Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6670


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους,

Έχω το ΝGage QD (ολοκαίνουργιο, βδομάδας!!!) με μια Kingstom 128ΜΒ (απόλυτα συμβατή) κ' επειδή οι ανάγκες με games κ' MP3 είναι αυξημένες πλέον θα'θελα ν'αγοράσω μεγαλύτερη memcard...Ψάχνω όμως για rs MMC 512ΜΒ (κ' για το 7610 μου) ή κ' μεγαλύτερες...Επειδή θ'αγοράσω αν γίνεται τιμή και μάρκα (ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΒΑΤΗ κ 'ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ με τα προαναφερόμενα κινητά)..........pls,

thanx

 

 

PS:Έπεσε, όλως τυχαίως, στα χέρια μου μια 1GB MMC Pretec και τη δοκιμασα στο NGage QD μου κ' κατάρα...Δεν είναι συμβατή!@#$%^&<>?*&^%$#@!

Φιλικά,

Piranhas10

Μα έχουμε Ibiza...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 578
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος piranhas10 ( 3 Ιαν. 2005 , 21:48)

 

Γεια σε όλους,

Έχω το ΝGage QD (ολοκαίνουργιο, βδομάδας!!!) με μια Kingstom 128ΜΒ (απόλυτα συμβατή) κ' επειδή οι ανάγκες με games κ' MP3 είναι αυξημένες πλέον θα'θελα ν'αγοράσω μεγαλύτερη memcard...Ψάχνω όμως για rs MMC 512ΜΒ (κ' για το 7610 μου) ή κ' μεγαλύτερες...Επειδή θ'αγοράσω αν γίνεται τιμή και μάρκα (ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΒΑΤΗ κ 'ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ με τα προαναφερόμενα κινητά)..........pls,

thanx

 

 

PS:Έπεσε, όλως τυχαίως, στα χέρια μου μια 1GB MMC Pretec και τη δοκιμασα στο NGage QD μου κ' κατάρα...Δεν είναι συμβατή!@#$%^&<>?*&^%$#@!

Φιλικά,

Piranhas10

 

 

Δοκιμασε το w w w .play247.gr, εχουν τις atp και δεν θα εχεις προβλημα φιλε μου

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous ( 3 Ιαν. 2005 , 16:50)

 

Στειλε την εφαρμογη sis στο κινητο σου απο το pc και κανε εγκατασταση :)

 

 

Και πως θα πάρω την εφαρμογή από το κινητό στο pc για να την ξανακάνω εγκατάσταση?? Με το pc mobile drive?? Το έκανα εγκατάσταση αλλα δεν βλέπω το κινητό, υπάρχει το εικονίδιο απο την εφαρμογή στον υπολογιστή μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος menios_t ( 4 Ιαν. 2005 , 10:48)

 

Και πως θα πάρω την εφαρμογή από το κινητό στο pc για να την ξανακάνω εγκατάσταση?? Με το pc mobile drive?? Το έκανα εγκατάσταση αλλα δεν βλέπω το κινητό, υπάρχει το εικονίδιο απο την εφαρμογή στον υπολογιστή μου.

 

 

Ειτε με την βοηθεια του PC Suite ειτε με την χρησιμοποιηση ενος bluetooth μπορεις να κανεις την εγκατασταση.Ριξε και μια ματια στο manual του τηλεφωνου και θα δεις και εκει τι βηματα χρειαζονται. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το σημερινό άρθρο περί fonts & Fontremover με κινητοποίησε και έτσι το εγκατέστησα.Σας πληροφορώ ότι δεν κάνει εάν έχετε επιλεγμένη την ελληνική γλωσσα στο μενού(Tahoma και δεν εμφανίζει τίποτα,μόνο στις αμιγώς αγγλικές εφαρμογές πχ.Realplayer,αυτό εμφανίζεται μόνο στο μενού γραπτό)Εάν έχετε επιλέξει αγγλικά στο μενού μπορω να πω ότι θα έχει πλέον μια διαφορετική ευχαριστη νοτα.....
Link to comment
Share on other sites

Όντως, είναι πολύ καλή εφαρμογή και στην Αγγλική αλλάζει εντελώς το μενού! Παρολαυτα πως να κρατήσεις μια εφαρμογή που δεν υποστηρίζει Ελληνικά; Ελπίζω να βρεθεί τρόπος να το εγκαταστήσουμε και να τα βλέπουμε Ελληνικά γιατί αυτή η εφαρμογή πραγαμτικά αξίζει και πιστεύω έχει ενθουσιάσει πολλούς! :D
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

πολυ χλωμό το βλέπω πάντως για ελληνικά,και αν το καλοσκεφτώ σιγα τα αυγά....μόνο λίγο μου άρεσε η tahoma αλλά δε τρελλαίνομαι κιόλας.Εγω είμαι της άποψης να αφήσω έτσι το παντοδύναμο 6670 μου,ούτε fontremover αλλά ούτε και sysiconz κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Τηλεοραση μπορουμε να δουμε απο το κινητο ??? Αν ναι με τι χρεωση ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Γιάννης ( 6 Ιαν. 2005 , 19:48)

 

Τηλεοραση μπορουμε να δουμε απο το κινητο ??? Αν ναι με τι χρεωση ???

 

 

Φίλε Γιάννη έχω την εντύπωση οτι η ΤΙΜ "μαγειρεύει" τέτοια πράγματα. Ρίξε μια ματιά στην σελίδα της... ;) :happy:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Γιάννης ( 6 Ιαν. 2005 , 19:48)

 

Τηλεοραση μπορουμε να δουμε απο το κινητο ??? Αν ναι με τι χρεωση ???

 

 

Και να μπορεις φιλε μου ,

με ταχυτητα 2g δεν θα συμφερει και πολυ.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω απο την επιλογη του bluetooth να ψαξω για αξιοπιστες συσκευες αλλα ενω δεν εχω καμμια αλλη συνδεση σαν αξιοπιστη ,μου λεει οτι "Αδυναμια συνδεσης.Ηδη χρησιμοποιειτε ο μεγιστος αριθμος συνδεσεων Bluetooth"....Γιατι αραγε ???? :alien: :alien: :alien:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη καταρχήν χρόνια πολλά για την γιορτή σου. Αυτό το μήνυμα απ'οσο ξέρω το εμφανίζει η συσκευή όταν ενώ χρησιμοποιείς το bluetooth προσπαθείς να κάνεις κάτι που να έχει σχέση με bluetooth πάλι. π.χ. όταν ήδη στέλνεις ένα αρχείο και προσπαθείς να στείλει κ αλλο τότε σου βγάζει αυτό το μήνυμα. Συνήθως όμως αφού έχει ολοκληρωθεί η αποστολή του αρχείου η γενικά η χρήση των bluetooth για μερικα δευτερόλεπτα συνεχίζει να εμφανίζει οτι η σύνδεση bluetooth είναι σε χρήση. Έτσι λοιπόν μάλλον υποθέτω οτι έκανες αναζήτηση και αφού δεν βρήκες κανέναν αμέσως πάτησες πάλι την επιλογή για αναζήτηση χωρίς να έχει κλείσει ο bluetooth απο την προηγούμενη...

 

ελπίζω να κατάλαβες... :happy: :happy:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee ( 7 Ιαν. 2005 , 23:49)

 

Φίλε Γιάννη καταρχήν χρόνια πολλά για την γιορτή σου. Αυτό το μήνυμα απ'οσο ξέρω το εμφανίζει η συσκευή όταν ενώ χρησιμοποιείς το bluetooth προσπαθείς να κάνεις κάτι που να έχει σχέση με bluetooth πάλι. π.χ. όταν ήδη στέλνεις ένα αρχείο και προσπαθείς να στείλει κ αλλο τότε σου βγάζει αυτό το μήνυμα. Συνήθως όμως αφού έχει ολοκληρωθεί η αποστολή του αρχείου η γενικά η χρήση των bluetooth για μερικα δευτερόλεπτα συνεχίζει να εμφανίζει οτι η σύνδεση bluetooth είναι σε χρήση. Έτσι λοιπόν μάλλον υποθέτω οτι έκανες αναζήτηση και αφού δεν βρήκες κανέναν αμέσως πάτησες πάλι την επιλογή για αναζήτηση χωρίς να έχει κλείσει ο bluetooth απο την προηγούμενη...

 

ελπίζω να κατάλαβες... :happy: :happy:

 

 

Φιλε μου σε ευχαριστω για τις ευχες.Το προβλημα παραμενει...Μολις ανοιξα το κινητο σημερα και πριν κανω οτιδηποτε αλλο πηγα παλι για ανιχνευση συσκευων και μου βγαζει το ιδιο μυνημα... :alien: :alien: :alien:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Γιάννης ( 8 Ιαν. 2005 , 06:56)

 

Φιλε μου σε ευχαριστω για τις ευχες.Το προβλημα παραμενει...Μολις ανοιξα το κινητο σημερα και πριν κανω οτιδηποτε αλλο πηγα παλι για ανιχνευση συσκευων και μου βγαζει το ιδιο μυνημα... :alien: :alien: :alien:

 

 

Γιαννη Χρονια Πολλα για την γιορτη σου :)

 

Μπορεις να κανεις "Προβολη Αξιοπιστων Συσκευων" και μετα να κανεις

"Διαγραφη Ολων" ; Δοκιμασε το και πες μας αν αλλαξει κατι.

Εχεις καμμια εφαρμογη που εχει αμεση σχεση με blutooth ,πχ mobiluck ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous ( 8 Ιαν. 2005 , 05:31)

 

Γιαννη Χρονια Πολλα για την γιορτη σου :)

 

Μπορεις να κανεις "Προβολη Αξιοπιστων Συσκευων" και μετα να κανεις

"Διαγραφη Ολων" ; Δοκιμασε το και πες μας αν αλλαξει κατι.

Εχεις καμμια εφαρμογη που εχει αμεση σχεση με blutooth ,πχ mobiluck ?

 

 

Στην προβολη αξιοπιστων συσκευων δεν εμφανιζεται καμμια !!!! Αλλα παλι το ιδιο μυνημα βγαζει οταν κανω ανιχνευση.Απο το pc στο κινητο που δοκιμασα μια χαρα εστειλα αρχειο...Εφαρμογη για Bluetooth δεν εχω βαλει καμμια.Ευχαριστω και για την βοηθεια και για τις ευχες !!! :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον κολλησα τον ιο carib.sys !!!!!Σαν αρχαριος τον αποδεχτηκα απο αγνωστο προχθες βραδυ σε κεντρο διασκεδασης...

 

Τι κανω τωρα ???? :alien: :alien: :alien:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Γιάννης ( 8 Ιαν. 2005 , 12:47)

 

Παιδια μαλλον κολλησα τον ιο carib.sys !!!!!Σαν αρχαριος τον αποδεχτηκα απο αγνωστο προχθες βραδυ σε κεντρο διασκεδασης...

 

Τι κανω τωρα ???? :alien: :alien: :alien:

 

Install a file manager program on the phone.

Enable the option to view the files in the system directory.

Search the drives, A through Y, for the \SYSTEM\APPS\CARIBE directory.

Delete the files CARIBE.APP, CARIBE.RSC, and FLO.MDL from the \CARIBE directory.

Go to the C:\SYSTEM\SYMBIANSECUREDATA\CARIBESECURITYMANAGER directory.

Delete the files CARIBE.APP, CARIBE.RSC, and CARIBE.SIS.

Go to the C:\SYSTEM\RECOGS directory.

Delete the file, FLO.MDL.

Go to the C:\SYSTEM\INSTALLS directory.

Delete the file, CARIBE.SIS.

 

Note: You cannot delete the file CARIBE.RSC when the program is running.

 

If you cannot delete this file in steps 4 and 6, delete all the files that you can, restart the phone, and then delete the CARIBE.RSC file.

 

 

Symantec

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.File manager ποιον να βαλω ???? Υπαρχει κατι free ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Γιάννης ( 8 Ιαν. 2005 , 13:01)

 

Ευχαριστω.File manager ποιον να βαλω ???? Υπαρχει κατι free ????

 

 

Βαλε τον FExplorer ο οποιος ειναι freeware. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 8 Ιαν. 2005 , 11:09)

 

Βαλε τον FExplorer ο οποιος ειναι freeware. :)

 

 

Ευχαριστω.Τελικα προγρμαμμα σαν τα antivirus των pc υπαρτχει και για κινητα ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Γιάννης ( 8 Ιαν. 2005 , 13:14)

 

Ευχαριστω.Τελικα προγρμαμμα σαν τα antivirus των pc υπαρτχει και για κινητα ???

 

 

Nαι,εχουν αρχισει να κυκλοφορουν. Δεν ειχε το 6670 σου εγκατεστημενο το F-Secure Anti-Virus ?

http://www.nokia.com/nokia/0,,64488,00.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous ( 8 Ιαν. 2005 , 15:29)

 

Nαι,εχουν αρχισει να κυκλοφορουν. Δεν ειχε το 6670 σου εγκατεστημενο το F-Secure Anti-Virus ?

http://www.nokia.com/nokia/0,,64488,00.html

 

 

Δυστυχως δεν ειχε antivirus εγκατεστημενο.Το εβαλα τωρα ...Για update θελει gprs ??? Πολλα ευχαριστω. :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Γιάννης ( 8 Ιαν. 2005 , 18:11)

 

Δυστυχως δεν ειχε antivirus εγκατεστημενο.Το εβαλα τωρα ...Για update θελει gprs ??? Πολλα ευχαριστω. :) :)

 

 

Απ'οτι ειχα διαβασει απο το site της F-Secure ναι πρεπει να συνδεθεις με το site τους.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Γιάννης ( 8 Ιαν. 2005 , 18:11)

 

Δυστυχως δεν ειχε antivirus εγκατεστημενο.Το εβαλα τωρα ...Για update θελει gprs ??? Πολλα ευχαριστω. :) :)

 

 

Nα σαι καλα ;) . Ναι gprs θελει (εκτος αν βρεις πουθενα αλλου καμμια νεα εκδοση) , η χρηση του ειναι για περιορισμενη χρονικη διαρκεια απο οτι θυμαμαι ,μετα θα πρεπει να το αγορασεις .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 8 Ιαν. 2005 , 16:12)

 

Απ'οτι ειχα διαβασει απο το site της F-Secure ναι πρεπει να συνδεθεις με το site τους.

 

 

Προφανως μεσω κινητου , ετσι ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...