Jump to content

Παρουσιαση Xiaomi Pistons Ακουστικα - Handsfree


CrazyAnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πώς είναι τα συγκεκριμένα για την τιμή τους?

Διαβασες της παρουσιαση και την κουβεντα των επομενων σελιδων και αυτη ειναι η ερωτηση σου ? :p

 

Οταν γραφω πως συγκρινονται με ακουστικα σε κατηγορια τιμης 70€-80€ +, εσυ τι λες? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε σχέση με τα MH1 τελικά θα έλεγα ότι έχουν πιο αδύναμο μπάσο, αλλά πιο καθαρό ήχο συνολικά, τα MH1 μου ακούγονται ελαφρότατα πιο "μπουκωμένα". Τα βασικά μου ακουστικά παραμένουν τα MH1 και τα piston τα έχω μόνο για το σπίτι και αυτό αραιά και που, δεν μου πάει καρδιά να τα ταλαιπωρήσω έτσι σαν κοσμήματα που είναι!
Link to comment
Share on other sites

Μας πήρες στο λαιμό σου crazyant :thanks: Πολύ καλή η παρουσίαση του FROST. Έκανα κι εγώ παραγγελία από το merimobiles που τα έχει 20 usd αυτό τον καιρό. Διαβάζω ότι σε iphone με ios 7 δεν δουλεύουν τα κουμπιά. Είμαι στην 6.1.3 θα τα δοκιμάσω ,όταν με το καλό έρθουν, και θα γράψω σχετικά. Και πάλι ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευουν σε γιωτοφωνα λογο προτυπου

Τα γιωτφοουν εχουν ΟΜΤΡ (το παλιο προτυπο), ενω τα νεοτερα τηλεφωνα εχουν ως επι το πληστον CTIA

 

Εκτος και αν εχει αλλαξει αυτο στα τελευταια γιωτοφωνα

 

Παντως αν ειναι οντως ΟΜΤΡ το γιωτφοουν, τοτε σιγουρα θα υπαρχει και διαφορα στην ακουστικη ποιοτητα των ακουστικων, περαν απο τη μη λειτουργια των κουμπιων

Οποτε ενας ανταπτορας ειναι απαραιτητος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τα παλιότερα αλλά σε 5 και 5s δουλεύουν, τα κουμπιά είναι θέμα sw να δουλέψουν, με ios6 υποτίθεται δουλεύουν.

Αντε να έρθουν στον belial να μας πει τι γίνεται :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σκεφτομαι και εγω να τα παρω για το oneplus one,το οποιο δεν εμπεριεχει ακουστικα στην συσκευασια του..

Τα βρηκα απο skroutz πιο φθηνα απο εδω https://www.minya.gr/index.php?route=product/product&path=77&product_id=57

Να τα χτυπησω? Ειναι σιγουρα τα αυθεντικα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σκεφτομαι και εγω να τα παρω για το oneplus one,το οποιο δεν εμπεριεχει ακουστικα στην συσκευασια του..

Τα βρηκα απο skroutz πιο φθηνα απο εδω https://www.minya.gr/index.php?route=product/product&path=77&product_id=57

Να τα χτυπησω? Ειναι σιγουρα τα αυθεντικα?

 

αμα είναι αυτα που δείχνει πάρτα

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σκεφτομαι και εγω να τα παρω για το oneplus one,το οποιο δεν εμπεριεχει ακουστικα στην συσκευασια του..

Τα βρηκα απο skroutz πιο φθηνα απο εδω https://www.minya.gr/index.php?route=product/product&path=77&product_id=57

Να τα χτυπησω? Ειναι σιγουρα τα αυθεντικα?

Πιο φθηνα σιγουρα δεν ειναι αφου τα βρισκεις με 20$ (δλδ περιπου 14-15€) και δωρεαν μεταφορικα, ενω στο λινκ που παραθετεις ειναι 19€+3.9€ μεταφορικα, συνολο 23€

 

Το θεμα ειναι αν ειναι γνησια ή οχι, κατι που μπορεις να διαπιατωσεις μονο αν τα δεις ή αν σου στειλουν φωτογραφιες απο την πραγματικη συσκευασια

Link to comment
Share on other sites

Πιο φθηνα σιγουρα δεν ειναι αφου τα βρισκεις με 20$ (δλδ περιπου 14-15€) και δωρεαν μεταφορικα, ενω στο λινκ που παραθετεις ειναι 19€+3.9€ μεταφορικα, συνολο 23€

 

Το θεμα ειναι αν ειναι γνησια ή οχι, κατι που μπορεις να διαπιατωσεις μονο αν τα δεις ή αν σου στειλουν φωτογραφιες απο την πραγματικη συσκευασια

 

Η αληθεια ειναι οτι τα βρισκεις πιο φθηνα,αλλα για τοση μικρη διαφορα στα λεφτα,δεν αξιζει να περιμενω τοσες μερες παραπανω..

Αλλωστε το oneplus one ερχεται αυριο-μεθαυριο οποτε οσο πιο γρηγορα τοσο καλυτερα ;)

Επισης επικοινωνησα με το μαγαζι και με διαβεβαιωσαν οτι ειναι τα επισημα.Ενταξει αν δεν μου λεν και αληθεια γα...ε μας :p

Link to comment
Share on other sites

Απλώς μου μοιάζουν ότι είναι η πρώτη έκδοση, για αυτό είναι ασημένια. Τα V2 βγαίνουν μόνο σε χρυσά και υποτίθεται αποδίδουν καλύτερα, αλλά είμαι σίγουρος ότι δύσκολα καταλαβαίνει κάποιος την διαφορά. Απλά το επισημαίνω, σε συνδυασμό με την τιμή τους.
Link to comment
Share on other sites

Ενω εκανα την παραγγελια μολις βρηκα αυτο

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-xiaomi-XIAOMI-Piston-Earphone-Headphone-with-Remote-Mic-For-Mainstream-Android-Devices-and-ISO/509802_1131104654.html

 

Δειτε τι γραφει στο production description για τη silver version! Λετε να εχω προβλημα?

Θυμιζω πως θελω να παρω αυτα εδω https://www.minya.gr/index.php?route=product/product&path=77&product_id=57

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι η δεύτερη γιατί έχει και το μεταλλικό κλιπ μέσα. Νομίζω από Geekbuying (είχα παραγγείλει πολλά τότε)
Link to comment
Share on other sites

Ενω εκανα την παραγγελια μολις βρηκα αυτο

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-xiaomi-XIAOMI-Piston-Earphone-Headphone-with-Remote-Mic-For-Mainstream-Android-Devices-and-ISO/509802_1131104654.html

 

Δειτε τι γραφει στο production description για τη silver version! Λετε να εχω προβλημα?

Θυμιζω πως θελω να παρω αυτα εδω https://www.minya.gr/index.php?route=product/product&path=77&product_id=57

 

Αφου τελικα αποφασηες να τα παρεις απο Κινα και οχι Ελλαδα, γιατι δεν τα πηρες απο καποιο απο τα καταστηματα που αναφερονται στην αρχη της παρουσιασης και ειναι σιγουρα τα γνησια?

Το Μερι τα εχει στα 20$ (ειναι και φθηνοτερα δλδ) και οσοι εχουν αγορασει απο εκει αναφερουν πως ειναι οριτζιναλε... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αφου τελικα αποφασηες να τα παρεις απο Κινα και οχι Ελλαδα, γιατι δεν τα πηρες απο καποιο απο τα καταστηματα που αναφερονται στην αρχη της παρουσιασης και ειναι σιγουρα τα γνησια?

Το Μερι τα εχει στα 20$ (ειναι και φθηνοτερα δλδ) και οσοι εχουν αγορασει απο εκει αναφερουν πως ειναι οριτζιναλε... :cool:

 

Φιλε μαλλον δεν καταλαβες,εκανα την παραγγελια απο το ελληνικο καταστημα(την οποια και ακυρωσα μετεπειτα) και βρηκα στο alliexpress αυτο που με εκανε να αναρωτηθω για το αν ειναι συμβατα με το opo.. :p

Ηθελα να αποφυγω τις πολλες μερες,αλλα απο οτι φενεται απο κινα θα τα παρω! Μου βγαινει απο το meri 21Ε με μεταφορικα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως το εγραψες αυτο θα καταλαβαινα :o

 

Βαζε και κανα κομμα για να βγαινει νοημα αλλη φορα ;)

 

21€ ομως γιατι?

Τι τροπο αποστολης επελεξες?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως το εγραψες αυτο θα καταλαβαινα :o

 

Βαζε και κανα κομμα για να βγαινει νοημα αλλη φορα ;)

 

21€ ομως γιατι?

Τι τροπο αποστολης επελεξες?

 

Μου εχει αυτες εδω τις επιλογες http://prntscr.com/47ypxp

Και επιλεγω singapore post που το εχει recommended αλλα και επειδη με sp ηρθε και το opo

Αυριο θα το εχω και στα χερια μου! :p

Link to comment
Share on other sites

Τα Xiaomi Pistons τα δουλεύει κανείς με Nexus 5;

 

Γιατί τώρα διαβάζω ότι υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με το βύσμα (CTIA vs OMTP). Μύλος η κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Τα νεξους ειναι CTIA , οπως και τα μηλα, αλλα και τα νεοτερα samsung

Και γενικοτερα ειναι το προτυπο που κυριαρχει πλεον, ισως και λογο apple, οπου ολοι στοχευουν τους χρηστες των ipod ;)

 

Αν εχεις ενα ζευγαρι δικο σου ή φιλου σου απο νεοτερο σαμσουνγκ, σονυ ( οχι σονυ&ερικσον), blackberry, iphone, δοκιμασε τα

Αν παιζουν αυτα τοτε θα παιζουν και τα πιστονια

 

Θα το καταλαβεις απο το αν λειτουργει το κουμπακι τους για τις κλησεις και απο το αν ο ηχος ειναι καθαρος/καλος

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειμαι σιγουρος, μια υποθεση εκανα κυριως βασιζομενος σε προηγουμενα νεξους που τα εφτιαχνε η σαμσουνγκ

Επρεπε να το διευκρινισω, σορρυ :(

 

Για αυτο εξαλλου σου ειπα να κανεις και την παραπανω δοκιμη :)

Ετσι θα ειμαστε σιγουροι

 

Οποτε ή το ψαχνεις και μας λες και μας ή δοκιμαζεις και παλι το μοιραζεσαι μαζι μας :p

Link to comment
Share on other sites

Οι αναφορες παιδιων που εχουν παρει, λενε πως το μερι εχει τα οριτζιναλε

Θα ριξω και εγω μια παραγγελια για φιλους που τα θελουν, οποτε ας ελπισουμε να αρχισουν τα τρωνε μπανανες τωρα :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...