Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο αδελφός μου έκανε τη βλακεία της χρονιάς σβήνοντας όλες τις φωτογραφίες με το παιδί του. Υπάρχει τρόπος να κάνουμε root χωρίς διαγραφή της συσκευής;
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμάστε να το συνδέσετε στο pc και να χρησιμοποιήσετε κάποιο sw ανάκτησης αρχείων..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να το συνδέσετε στο pc και να χρησιμοποιήσετε κάποιο sw ανάκτησης αρχείων..

Ναι διάβασα και γι αυτό. Το βλέπει σαν συσκευή mass storage;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update που μου ηρθε σε γκαλερί και κάμερα έχω μεγάλη κατανάλωση σε kernel και system android. Το έχει προσέξει κανένας άλλος αυτο?
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update που μου ηρθε σε γκαλερί και κάμερα έχω μεγάλη κατανάλωση σε kernel και system android. Το έχει προσέξει κανένας άλλος αυτο?

 

Όταν λες αύξηση στην κατανάλωση πόσο σου δίνει το gsam? Εμένα έχει ο kernel 16,8 και το σύστημα Android 11,3. Ήταν πολύ χειρότερα αλλά το έσβησα για 5 λεπτά και μετά από 15h & 40min έχω το αποτέλεσμα ποιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες αύξηση στην κατανάλωση πόσο σου δίνει το gsam? Εμένα έχει ο kernel 16,8 και το σύστημα Android 11,3. Ήταν πολύ χειρότερα αλλά το έσβησα για 5 λεπτά και μετά από 15h & 40min έχω το αποτέλεσμα ποιο πάνω.

 

Και γω εκεί έπαιζα περίπου αλλά τώρα ο kernel σκαρφαλώνει στο 19 με 20 και το σύστημα στα 14. Ειδικά την πρώτη φορά μετά το update o kernel ήταν στο 33 που ποτέ δεν ειχα φτάσει εκεί.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Και γω εκεί έπαιζα περίπου αλλά τώρα ο kernel σκαρφαλώνει στο 19 με 20 και το σύστημα στα 14. Ειδικά την πρώτη φορά μετά το update o kernel ήταν στο 33 που ποτέ δεν ειχα φτάσει εκεί.

 

Μετά την απενεργοποίηση το παρακολουθώ να δώ αν αλλάξει κάτι. Προς το παρον είναι όπως είπα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξεχασα να αναφερω οτι εμπαινε στο car mode οπως και οτι ανοιγει η οθονη στα καλα καθουμενα...δοκιμασα αυτο που μου ειπες αλλα τιποτα...εσενα πως ειχε φτιαξει ??....υπαρχει περιπτωση να φτιαξει μετα απο λιγες μερες ή θα πρεπει να το στειλω για επισκευη??

 

Εγω εριξα αλκοολουχο διαλυμα (99% καθαρο) με πιεση απο κατω, κρατωντας το κινητο σε ορθια θεση (σβηστο). Το αλκοολ διαλυει τα μεταλλικα ιχνοστοιχεια που κανουν τη βραχυκυκλωση και δεν περιεχει βλαβερες ουσιες που μπορουν να χαλασουν τα ηλεκτρονικα. Το αφησα να εξατμιστει και ηταν οκ.

Αν δε θες να το ρισκαρεις, το πας αλλου για καθαρισμο ή για αλλαγη. Δε χρειαζεται να το στειλεις για σερβις και να φας τοσες μερες αναμονη, υπαρχουν μαγαζακια που μπορουν να το κανουν γρηγορα και οικονομικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εριξα αλκοολουχο διαλυμα (99% καθαρο) με πιεση απο κατω, κρατωντας το κινητο σε ορθια θεση (σβηστο). Το αλκοολ διαλυει τα μεταλλικα ιχνοστοιχεια που κανουν τη βραχυκυκλωση και δεν περιεχει βλαβερες ουσιες που μπορουν να χαλασουν τα ηλεκτρονικα. Το αφησα να εξατμιστει και ηταν οκ.

Αν δε θες να το ρισκαρεις, το πας αλλου για καθαρισμο ή για αλλαγη. Δε χρειαζεται να το στειλεις για σερβις και να φας τοσες μερες αναμονη, υπαρχουν μαγαζακια που μπορουν να το κανουν γρηγορα και οικονομικα.

 

Ευχαριστω πολυ, ξαφνικα σημερα εφτιαξε χωρις να κανω κατι και δεν εχει εμφανισει κατι προς το παρον οποτε θα περιμενω να δω τι θα γινει..ελπιζω να εχει οντως λυθει το προβλημα....ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να αγορασω το κινητο αλλα παιρνω σε μερικα καταστηματα απο το σκρουτζ και με λενε οτι δεν εχουν ελληνικο μενου

αληθευει ? μπορω να τα κατεβασω εγω μετα ??

 

Μπορείς να επιλέξεις ελληνική γλώσσα και να έχεις υποστήριξη 160 ελληνικών χαρακτήρων ανά sms με το MoreLocale αλλά θέλει και υπολογιστή για να γίνει (ή root) και κάθε φορά που θα επιλέγεις άλλη γλώσσα απαιτείται η ίδια διαδικασία από την αρχή.

Το αναφέρω γιατί σε εμένα δεν άλλαξε η γλώσσα με την εισαγωγή ελληνικής Sim. Ούτε ρυθμίσεις για ίντερνετ mms είχα, ούτε η λήψη ρυθμίσεων δούλευε.

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

το πρωι εγινα και εγω κατοχος της συσκευης .. ΤΡΟΜΕΡΟ κινητο!!!

Μονο το sense tv δεν με λειτουργει οταν βαζω τκ με λεει οτι ''Η ανακτηση δεδομενων απο το διακομιστη ειναι αδυνατη. Παρακαλω δοκιμαστε ξανα αργοτερα''

Εσας δουλευει κανονικα ?

Link to comment
Share on other sites

το πρωι εγινα και εγω κατοχος της συσκευης .. ΤΡΟΜΕΡΟ κινητο!!!

Μονο το sense tv δεν με λειτουργει οταν βαζω τκ με λεει οτι ''Η ανακτηση δεδομενων απο το διακομιστη ειναι αδυνατη. Παρακαλω δοκιμαστε ξανα αργοτερα''

Εσας δουλευει κανονικα ?

post# 6842 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364476&page=457

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να αγοράσω ενα μεταχειρισμένο htc one m8 άλλα δισταζω καθώς δεν έχω ξανααγορασει μεταχειρισμένο κινητό .Μπορείτε να μου πείτε τα σημειά τα οποία θα πρεπει να προσεξω ?Επίσης αναφερατε κάτι για t-mobile ,branded ,unbranded και άλλα ''επιστημονικά '' (για εμένα) ...τι είναι ολά αυτά?Κάτι άλλο...εαν το άτομο απο το οποίο αγοράσω το κινητό το έχει σε άψογη εμφανισιακά κατασταση άλλα το έχει δουλέψει πραγματικα πολυ γίνεται να πεσει η αποδοση του κινητου οπώς για παράδειγμα η ταχύτητα?Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

ειναι χρησιμο να βαλουμε ζελατινα για προστασια οθονης ή η προστασια οθονης που εχει ειναι αρκετη ?

εχει γρατσουνιστει σε κανεναν (απο κλειδια, ..κλπ) ?

σκεφτομαι να βαλω μιας που το αγορασα εχθες αλλα ειναι οντως χρησιμη ?

Link to comment
Share on other sites

ειναι χρησιμο να βαλουμε ζελατινα για προστασια οθονης ή η προστασια οθονης που εχει ειναι αρκετη ?

εχει γρατσουνιστει σε κανεναν (απο κλειδια, ..κλπ) ?

σκεφτομαι να βαλω μιας που το αγορασα εχθες αλλα ειναι οντως χρησιμη ?

Σε μένα έκανε κάποιες μικρές και μια που φάνηκε και έβαλα γιατί τσατιστηκα.Για το m7 μιλάω.Αλλά φαντάζομαι θα ναι πάνω κάτω στα ίδια και το m8.Και πρόσεξε,το πρόσεχα σαν τα μάτια μου.

Link to comment
Share on other sites

ειναι χρησιμο να βαλουμε ζελατινα για προστασια οθονης ή η προστασια οθονης που εχει ειναι αρκετη ?

εχει γρατσουνιστει σε κανεναν (απο κλειδια, ..κλπ) ?

σκεφτομαι να βαλω μιας που το αγορασα εχθες αλλα ειναι οντως χρησιμη ?

Kαλησπερα θα σου προτεινα να βαλεις, μετα απο 8 χρονια που εχω συσκευες htc σε μια δεν ειχα βαλει

και εγινε ....:X αστα να πανε.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια...μπορει καποιος να δει τα στατιστικα της μπαταριας μου;;;

 

εχω την εντυπωση πως εδω και 2 εβδομαδες εχει πεσει λιγο..."φοραω" lollipop εδω και πανω απο μηνα (δεν ειδα πτωση της μπαταριας οταν αναβαθμιστηκα) και ουτε περασα καποιο προγραμμα..μονο updates σε εφαρμογες εκανα σε οτι μου εβγαζε...δοκιμασα hard reset πριν απο 5 ημερες αλλα και παλι εχω πεσμενα πραγματα....δεν ειμαι και κανενας extreme user.....λιγο tapatalk...facebook , σπανια φωτογραφιες , 30 mins ομιλια...αντε 45 το πολυ...sms ελαχιστα...αλλα το εχω στο 4G..πρακτικα ομως δεν εχω αλλαξει συνηθεια...οτι εκανα πριν , κανω και τωρα...απλα τετοια ωρα (10:30) δεν παιζει να ημουν ποτε κατω απο 35%

 

http://i406.photobucket.com/albums/pp143/Panasol/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-05-06-22-13-17_zpsurudbkde.png

 

http://i406.photobucket.com/albums/pp143/Panasol/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-05-06-22-13-30_zpsgwdizx58.png

 

http://i406.photobucket.com/albums/pp143/Panasol/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-05-06-22-13-39_zpssxvrkiwl.png

 

thanks προκαταβολικα

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

παιδια...μπορει καποιος να δει τα στατιστικα της μπαταριας μου;;;

 

εχω την εντυπωση πως εδω και 2 εβδομαδες εχει πεσει λιγο..."φοραω" lollipop εδω και πανω απο μηνα (δεν ειδα πτωση της μπαταριας οταν αναβαθμιστηκα) και ουτε περασα καποιο προγραμμα..μονο updates σε εφαρμογες εκανα σε οτι μου εβγαζε...δοκιμασα hard reset πριν απο 5 ημερες αλλα και παλι εχω πεσμενα πραγματα....δεν ειμαι και κανενας extreme user.....λιγο tapatalk...facebook , σπανια φωτογραφιες , 30 mins ομιλια...αντε 45 το πολυ...sms ελαχιστα...αλλα το εχω στο 4G..πρακτικα ομως δεν εχω αλλαξει συνηθεια...οτι εκανα πριν , κανω και τωρα...απλα τετοια ωρα (10:30) δεν παιζει να ημουν ποτε κατω απο 35%

 

http://i406.photobucket.com/albums/pp143/Panasol/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-05-06-22-13-17_zpsurudbkde.png

 

http://i406.photobucket.com/albums/pp143/Panasol/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-05-06-22-13-30_zpsgwdizx58.png

 

http://i406.photobucket.com/albums/pp143/Panasol/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-05-06-22-13-39_zpssxvrkiwl.png

 

thanks προκαταβολικα

παρόμοια στατιστικά έχω και γω με τη διαφορά ότι το wifi μου είναι μόνιμα ανοιχτό. Το πρόβλημα είναι ότι οι εφαρμογές καταναλώνουν (και σε μένα) αρκετά περισσότερη μπαταρία απ ότι η οθόνη που πιστεύω είναι το φυσιολογικό. Ειδικά ο kernel γιατί να έχει τόσο ανεβασμένη κατανάλωση;

Link to comment
Share on other sites

παρόμοια στατιστικά έχω και γω με τη διαφορά ότι το wifi μου είναι μόνιμα ανοιχτό. Το πρόβλημα είναι ότι οι εφαρμογές καταναλώνουν (και σε μένα) αρκετά περισσότερη μπαταρία απ ότι η οθόνη που πιστεύω είναι το φυσιολογικό. Ειδικά ο kernel γιατί να έχει τόσο ανεβασμένη κατανάλωση;

 

Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το fast boot και μετά από κάθε φόρτιση να σβηνετε το κινητό για τουλάχιστον 3 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη διαφορά που μπορώ τώρα να σκεφτώ είναι ότι επειδή δουλεύω σε νοσοκομείο και άλλαξα κλινική, έφυγα από τον τέταρτο όροφο και κατέβηκα στο ισόγειο.. Μήπως ψάχνοντας για σήμα ή για 4G καταναλώνει παραπάνω μπαταρία... Να δοκιμάσω να κλειδώνει μόνο σε 3G?

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη διαφορά που μπορώ τώρα να σκεφτώ είναι ότι επειδή δουλεύω σε νοσοκομείο και άλλαξα κλινική, έφυγα από τον τέταρτο όροφο και κατέβηκα στο ισόγειο.. Μήπως ψάχνοντας για σήμα ή για 4G καταναλώνει παραπάνω μπαταρία... Να δοκιμάσω να κλειδώνει μόνο σε 3G?

Να πω την αλήθεια εκτός από speedtest δεν βρίσκω άλλη αξία για το 4G.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να αγοράσω ενα μεταχειρισμένο htc one m8 άλλα δισταζω καθώς δεν έχω ξανααγορασει μεταχειρισμένο κινητό .Μπορείτε να μου πείτε τα σημειά τα οποία θα πρεπει να προσεξω ?Επίσης αναφερατε κάτι για t-mobile ,branded ,unbranded και άλλα ''επιστημονικά '' (για εμένα) ...τι είναι ολά αυτά?Κάτι άλλο...εαν το άτομο απο το οποίο αγοράσω το κινητό το έχει σε άψογη εμφανισιακά κατασταση άλλα το έχει δουλέψει πραγματικα πολυ γίνεται να πεσει η αποδοση του κινητου οπώς για παράδειγμα η ταχύτητα?Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Βασικά πρέπει να δεις αν το έχει root με custom rom γιατί τότε ξεχνάς εγγύηση. Επίσης αν είναι δουλεύει όπως λες τόσο πολύ η μπαταρία θα την έχει ακούσει. Δεν θα έχει πέσει η ταχύτητα. Τώρα όλα εξαρτώνται από τα λεφτά που θα το βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη διαφορά που μπορώ τώρα να σκεφτώ είναι ότι επειδή δουλεύω σε νοσοκομείο και άλλαξα κλινική, έφυγα από τον τέταρτο όροφο και κατέβηκα στο ισόγειο.. Μήπως ψάχνοντας για σήμα ή για 4G καταναλώνει παραπάνω μπαταρία... Να δοκιμάσω να κλειδώνει μόνο σε 3G?

Βάλτο μόνιμα σε 2g και όταν θες να σερφαρεις το γυρίζεις σε 3g.

4g είναι υπερβολή.

Σίγουρα θα παίζει ρολο ότι είσαι στο ισόγειο από τον τέταρτο όροφο πριν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ειναι χρησιμο να βαλουμε ζελατινα για προστασια οθονης ή η προστασια οθονης που εχει ειναι αρκετη ?

εχει γρατσουνιστει σε κανεναν (απο κλειδια, ..κλπ) ?

σκεφτομαι να βαλω μιας που το αγορασα εχθες αλλα ειναι οντως χρησιμη ?

 

Έβαλα tempered glass που αγόρασα από το ebay με 2 ευρώ, εφάρμοσε τέλεια, δύσκολα το αντιλαμβάνεται κάποιος ανυποψίαστος, έχει καλή διαφάνεια, το δάχτυλο γλυστράει λίγο καλύτερα από ότι πάνω στο γυαλί της συσκευής και δεν με απασχολεί καθόλου το θέμα των γρατζουνιών. Άμα πέσει και χτυπήσει με το γυαλί, υπάρχει μία μικρή πιθανότητα να σπάσει μόνο το προστατευτικό και να σωθεί το γυαλί της συσκευής που είναι απείρως προτιμότερο από μία πτώση που θα χτυπήσει απευθείας το γυαλί της συσκευής.

 

Ακόμα και Gorilla Glass 13 να βγει εγώ δεν θα το εμπιστευόμουν. Είναι η βιτρίνα του κινητού. Είναι η οθόνη και το πληκτρολόγιο ταυτόχρονα. Στραβές σε όλους μπορούν να συμβούν όσο και να προσέχουμε. Άμα σπάσει θα χρειαστεί να πληρώσεις όσο μισή συσκευή για να το επιδιορθώσεις. Και γρατζουνιές γίνονται όσο και να το προσέχεις. Εγώ ένα μήνα το είχα χωρίς προστατευτικό και έγινε μία γρατζουνιά από το λίπος του δαχτύλου.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη διαφορά που μπορώ τώρα να σκεφτώ είναι ότι επειδή δουλεύω σε νοσοκομείο και άλλαξα κλινική, έφυγα από τον τέταρτο όροφο και κατέβηκα στο ισόγειο.. Μήπως ψάχνοντας για σήμα ή για 4G καταναλώνει παραπάνω μπαταρία... Να δοκιμάσω να κλειδώνει μόνο σε 3G?

 

Στο πανεπιστημιακό στο ρίο είσαι?

Έχει χάλια σήμα εκεί μέσα, το 4G το βρίσκω γενικά άχρηστο εκτός και αν κατεβάζεις ταινίες, στο ισόγειο βέβαια από όσο θυμάμαι δεν πιάνει κάν 3g οπότε στη θέση σου θα το γύρναγα μόνιμα σε 2g όσο ήμουν εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...