Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

M8 με s3 είναι μέρα με τη νύχτα! Το M8 ακόμη και τώρα δε λαγκαρει.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

M8 με s3 είναι μέρα με τη νύχτα! Το M8 ακόμη και τώρα δε λαγκαρει.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισχύει 1000%

Εδω ηταν μερα με τη νυχτα με ενα s4 που ειχα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω,το ειχα βρει στο ebay* αλλα μου τα προλαβαν αλλοι :worry:

Βασικα μου κανει εντυπωση που πωλειται ακομα ακριβα ως καινουργιο...

Ειχα 2μοντελα htc και σκεφτομαι να ξαναγυρισω,με τις δυσκολες εποχες εχω στραφει σε μεταχειρισμενο .

*γνωριζεται αν απο Αγγλια εχουν Ελληνικο μενου ;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει 1000%

Εδω ηταν μερα με τη νυχτα με ενα s4 που ειχα.

 

σε σχεση με το 10μου, το Μ8 ειναι max 15% πιο αργο στις καθημερινες χρησεις και προφανως δεν του εχω κανει φορματ εδω και ενα χρονο.

το χειροτερο να περιμενεις 1δευτ παραπανω.που ειναι τιποτα

 

ΝΜ8 πιστευω παιζει ρολο τι καρτα σιμ θα του βαλεις μεσα στην ενεργοποιηση αλλα πχ το δικο μου δεν εχει ελληνικα παρα μονο αγγλικα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

Τελικά το αγόρασα από Αγγλία σε γκρι,μεταχειρισμενο 150€ σε κατάσταση άριστη με βάση το κατάστημα που τα πουλάει.

Την μπαταρία φοβάμαι λίγο για τον λόγω ότι δεν αφαιρείται ..

 

Το παρέλαβα σήμερα όντως πολύ ποιοτικό το μετανιώνω που δεν το πήρα νωρίτερα,

Τώρα όσον αφορά την γλώσσα δεν περιλαμβάνει τα ελληνικά στο μενού ενώ στο μενού πληκτρολόγιο τα έχει ως επιλογή.

Έκανα επαναφορά με την κάρτα μου μέσα την οποία την άλλαξα το Σάββατο σε Nano sim αλλά πάλι δεν μου εμφάνισε την ελληνική γλώσσα ,ενώ έχει γερμανικά ,ιταλικά ,ισπανικά κτλ .

Κατέβασα και το more locale 2 ...

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά είμαι σε σκέψη για νέο τηλέφωνο, και βρήκα το M8 απο ebay στα 150ευρώ περίπου.. αξίζει να τα δώσω? με προβληματίζει λίγο η μη αποσπώμενη μπαταρία και το οτι ειναι σχεδον τριών χρόνων το τηλέφωνο (είχε βγει το 14 απ'οτι θυμάμαι? )

Υποστιρίζεται ακόμα με firmware updates κλπ απο htc?

και γενικά να το τολμήσω ή να συνεχίσω το ψάξιμο?

Ευχαριστώ

άκυρα τελικά. βρήκα το A9 που μου άρεσε πολύ καλύτερα αλλά είναι και 100 ευρώ ακριβότερο οποτε θα ψάξω σε άλλες μάρκες πρώτα.

Edited by wabisuke
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα όντως πολύ ποιοτικό το μετανιώνω που δεν το πήρα νωρίτερα,

Τώρα όσον αφορά την γλώσσα δεν περιλαμβάνει τα ελληνικά στο μενού ενώ στο μενού πληκτρολόγιο τα έχει ως επιλογή.

Έκανα επαναφορά με την κάρτα μου μέσα την οποία την άλλαξα το Σάββατο σε Nano sim αλλά πάλι δεν μου εμφάνισε την ελληνική γλώσσα ,ενώ έχει γερμανικά ,ιταλικά ,ισπανικά κτλ .

Κατέβασα και το more locale 2 ...

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Καλησπερα μπες στο μενου του bootlοader και τσεκαρε μηπως εχει γινει s off η συσκευη, ωστε να του

περασεις μια ρομ που να υποστιριζει τα ελληνικα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους με υγεία...

Πήρα το HTC One M8 με τα 32GB από ένα παιδί από αγγελία και το είχε σαν καινούριο αφού το δούλεψε ελάχιστα. Όλα καλά το τηλέφωνο είναι αστέρι όμως δεν διαβάζει καμία κάρτα micro SD που έχω βάλει. 3 κάρτες δοκίμασα (Transcend Ρrmium 400x 64GB, και 2 Transcend 16 και 32GB HC και τις έκανα και διαμόρφωση στον υπολογιστή) αλλά δεν τις αναγνωρίζει και μερικές φορές πάει να τις δει γράφοντας στον Αποθηκευτικό χώρο ''Υπολογισμός αλλά σταματά και πάλι τίποτα.

Στην διαχείρηση Αρχείων μου αναφέρει στην επιλογή SD ότι ο χώρος αποθήκευσης δεν είναι μονταρισμένος... Τι σημαίνει αυτό ρε παιδιά;

To τηλέφωνο φορά την έκδοση 4.4.4 και κατά τα άλλα δουλεύει τέλεια. Τι μπορεί να φταίει λέτε; Μήπως δεν αναγνωρίζει την συγκεκριμένη μάρκα SD ή θέλει σέρβις ακόμη δεν το πήρα;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε του μια επαναφορά εργασιακών ρυθμίσεων και αν δεν στρώσει σε βλέπω για σέρβις.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε του μια επαναφορά εργασιακών ρυθμίσεων και αν δεν στρώσει σε βλέπω για σέρβις.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk[/quote

Έκανα επαναφορά τηλεφώνου αλλά τα ίδια. Άντε πάλι στήσιμο από την αρχή...

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος το να μην αναγνωρίζει το τηλέφωνο την SD; Μήπως θέλει συγκεκριμένο τύπο κάρτας το τηλέφωνο; Δεν ξέρω ρωτάω. Αύριο τηλέφωνο σε service για ενημέρωση και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

[/quote Έκανα επαναφορά τηλεφώνου αλλά τα ίδια. Άντε πάλι στήσιμο από την αρχή...

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος το να μην αναγνωρίζει το τηλέφωνο την SD; Μήπως θέλει συγκεκριμένο τύπο κάρτας το τηλέφωνο; Δεν ξέρω ρωτάω. Αύριο τηλέφωνο σε service για ενημέρωση και βλέπουμε.

 

Καλησπέρα, Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά,

 

Έχοντάς του αλλάξει τρεις διαφορετικές κάρτες SD (τώρα του έχω μια 64GB class 10) δε θα έλεγα πως θέλει συγκεκριμένο τύπο κάρτας.

Πήρες τηλ. το service βρήκες άκρη?

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχε πρόβλημα ο υποδοχέας που διαβάζει τις κάρτες sd και ήθελε αλλαγή όμως δεν υπάρχει ανταλλακτικό όπου και αν ρώτησα και το έδωσα πίσω στο παιδί που το πήρα και μου έδωσε τα χρήματα πίσω και βλέποντας τις τιμές έκανα παραγγελία το M9 καινούριο γιατί το είχαν χαμηλότερη τιμή από το M8. Πάντως με κάνει εντύπωση πως καμία μεγάλη αλυσίδα πλην του Γερμανού δεν δουλεύει τα HTC και μου φάνηκε πολύ παράξενο γιατί είναι πολύ καλά τηλέφωνα.

Πάντως η συμβίωση με το M8 2 μέρες που είχα αν και μοντέλο του 2014 είναι φοβερή συσκευή.

Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχε πρόβλημα ο υποδοχέας που διαβάζει τις κάρτες sd και ήθελε αλλαγή όμως δεν υπάρχει ανταλλακτικό όπου και αν ρώτησα και το έδωσα πίσω στο παιδί που το πήρα και μου έδωσε τα χρήματα πίσω και βλέποντας τις τιμές έκανα παραγγελία το M9 καινούριο γιατί το είχαν χαμηλότερη τιμή από το M8. Πάντως με κάνει εντύπωση πως καμία μεγάλη αλυσίδα πλην του Γερμανού δεν δουλεύει τα HTC και μου φάνηκε πολύ παράξενο γιατί είναι πολύ καλά τηλέφωνα.

Πάντως η συμβίωση με το M8 2 μέρες που είχα αν και μοντέλο του 2014 είναι φοβερή συσκευή.

 

Δυστυχώς η ίδια η HTC δεν προωθεί τα προϊόντα της και ας έχει τα πιο τέλεια εργαλία. Αν έμενες λίγο παραπάνω ίσως να ήθελες να το κρατήσεις και χωρίς sd card :p:p.

Αντε με το καλό να παραλάβεις το Μ9 σου και μόνο καλά νέα.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά.

 

Πρώην κάτοχος του εξαιρετικού M7 και αποφάσισα να πάρω το επόμενο μοντέλο, αφού βρίσκω ότι με καλύπτει στις ανάγκες μου. Το ερώτημα είναι το εξής: Να προτιμήσω αυτό ή το M8s;

 

Έχω βρει και τα 2 από αγγελίες αλλά δεν ξέρω ποιό να διαλέξω! Είδα τις διαφορές, με σημαντικότερη αυτήν της κάμερας, αλλά στην πράξη υπάρχει εμφανής διαφορά;

 

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας με διαφωτίσει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα καλη χρονια :) ριξε μια ματια σε αυτο το νημα υπαρχουν φωτο του μ8 να παρεις μια ιδεα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=366302

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Απ΄ό,τι καταλαβαίνω το M8 είναι καλύτερο στον χαμηλό φωτισμό (όπως και το M7) ενώ το M8s ίσως είναι καλύτερο την ημέρα. Αυτά όσο αφορά την κάμερα. Ακόμα δεν έχω αποφασίσει αλλά κλίνω προς το M8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, κάτι κάπως πείραξαν τα παιδιά στο Μ8 και έχασε τα Ελληνικά του. Τι του έβγαλα και του ξαναέβαλα την κάρτα αυτά τίποτα δε λένε να επανέλθουν.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα επαναφέρω εκτός του Hard reset?

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, κάτι κάπως πείραξαν τα παιδιά στο Μ8 και έχασε τα Ελληνικά του. Τι του έβγαλα και του ξαναέβαλα την κάρτα αυτά τίποτα δε λένε να επανέλθουν.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα επαναφέρω εκτός του Hard reset?

 

https://udhyantimilsina.com/2013/08/15/how-to-unlock-developer-mode-to-set-multiple-languages-on-android-os-4-2-2/

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα, ευχαριστώ :) αλλά δε με πρόλαβες. Του έκανα χθες βράδυ hard reset και όλα ΟΚ με τα Ελληνικά, αλλά ποιος το ξαναστήνει :ninja:

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Εε κι εσύ δεν περίμενες λίγο..

Τουλάχιστον θα το ξέρεις για την επόμενη φορά, αν υπάρξει.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εε κι εσύ δεν περίμενες λίγο..

Τουλάχιστον θα το ξέρεις για την επόμενη φορά, αν υπάρξει.. ;)

 

Χαχαχα το είχε μέρες το πρόβλημα. Αλλά αν την ξαναπάθουμε έχω έτοιμη τη λύση :)

 

Σε ευχαριστώ.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα

ολες οι custom rom χρειαζεται να εισαι S-off????? δν υπαρχει καμια που να μην εχει θεμα?γτ ρωτησα στ φορουμ της viper και ειπε οτι θα το συνιστουσε δεοντως να παω s-off θα μου πεις συνεργαζονται με το sunshine αλλα νταξ :P

(ειμαι ηδη unlocked root κ xposed στην μαμα ρομ Marshmallow)

Εχει δοκιμασει κανενας απο εσας το ARISE ? ειναι soundmods απο xda h/c dolby atmos κλπ

Edited by sakaki14567
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σε όλους.ενελως ξαφνικά το μ8 της γυναίκας μου βγάζει σφάλμα αρχικής οθόνης sence..Δεν μπορεί να κάνει τίποτα.βγαζει αυτό το μήνυμα συνέχεια.τι μπορώ να κάνω να επανέλθει;Πως μπαίνω στο ρικοβερυ για να κάνω επαναφορά;Καμία άλλη λύση; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...