Jump to content

Παρουσιαση Xiaomi Pistons Ακουστικα - Handsfree


CrazyAnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι παραγειλατε απο merimobiles η λαστιχενια θηκη των ακουστικων μυριζει σαν "σοκολατα"; Απ οτι διαβασα αυτο ειναι το πρωτο χαρακτηριστικο για να ξεχωρισεις τα original απο τα fake.

Και κατι αλλο, μπορω να βρω τωρα την IF Design Version 2014 (ασημι χρωμα) σε καποιο καταστημα; original βεβαια.

 

xaxaxaxa και εγώ σήμερα παρέλαβα τα πιστόνια και νόμιζα ότι ήταν η ιδέα μου το θέμα της σοκολάτας :lol:

Αλλά μάλλον είμαι άτυχος και δεν είναι πλήρως λειτουργικά με το ASUS ZENFONE 5. Καμιά ιδέα παίδες υπάρχει; Κάποιος αντάπτορας ίσως;

Απο ποιότητα ήχου πάντως ξεσκίζουν.

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους, μετα απο μικρη ερευνα τα παρηγγειλα και γω απο meri! Εχω για κανα 3 χρονια καποια philips παρα πολυ καλα σε ποιοτητα ηχου αλλα και ακριβα(30€) τα οποια τα χρησιμοποιω για μουσικη μονο. Τωρα μιας και παρηγγειλα καινουρια τηλ, το coolpad f1, ειπα να παρω και ενα ζευγαρι hands free.Πιστευω να μην εχω προβλημα ασυμβατοτητας.Περισσοτερα οταν τα παραλαβω
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Ειμαι σε αναμονη της νεας συσκευης και ψηθηκα για αυτα τα ακουστικα.

Ξερετε να μου πειτε αν το Lenovo A806(A8) υποστηριζει τα ακουστικα;

 

επισης απ'οτι ειδα υπαρχουν και αυτα τα Piston,

Ειναι ιδια σε αποδοση; http://www.xiaomiworld.com/original-xiaomi-piston-headphone-paperback-edition-white-black.html

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

Edited by tzotzotzo
Link to comment
Share on other sites

Όχι

 

Υπάρχει διαφορετικός τρόπος που χωρίζονται οι επαφές, νομίζω διαφορετική σειρά σε κάποια.

 

Για αυτό από τα Nokia δεν μπορείς να ακούσεις σε κανένα σύγχρονο android, μιας και ακούγεται μόνο το ένα

 

(Αυτά όταν υπάρχει controller πχ απάντηση κλήσης, έλεγχος μουσικής κτλ)

Το θέμα με το νοκια το έχω μόνο στο ταμπλετ. Στο κινητό παίζουν τα νοκια...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

τα έχει δοκιμάσει κανένας με jiayu g2f είναι πλήρως συμβατά ? Ποιος είναι αυτός ο αντάπτορας ρε παιδιά αν δεν είναι συμβατά ?
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Τα αγόρασα πριν 5 μέρες και πραγματικά μπορώ να πω μονο τα καλύτερα. ΤΡΟΜΕΡΟΣ ήχος ακόμα και μπάσα από ακουστικά τόσο δα! Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και από εμφάνιση άλλο τίποτα. :)
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται, το pandawill με κουπονι PANDA2014, εχει εκπτωση 5$ στα ακουστικα και βγαινουν τελικη 17$

Οι αναφορες στην σελιδα του μαγαζιου, λενε πως ειναι γνησια, αλλα δεν το εχω ψαξει προσωπικα :D

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται, το pandawill με κουπονι PANDA2014, εχει εκπτωση 5$ στα ακουστικα και βγαινουν τελικη 17$

Οι αναφορες στην σελιδα του μαγαζιου, λενε πως ειναι γνησια, αλλα δεν το εχω ψαξει προσωπικα :D

Εγώ τα είχα πάρει από pandawill και είναι γνήσια

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται, το pandawill με κουπονι PANDA2014, εχει εκπτωση 5$ στα ακουστικα και βγαινουν τελικη 17$

Οι αναφορες στην σελιδα του μαγαζιου, λενε πως ειναι γνησια, αλλα δεν το εχω ψαξει προσωπικα :D

Πάνω που μου έκανε αποστολή το bangood τα απλά :cry:

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω ως άλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης της merimobiles.

22 έκανα τη παραγγελία, σήμερα μου ήρθαν, όντως πολύ καλός ήχος, μένει να δούμε πόσο θα αντέξουν..

 

Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής/εξαιρετικός ήχος, ειδικά όταν μιλάμε για 14-15€.

 

Τα συστήνω ανεπιφύλακτα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Τα παρέλαβα και γω χτες επίσης από meri....Πραγματικά πολύ "γεμάτος" ήχος και ιδιαίτερα ποιοτική κατασκευή.Η Xiaomi έχει καταφέρει να κάνει ένα σετ ακουστικών να φαίνεται σαν μικρό κόσμημα σε τιμή χώμα.
Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω ως άλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης της merimobiles.

22 έκανα τη παραγγελία, σήμερα μου ήρθαν, όντως πολύ καλός ήχος, μένει να δούμε πόσο θα αντέξουν..

 

Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής/εξαιρετικός ήχος, ειδικά όταν μιλάμε για 14-15€.

 

Τα συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

22/8; Απο τις 13/8 εχω παραγγειλει και δεν εχουν ερθει ακομα με hongkong post. Αν δεν εχουν ερθει μεχρι την τριτη το αργοτερο κατι δεν θα πηγαινει καλα

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα:) λοιπον μπηκα και εγω στον πειρασμο και τα πηρα σημερα απο το καταστημα που αναφερετε στον sktroutz κυριως λογω οτι βρισκεται θεσ/νικη, στα 19ευρω ασημενια και αυτο με την μυρωδια σοκολατας που αναφερεται στα πισω ποστ να επιβεβαιωνεται:) το δοκιμασα σε νοκια και zte καθως ειμαι σε αναμονη νεας συσκευης και μπορω να πω οτι πραγματικα μου εκαναν μεγαλη αισθηση, πλουσιο μπασο και κρυσταλινος ηχος, μια καλη επιλογη με μικρο κοστος, ευχαριστω παιδια.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα:) λοιπον μπηκα και εγω στον πειρασμο και τα πηρα σημερα απο το καταστημα που αναφερετε στον sktroutz κυριως λογω οτι βρισκεται θεσ/νικη, στα 19ευρω ασημενια και αυτο με την μυρωδια σοκολατας που αναφερεται στα πισω ποστ να επιβεβαιωνεται:) το δοκιμασα σε νοκια και zte καθως ειμαι σε αναμονη νεας συσκευης και μπορω να πω οτι πραγματικα μου εκαναν μεγαλη αισθηση, πλουσιο μπασο και κρυσταλινος ηχος, μια καλη επιλογη με μικρο κοστος, ευχαριστω παιδια.

Ασημενιο χρωμα?

Ειναι τα v1.0 δηλαδη?

 

Σου ειναι ευκολο να ανεβασεις μερικες φωτογραφιες απο την συσκευασια (οπωσδηποτε απο το πισω μερος του κουτιου) και απο τα ακουστικα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, φιλε CrazyAnt προσπαθησα να ανεβασω φωτο απο το παλαιο ΖΤΕ διχως ομως επιτυχια, αλλο μεσο προς το παρον δεν εχω, εαν γινετε μεσω μαιλ να το δουμε, για το v1.0 που γραφεις δεν το βρηκα καπου, ευχαριστω.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, φιλε CrazyAnt προσπαθησα να ανεβασω φωτο απο το παλαιο ΖΤΕ διχως ομως επιτυχια, αλλο μεσο προς το παρον δεν εχω, εαν γινετε μεσω μαιλ να το δουμε, για το v1.0 που γραφεις δεν το βρηκα καπου, ευχαριστω.

Την εκδοση θα την βρουμε απο τα χαρακτηριστικα που αναγραφονται πισω στη συσκευασια, αλλα λογικα θα ειναι η πρωτη εκδοση

 

Η πρωτη εκδοση ειναι στα 12 ωμ, ενω η δευτερη στα 16, αν θυμαμαι καλα

 

Γιατι αν ηταν τα if θα το καταλαβαινες απο το διαφορετικο κουτι, που υπαρχει και στην παρουσιαση

 

Θα σου στειλω με πμ ενα μειλ μου και στειλε μου μια αοαντηση εδω στο φορουμ οταν στειλεις τις φωτο

Θα τις ανεβασω εγω μην ανησυχεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε CrazyAnt σε ευχαριστω για το μηνυμα σου, σου εστειλα πμ

Στην διαθεση σου, ευχαριστω.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτά που αναφέρονται ως simple version, υπάρχουν σε πολλά χρώματα και κοστίζουν 10$?

 

http://www.coolicool.com/goods/search/index?encode=YTo0OntzOjE4OiJnb29kcy9zZWFyY2gvaW5kZXgiO3M6MDoiIjtzOjE4OiJzZWFyY2hfY2F0ZWdvcnlfaWQiO3M6MDoiIjtzOjg6ImtleXdvcmRzIjtzOjY6InBpc3RvbiI7czoxODoic2VhcmNoX2VuY29kZV90aW1lIjtpOjE0MDk5OTc1MzQ7fQ==

Link to comment
Share on other sites

3 μόνο λόγοι για να προτιμήσει κάποιος τα mh1 σε σχέση με τα piston

1. Γουστάρει το καλώδιο τους και το πως είναι μονταρισμένο μαζί με τα controls

2. Έχει omtp τηλέφωνο και δεν χρειάζεται να αγοράσει/χρησιμοποιησει adaptor.

3. δεν θέλει να αγοράσει από Κίνα!

 

Επίσης τα mh1 της προσφοράς έρχονται σε σακουλάκι...

 

Μιλάς για την προσφορά απο e-shop? σακουλάκι εννοείς αυτό το πλαστικό?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για την προσφορά απο e-shop? σακουλάκι εννοείς αυτό το πλαστικό?

Οτι ερχονται bulk, χωρις συσκευασια δλδ

Στην προαφορα του e-chop, οταν τα βγαζει και λογικα το ιδιο και απο ebay, εκτος αν αναφςρει ο πωλητης οτι στελνει και συσκευασια

Link to comment
Share on other sites

Οτι ερχονται bulk, χωρις συσκευασια δλδ

Στην προαφορα του e-chop, οταν τα βγαζει και λογικα το ιδιο και απο ebay, εκτος αν αναφςρει ο πωλητης οτι στελνει και συσκευασια

 

Οκ, καλά κατάλαβα. Τα έχω και γω απο e-shop, και για να μην γίνονται χάλια πήρα μια τέτοια θήκη με 0,72

http://www.ebay.com/itm/200988710334?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Οκ, καλά κατάλαβα. Τα έχω και γω απο e-shop, και για να μην γίνονται χάλια πήρα μια τέτοια θήκη με 0,72

http://www.ebay.com/itm/200988710334?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

ξοδευτηκες :p εχει κανενα ελαττωμα?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

ξοδευτηκες :p εχει κανενα ελαττωμα?

 

όχι είναι άψογο και ιδιαίτερα μικρό. Πήρα 3 για 3 ζευγάρια ακουστικών.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτά που αναφέρονται ως simple version, υπάρχουν σε πολλά χρώματα και κοστίζουν 10$?

 

http://www.coolicool.com/goods/search/index?encode=YTo0OntzOjE4OiJnb29kcy9zZWFyY2gvaW5kZXgiO3M6MDoiIjtzOjE4OiJzZWFyY2hfY2F0ZWdvcnlfaWQiO3M6MDoiIjtzOjg6ImtleXdvcmRzIjtzOjY6InBpc3RvbiI7czoxODoic2VhcmNoX2VuY29kZV90aW1lIjtpOjE0MDk5OTc1MzQ7fQ==

 

Κανείς ιδέα για αυτά?

Link to comment
Share on other sites

όχι είναι άψογο και ιδιαίτερα μικρό. Πήρα 3 για 3 ζευγάρια ακουστικών.

 

ωραια! εξαιρετικη προσφορα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...