Jump to content

Παρουσιαση Xiaomi Pistons Ακουστικα - Handsfree


CrazyAnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το merimobiles έχει τα γνήσια, αλλά καλή υπομονή. Τα δικά μου πρέπει να είχαν κάνει έναν μήνα για να έρθουν, οι τύποι είναι ό,τι πιο αργό έχω δει σε ιντερνετική αγορά. Αυτοί, το aliexpress και το ibuygou, καμμία σχέση με ebay από τις ίδιες χώρες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θεμα με το ebay ειναι πως δεν μπορεις να βρεις με σιγουρια ποιος εχει γνησια ακουστικα και σε τιμη κοντσ στα 20$ που εχουν στο μερι

Γνωριζεις καποιον πωλητη που τα εχει οριτζιναλ στο ebay?

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το ebay ειναι πως δεν μπορεις να βρεις με σιγουρια ποιος εχει γνησια ακουστικα και σε τιμη κοντσ στα 20$ που εχουν στο μερι

Γνωριζεις καποιον πωλητη που τα εχει οριτζιναλ στο ebay?

 

Σωστό αυτό, και για xiaomi το τελευταίο μέρος που εμπιστεύομαι είναι το eBay.Αλλά και αυτά τα sites είναι απίστευτα αργά και είναι πάντα η τελευταία μου επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό, και για xiaomi το τελευταίο μέρος που εμπιστεύομαι είναι το eBay.Αλλά και αυτά τα sites είναι απίστευτα αργά και είναι πάντα η τελευταία μου επιλογή.

Ναι οκ, συμφωνοι.

Αλλα αν ειναι η μοναδικη σου επιλογη?:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, συμφωνοι.

Αλλα αν ειναι η μοναδικη σου επιλογη?:p

 

Τα αγοράζεις και λες και ευχαριστώ...

Από αυτούς αναγκαστικά αγόρασα Mi2s,Pistons και Redmi Note, αθροιστικά περίμενα κανένα τρίμηνο!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ν πω ότι είναι και... Αδιάβροχα! Πλυθηκαν στο πλυντήριο μαζί με την βερμούδα στους 50 βαθμούς και... Δεν πάθανε τίποτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ν πω ότι είναι και... Αδιάβροχα! Πλυθηκαν στο πλυντήριο μαζί με την βερμούδα στους 50 βαθμούς και... Δεν πάθανε τίποτα!!!!

 

Μπορεί να πω και μπαρούφα αλλά όλα τα ακουστικά, όταν δε λειτουργούν, ακόμα και να πέσουν σε νερό δε παθαίνουν κάτι. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, αλλά εγώ δυο ζευγάρια έχω κάνει μούσκεμα ως τώρα και κανένα δε χάλασε..

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να δω τι πρωτοκολλο χρησιμοποιει το κινητο μου;

 

Γινεται να μου πειτε τι διαφορα εχουν αυτα τα δυο; Αν εχω καταλαβει σωστα το πρωτο ειναι το v1 και το δευτερο το v2.

 

http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm

http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_piston_earphone_updated_version_brown-5708.html

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία έχει ,τουλάχιστον εμένα αυτά μου έστειλαν πριν 20-25 μέρες που παρέλαβα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να δω τι πρωτοκολλο χρησιμοποιει το κινητο μου;

 

Γινεται να μου πειτε τι διαφορα εχουν αυτα τα δυο; Αν εχω καταλαβει σωστα το πρωτο ειναι το v1 και το δευτερο το v2.

 

http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm

http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_piston_earphone_updated_version_brown-5708.html

 

Τα ιδια ακουστικα ειναι και τα δυο (αν υποθεσουμε πως και οι δυο στελνουν τα v2.0)

Οι αναφορες παιδιων που εχουν παραλαβει παντως, επιβεβαιωνουν πως και τα 2 καταστηματα στελνουν την τελευταια εκδοση

 

Για την ερωτηση που εχει να κανει με το κινητο σου, δεν ειναι εδω το καταλληλο σημειο (εδω μιλαμε για τα συγκεκριμενα ακουστικα), αλλα αν δεν μας πεις το μοντελο δεν μπορουμε να σου πουμε σιγουρα

Μπορεις να στειλεις ενα mail στην εταιρεια και να ρωτησεις τι ειναι ή διαφορετικα το ψαχνεις στο google :D

 

Μπορεί να πω και μπαρούφα αλλά όλα τα ακουστικά, όταν δε λειτουργούν, ακόμα και να πέσουν σε νερό δε παθαίνουν κάτι. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, αλλά εγώ δυο ζευγάρια έχω κάνει μούσκεμα ως τώρα και κανένα δε χάλασε..

 

Δεν ξερω αν παθαινουν κατι αμεσα, παντως λογικα μετα απο καποιο διαστημα θα παθουν

Τραβανε υγρασια τα ηλεκτρονικα τμηματα/μερη του ακουστικου (αναλογα το ακουστικο) με αποτελεσμα να οξυδοθουν (σκουρια), το ιδιο και εαν υπαρχει καποιο control πως στα πιστονια, που μεσα εχει καποια αντισταση/ποτενσιομετρο

Αυτο ειναι δικη μου υποθεση (δεν εχω ανοιξει ακουστικα να δω πως ειναι μεσα) :O

 

Τωρα ποσο μακροπροθεσμα θα καταλαβει καποιος το προβλημα, ιδεα δεν εχω :ninja: :p

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο.

 

Στο merimobiles, στην επιλογη για χρωμα εχει δυο. None & Brown. Δεν εχω βρει ομως την διαφορα τους. Αυριο θα τα παραγγειλω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι αλχημείες είναι αυτές? Universal δεν είναι όλα τα ακουστικά?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι αλχημείες είναι αυτές? Universal δεν είναι όλα τα ακουστικά?

Οχι, δυστυχως...

 

Υπαρχουν 2 προτυπα εδω και καποια χρονια, OMTP & CTIA, οποτε η καθε εταιρεια ακολουθει οποιο θελει

 

Ψαξε στο google πληροφοριες και θα μαθεις οτι παραπανω χρειαζεσαι :p

Link to comment
Share on other sites

Όχι

 

Υπάρχει διαφορετικός τρόπος που χωρίζονται οι επαφές, νομίζω διαφορετική σειρά σε κάποια.

 

Για αυτό από τα Nokia δεν μπορείς να ακούσεις σε κανένα σύγχρονο android, μιας και ακούγεται μόνο το ένα

 

(Αυτά όταν υπάρχει controller πχ απάντηση κλήσης, έλεγχος μουσικής κτλ)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι

 

Υπάρχει διαφορετικός τρόπος που χωρίζονται οι επαφές, νομίζω διαφορετική σειρά σε κάποια.

 

Για αυτό από τα Nokia δεν μπορείς να ακούσεις σε κανένα σύγχρονο android, μιας και ακούγεται μόνο το ένα

 

(Αυτά όταν υπάρχει controller πχ απάντηση κλήσης, έλεγχος μουσικής κτλ)

 

Αυτο ειναι που διαφοροποιει τα 2 προτυπα....:rolleyes:

 

Ειναι διαφορετικη η σειρα της καλωδιωσης (αλλαζει θεση το καλωδιο της γειωσης)

 

Οταν υπαεχει κοντρολερ, αυτος δεν λειτουργει και ο ηχος απο τα ακουστικα ακουγεται πιο βαθης

 

Αυτες οι 2 ειναι στην πραξη οι διαφορες των δυο προτυπων :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κατι τελευταιο.

 

Στο merimobiles, στην επιλογη για χρωμα εχει δυο. None & Brown. Δεν εχω βρει ομως την διαφορα τους. Αυριο θα τα παραγγειλω

 

Δεν ξερω αν σε προλαβα πριν παραγγηλεις, αλλα θα το πω. Παρηγγειλα απο merimobiles τα ακουστικα στις 5 Αυγουστου. Παρελαβα πριν λιγα λεπτα :lol:

Ειναι τα αυθεντικα με το rose/gold χρωμα. Δουλευουν τελεια με το Lumia 930 μου και με το Lumia 625 της κοπελας μου!!!

Κι εγω ειχα αφησει εντελως κενο το πεδιο του χρωματος. Δηλαδη δεν ειχα επιλεξει ουτε brown ουτε none... Τους ρωτησα μεσω mail και μου ειπαν μην ανυσηχεις, εχουμε τα original οπως φαινονται και στις φωτο. Και τελικα ετσι ηρθαν. Πολυ προσεγμενο πακεταρισμα, 2 κιλα περιπου bubble wrap :lol:. Κανενα απολυτως προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ τα ακουστικά, δυστυχώς παίζει μόνο το ένα χειριστήριο. Σε iphone 4 και 4s με ios 6.1.3 δουλεύει το μονό με ένα κλίκ σταματάει την αναπαραγωγή και με 2 πάει στο επόμενο τραγούδι. Άρα πάμε για αντάπτορα.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα από ibuygoo.

Είναι τα αυθεντικά σύμφωνα με κάποιος φωτο-οδηγούς στο ίντερνετ (πχ http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=23239&highlight=fake%2Bpiston)

Δουλεύουν άψογα και όλα τα πλήκτρα σε HTC 8x & Lumia 625, οπότε και σε αντίστοιχες συσκευές κάτι ανάλογο θα συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και γω απο merimobiles. Μακραν η καλυτερη αγορα που εχω κανει απο αποψη τιμης-αποδοσης. Επειδη εχω τρελα με τα ακουστικα και εχω πανω απο 30 ζευγαρια :music: ενα εχω να πω. ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ για την τιμη τους. Βαζουν ΧΑΛΑΡΑ κατω και κανουν να ακουγονται σαν κονσερβοκουτια πολυ ακριβοτερα ζευγαρια!!! Ημουν επιφυλακτικος με τα διαφορα reviews αλλα ειναι απλα τελεια.
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα κι εγώ από meri.. εν αναμονή λοιπόν..

 

Μόνο από το myphone σίγουρα έχουν πολλές αγορές πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι παραγειλατε απο merimobiles η λαστιχενια θηκη των ακουστικων μυριζει σαν "σοκολατα"; Απ οτι διαβασα αυτο ειναι το πρωτο χαρακτηριστικο για να ξεχωρισεις τα original απο τα fake.

Και κατι αλλο, μπορω να βρω τωρα την IF Design Version 2014 (ασημι χρωμα) σε καποιο καταστημα; original βεβαια.

Edited by newworld
Link to comment
Share on other sites

Οσοι παραγειλατε απο merimobiles η λαστιχενια θηκη των ακουστικων μυριζει σαν "σοκολατα"; Απ οτι διαβασα αυτο ειναι το πρωτο χαρακτηριστικο για να ξεχωρισεις τα original απο τα fake.

Και κατι αλλο, μπορω να βρω τωρα την IF Design Version 2014 (ασημι χρωμα) σε καποιο καταστημα; original βεβαια.

 

Ναι, οντως μυριζει κατι σαν σοκολατα :blink: Θα μας τρελανουν οι κινεζοι... Λες να τρωγεται κιολας? :lol:

Απο οσο γνωριζω η IF Design Version δεν υπαρχει πουθενα, γιατι ηταν limited edition. Αν κανω λαθος διορθωστε με.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...