Jump to content

Samsung Galaxy K zoom


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 87
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eγω απο εξωτερικο ομως εχω αυτη σε μαυρη,αλλα εχεις 4 επιλογες http://www.aliexpress.com/store/product/S4-Genuine-Leather-Battery-Case-HOCO-Brand-with-Flip-Cover-for-Samsung-Galaxy-S4-I9500-Black/1093082_1614308474.html δερματινη, δινει εναν τονο πολυτελειας. Ομως αν δεν θες να μπλεκεις με εξωτερικο τελευταια ειδα skroutz αυτη που μοιαζει. http://www.telmarket.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=4279&category_id=6&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1 Γενικως εμενα με βολευει πολυ,το μονο αρνητικο οτι δεν καλυπτει τον φακο,αλλα την βρισκω πολυ πιο ευχρηστη απο τις αλλες.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια....ειχα το galaxy s4 zoom και λογω παχους το εδωσα στον πατερα μου και πηρα galaxy s5....ελα ομως που τωρα μου μπηκε στο ματι το galaxy k zoom....αξιζει να το παρω??
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και αξιζει,αλλα μονο αν σε ενδιαφερει η φωτογραφια να ειναι υψηλου επιπεδου καθε στιγμη,χωρις να κουβαλας ψηφιακη μηχανη. Αν απλα τραβας καμμια φωτο που κ που, κρατα το s5 και εισαι ωραιος!:)

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και αξιζει,αλλα μονο αν σε ενδιαφερει η φωτογραφια να ειναι υψηλου επιπεδου καθε στιγμη,χωρις να κουβαλας ψηφιακη μηχανη. Αν απλα τραβας καμμια φωτο που κ που, κρατα το s5 και εισαι ωραιος!:)

 

+ 1 :) ;)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως χρησιμοποιω παρα πολυ το κινητο για φωτογραφιες....και ιδιαιτερα φωτογραφιες με ζοομ...και η νεταβαση μου απο s4 zoom σε s5 με ψηλοχαλασε στο θεμα της καμερας...η αληθεια ειναι βεβαια πως δεν ξερω να χρησιμοποιω πολυ καλα τις manual ρυθμισεις της καμερας του zoom.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, δεν το συζητώ, K zoom, είναι εξαιρετικό.

Απλά, πιο βαρύ απο το S5 όπως καταλαβαίνεις...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Απήχηση μηδενική απλά.δεν προσελκύει κόσμο η συσκευή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτό. Είναι επίσης οτι η Samsung μάλλον τα έκανε μαντάρα με το θέμα της κάμερας.

Πιστεύω οτι θα πήρε κάποια αναβάθμιση και η κάμερα χάλασε σε ανάλυση - ποιότητα φωτογραφίας, διότι δεν μπορώ να εξηγήσω πως, όταν το πήρα την πρώτη φορά (έχω ποστ παραπάνω με λινκ σε φωτο δείγματα) οι φωτογραφίες του ήταν πολύ καλές και όταν το ξαναπήρα για 2η φορά, βρήκα την ποιότητα των φωτο σχεδόν απαράδεκτη (ή τέλος πάντων μέτρια γι' αυτή τη συσκευή).

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

έπεσε η τιμή του 255 http://www.sellphone.gr/samsung-galaxy-s5-k-zoom-c115-black-eu.html?ref=bestprice.gr

μήπως ετοιμάζει η σαμσνουνγκ κατι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα στα 260Ε, περίμενα να πέσει η τιμή του αρκετά , για να το πάρω ,έχοντας και το s4 zoom ,θα μπορώ να συγκρίνω άνετα τις επιδόσεις του στην κάμερα , (πάντα μεταξύ των 2) γιατί με καλή ψηφιακή φωτογραφική δεν μπαίνω στον κόπο, ναι , το s4 zoom εχει πάρα πολύ καλή μηχανή,σαν κινητο , αλλά το έβαλα δίπλα δίπλα (tis photo) με 2 canon και μια Sony που εχω , και άστα να πάνε ιδιαίτερα το βράδυ με flash, και ναι καλό το zoom του αλλά σε χαμηλό φωτισμό (σούρουπο η ηλιοχαραμα)εχει πολύ κοκο (με zoom )τώρα για γρηγοράδα κλπ δεν έχω αμφιβολία, εχει μεγαλύτερη ram και εν γένει καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά απο τον προκάτοχό του S4 zoom Ελπιζω να εχει κατά κάτι καλύτερη φωτογραφική μηχανή (ιδιαίτερα με flash).

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έπεσε η τιμή του 255 http://www.sellphone.gr/samsung-galaxy-s5-k-zoom-c115-black-eu.html?ref=bestprice.gr

μήπως ετοιμάζει η σαμσνουνγκ κατι καλυτερο?

Όλο και κατι θα βγάλει , καθε Απρίλιο ερχονται τα καινούργια μοντελα, αλλά τώρα μπαίνουμε σε εκπτώσεις οποτε γι αυτό κατεβαίνουν. ΕΕ και οτι ετοιμάζονται τα καινούργια παίζει τον ρόλο του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απήχηση μηδενική απλά.δεν προσελκύει κόσμο η συσκευή.

 

Είναι που εκτός από το οτι ειναι πιο λεπτό , και με μεγαλύτερη οθόνη, δεν εχει κάτι κραυγαλέο να δείξει έναντι του προκάτοχου του , το s4 zoom έκανε το μπαμ , εκεί ήταν η πρωτοτυπια,τώρα το λίγο καλύτερη κάμερα (αν ειναι γιατί τα 20 mp δεν λένε τίποτα έναντι στα 16), λίγο πιο γρήγορο ...και σε πολύ αλμυρή τιμή (μέχρι τώρα), το ίδιο zoom x10 και η ίδια μνήμη (8)το ότι δεν αύξησαν το storage ήταν μεγάλη πατατιά , γιατί να πουλήσει τι εχει να προσφέρει??τόσο που να αξίζει τα 400-500 που ήταν η τιμή του μέχρι και πρόσφατα??Εγω το ήθελα αλά με τίποτα δεν έδινα ούτε 300 (εχω το s4 zoom) το πήρα στα 260 , και αν δεν έπεφτε τόσο ακόμη στο ράφι του θα ήταν για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα , το έστησα το σκάλισα λίγο, ειναι οκ .

Όντως εχει εντυπωσιακή,καλύτερη οθόνη πιο φωτεινη , και πιο μεγάλη,για τις φώτο που ενδιαφέρουν πήρα 3-4 δειγματοληπτικα, ειναι πιο ζωηρες ,πιο λεπτομερείς και πιο φωτεινές, απο του S4 τόσο στο ίδιο το κινητο οσο και στο PC φλας για video και εγω δεν βρήκα αλλά δεν το εχω πολύ ψάξει.

Αύριο θα κάνω σύγκριση μεταξύ των 2 στην φώτο και γράφω πάλι, δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με εφαρμογές κλπ για να πω εντυπώσεις πάντως δείχνει πιο γρήγορο αισθητά (φυσικό αφου εχει εξαπυρινο και 2ram και πιο σύγχρονη κάρτα γραφικών).

Αυτα προς το παρον, αα το ζουμ με δυσκολεύει έτσι όπως ειναι ,προτιμω τους δακτυλίους αλλα... ειναι μαλλον θεμα συνηθειας

 

Ασχολήθηκα σήμερα τραβώντας φώτο και με τα δυο,προσπαθώντας να πάρω το ίδιο θεμα, (λιγο δύσκολο να εχεις ακριβως την ιδια θέση , κάπου θα αποκλινεις)

Δεν ειδα σημαντικές διαφορές , μεταξυ τους σε Zoom x10 , το Κ εχει λιγότερο κοκο και άλλη χρωματική απόδοση ,υστερεί όμως σε λεπτομερεια έναντι του S4 zoom .Τωρα γιαυτό πιθανόν να φταιει οτι το S4 ένεκα κατασκευής (πιο χοντρό ) δίνει πιο σταθερό κράτημα, ενώ το Κ όντας πιο λεπτό ζοριζει στο να το κρατάς σταθερό με Zoom,και όλοι γνωρίζουμε οτι στο zoom παίζει πολύ μεγάλο ρολο, η σταθερότητα οποτε ίσως το αδικώ, πάντως οι φώτο δεν είχαν κραυγαλέες διαφορές ,μικροδιαφορες που για μένα το S4 κερδίζει, τοσο σε χρωμα όσο και σε διαυγεια Ενώ το Κ,σε κοκο και μια ιδέα πιο φωτεινες (πάντα χωρίς φλας και θεμα εξωτερικού χωρου με Ζουμ) θα ξαναπροσπαθησω πάντως και ξαναγαφω

Ανεβάζω 2 φώτο απο S4zoom & Kzoom τις εχω κάνει crop για να ειναι το δυνατόν ίδιες έχουν τραβηχτεί με zoomx10 και η 2 οποτε φαίνεται οτι είπα πιο πάνω, για κοκο , για χρωματική διαφορά αλλά φωτεινότητα και ευκρίνεια.

Edited by sevast99
Πολλαπλά μηνυματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τις αποριες σας. Το κινητο αυτο απευθυνεται σε συγκεκριμενο αγοραστικο κοινο. Ειναι φυσιολογικο να μην εχει εκατονταδες σελιδες απο posts. Δεν απευθυνεται σε ολους,αλλα σε λιγους. Εχει βαρος,ειναι εκτεθειμενος ο φακος, και χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη. Καμμια σχεση οτι δεν το παιρνουν επειδη δεν ειναι καλο. Καταρχας δεν το ξερουν,δεν το εχουν πιασει καν,πολλοι που τα λενε αυτα. Απλα τα υποθετουν. Δεν βλεπω σε τι υστερει στο συνολο,απο το κανονικο 4αρι που το γνωριζω καλα. Για να μην πω κ το 5αρι. Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλες/όλους!

 

Μόλις απέκτησα το τηλέφωνο και παρατηρώ ότι το Κ Zoom έχει ΤΡΑΓΙΚΗ αυτονομία!

Χωρίς SIM, μόνο WiFi και location ΟΝ και χωρίς καθόλου χρήση και αντέχει μια ημέρα και κάτι ψιλά!

 

Το S4 mini που είχα με ίδια (μη) χρήση άντεχε πάνω από 4 ημέρες με άνεση.

 

Επίσης όταν παίζει βίντεο ζεσταίνεται υπερβολικά. Στη μία ώρα αναπαραγωγής (πέρα από το ότι έχει χάσει 40% μπαταρία) έχει αρχίσει να ψήνει άσχημα.

 

Έχει κανείς άλλος θέματα με την αυτονομία; Δεν πιστεύω ότι είναι φυσιολογική η κατάσταση. Μήπως πρέπει να το πάω στο service;

 

Ευχαριστώ

Edited by KillaBee
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες/όλους!

 

Μόλις απέκτησα το τηλέφωνο και παρατηρώ ότι το Κ Zoom έχει ΤΡΑΓΙΚΗ αυτονομία!

Χωρίς SIM, μόνο WiFi και location ΟΝ και χωρίς καθόλου χρήση και αντέχει μια ημέρα και κάτι ψιλά!

 

Το S4 mini που είχα με ίδια (μη) χρήση άντεχε πάνω από 4 ημέρες με άνεση.

 

Επίσης όταν παίζει βίντεο ζεσταίνεται υπερβολικά. Στη μία ώρα αναπαραγωγής (πέρα από το ότι έχει χάσει 40% μπαταρία) έχει αρχίσει να ψήνει άσχημα.

 

Έχει κανείς άλλος θέματα με την αυτονομία; Δεν πιστεύω ότι είναι φυσιολογική η κατάσταση. Μήπως πρέπει να το πάω στο service;

 

Ευχαριστώ

Νομίζω ότι θα πρέπει να αξιολογήσεις μετά από 3 πλήρες αποφορτίσεις-φορτίσεις. Νομίζω ότι θα στρώσει η μπαταρία.

Ως τότε ρίξε μια ματιά στα στατιστικά αν σου την τρώει κάποια εφαρμογή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου το έχει και βγάζει ολη μέρα φωτογραφίες.. Απ'οτι βλέπω φορτιζει καθε βράδυ και έχει περίπου 3μιση ωρες οθόνη ανοιχτή τη μερα. Μια χαρά νομίζω, αν σκεφτείς ότι η μπαταρία του καταναλωνεται και σε μηχανικα μέρη. (ανοιγμα κλείσιμο φακου)
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν είναι καινούριο, άρα δεν τίθεται θέμα "στρωσίματος" μπαταρίας.

Θα τσεκάρω τα στατιστικά και θα επανέλθω. Υπάρχει μήπως κάποιο app που να δείχνει λεπτομέρειες για battery hogs και γενικώς να παρουσιάζει αναλυτικά την κατανάλωση;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν είναι καινούριο, άρα δεν τίθεται θέμα "στρωσίματος" μπαταρίας.

Θα τσεκάρω τα στατιστικά και θα επανέλθω. Υπάρχει μήπως κάποιο app που να δείχνει λεπτομέρειες για battery hogs και γενικώς να παρουσιάζει αναλυτικά την κατανάλωση;

 

Ευχαριστώ

Αφού δεν είναι καινούριο μήπως τίθεται θέμα αλλαγής της μπαταρίας..?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω αυτό. Έξι μηνών είναι το τηλέφωνο. Δεν πιστεύω ότι πρόλαβε να χαλάσει η μπαταρία, όσο κακή χρήση και να έγινε. Θα δείξει η νεκροψία.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω αυτό. Έξι μηνών είναι το τηλέφωνο. Δεν πιστεύω ότι πρόλαβε να χαλάσει η μπαταρία, όσο κακή χρήση και να έγινε. Θα δείξει η νεκροψία.

 

:)

Δυστυχώς με τις μπαταρίες στα τελευταία μοντέλα μας τα έχει χαλάσει η σαμυ και υπάρχουν πολλές αναφορές για προβλήματα σε αυτές και ειδικά μετά το εξάμηνο.Ρίξε και ματιά μήπως παρατηρείς κανένα περίεργο φούσκωμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τη βλέπω καλή τη μπαταρία στο δικό μου,ειδικά μάλιστα αν σκεφτούμε που ήταν πρώτη φόρτιση και έβγαλα πολλές φωτογραφίες για να κάνω σύγκριση με το lumia 1020 μου.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αυτονομία είναι φυσιολογική! Εμένα σίγουρα έχει θέμα. Θα το ελέγξω λίγο ακόμη και θα το πάω στο service, ίσως.

Πώς το βλέπεις σε σχέση με το Lumia 1020;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αυτονομία είναι φυσιολογική! Εμένα σίγουρα έχει θέμα. Θα το ελέγξω λίγο ακόμη και θα το πάω στο service, ίσως.

Πώς το βλέπεις σε σχέση με το Lumia 1020;

Πρέπει να βρεις τι σου τρώει τη μπαταρία και αν δε τα καταφέρεις τότε κάντου ένα hard reset αστο κάνα δυο μέρες με τα βασικά και παρακολούθησε το και αν και τότε κάνει νούμερα πήγαινε σέρβις ή απλά πάρε μπαταρία αν δε καλύπτεται από εγγύηση.

Εμένα ήταν με τη πρώτη φόρτιση αυτοί οι χρόνοι.

Όσο για το πως τα πάει σε σχέση με 1020 αλλά και μια pocket φωτογραφική Samsung που έχω πάντα στο τσαντάκι μου(με Wi-Fi direct για να περνάω άμεσα τις φώτος στα Android κινητά μου αν θέλω) να σου πω πως έχω μόνο τα καλύτερα να πω.

Οριακά χάνει Απ Το 1020 στα δύσκολα(εσωτερικοι χώροι χωρίς φλας π.χ.)αλλά μη ξεχνάς ότι έχει και πιο μεγάλο αισθητήρα το 1020 και πιο φωτεινό φακό.

Όταν όμως βγαίνει το οπτικό στη μέση τότε τέλος το παιχνίδι για όλα τα "απλά" κινητά.

Και για μένα εκεί είναι το σημείο υπέροχης του,και βέβαια ότι έχει Android, είναι γρήγορο,έχει 2giga ram,ωραία αίσθηση αφής και πάει λέγοντας.

Και το φλας του είναι πιο δυνατό απ του 1020 και χωρίς κιτρινιλες βεβαίως.

Αμφότερα και τα δύο είναι καλύτερα απ τη φωτογραφική και ας είναι τηλέφωνα.

Μόνο στο φλας χάνουν καθαρά.

Κάποια στιγμή θα πω και δυο λόγια παραπάνω και ίσως ανεβάσω και δείγματα και δώσω το λινκ

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγό από χθες το βράδυ ως σήμερα το βράδυ έχει χάσει με μηδενική χρήση αλλά πάντα με wifi και location ON 18%, κατανάλωση που τη βρίσκω λογική. Δεν έχω πειράξει/αλλάξει τίποτα. Δεν ξέρω πώς εξηγείται. Θα το παρακολουθήσω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy K zoom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...