Jump to content

Ηuawei Ascend P7


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

στην πάνω αριστερή θέση της οθόνης εμφανίζεται το όνομα του παρόχου κινητής τηλεφωνίας π.χ. COSMOTE (όπως περίπου στο iPhone) και πότε;

Αυτό το χαρακτηριστικό θα με ενδιέφερε πολύ διότι ταξιδεύω στο εξωτερικό και αλλάζει ο πάροχος συνέχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας,

στην πάνω αριστερή θέση της οθόνης εμφανίζεται το όνομα του παρόχου κινητής τηλεφωνίας π.χ. COSMOTE (όπως περίπου στο iPhone) και πότε;

Αυτό το χαρακτηριστικό θα με ενδιέφερε πολύ διότι ταξιδεύω στο εξωτερικό και αλλάζει ο πάροχος συνέχεια.

 

Εμένα το δείχνει συνέχεια... στο xda έχουν βρει τρόπο να μημ φαίνεται.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δείχνει συνέχεια... στο xda έχουν βρει τρόπο να μημ φαίνεται.

Εμένα με ενδιαφέρει να το δείχνει συνέχεια οπότε είμαι εντάξει :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαβασα ολο το θεμα παιδια και εχω να σας κανω ορισμενες ερωτησεις

τελικα αξιζει η αγορα του?το θελω για τη συζυγο που εχει γνωσεις τεχνολογιας και θελει να το ρουταρει κιολας :lol:

απλα ψαχνει και για ομορφη συσκευη με καλη ποιοτητα κατασκευης και δικαρτη για να μην εχει δυο συσκευες μαζι της

θα την ικανοποιησει?εχει δει το p6 και ενθουσιαστηκε αλλα δεν ειναι δικαρτο (τουλαχιστον αυτα που υπαρχουν Ελλαδα) οποτε?

αν και ειναι εκτος θεματος εχετε να προτεινετε και καποια αλλη συσκευη??

σας ευχαριστω και περιμενω την βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα χθες στα 371!

Δίκαρτο με film για προστασία μπρος - πίσω, το αλουμίνιο σε κόκκινο για το γύρω του και με ροοτ ρόμ δική τους χωρίς τα κινέζικα app!!

Δεν ξέρω αν έχει NFC που θα το ήθελa! Δηλ. για να να του βάλω την 32Gb κάρτα που έχω θέλει κάποια αλλαγή??

Τελικά η μπαταρία είναι ενσωματωμένη ή αλλάζει??

Θα τα λέμε τακτικά.....

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μας γράψει πως μπορώ να βάλω στο Huawei το EMUI 3.0??

 

Από Οκτώβριο που θα κυκλοφορήσει για το κινητό σας θα μπορείς να την περάσεις όπως και τις άλλες εκδόσεις. ;)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προχτες βγηκε πάλι αναβάθμιση 125SP03.

Το τηλέφωνο μετα και απο αυτην την αναβάθμιση επιτελους πετάει.. μεσα στις διορθώσεις λέει ότι ενισχύει το wifi και έβγαλε και ένα έξτρα εικονίδιο με το wifi αλλά είναι όλα κινέζικα και δεν καταλαβαίνω τίποτα... έχει κάποιος ιδέα τι ρυθμίσεις κάνεις με αυτό? μιλάω πάντα για το L00 το δίκαρτο..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια εχω το L10 εαν το κανω Root ξερεις καποιος οταν βγει το 3.0 θα μπορει να κανει την αναβαθμηση ?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση. Ρουταρα το κινητό και όλα οκ εκτός από το adaway. Δεν μπορεί να εγκαταστησει τα hosts file. Όταν πάω recovery και τσεκάρω mount στο συστεμ, μετά την επανεκκίνηση το χάνει. Ξέρει κάποιος κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση. Ρουταρα το κινητό και όλα οκ εκτός από το adaway. Δεν μπορεί να εγκαταστησει τα hosts file. Όταν πάω recovery και τσεκάρω mount στο συστεμ, μετά την επανεκκίνηση το χάνει. Ξέρει κάποιος κάτι;

 

Xda..... θελει διαβασμα http://forum.xda-developers.com/ascend-p7/help/edit-replace-write-files-set-immutable-t2884172

και γενικα επειδη καπου ειχαν βρει την λυση ψαξε και σε ολο το forum για το Ρ7.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Σ αυτό που γράφουμε τώρα έψαξα αλλά δεν βρήκα λύση. Πάω Xda. Ευχαριστώ πάντως

 

κανε search στο xda για το αρχειο immutable.list.....αυτο κανει ολη την ιστορια..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

κανε search στο xda για το αρχειο immutable.list.....αυτο κανει ολη την ιστορια..

 

Το έκανα. Σχεδόν όκ είμαι. Αλλά το Xposed δεν δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βγηκε και η EMUI 3.0 για εμας.... την κατεβαζω τωρα.

L00 = http://emui.huawei.com/cn/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=60

Για της αλλες εκδοσεις εδω: http://emui.huawei.com/cn/plugin.php?id=hwdownload

 

Ολα οκ...εκανα την αναβαθμιση χωρις να χασω τιποτα(ρουτ ρυθμισεις)....το EMUI 3.0 δειχνει πολυ ποιο ομορφο...

Edited by moviehunter2009
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η EMUI 3.0 για εμας.... την κατεβαζω τωρα.

L00 = http://emui.huawei.com/cn/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=60

Για της αλλες εκδοσεις εδω: http://emui.huawei.com/cn/plugin.php?id=hwdownload

 

Ολα οκ...εκανα την αναβαθμιση χωρις να χασω τιποτα(ρουτ ρυθμισεις)....το EMUI 3.0 δειχνει πολυ ποιο ομορφο...

 

Για L10 δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ...εκανα την αναβαθμιση χωρις να χασω τιποτα(ρουτ ρυθμισεις)....το EMUI 3.0 δειχνει πολυ ποιο ομορφο...

 

αυτη την εβαλες με local update? αν την βαλω εγω που εχω μια custom αν θυμασαι (ειχαμε μιλησει για μια custom vickmall) απευθειας λες να χαθει το ρουτ κλπ η να μη τη δεχτει ξερω γω?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας πως βαζουμε κανενα θέμα στο emui 3.0 γιατι εγώ το μόνο που λαμβάνω είναι η υπηρεσία δεν υπάρχει σε αυτή τη περιοχή κάτι τετοιο, στα αγγλικά εννοειται.
Link to comment
Share on other sites

αυτη την εβαλες με local update? αν την βαλω εγω που εχω μια custom αν θυμασαι (ειχαμε μιλησει για μια custom vickmall) απευθειας λες να χαθει το ρουτ κλπ η να μη τη δεχτει ξερω γω?

 

Με local την εκανα και δεν εχασα τιποτα... ουτε ρουτ ουτε ρυθμίσεις...τωρα για την ρομ που εχεις δεν ξερω.. κανε μια δοκιμη, δεν χανεις κατι, παρε ομως πρωτα back up..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και μια χαρα το emui 3.0 ειναι πολυ καλυτερο οπτικα απο το προηγουμενο και η μπαταρια μου φαινεται να κραταει παραπανω. αν ξερει καποιος πως ειναι δυνατον να αλλαξουμε τα themes θα βοηθουσε παρα πολυ, ειναι εκνευριστικο να μην μπορεις να κατεβασεις αλλα. δεν το εχει συναντησει κανενας αυτο το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα χθες στα 371!

Δίκαρτο με film για προστασία μπρος - πίσω, το αλουμίνιο σε κόκκινο για το γύρω του και με ροοτ ρόμ δική τους χωρίς τα κινέζικα app!!

Δεν ξέρω αν έχει NFC που θα το ήθελa! Δηλ. για να να του βάλω την 32Gb κάρτα που έχω θέλει κάποια αλλαγή??

Τελικά η μπαταρία είναι ενσωματωμένη ή αλλάζει??

Θα τα λέμε τακτικά.....

Φίλε αν θες γράφεις από πού το πήρες? Εντυπώσεις? Ευχαριστημένος? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση επειδή το κινητό το θέλω για την κοπέλα (πέθανε στην μπανιέρα το g700 της) το θέμα με τα 1080 p video lags λύθηκε? η δεν? (είχε ένα θέμα όταν έβαζες 1080 mkv vido πάγωνε στιγμές στιγμές), το δοκίμασα σήμερα στο public ειχε το πρόβλημα απλός ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιο software update που το λύνει αυτό
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το χαζεύω τρεις ερωτήσεις:

1.Είστε ευχαριστημένοι στο λειτουργικό του κομμάτι?

2. Θα βγει lollipop αναβάθμιση?

3. Το 4g είναι συμβατό σε παγκόσμια κλίμακα ή παιζει με bands ευρωπαϊκό αμερικάνικο κτλ όπως στις άλλες εταιρίες???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...