Jump to content

Ηuawei Ascend P7


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αγόρασα μεταχειρισμένο από μαγαζί πέριξ της Ομόνοιας.Είχε απόδειξη από το Κάιζερ και σφραγίδα επάνω που έλεγε 2 χρονια εγγύηση αντιπροσωπείας αρβατο κλπ.

Από το kaizershop?Ok θα κοιτάξω εκεί γιατί θα αγοράσω 2 για φίλες και θέλω να είμαι σίγουρος.Thanks:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αrvato.Τουλάχιστον έτσι λέει η απόδειξη στο δικό μου.

 

οχ........... Αρβατο? δλδ εγγύηση δεν έχουμε :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

οχ........... Αραβατο? δλδ εγγύηση δεν έχουμε :cry::cry::cry:

Aμάν βρε και θέλω να αγοράσω 2 :cry:.Αν δεν κάνω λάθος και τα LG αυτοί τα έχουν.Τόσο μάπα είναι το σέρβις τους?

Link to comment
Share on other sites

Aμάν βρε και θέλω να αγοράσω 2 :cry:.Αν δεν κάνω λάθος και τα LG αυτοί τα έχουν.Τόσο μάπα είναι το σέρβις τους?

Procordia είναι τα LG αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Procordia είναι τα LG αν δεν κάνω λάθος.

Εριξα μια ματια στο kaizershop και κει γράφει Arvato.Εκτός βέβαια αν είναι και οι δυο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν το έχω παρατηρήσει ακόμα άλλα μέχρι τώρα μια χαρά δείχνει το gps θα το προσέξω και θα σου πω!

Η μεταλλική σίγουρα το τσάκιζε και το gps σε σημείο που έδειχνε να κινούμε στον δεξιά παράλληλο δρόμο από εκεί που ήμουν .

Το μόνο ελάττωμα που έχω βρει μέχρι τώρα στις θήκες τύπου flip είναι ότι όταν βγάζεις φώτο με φλας περνάει μια θολούρα στην φωτογραφία κι αυτό γιατί δεν έχει αρκετό χώρο κάτω και δεξιά αριστερά από το φλας και έτσι περνάει στην ΄φώτο και την κάνει άχρηστη .

Το βολικό είναι πάντως ότι δεν χρειάζεται πλέον ξεκλείδωμα - κλείδωμα το κινητό με την ενεργοποίηση της λειτουργίας έξυπνο κάλυμμα ανοίγεις την θήκη και ξεκλειδώνει αμέσως και το ανάποδο . Δεν ξέρω αν κάνει ζημιά στο gps πάντως το μαγνητάκι βολεύει να μην ανοιγοκλείνει όποτε θέλει η θήκη .

Link to comment
Share on other sites

Aμάν βρε και θέλω να αγοράσω 2 :cry:.Αν δεν κάνω λάθος και τα LG αυτοί τα έχουν.Τόσο μάπα είναι το σέρβις τους?

 

Procordia εχει την lg......... και ειναι μερα με νυχτα με τιν arvato...............

Arvato εχει την sony/htc/huawei/blackberry και όλοι το έχουμε πάρει ποια απόφαση οτι οτι και να πάρουμε απο τα 4 εγγύηση δεν έχουμε

Link to comment
Share on other sites

Procordia εχει την lg......... και ειναι μερα με νυχτα με τιν arvato...............

Arvato εχει την sony/htc/huawei/blackberry και όλοι το έχουμε πάρει ποια απόφαση οτι οτι και να πάρουμε απο τα 4 εγγύηση δεν έχουμε

Άσε μ΄έπεισες :( Πάω για άλλα.Χωρίς εγγύηση πάιρνω και από την Κίνα :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως περάσατε την Emui 3.0? Από την ενημέρωση συστήματος Δεν μου το βγάζει Και είμαι με την 2.3.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως περάσατε την Emui 3.0? Από την ενημέρωση συστήματος Δεν μου το βγάζει Και είμαι με την 2.3.

εγώ manual την πέρασα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ειναι Ολλανδικο και τελευταία ειναι η B609... Για την Β615 είχα διαβάσει οτι ηταν μονο για Ιταλία.
Link to comment
Share on other sites

αριθμος έκδοσης P7-L10V100R001C00B615

Στην Εκδοση kernel γράφει Sat 14 Feb 15:58:45 CST 2015 (αν παιζει κάποιο ρόλο αυτό)

Προσαρμ. εκδοση CUSTC432D615

 

Δεν καταλαβαίνω να είναι branded ,και θυμίζω ότι το έχω πάρει μεταχειρισμένο οπότε δεν ξέρω τι έχει κάνει ο προηγούμενος κάτοχος (εκτός απο το να το έχει σε άριστη κατάσταση λολ ) .

Link to comment
Share on other sites

Aν το πηρες μεταχειρισμενο πιθανον η Β615 να εχει περαστει χειροκινητα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.... Έκανα σήμερα μια απόπειρα να rootαρω το τηλεφωνάκι (πιο πολύ για να δουλεύει σωστά το greenify) και όταν μπαίνω στο Fastboot and rescue mode το τηλέφωνο γράφει locked.... Αυτό πως το ξεκλειδώνω; (έψαξα λιγάκι αλλά δεν βρήκα απάντηση στο xda, φαντάζομαι θα βρίσκεται κάπου εκεί κρυμμένο...)
Γιάννης Χανιά....
Link to comment
Share on other sites

Στο xda θα βρείτε πραγματικά τα πάντα για το κινητό μας & σίγουρα τις πιο πολλές απαντήσεις στα ερωτηματά σας παιδιά, με λίγο διάβασμα βέβαια... ;)

Τώρα για όποιον ενδιαφέρεται να περάσει custom ROM έχω δοκιμάσει τις εξής 2 με τις όποιες δεν είχα το παραμικρό lag...!!!

1) H πρώτη με emui 2.3, πολύ καλή αλλά έχει σταματήσει ο developer να την εξελίσει πια...

2) Η δεύτερη με emui 3.0 την οποία φοράω τώρα & είμαι καταευχαριστημένως!

:)

Link to comment
Share on other sites

Στο xda θα βρείτε πραγματικά τα πάντα για το κινητό μας & σίγουρα τις πιο πολλές απαντήσεις στα ερωτηματά σας παιδιά, με λίγο διάβασμα βέβαια... ;)

Τώρα για όποιον ενδιαφέρεται να περάσει custom ROM έχω δοκιμάσει τις εξής 2 με τις όποιες δεν είχα το παραμικρό lag...!!!

1) H πρώτη με emui 2.3, πολύ καλή αλλά έχει σταματήσει ο developer να την εξελίσει πια...

2) Η δεύτερη με emui 3.0 την οποία φοράω τώρα & είμαι καταευχαριστημένως!

:)

ποιο πολλά έχει στο ρωσικό 4pda

Link to comment
Share on other sites

ποιο πολλά έχει στο ρωσικό 4pda

 

Μωρέ ναι αλλά άμα ξέρεις ρώσικα κάνε καμμιά μετάφραση τι διαφορετικό υπάρχει εκεί σε σχέση με το xda, εδώ γιατί με το google translator δεν βγάζεις άκρη!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.... Έκανα σήμερα μια απόπειρα να rootαρω το τηλεφωνάκι (πιο πολύ για να δουλεύει σωστά το greenify) και όταν μπαίνω στο Fastboot and rescue mode το τηλέφωνο γράφει locked.... Αυτό πως το ξεκλειδώνω; (έψαξα λιγάκι αλλά δεν βρήκα απάντηση στο xda, φαντάζομαι θα βρίσκεται κάπου εκεί κρυμμένο...)

Τελικά βρήκα ένα τρόπο ο οποίος αν και φάνηκε εύκολος αφού ζητάς κωδικό από την ίδια τη Huawei κόλλησα στην εισαγωγή των στοιχείων αφού παρόλο που βάζω τα πάντα σωστά συνεχώς μου βγάζει μήνυμα πως το Product ID δεν είναι σωστό..... :mad:

Γιάννης Χανιά....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...