Jump to content

Ηuawei Ascend P7


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έγινε η παραγγελία στα 260,5€ από σκρουντζομάγαζο.Περιμένω να παραλάβω αύριο για να σας πω εντυπώσεις και εγώ.Η πρώτη επιλογή ήταν το Honor 6 αλλά μιας και το έβρισκα μόνο σε κινέζικα καταστήματα έκανα πίσω.Δεν μπορούσα να περμένω κοντά στις 20 μέρες και με προβλημάτισε η εγγύηση από αυτά τα καταστήματα.Τουλάχιστον με το P7 δεν θα έχω τέτοιο θέμα.

 

ΥΓ: Κάποια πρόταση για θήκη;tempered glass είναι απαραίτητο;

Edited by theoilia
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το βρηκα 260 απο το mmplanet στο skroutz.ειναι σξιοπιστο? Εσεις απο που τ εχετε παρει?

 

Η καμερα αξιζει?η κατασκευη καλη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει 3 φορες απο το Mmplanet και τις 3 όλα πήγαν τέλεια!
Link to comment
Share on other sites

einai kalo kinito?aksizei i agora tou?me endiaferei i kamera

 

 

 

(eimai apo linux tha ta diorthwsw ta greeklish argotera sorry)

Link to comment
Share on other sites

einai kalo kinito?aksizei i agora tou?me endiaferei i kamera

 

 

 

(eimai apo linux tha ta diorthwsw ta greeklish argotera sorry)

επειδη ειμαι και εγω κατοχος του μπορω να σου πω με σιγουρια οτι οι καμερες και οι δυο ειναι πολυ καλες ..και εχει και καλη αποδοση η νυχτερινη ληψη..

εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης,και δεν κολαει..

www.madphone.net :)
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες το τηλ.Άσπρο,πανέμορφο και φαίνετε και πολύ καλοφτιαγμένο.Τώρα για τα άλλα που λέτε περί lang δεν μπορώ να έχω γνώμη ακόμη μιας και η τελευταία μου επαφή με smartphone ήταν με ένα Samsung S που το έσπασα πριν από 8 μήνες και από τότε έχω ένα Nokia 1800.Οπότε όπως καταλαβένετε το P7 μου μοιάζει με πύραυλο τώρα...Το πήρα 260,5€ από mytel με παραλαβή στην επόμενη μέρα εδώ στην επαρχία και το τηλ έχει προέλευση Ολλανδίας με rom 133sp01.Μία πρώτη παρατήρηση για το τηλ.Γλυστράει,θέλει οποσδήποτε θήκη γιατί αλλιώς σίγουρα θα μου φύγει από τα χέρια...

Το έκανα root αλλά δεν μπορώ με τίποτα να καταλάβω πως κάνουμε Flash TWRP via Fastboot.Κοιτάω τον οδηγό http://forum.xda-developers.com/ascend-p7/development/recovery-t2811965 αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα...

Κατέβασα την rom 136 που λέει ο haki ποιο πάνω αλλά δεν ξέρω που πρέπει να την βάλω για να κάνω αναβάθμιση.Πάσα βοήθεια δεκτή

Και ένα screenshot από το antutu

http://i.imgur.com/oDf1Rsw.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδιά τι προτείνεται; Ευρωπαική έκδοση L10 ή κινέζικη L00?

ενδιαφέρομαι πολύ για το κινητό.με έχει κερδίσει σίγουρα από εμφάνιση.

κάτοχος του Xperia P,τα τελευταία 2,5 χρόνια.επίσης η εμφάνιση του με είχε κερδίσει,αλλά και τα χαρακτηριστικά του,που τότε ήταν ψιλοτουμπανάκι για την τιμή του.

το θέμα μου είναι ότι επιθυμώ να κρατήσω το κινητό τουλάχιστον 2 χρόνια,πιστεύετε θα έχω θέμα με κολλήματα κλπ άρα και να προτιμήσω κάποια άλλη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

L00 μεγάλο + η dual sim και - η αναμονή μέχρι να το πάρεις και η εγγύηση

L10 μεγάλο + η 2 χρόνων εγγύηση,η άμμεση παράδοση και νομίζω πως είναι και πιο φθηνό

Αν είναι να δώσεις κοντά στα 280€ για αγορά από Κίνα δεν κοιτάς και το Honor 6;

Για τα υπόποιπα που ρωτάς μόνο για την ποιότητα κατασκευής μπορώ να σου απαντήσω μιας και το έχω μόνο 3 μέρες,είναι άψογο και πανέμορφο.

Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδιά τι προτείνεται; Ευρωπαική έκδοση L10 ή κινέζικη L00?

ενδιαφέρομαι πολύ για το κινητό.με έχει κερδίσει σίγουρα από εμφάνιση.

κάτοχος του Xperia P,τα τελευταία 2,5 χρόνια.επίσης η εμφάνιση του με είχε κερδίσει,αλλά και τα χαρακτηριστικά του,που τότε ήταν ψιλοτουμπανάκι για την τιμή του.

το θέμα μου είναι ότι επιθυμώ να κρατήσω το κινητό τουλάχιστον 2 χρόνια,πιστεύετε θα έχω θέμα με κολλήματα κλπ άρα και να προτιμήσω κάποια άλλη συσκευή;

 

+L10 σε καποια κινεζικα site ειναι πιο ακριβο απο τα ελληνικα αντιστοιχα..και ρισκαρεις εγγυηση..τελωνειο κτλ

ευτυχης κατοχος και εγω ... ομορφο σιγουρα,ελαφρυ πολυ και δεν ξερω αν θα ειναι κινητο για 2 χρονια αλλα σιγουρα αξιζει

www.madphone.net :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Huawei Honor 6 και αγόρασα από ebay μια metal frame μαύρο χρώμα, αλλά έκανε λάθος ο Κινέζος και μου έστειλε για λάθος μοντέλο, μάλλον απ'ότι κατάλαβα για το Ascend P7. Αν κάποιος την θέλει ας μου στείλει PM.

ZdfF8nK.jpg

Edited by vabiris
Link to comment
Share on other sites

Εχω το p7 (πρωην κατοχος του p6 1,5 χρονο) εδω και δυο μηνες. Γενικα αρκετα ευχαριστημενος . τον τελευταιο καιρο με την Β133 η μπαρα ειδοποιησεων αργει να κατεβει οπως και στο ξεκλειδωμα της συσκευης. Υπαρχει επισημη εκδοση ποιο καινουρια απο την Β133 και EMUI 2.3 ?
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβε η γυναικα μου,

Χρειαζεται αναβαθμιση?

https://www.dropbox.com/sc/sgvkvbwdccs1wfz/AACJZuhegqrrIsXRLgta4d-La

https://www.dropbox.com/sc/gobr5zzcyzqiv3x/AABsPZAuW4EmUAjRG5HljWMwa

 

Ευχαριστω....

διαβασα για την β136,αλλα λεω να αφησω αυτη που εχει μεχρι να βγει με ονλινε update

tampered class i screen protector κανονικο?

Edited by lambros69
Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που βλέπω ελληνικό μαγαζί να είναι πιο οικονομικό απο την Κίνα.

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/HUAWEI-Ascend-P7-Black,99452,397537,1509357.html?langId=-18&et_lid=1897&utm_medium=email&et_cid=519&utm_source=Newsletter&et_sub=SMARTPHONE-1146160&utm_campaign=TzambaWebOffer-Newsletter-20-12-2014

http://www.to2c.com/huawei-ascend-p7-basic.html

 

Εκτός αν κάνω κάτι λάθος και δεν είναι το ίδιο μοντέλο ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στο σκρουτζ θα το βρεις πιο φτηνά.

Αυτό στο to2c είναι δικαρτο

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που βλέπω ελληνικό μαγαζί να είναι πιο οικονομικό απο την Κίνα.

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/HUAWEI-Ascend-P7-Black,99452,397537,1509357.html?langId=-18&et_lid=1897&utm_medium=email&et_cid=519&utm_source=Newsletter&et_sub=SMARTPHONE-1146160&utm_campaign=TzambaWebOffer-Newsletter-20-12-2014

http://www.to2c.com/huawei-ascend-p7-basic.html

 

Εκτός αν κάνω κάτι λάθος και δεν είναι το ίδιο μοντέλο ακριβώς.

 

Το "ξένο" είναι δίκαρτο..... το "ελληνικό" μονόκαρτο... δεν είναι το ίδιο..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε χθές στα χέρια μουν ένα σφραγισμένο, ευρωπαϊκό Ρ7 και επειδή μου προσφέρθηκε σε ελκυστικώτατη τιμή το έκανα δικό μου. :p Πριν κάν το δουλέψω πέρασα την Β136 και μετά το έστησα. Τα περί λαγκαρίσματος που διαβάζαμε μάλλον αφορούσαν σε άλλες εκδόσεις λογισμικού. Η 136 είναι εξαιρετική, χωρίς ατέλειες και με πολύ καλή διάρεκεια μπαταρίας απ' ότι φαίνεται. Τα περί τελειότητας υλικών και συναρμολόγησης δε χρειάζεται να τα επαναλάβω. Στο Antutu πλησιάζει τις 30000 και ικανοποιεί τους πάντες πλην των σκορ-ολάγνων. Η κάμερα φαίνεται πολύ καλή και επισυνάπτω δείγμα.

 

Το κινητό χαίρεσαι να το κουβαλάς μαζί σου γιατί είναι σίγουρα το κομψώτερο Android και αποτελεί αντικείμενο σχολιασμών.

 

http://s22.postimg.org/70i4ryr9t/IMG_20141121_145611.jpg

screen capture windows

την romB136 μπορω να την περασω με το local update????

Link to comment
Share on other sites

ναι αν την βάλεις σε εξωτερική κάρτα ή σε USB OTG

 

συγνωμη που ρωταω απλα δεν θελω να κανω καποιο λαθος.υπαρχει καποιοσ οδηγος να με βοηθησεις?σε ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Χρήστης του Huawei Honor 2 εδω και περίπου 2 χρόνια αποφάσισα ν αλλάξω (λόγω του ότι το Honor 2 δεν με καλύπτει για την υπερβολική χρήση & ζώρισμα που του κάνω). Μου αρέσει πολυ το P7 και ένας επιπλέον λόγος που προτιμώ την Huawei είναι το εξαιρετικό της EMUI. Επειδή έχω ακούσει διάφορα θα ήθελα να με ενημερώσετε το κινητό αξίζει για αγορά; (θα πουλήσω γύρω στα 120 ευρώ το Honor II και θα βάλω αλλά 80 να το παρω μεταχειρισμένο). Δεν θέλω να laggάρει και να χριάζεται κάθε τρεις κ λίγο επανεκινήσεις. Θα με βολέψει;

 

Ευχαριστώ!!!

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Όσο καιρό το είχα, είχε αρκετό lag. Βέβαια δεν ξέρω αν έφτιαξε με τις τελευταίες αναβαθμίσεις..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...