Jump to content

Σπασμένη οθόνη / digitizer


DarthGRE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ψάχνεις πολλά από τέτοια καταστήματα και ειδικά από γυναίκες

 

 

Περιμένω τώρα την απάντησή τους για να δω τι θα κάνω μιας και αν χρειαστεί αλλαγή οθόνης, οι genuine οθόνες που βρίσκω στο ebay κοστίζουν 70 με 80$ και μάλλον θα την αλλάξω μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 256
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμπειρια απο το service του Γερμανου. Ξεκιναει να μην δουλευει το touch στην αριστερη πλευρα της οθονης, το επιστρεφω σε ενα καταστημα της αλυσιδας για επισκευη θεωροντας οτι το καλυπτει η εγγυηση, αμ δε! Εχει εισχωρησει υγρασια λενε, δε μπορω να κανω αλλειως, ωραια απαντω κοστος επισκευης; 189€ μου απαντουν!!!!! Τι επισκευη θα κανετε ρωτω; Θα το φτιαξουμε!!! μου απαντα μια ευγενικη κυρια. Ναι ξαναλεω εγω, θα το καθαρισετε απο την υγρασια; θα αλλαξετε το digitizer, την οθονη, τη μητρικη; ολα αυτα η κατι αλλο; Θα το φτιαξουμε μου απαντα η κυρια........

 

Ουτε στο κααστημα που εστειλε mail δεν εχουν απαντησει ακομα 10 μερες τωρα!!

Που κολλαει ο Γερμανος;

Πηγαινε το στην Procordia να δουμε τι θα σου πουν.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που κολλαει ο Γερμανος;

Πηγαινε το στην Procordia να δουμε τι θα σου πουν.

 

Είναι αγορασμένο από το Γερμανό και το πήγα σε αυτούς μιας και είμαι Κρήτη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αγορασμένο από το Γερμανό και το πήγα σε αυτούς μιας και είμαι Κρήτη.

Ο Γερμανος μπορει να λεει ό,τι θελει.

Η Procordia αναλαμβανει το επισημο service της συσκευης μας και αν οντως δεν εχει πεσει σε νερο τοτε ειναι υποχρεωμενη να στο φτιαξουν. Παρε τηλεφωνο και κανονισε να το στειλεις Αθηνα. Αυτοι αναλαμβανουν τα εξοδα αποστολης. Δες εδω: http://www.procordia.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=67

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει χαλάσει μόνο η αφή σε ορισμένα κιόλας σημεία, παρήγγειλα σήμερα από το ebay ένα καινουριο γνήσιο digitizer για να προχωρήσω στην αλλαγή μόνος μου.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει χαλάσει μόνο η αφή σε ορισμένα κιόλας σημεία, παρήγγειλα σήμερα από το ebay ένα καινουριο γνήσιο digitizer για να προχωρήσω στην αλλαγή μόνος μου.

 

Έχω την εντύπωση ότι έκανες μια τρύπα στο νερό.

Είναι 1 ανταλλακτικό οθόνη και αφή η digitizer όπως θέλεις πες το.

Εκτός αν έχεις τόσο ειδικό εξοπλισμό και χωρισεις την οθόνη από το παλιό τζάμι χωρίς να την σπάσεις και μετά ειδική κόλλα και υπέρυθρες για να κολλήσει το νέο τζάμι.

Ψαξτο λίγο γιατί θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο σε περίπτωση που προσπαθήσεις και σπάσει η οθόνη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι έκανες μια τρύπα στο νερό.

Είναι 1 ανταλλακτικό οθόνη και αφή η digitizer όπως θέλεις πες το.

Εκτός αν έχεις τόσο ειδικό εξοπλισμό και χωρισεις την οθόνη από το παλιό τζάμι χωρίς να την σπάσεις και μετά ειδική κόλλα και υπέρυθρες για να κολλήσει το νέο τζάμι.

Ψαξτο λίγο γιατί θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο σε περίπτωση που προσπαθήσεις και σπάσει η οθόνη

 

Οχι μονο μια τρυπα στο νερο αλλα και τσαμπα τα λεφτα που εδωσες...Η αλλαγη μονο του γυαλιου ειναι ιδιαιτερα δυσκολη...Δεν σου προτεινω να το δοκιμασεις...Δοκιμασε να στειλεις το κινητο στη Procordia? Ειναι καλο service

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το κινητό από το Γερμανό. Τελικά πρόκειται για κουραμπιέδες ή για τεχνικάρες. Αφού τους ενημέρωσα να μην προχωρήσουν στην επισκευή λόγω του υψηλού κόστους (189,6) μου το επέστρεψαν, υποτίθεται ότι το είδε και το επίσημο service της lg, πλήρωσα τα 9 ευρώ που το τσέκαραν, και ω του θαύματος η βλάβη έχει επισκευαστεί κατά 99%. Τι εννοώ; στο μοναδικό σημείο της οθόνης που δεν δουλεύει η αφή δεν πατιέται το "ε"στο πληκτρολόγιο όταν το πατάω στο επάνω μέρος, αλλά λειτουργεί όταν το πιέζω από την μέση του εικονιδίου και κάτω. Μάλλον θα μου μείνει αμανάτι το ditilizer!!!! Edited by mic31
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το κινητό από το Γερμανό. Τελικά πρόκειται για κουραμπιέδες ή για τεχνικάρες. Αφού τους ενημέρωσα να μην προχωρήσουν στην επισκευή λόγω του υψηλού κόστους (189,6) μου το επέστρεψαν, υποτίθεται ότι το είδε και το επίσημο service της lg, πλήρωσα τα 9 ευρώ που το τσέκαραν, και ω του θαύματος η βλάβη έχει επισκευαστεί κατά 99%. Τι εννοώ; στο μοναδικό σημείο της οθόνης που δεν δουλεύει η αφή δεν πατιέται το "ε"στο πληκτρολόγιο όταν το πατάω στο επάνω μέρος, αλλά λειτουργεί όταν το πιέζω από την μέση του εικονιδίου και κάτω. Μάλλον θα μου μείνει αμανάτι το ditilizer!!!!

 

Ασυννενοησια μεταξύ των τμημάτων τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβα και εγώ, αλλά αυτό είναι δικό τους θέμα και δεν θα κατσω να ασχοληθώ καΙ παραπάνω μαζί τους. Σε ότι αφορά την συσκευή λέω να την πάω για ένα καθαρισμό μήπως και διορθωθεί και όποιο άλλο ζήτημα προκύψει, γιατί τώρα μου φαίνεται ότι δεν λειτουγεί το double tap σε κάποιοα σημεία.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβα και εγώ, αλλά αυτό είναι δικό τους θέμα και δεν θα κατσω να ασχοληθώ καΙ παραπάνω μαζί τους. Σε ότι αφορά την συσκευή λέω να την πάω για ένα καθαρισμό μήπως και διορθωθεί και όποιο άλλο ζήτημα προκύψει, γιατί τώρα μου φαίνεται ότι δεν λειτουγεί το double tap σε κάποιοα σημεία.

 

Κάνε επαναφορά.

Στην εφαρμογή του τηλεφώνου πληκτρολογησε 3845#*802#

Πήγαινε settings και μετά update touch firmware.

Το 802 στον παραπάνω συνδυασμό αφορά την συσκευή. Εγώ έχω το D802. Αν έχεις κάποια άλλη συσκευή βάλε τον αριθμό της συσκευής σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το κινητό από το Γερμανό. Τελικά πρόκειται για κουραμπιέδες ή για τεχνικάρες. Αφού τους ενημέρωσα να μην προχωρήσουν στην επισκευή λόγω του υψηλού κόστους (189,6) μου το επέστρεψαν, υποτίθεται ότι το είδε και το επίσημο service της lg, πλήρωσα τα 9 ευρώ που το τσέκαραν, και ω του θαύματος η βλάβη έχει επισκευαστεί κατά 99%. Τι εννοώ; στο μοναδικό σημείο της οθόνης που δεν δουλεύει η αφή δεν πατιέται το "ε"στο πληκτρολόγιο όταν το πατάω στο επάνω μέρος, αλλά λειτουργεί όταν το πιέζω από την μέση του εικονιδίου και κάτω. Μάλλον θα μου μείνει αμανάτι το ditilizer!!!!

 

Βρε συ φιλε μου, δεν το καταλαβα αυτο.

Γιατι να συμβιβαστεις με το 99% της διορθωσης του προβληματος κι οχι με το 100%;;; Και εδωσες και 9€.

Εγγυηση δεν εχεις; Ειναι υποχρεωμενοι (Procordia) να στο φτιαξουν τελείως χωρις να δωσεις ουτε 1 λεπτο.

Τι παει να πει δεν πατιεται το μισο "ε" και δεν πιανει το double tap παντου;;;!! Δεν σε ενοχλει αυτο;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά.

Στην εφαρμογή του τηλεφώνου πληκτρολογησε 3845#*802#

Πήγαινε settings και μετά update touch firmware.

Το 802 στον παραπάνω συνδυασμό αφορά την συσκευή. Εγώ έχω το D802. Αν έχεις κάποια άλλη συσκευή βάλε τον αριθμό της συσκευής σου

 

Πόση ώρα διαρκεί το update ; Επειδή σε ένα δευτερόλεπτο με επιστρέφει στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα διαρκεί το update ; Επειδή σε ένα δευτερόλεπτο με επιστρέφει στο μενού.

Εγινε. Κολλαει 3 δευτερολεπτα και τελειωνει χωρις επισημανση.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα διαρκεί το update ; Επειδή σε ένα δευτερόλεπτο με επιστρέφει στο μενού.

 

Δείχνει σαν να κολλάει η συσκευή για λίγο και μετά έχει γίνει δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Βγαίνεις από εκεί και είσαι έτοιμος.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα μου περισσέψει το digitizer επειδή σε κάποιον άλλο άρεσε το κινητό περισσότερο από ότι εμένα και αποφάσισε να το κάνει δικό του.:(

 

Χαιρετώ λοιπον το παρόν νήμα και εύχομαι του ελαφροχερη καθε πρωί που γυρνάει το κεφάλι του στο κρεβάτι να αντικρίζει την Γεωργία Βασιλειάδου :cry:και να του καεί και το βίντεο (ταμπλετ πλεον) :mad:.

Edited by mic31
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα μου περισσέψει το digitizer επειδή σε κάποιον άλλο άρεσε το κινητό περισσότερο από ότι εμένα και αποφάσισε να το κάνει δικό του.:(

 

Χαιρετώ λοιπον το παρόν νήμα και εύχομαι του ελαφροχερη καθε πρωί που γυρνάει το κεφάλι του στο κρεβάτι να αντικρίζει την Γεωργία Βασιλειάδου :cry:και να του καεί και το βίντεο (ταμπλετ πλεον) :mad:.

Οχι ρε συ φιλε... Κριμα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά.

Στην εφαρμογή του τηλεφώνου πληκτρολογησε 3845#*802#

Πήγαινε settings και μετά update touch firmware.

Το 802 στον παραπάνω συνδυασμό αφορά την συσκευή. Εγώ έχω το D802. Αν έχεις κάποια άλλη συσκευή βάλε τον αριθμό της συσκευής σου

Σε μένα δε δουλεύει (στοκ 4.4.2), γιατί ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαίρεται παιδια. Μου έχει σπάσει και εμενα η οθόνη στο g2. Το είχα παει σε ενα service εδω στην Πατρα και μου ειπανε οτι πρεπει να πληρωσω 350 ευρω γιατι εχει γινει ροοτ η συσκευη και θελει αλλαγη μητρικης (whaat?). Φυσικα απερριψα το ποσο και το πηρα πισω σκεφτομενος οτι ηταν ερασιτεχνες και οτι θα το πηγαινα στην procordia οπως προτεινεται γενικα στο φορουμ. Σήμερα λοιπον που παρελαβα το κινητο το εστειλα αμέσως procordia, παρατηρώντας αργότερα οτι και το μαγαζι στην Πατρα το εστείλε και αυτο εκει(Procordia) για επισκευη. Υπαρχει περίπτωση να μου το απορρίψουν ξανα επείδη το κινιτο ειναι root και τρεχει cyanogenmod ή ηταν κατι τυχαιο. Αν ξανα απορριφθει τι μου προτείνεται να κανω?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται παιδια. Μου έχει σπάσει και εμενα η οθόνη στο g2. Το είχα παει σε ενα service εδω στην Πατρα και μου ειπανε οτι πρεπει να πληρωσω 350 ευρω γιατι εχει γινει ροοτ η συσκευη και θελει αλλαγη μητρικης (whaat?). Φυσικα απερριψα το ποσο και το πηρα πισω σκεφτομενος οτι ηταν ερασιτεχνες και οτι θα το πηγαινα στην procordia οπως προτεινεται γενικα στο φορουμ. Σήμερα λοιπον που παρελαβα το κινητο το εστειλα αμέσως procordia, παρατηρώντας αργότερα οτι και το μαγαζι στην Πατρα το εστείλε και αυτο εκει(Procordia) για επισκευη. Υπαρχει περίπτωση να μου το απορρίψουν ξανα επείδη το κινιτο ειναι root και τρεχει cyanogenmod ή ηταν κατι τυχαιο. Αν ξανα απορριφθει τι μου προτείνεται να κανω?

 

Ευχαριστω.

Εννοειται βρε φιλε. Θα περασεις την επισημη ROM που ειναι για το κινητο σου και μετα θα το στειλεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται βρε φιλε. Θα περασεις την επισημη ROM που ειναι για το κινητο σου και μετα θα το στειλεις.

 

Σοβαρά μιλας τωρα? Δεν το ηξερα.Την ρωτησα και 10 φορες αυτη στο τηλ κ μου λεει δεν υπαρχει προβλημα... Θα προσπαθησω να ακυρωσω την αποστολη αν δεν εχει παει ηδη.

Edited by johnny12
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...