Jump to content

Ηuawei Ascend P7


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις μου ήρθε και το μεταλλικό bumper που είχα παραγγείλει..είναι αυτό εδώ

http://www.ebay.com/itm/LUXURY-Ultra-thin-Aluminum-Metal-Bumper-Case-Cover-For-Huawei-Ascend-P7-/271647572331?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item3f3f75016b

 

 

κουμπώνει άψογα, έχει εσωτερικά ''μαξιλαράκια'' για να μη γρατζουνάει το περιμετρικό πλαίσιο και διαθέτει κοψίματα στην περιοχή της κεραίας για να μην επηρεάζεται το σήμα

power και volume buttons είναι κι αυτά μεταλλικά και πατιούνται κανονικά

 

16380129685_550b087d73_c.jpg

16193907379_7698607593_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

ξέρει κανείς αν υπάρχει σε κάποιο φυσικό κατάστημα κάπου στην Πάτρα για δοκιμή από κοντά;

Link to comment
Share on other sites

εμενα παει σφερα δεν ξερω τι λετε αλλα δεν εχω κανει update..το πηρα απο 2toc εγω θα ήθελα να αλλάξω το firmware της καμερας μπορω; το δικο μου μοντελο ειναι P7-L00V100R001C17B922SP01
Link to comment
Share on other sites

εμενα παει σφερα δεν ξερω τι λετε αλλα δεν εχω κανει update..το πηρα απο 2toc εγω θα ήθελα να αλλάξω το firmware της καμερας μπορω; το δικο μου μοντελο ειναι P7-L00V100R001C17B922SP01

 

Καλορίζικο.. πόσο σου στοίχισε απο Κίνα;

Έχω την εντύπωση πως δεν γίνεται αυτό που ζητάς.. δεν σε ικανοποίησε η κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

εμενα παει σφερα δεν ξερω τι λετε αλλα δεν εχω κανει update..το πηρα απο 2toc εγω θα ήθελα να αλλάξω το firmware της καμερας μπορω; το δικο μου μοντελο ειναι P7-L00V100R001C17B922SP01

 

Κατι γραφεις λαθος μηπως; το κινεζικο εχω και γω αλλα τετοια ρομ δεν....μηπως ειναι C17B122SP01 ;

Μονο καμερα οπως ειπε και ο φιλος δεν γινεται...εκτος αν θες να πεις αλλο προγραμμα καμερας εκτος απο το "μαμα".

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Για μεταφορά των εφαρμογών στην κάρτα μνήμης χρησιμοποιήτε κάποιο πρόγραμμα? Επίσης root είναι εύκολο (αν έχετε κάνει)?
Link to comment
Share on other sites

Για οσες γίνεται δεν χρειάζεται πρόγραμμα. Με 16GB πάντως δύσκολα γεμίζει....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για μεταφορά των εφαρμογών στην κάρτα μνήμης χρησιμοποιήτε κάποιο πρόγραμμα? Επίσης root είναι εύκολο (αν έχετε κάνει)?

 

Πιο πίσω υπάρχει αναφορά ότι rootάρεται με το root genius.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιο πίσω υπάρχει αναφορά ότι rootάρεται με το root genius.

 

 

Μονο με emui 2.3... με Emui3 θελει αλλαγη recovery να φλασαριστει απο εκει το Su και μετα παλι επαναφορα της recovery ..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πλέον 2 εβδομάδες οπότε έχω μια καλή εικόνα... Το P6 το είχα κρατήσει λόγω της εμφάνισης του... Είχε ένα σωρό θεματάκια που δεν διορθώθηκαν μέχρι που το έδωσα. Τo P7 δεν έχει κανένα θεματάκι για μένα οπότε θα το κρατήσω και για το χαρακτήρα του. :lol: Δεν μου έχει κολλήσει πουθένα όυτε έχει λαγκάρει σε ότι και αν έκανα (δεν παίζω παιχνίδια). Με τη χρήση που κάνω η μπαταρία (που είναι θέμα για πολλούς) μου βγάζει 2 και κάποιες φορές 3 μέρες... Πραγματικά βρήκα το κινητό που ίσως σπάσει το ρεκόρ παραμονής smartphone στα χέρια μου (Xperia X8 - 11 μήνες -ήταν καλό για την εποχή του :P -, Huawei Ascend P6 - 10 μήνες)...
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλοι σε λευκό το έχουμε;:p

Επίσης είμαι ο μόνος που προτιμούσε το emui 2.3 απο το νέο 3.0; Ξέρω οτι είναι πολύ εύκολο να ξαναγυρίσω απλά βαριέμαι το στήσιμο παλι απ την αρχη

Link to comment
Share on other sites

haki θες πίσω τη μια θήκη; :p

Σε λευκό είναι κουκλι....

Το emui 3 το προτιμώ χίλιες φορες. Ειδικα με την επιλογή να ρυθμίσεις τα softkeys που περίμενα πως και πως. Και βαρέθηκα να βλέπω τα κλασσικά softkeys τοσα χρονια. Θα μπορούσα να τα αλλάξω με ροοτ αλλά δεν ροοταρω ποια τα κινητά...

Στο P6 εκανα πολλά πειραματα, στο P7 δεν βρίσκω λογο.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τι να κανεις πάθη είναι αυτά! Και εγώ έλεγα οτι θα το κόψω το σπορ απο τοτε που γεννήθηκε η κόρη μου αλλά έχω αλλάξει 3 κινητά απο τότε. Αλλά προς το παρών το P7 δεν αλλάζει.
Link to comment
Share on other sites

haki θες πίσω τη μια θήκη; :p

Σε λευκό είναι κουκλι....

Το emui 3 το προτιμώ χίλιες φορες. Ειδικα με την επιλογή να ρυθμίσεις τα softkeys που περίμενα πως και πως. Και βαρέθηκα να βλέπω τα κλασσικά softkeys τοσα χρονια. Θα μπορούσα να τα αλλάξω με ροοτ αλλά δεν ροοταρω ποια τα κινητά...

Στο P6 εκανα πολλά πειραματα, στο P7 δεν βρίσκω λογο.

 

όμορφο το 3.0 αλλά έχω την εντύπωση ''βάρυνε'' ελαφρώς η συσκευή

 

Όχι θα σας άφηνα να μονοπωλείτε το thread και να μου κλονίζετε τα νεύρα!!! :w00t: Μόλις επέστρεψα με το λευκό παραμάσχαλα!!! :yahoo::dance::up: Ξεκινώ το στρώσιμο! Δουλειά δεν είχε ο διάολος, τα παιδιά του @#$%^&!!!:X

 

:lol::lol::lol:

 

Καλορίζικο! Περιμένουμε εντυπώσεις (επανάληψη κοινώς):p

Link to comment
Share on other sites

Το emui 3 ειναι μια χαρά smooth, τώρα που έστρωσε και η μπαταρία προς το καλύτερο το κινητό στη τιμη και με τη ποιότητα που έχει,απλά δεν έχει αντίπαλο.

Το ξαναλέω αν αντί για huawei είχε ένα φαγωμένο μήλο στη πλάτη θα κόστιζε δικαιολογημένα!!!για κάποιους τα διπλάσια.(θίγω τη νοοτροπία και όχι τις συσκευές της Apple)

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που ποτε δεν μου άρεσε στο emui ειναι τα μεγαλα εικονίδια οποτε Nova ο οποίος το κανει και ακόμα πιο smooth.
Link to comment
Share on other sites

Ενα χρήσιμο κολπάκι που έχει η συσκευή είναι πως αν κάνεις διπλό κλικ στο volume down όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη, ανοίγει αστραπιαία η κάμερα και τραβάει φωτογραφία σε λιγότερο απο 2 δευτερόλεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλη την μεγάλη παρέα του φόρουμ,είμαι και γω χρήστης της συγκεκριμένης συσκευής αγορασμένη από ελληνικό κατάστημα στην ευρωπαική έκδοση του κινητού δεν έχω να πω η να καταθέσω κάτι άσχημο η όλη λειτουργία του απροβλημάτιστη, είναι πιστεύω μεγάλη ευκαιρία για την τιμή που έχει.Ευχαριστώ:)
Link to comment
Share on other sites

Ενα χρήσιμο κολπάκι που έχει η συσκευή είναι πως αν κάνεις διπλό κλικ στο volume down όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη, ανοίγει αστραπιαία η κάμερα και τραβάει φωτογραφία σε λιγότερο απο 2 δευτερόλεπτα.

Πολύ χρησιμο tip, thanks.

Link to comment
Share on other sites

Κατι γραφεις λαθος μηπως; το κινεζικο εχω και γω αλλα τετοια ρομ δεν....μηπως ειναι C17B122SP01 ;

Μονο καμερα οπως ειπε και ο φιλος δεν γινεται...εκτος αν θες να πεις αλλο προγραμμα καμερας εκτος απο το "μαμα".

 

Καλορίζικο.. πόσο σου στοίχισε απο Κίνα;

Έχω την εντύπωση πως δεν γίνεται αυτό που ζητάς.. δεν σε ικανοποίησε η κάμερα;

 

 

ειμαι ικανοποιημενος αλλα πιστευω πως με καλυτερο προγραμμα θα ειναι πολυ καλυτερη..λιγο να πεσει το φως αρχιζει και χανει..:(

 

δεν ξερω αν μπορω να αλλαξω μονο firmware της καμερας ή ολο δεν γνωριζω κατι παραπανω...

 

οχι δεν ειναι λαθος το κοιταξα 3ς φορες..

 

αυτος ειναι ο αριθμος εκδοσης και αυτο που μου λες ειναι η προσαρμοσμενη εκδοση..αρα μαλλον μιλας για αυτην....

 

το ειχα παρει 280 ευρο μαζι με θηκη και προστασια οθονης...

 

αλλα τοτε ειχε περιπου 320 στο σκρουτζ..κατι που κακος το εκανα γιατι δεν εχω εγγυηση..εστειλα στην huawei να δω αμα με καλυπτει η παγκοσμια εγγυηση αλλα δεν εμαθα ποτε δεν μου απαντησαν καν...

 

4 μηνες και το κινητο ειναι πολυ καλο..δεν εχει κολλησει πουθενα 2 games/fb/viber/mail δουλειας/teamviewer/skype/puffin browser/navigon.

 

2 παιχνιδια fb/viber/mail ανοικτα εχω μπαταρια περιπου 10 ωρες..λογικο..

 

υπαρχει κατι που να βελτιωνει την καμερα;

Link to comment
Share on other sites

Bαριέμαι να το λέω αλλά πρώτη φορά έχω στα χέρια μου smartphone που δεν μπορώ να βρω λόγο να παραπονεθώ για κάτι. :lol:

Στο περσινό μοντελο ειχαμε θέμα με το WiFi, με το σήμα, με τις γρατζουνιες στην πλάτη, με λαγκ... Τίποτα απο αυτά δεν υπάρχει στο P7...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Η απόδοση της κάμερας εξαρτάται κατά 99% από τον αισθητήρα ο οποίoς δεν αλλάζει όποια εφαρμογή κάμερας κι αν κατεβάσουμε. Αλλάζει ο αριθμός και η δομή των διαφόρων παραμέτρων αλλά η βασική απόδοση του αισθητήρα είναι θέμα hardware και όχι software. Aπό 'κεί και πέρα, στον υπολογιστή μπορείς να κάνεις πολύ καλύτερη ψηφιακή επεξεργασία για βελτίωση της φωτογραφίας από αυτήν που σου προσφέρει μια εφαρμογή κάμερας στο κινητό.

 

μιλάς για photoshop? :P

 

αναρωτιέμαι γιατί δεν μπορώ να κάνω upgrade to emui ακόμα..:(

Edited by hellghan
Link to comment
Share on other sites

To Photoshop είναι μόνο ένα από τα εκατοντάδες προγράμματα επεξεργασίας φωτογραφιών.

 

Κάνε την αναβάθμιση σε Emui 3.0 χειροκίνητα. Είναι απλούστατη διαδικασία.

 

δεν πρέπει να το υποστηρίζει το firmware? δεν έχω το ευρωπαϊκό αλλά από Κίνα

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχήν χαιρετώ όλη την παρέα .Eίμαι κάτοχος εδώ και λίγες ημερες του εν λόγο κινητού.Oταν ήρθε την δεύτερη μέρα πήγα να κάνω αναβάθμιση ,το κινητό βρήκε την Emui 3.0 αλλα επειδή δεν είχα χρόνο λόγο υποχρεώσεων το άφησα για 3-4 ημερες μετά.Οταν τελικά κατάφερα να ασχοληθω με το συγκεκριμένο θεμα διαπίστωσα οτι έχει εξαφανιστεί?:blink: Προσπάθησα μέσο wi-fi αλλα μου γραφη οτι δεν βρεθηκαν ενημερωσεις.Καμία ιδέα:wacko::wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια φιλη μου εχει το κινητο και αντιμετωπιζει το εξης προβλημα:χρησιμοποιει την default εφαρμογη και ενω εστελνε κανονικα μηνυματα με 160 χαρακτηρες τωρα δεν στελνει.Πηγαινει στις ρυθμισεις της εφαρμογης που λεει για κωδικοποιηση 7bits αλλα δεν την αφηνει να το επιλεξει.Καμια βοηθεια??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...