Jump to content

Σπασμένη οθόνη / digitizer


DarthGRE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 256
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επανερχομαι μετα απο λίγο καιρό.. Λοιπον τολμησαμε με ενα φιλαράκια κ παραγγειλαμε απο ebay λευκή οθόνη για g2 μαζί με το. Frame. Μας ήρθε σχετικα γρήγορα όλα κομπλε..την βαλαμε .ταιριαξε απόλυτα. Ουτε φως να βγάζει να απο το πλαι που διαβαζα..πολύ καλη απόκριση.κ αίσθηση γενικοτερα.

Το μονο θέμα που έχει είναι με τις κλήσης..όταν δεχετε η καλούμε κάποιον μέχρι να το σηκώσει ο άλλος η οθόνη φωτίζεται μια χαρά.όπως πρεπει δηλ.μόλις όμως απάντηση ο άλλος στην κλήση. Η οθόνη σβήνει.. Δεν μένει ανοιχτή- φωτιζμενη δηλ οπως πρεπει.

Έχει τύχει κ σε άλλον?υπάρχει περιπτωση να διορθωθεί με κάποια εφαρμογή dialer caller ας πούμε??

Δώστε μου τα φωτα σας.....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι μετα απο λίγο καιρό.. Λοιπον τολμησαμε με ενα φιλαράκια κ παραγγειλαμε απο ebay λευκή οθόνη για g2 μαζί με το. Frame. Μας ήρθε σχετικα γρήγορα όλα κομπλε..την βαλαμε .ταιριαξε απόλυτα. Ουτε φως να βγάζει να απο το πλαι που διαβαζα..πολύ καλη απόκριση.κ αίσθηση γενικοτερα.

Το μονο θέμα που έχει είναι με τις κλήσης..όταν δεχετε η καλούμε κάποιον μέχρι να το σηκώσει ο άλλος η οθόνη φωτίζεται μια χαρά.όπως πρεπει δηλ.μόλις όμως απάντηση ο άλλος στην κλήση. Η οθόνη σβήνει.. Δεν μένει ανοιχτή- φωτιζμενη δηλ οπως πρεπει.

Έχει τύχει κ σε άλλον?υπάρχει περιπτωση να διορθωθεί με κάποια εφαρμογή dialer caller ας πούμε??

Δώστε μου τα φωτα σας.....

Κατι παιζει με τον proximity sensor μου φαινεται. Μηπως παρεμβαλεται κατι; Μηπως εβαλες κολλα ακριβως απο κατω του;

Μηπως εβαλες προσφατα νεο screen protector;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατι παιζει με τον proximity sensor μου φαινεται. Μηπως παρεμβαλεται κατι; Μηπως εβαλες κολλα ακριβως απο κατω του;

Μηπως εβαλες προσφατα νεο screen protector;

 

οχι δεν βαλαμε ακομη screen..!! πιο κομματι ειναι αυτο το proximity sensor??? γιατι παιζει να εβαλε ταινια διπλης οψης απο κατω του.. μπορεις να μου το δειξεις σε φωτο σε παρακαλω??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν βαλαμε ακομη screen..!! πιο κομματι ειναι αυτο το proximity sensor??? γιατι παιζει να εβαλε ταινια διπλης οψης απο κατω του.. μπορεις να μου το δειξεις σε φωτο σε παρακαλω??

Αναμεσα απο το ακουστικο και την καμερα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα απο το ακουστικο και την καμερα.

 

και πια η λειτουργεια αυτου και μονο στην κληση μαυριζει η οθονη..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

και πια η λειτουργεια αυτου και μονο στην κληση μαυριζει η οθονη..??

Οταν απαντησεις κλιση ή σου το σηκωσουν και πλησιασεις το κινητο στο αυτι σου για να μιλησεις με τον συνομιλητη σου τοτε η οθονη του κινητου θα σβησει οτον φτασει σε μια αποσταση των 3 περιπου εκατοστων απο το αυτι σου (ή οτιδηποτε εκτος του αερα) για να μην καιει τζαμπα οση ωρα μιλας. Οποτε υποθετω οτι ηδη παρεμβαλεται κατι και ο σενσορας το βλεπει σαν εμποδιο και νομιζει οτι ειναι το αυτι σου οποτε με το που γινει η συνδεση τοτε κλεινει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οταν απαντησεις κλιση ή σου το σηκωσουν και πλησιασεις το κινητο στο αυτι σου για να μιλησεις με τον συνομιλητη σου τοτε η οθονη του κινητου θα σβησει οτον φτασει σε μια αποσταση των 3 περιπου εκατοστων απο το αυτι σου (ή οτιδηποτε εκτος του αερα) για να μην καιει τζαμπα οση ωρα μιλας. Οποτε υποθετω οτι ηδη παρεμβαλεται κατι και ο σενσορας το βλεπει σαν εμποδιο και νομιζει οτι ειναι το αυτι σου οποτε με το που γινει η συνδεση τοτε κλεινει.

 

σωστη η σκεψη σου αλλα φιλε μου και απο το χερι μου που το χω χωρις καν να πλησιαση η οθονη το αυτι μου με το κανω κληση σε εναν μπαμπ..μαυριζει με την μια η οθονη...!!

 

μιλας τωρα για την εμπρος καμερα ετσι?? τι αλλο μπορει να φταει?? παιζει ναειναι ελλατωματικια η οθονη???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

σωστη η σκεψη σου αλλα φιλε μου και απο το χερι μου που το χω χωρις καν να πλησιαση η οθονη το αυτι μου με το κανω κληση σε εναν μπαμπ..μαυριζει με την μια η οθονη...!!

 

μιλας τωρα για την εμπρος καμερα ετσι?? τι αλλο μπορει να φταει?? παιζει ναειναι ελλατωματικια η οθονη???

Μα αυτο σου λεω. Οτι στο δικο σου κατι δεν πηγε καλα στην αλλαγη και μπερδευεται γιατι υπαρχει ηδη το εμποδιο.

Η σωστη λειτουργεια ειναι οτον το πλησιασεις στο αυτι σου να σβηνει η οθονη. Εσενα δεν λειτουργει αυτο γιατι η οθονη σβηνει αμεσως. Αρα κατι καληπτει τον σενσορα και αυτος σωστα ανταποκρινεται και σου σβηνει την οθονη αφου βλεπει ενα εμποδιο. Ειναι πολυ ευαισθητος οποτε καποια μικρη βρωμια ή κολλα στο σημειο αυτο προκαλει την παρεμβολη. Καταλαβες;

Οσο μιλαμε και το σκεφτομαι τοσο πιο σιγουρος ειμαι οτι συμβαινει αυτο.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μια εικόνα..!! Να το ανοιξουμε ξανά να δω πιο είναι κ τι γίνετε!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μια εικόνα..!! Να το ανοιξουμε ξανά να δω πιο είναι κ τι γίνετε!!!

 

Mα ειναι ολοφανερο! Εχεις και το λευκο. Αναμεσα απο την μπροστινη καμερα και το ακουστικο ηχιο. Το μαυρο οβαλ σχηματακι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για αυτο εδω λες??

τωρα το ανοιγω να ελενξω..μην φυγεις...χαχαχααα

http://postimg.org/image/kgfrovcvz/

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

για αυτο εδω λες??

τωρα το ανοιγω να ελενξω..μην φυγεις...χαχαχααα

http://postimg.org/image/kgfrovcvz/

Ναι αυτο. Η αληθεια ειναι οτι περιμενα να τελειωσουν οι κατατακτηριες της Formula 1 για να κοιμηθω.

Ανοιξε το και καθαρισε τελεια την περιοχη αυτη και στις τρεις επιφανειες (σωμα κινητου, οθονη μπροστα, οθονη πισω.

 

Ασχετο. Την καινουρια οθονη πως την βλεπεις απο ποιοτητα και αναλυση. Ειναι original ή ειναι χειροτερη;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο. Η αληθεια ειναι οτι περιμενα να τελειωσουν οι κατατακτηριες της Formula 1 για να κοιμηθω.

Ανοιξε το και καθαρισε τελεια την περιοχη αυτη και στις τρεις επιφανειες (σωμα κινητου, οθονη μπροστα, οθονη πισω.

 

Ασχετο. Την καινουρια οθονη πως την βλεπεις απο ποιοτητα και αναλυση. Ειναι original ή ειναι χειροτερη;

 

XAXAXXAXAXAXXAA..ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ..ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ..ΟΛΑ ΚΟΜΠΛΕ..!!

ΒΛΑΚΕΙΑ ΔΙΚια μου η του φιλου.. δεν ειχαμε βαλει ενα πλαστικο μαυρο απο την σπασμενη οθονη που παταει επανω ακριβως απο το τζαμακι ..κ ηταν κενο..μολις το εβαλα εφτιαξε..!!

1000000 ευχαριστω...οσο για την οθονη ειναι παρα πολυ καλη..!!σιγουρα δεν ειναι γνησια αλλα μια χαρα κανει την δουλεια της..!

αψογη αποκριση και στο διπλο κλικ στα χρωματα σε ολα..!!

 

αμετρητα ευχαριστω και παλι..εισαι ο αρχηγος μας..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

XAXAXXAXAXAXXAA..ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ..ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ..ΟΛΑ ΚΟΜΠΛΕ..!!

ΒΛΑΚΕΙΑ ΔΙΚια μου η του φιλου.. δεν ειχαμε βαλει ενα πλαστικο μαυρο απο την σπασμενη οθονη που παταει επανω ακριβως απο το τζαμακι ..κ ηταν κενο..μολις το εβαλα εφτιαξε..!!

1000000 ευχαριστω...οσο για την οθονη ειναι παρα πολυ καλη..!!σιγουρα δεν ειναι γνησια αλλα μια χαρα κανει την δουλεια της..!

αψογη αποκριση και στο διπλο κλικ στα χρωματα σε ολα..!!

 

αμετρητα ευχαριστω και παλι..εισαι ο αρχηγος μας..!!

Να 'σαι καλα φιλε μου.

Μπραβο, χαιρομαι που βρηκαμε λυση και πλεον η οθονη λειτουργει σωστα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Γεια σας παιδια αλλαξα πριν 10 μερες την οθονη στην procordia και μου πηραν 136 ευρω.LG G2 Μαυρο χρωμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απο μια τουμπα που εφαγε το κινητο μου τσακισε ελαφρως το frame καθως επισης εφυγε και το ασημι χρωμα πανω δεξια. Ξερεις καποιος εαν αλλαζει μονο αυτο χωρις το τζαμι-οθονη που δεν επαθαν τιποτα? Μηπως υπαρχει κανενα μαρκαδορακι να το βαψω ασημι? Φαινεται αρκετα ασχημα παντως...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αλλάζει και ακόμα και αν βρεις ανταλλακτικό μην το αλλάξεις. Καλύτερα πάρε του μια θήκη
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι τα χειροτερα..αμα σου πεσει σιγουρα θα παθει ζημια..αυτο ειναι ακριβο και πρεπει να βγει digitizer+front glass. μην το επιχειρησεις παντως μονο σου..καλυτερα να το πας procordia οταν θα μπορεις
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αλλάζει, αλλά στο d5 είναι πολύ δύσκολη όλη η διαδικασία... και αν δεν το έχεις κάνει έστω 5 6 φορές και lcd θα σπάσεις και ζημιά στα volume και power flex θα κάνεις και θα στάσεις μετά 150 160 για lcd και κάνα 50 ευρώ για τα flex
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μια φιλη πριν καιρο εριξε κατω το κινητο και της έσπασε η οθόνη.. Δεν το εχω δει απο κοντα να δω σε τι κατασταση βρισκεται. Υπαρχουν 2 πιθανα αν δεν κάνω λάθος. 1) να εσπασε μονο το τζαμακι, 2) να εσπασε και η οθόνη lcd.... Σωστά τα λέω? Επίσης, απ'οτι μου εχει πει, το ανοιγει και κατά το μποουταρισμα κλείνει. Παιζει κατα την πτώση να χαλασε και κατι αλλο με αποτελεσμα να μην ανοίγει?

 

2 πράγματα θελω να μαθω...1) αν χαλασε όλοκληρη η οθονη η μονο το τζαμακι, 2) σε ποιον θα μπορουσα να το δωσω ωστε να μου περάσει το ανταλλακτικο που θα αγοράσω? (βλεπω στο ebay με ενα 40ρι το αγοραζεις πλεον, σιγουρα αξιζει τον κόπο..)

Link to comment
Share on other sites

καμία ιδέα παιδιά? Συγνωμη για το "πρηξιμο" απλα η επισκευη πρόκειται για δώρο στο άτομο που του έσπασε..Εχει μεινει χωρις κινητο και του εγγυηθηκα οτι κατι θα κανουμε...
Link to comment
Share on other sites

το digiter μονο του δεν αλλαζει (αλλαζει αλλα θελει ειδικο μηχανημα και χρονο) αρα πας για αλλαγη ολοκληρης

μπορεις να το κανεις και μονος σ αμα την παρεις με το frame πολυ ευκολα...αλλιως βρες κανα σερβις κινητων και ρωτα

Link to comment
Share on other sites

Εχει μεινει χωρις κινητο και του εγγυηθηκα οτι κατι θα κανουμε...

Καταλαβαινω οτι εχεις καλη προθεση αλλα γενικα μην "εγγυασαι" για κατι χωρις να εχεις ψαξει πριν. Αν τελικα δεν κατσει, η απογοητευση του αλλου που σε πιστεψε ειναι πολυ μεγαλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...