδρομος στο σπιτι,συστημενα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ακουω απο το πρωι, και απολαμβανω κλασσικη μουσικη, οχι χωρις ευχαριστη εκπληξη, τα πιστονς.

Αυτη τη στιγμη,ακουω το 5ο κοντσερτο για πιανο,το λεγομενο Αυτοκρατορικο, του Μπετοβεν,με μια φοβερη καρτα ηχου της Asus,την Xonar Essence ST, και εχω παθει πλακα απο το ποσο καλα παιζουν.

Και τωρα,επειδη εισαστε καλα παιδια,θα σας βαλω ενα λινκ,να πατε στο σαιτ των τρελων ακουστικακηδων,να μαθετε περισσοτερα γι αυτα.Το σαιτ αυτο,ειναι το headfi.org,και σας προειδοποιω οτι,αν εχετε καποια λεφτα στην τσεπη σας,καλυτερα να μην ασχοληθειτε,γιατι θα κολλησετε... ακουστικιτιδα.

http://www.head-fi.org/t/735775/the-xiaomi-pistons-thread-2-0 :lol:

Εντάξει πολύ καλό για τα χρήματα που ζητάει, αρκετά καλύτερο από τα ακουστικά που συνοδεύουν τα κινητά (Samsung, HTC, Sony), αλλά όχι και ποιότητα να μείνεις με ανοιχτό το στόμα. Καλός αέρας, διαφάνεια, ανάλυση, αλλά με απόλυτα κριτήρια, λίγο τονισμένα πρίμα, έλλειψη σωμάτων και χαμηλών. Για τα χρήματα που ζητάει πάντως, είναι μια χαρά επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πολύ καλό για τα χρήματα που ζητάει, αρκετά καλύτερο από τα ακουστικά που συνοδεύουν τα κινητά (Samsung, HTC, Sony), αλλά όχι και ποιότητα να μείνεις με ανοιχτό το στόμα. Καλός αέρας, διαφάνεια, ανάλυση, αλλά με απόλυτα κριτήρια, λίγο τονισμένα πρίμα, έλλειψη σωμάτων και χαμηλών. Για τα χρήματα που ζητάει πάντως, είναι μια χαρά επιλογή.

Για τα 19€ που εδωσα,σκιζουν.Σιγουρα,δεν ειναι οπως αυτα που εχω γραψει κατω απο το ποστ μου,δηλαδη τα Westone UM-3X,τα Fischer Audio DB-02,και απο τα Κινεζικα Yuin PK1,αλλα δεν περιμενα να παιζουν τοσο καλα.

Edit.

Και κατι αλλο.Με τα λαστιχακια που μπαινουν στις ακρες,επαιξες καθολου;Εγω το εκανα,και βαζοντας τα μ,μεγαλα,ωστε να σφηνωθουν καλα στ αυτια,ειδα ,ή μαλλον ακουσα,οτι γεμισανε τα μπασα.

Για κανε καμια δοκιμη να δεις μηπως καλυτερεψουν.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Για τα 19€ που εδωσα,σκιζουν.Σιγουρα,δεν ειναι οπως αυτα που εχω γραψει κατω απο το ποστ μου,δηλαδη τα Westone UM-3X,τα Fischer Audio DB-02,και απο τα Κινεζικα Yuin PK1,αλλα δεν περιμενα να παιζουν τοσο καλα.

Edit.

Και κατι αλλο.Με τα λαστιχακια που μπαινουν στις ακρες,επαιξες καθολου;Εγω το εκανα,και βαζοντας τα μ,μεγαλα,ωστε να σφηνωθουν καλα στ αυτια,ειδα ,ή μαλλον ακουσα,οτι γεμισανε τα μπασα.

Για κανε καμια δοκιμη να δεις μηπως καλυτερεψουν.

 

Καλα ρε φιλε τα παραπανω που λες εχουν απο 100$ εως 350$ τι συγκρινεις?

Συγκρινε τα εξης αν αυτες οι εταιριες βγαζαν ακουστικα με 20$ πως θα ηταν?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε φιλε τα παραπανω που λες εχουν απο 100$ εως 350$ τι συγκρινεις?

Συγκρινε τα εξης αν αυτες οι εταιριες βγαζαν ακουστικα με 20$ πως θα ηταν?

Μα δε συνεκρινα εγω,δεν το καταλαβες.Εγω ισα ισα,εξεφρασα το θαυμασμο μου για το πως παιζουν.Για ξαναδιαβασε αυτα που εγραψα στην αρχη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Για τα 19€ που εδωσα,σκιζουν.Σιγουρα,δεν ειναι οπως αυτα που εχω γραψει κατω απο το ποστ μου,δηλαδη τα Westone UM-3X,τα Fischer Audio DB-02,και απο τα Κινεζικα Yuin PK1,αλλα δεν περιμενα να παιζουν τοσο καλα.

Edit.

Και κατι αλλο.Με τα λαστιχακια που μπαινουν στις ακρες,επαιξες καθολου;Εγω το εκανα,και βαζοντας τα μ,μεγαλα,ωστε να σφηνωθουν καλα στ αυτια,ειδα ,ή μαλλον ακουσα,οτι γεμισανε τα μπασα.

Για κανε καμια δοκιμη να δεις μηπως καλυτερεψουν.

 

Είχα κάνει κι εγώ τις δοκιμές μου αλλά με βολεύουν τα δεύτερα πιο μικρά. Τώρα για το πόσο καλά είναι είπαμε, για τα χρήματα τους εξαιρετικά. Απλώς διαβάζοντας τις κριτικές περίμενα κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μα δε συνεκρινα εγω,δεν το καταλαβες.Εγω ισα ισα,εξεφρασα το θαυμασμο μου για το πως παιζουν.Για ξαναδιαβασε αυτα που εγραψα στην αρχη.

 

Οχι απλα λεω οτι δεν χρειαζοταν καν να αναφερεις οτι δεν ειναι σαν τα αλλα ακουστικα που εχεις γιατι ειναι αυτονοητο , δεν ειπα κατι

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Νεος κάτοχος και γω, τα πήρα 13 ευρώ γνησιοτατα από προαναφερθέν ιστοτοπο...

 

Παίζουν πολύ καλά με flac αρχεία αλλά μπουκώνει γρήγορα το μπάσο και χωρίς να ανεβουν σε υψηλές στάθμες, που ούτως η· άλλως αδυνατούν..

 

Γνωρίζει κανείς από ενισχυτές ηχείων για smartphone και αν θα εχει αποτέλεσμα στα συγκεκριμένα ακουστικά, χωρίς φυσικά να ξοδευτει πόσο δυσαναλογο της αξίας των..?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Αποφασισα να δωσω τα πιστονς στον ανηψιο,και αφου τον φωναξα,βαλαμε τα ακουστικα στο Σονυ W995,που εχει,(και του αρεσει τοσο πολυ,που αρνηθηκε το Note 2 που επισης ηθελα να του δωσω).Το αποτελεσμα ειναι οτι τα ακουστικα δεν παιζανε.

Διαβαζοντας,ειδα οτι ειναι θεμα ctia,omtp διαφοράς,οποτε εψαξα και ειδα οτι υπαρχουν ανταπτορες που κανουν τη μετατροπη.

Μπορει καποιος να μου πει παρακαλω,ποιον ακριβως ανταπτορα χρειαζομαι,τον octia σε omtp,ή το αναποδο;Και μηπως και καποιο μαγαζι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...