Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αν καποιος γνωριζει σιγουρα......υπηρχε αποθεμα μεχρι σημερα το βραδυ??? Αν παω δηλαδη αυριο σε καταστημα vodafone θα προλαβω?? Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω ρωταω το εξης,

ειναι branded vodafone,για να γινει ελληνικο unbranded (οχι gpe),θελω να εχω το sence, πρεπει να το κανεις s-off μονο? η θελει και ροοτ?

 

s-off mono με htcdev και μετα φλασαρω κατευθειαν ρομ?

 

μετα που βρισκεις την καταλληλη rom και πως γινετε η διαδικασια και ξανα s-on?

Είτε s-off και φλασαρεις το WWE RUU είτε htcdev unlock custom recovery, flash odexed stock WWE Rom, relock και flash stock recovery

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις στην Τζαβελα το κεντρικο καταστημα διπλα στα μεγαλα κτιρια της Vodafone σωστα;

Αρα, αμα παω εγω μονο παραγγελια δηλαδη.

Κριμα που δεν το εχουν σε χρυσο-σαμπανε θα το επαιρνα επιτοπου.

Δεν μου αρεσει καθολου το gunmetal.

 

Οχι, εννοω στο καταστημα του Χαλανδριου, στην πλατεια Δουρου. Και μονο gun metal ειχανε. Τωρα δεν ξερω καν αν υπαρχει υπολοιπο. Πανελλαδικα, ειχε δει χθες τα δυο στην Πυλαια Θες/νικης και τα δυο στα Χανιά. Και αποθηκες κεντρικες τελος. Αυτο ειδε στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Και στο Χαλανδρι προφανως ειχανε απο την στιγμη που απο οτι γραφεις ειχε gun metal.....η καταλαβα λαθος??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν πρέπει να υπήρχαν πολλά κομμάτια. Σε κάποια καταστήματα που ρώτησα πάντως είπαν ότι υπάρχει στο σύστημα σε απόθεμα και περιμένουν να παραλάβουν αν παραγγείλεις.

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειχε Χαλανδρι, απλα λογω γνωριμιας, καλεσε Κρητη, και κανονισε να στειλουν ενα απο τα 2 κομματια που ειχανε. Μου ειπε οτι ειχανε μικρο στοκ στα καταστηματα και με την προσφορα φυγανε ολα. Κι οτι δεν θα ξαναφερουνε, γιατι ερχεται το Μ9. Δεν υπαρχει στην κεντρικη αποθηκη καθολου ουτε σαν κωδικος, εχει αφαιρεθει.
Link to comment
Share on other sites

εμενα στην νεα ιωνια μου ειπε οτι ειναι το τελευταιο πανελλαδικα και μπηκε να παραγγειλει αλλα δεν υπαρχει η δυνατοτητα παραγγελειας πλεον.
Link to comment
Share on other sites

Κλασικά πράγματα σε κάθε κατάστημα θα λένε τα δικά τους και εκ διαμέτρου αντίθετα από ότι θα πουν σε άλλο.:lol:

Η ανάλογα την διάθεσή του εκάστοτε υπάλληλου η υπεύθυνου θα σου απαντήσουν.

Τα έχουμε ζήσει χρόνια και χρόνια και δεν αλλάζει τίποτα.

Νοοτροπία ελληνικού δημοσίου και στον ιδιωτικό τομέα και στις αλυσίδες κινητής τηλεφωνίας.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά πράγματα σε κάθε κατάστημα θα λένε τα δικά τους και εκ διαμέτρου αντίθετα από ότι θα πουν σε άλλο.:lol:

Η ανάλογα την διάθεσή του εκάστοτε υπάλληλου η υπεύθυνου θα σου απαντήσουν.

Τα έχουμε ζήσει χρόνια και χρόνια και δεν αλλάζει τίποτα.

Νοοτροπία ελληνικού δημοσίου και στον ιδιωτικό τομέα και στις αλυσίδες κινητής τηλεφωνίας.

 

Εχεις δικιο σιγουρα σε αυτο που λες ,αλλα εγω εψαξα για να το βρω σε γερμανο,cosmote,κοτσοβωλο,ote,πλαισιο και δεν το ειχε κανεις και το πετυχα στην vodafone ,

σιγουρα με την τιμη που το εδιναν εξαφανιστηκε απο παντου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υπαρχει.....παρολο που το συστημα τους το εμφανιζει διαθεσιμο στην αποθηκη και μπορεις να κανεις παραγγελια....μετα απο λιγο τους παιρνουν απο την αποθηκη και τους λενε οτι εχει εξαντληθει.......μονο αν εχει ξεμεινει κανενα σε καποιο καταστημα τους........αρτσι μπουρτσι και λουλας!!!!

 

 

 

Οποιος εχει ορεξη ας τα παρει τηλεφωνο ενα ενα εγω κουραστηκα....για τετοιου επιπεδου εξηπηρετηση μιλαμε!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υπαρχει.....παρολο που το συστημα τους το εμφανιζει διαθεσιμο στην αποθηκη και μπορεις να κανεις παραγγελια....μετα απο λιγο τους παιρνουν απο την αποθηκη και τους λενε οτι εχει εξαντληθει.......μονο αν εχει ξεμεινει κανενα σε καποιο καταστημα τους........αρτσι μπουρτσι και λουλας!!!!

 

 

 

Οποιος εχει ορεξη ας τα παρει τηλεφωνο ενα ενα εγω κουραστηκα....για τετοιου επιπεδου εξηπηρετηση μιλαμε!!!!

 

Πρέπει να είσαι πάρα πολύ τυχερος να πετύχεις στο τηλέφωνο υπαλληλο με μεγάλη προθυμία να εξυπηρετήσει συν να το έχουν διαθέσιμο στο κατάστημα.

Θυμάμαι με την προσφορά του z3 που πήρα καμία 10καταστημστα να ρωτήσω αν το έχουν διαθέσιμο οι περισσότεροι που απαντούσαν σαν να βαριούνται ακόμα και να μιλήσουν να το πω έτσι ευγενικά ποσό μάλλον να εξυπηρετήσουν:)

Και αντίστοιχα σε 4-5 καταστήματα άκουγα διαφορετικά πράγματα στην ίδιες απορίες μου,μηδεν συνεννόηση βλέπεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι πάρα πολύ τυχερος να πετύχεις στο τηλέφωνο υπαλληλο με μεγάλη προθυμία να εξυπηρετήσει συν να το έχουν διαθέσιμο στο κατάστημα.

Θυμάμαι με την προσφορά του z3 που πήρα καμία 10καταστημστα να ρωτήσω αν το έχουν διαθέσιμο οι περισσότεροι που απαντούσαν σαν να βαριούνται ακόμα και να μιλήσουν να το πω έτσι ευγενικά ποσό μάλλον να εξυπηρετήσουν:)

Και αντίστοιχα σε 4-5 καταστήματα άκουγα διαφορετικά πράγματα στην ίδιες απορίες μου,μηδεν συνεννόηση βλέπεις.

 

δυστηχως ετσι ειναι αλεξη,κ γω το ειχα παραγγειλει,μου ειπαν ολα οκ και εχθες μου ειπε το καταστημα οτι τελικα δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανατροπή δεδομένων...εκεί που είχα σταματήσει τα τηλέφωνα...με πήραν από ένα από τα 10 που κάλεσα εδώ στην κρήτη και μου είπαν ότι μόλις παρέλαβαν με τα σημερινά δέματα Μία τελευταία συσκευή.

 

Τους έκανα κατάθεση και μου την έστειλαν μιας και είναι μακριά (χανιά και εγώ ηράκλειο).

 

Μιλάμε φάρδος..

Στην κρήτη δεν υπάρχει πουθενά πληροφοριακά...πήρα παντού.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανατροπή δεδομένων...εκεί που είχα σταματήσει τα τηλέφωνα...με πήραν από ένα από τα 10 που κάλεσα εδώ στην κρήτη και μου είπαν ότι μόλις παρέλαβαν με τα σημερινά δέματα Μία τελευταία συσκευή.

 

Τους έκανα κατάθεση και μου την έστειλαν μιας και είναι μακριά (χανιά και εγώ ηράκλειο).

 

Μιλάμε φάρδος..

Στην κρήτη δεν υπάρχει πουθενά πληροφοριακά...πήρα παντού.

 

Καλορίζικη να σου ναι φίλε χωρίς προβλήματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Enigma ευχαριστώ φίλε εσύ με ξυπνησες χθες...να σαι καλά!!

 

Παρόλο βέβαια που στην περίπτωση μου έπεξε πολύ σημαντικό ρόλο η τύχη και η επιμονή!!

 

Πληροφοριακά επειδή μίλησα και με τα κεντρικά και αυτό που θα πω είναι έγκυρο σίγουρα για να βοηθήσω....υπάρχουν ακόμα μερικές συσκευές όλες κρατημένες σε καταστήματα στην Αθήνα και η Vodafone δεν θα ξανά έχει στοκ μιας και από ότι μου είπαν δεν έχει απόθεμα η HTC Hellas να τους στείλει...ενώ αν κάποιος παρατηρήσει τις τιμές ακόμα και στο σκρουτζ...έχουν πάρει την ανηφόρα τη τελευταία εβδομάδα...πράγμα που δείχνει ότι μάλλον δεν υπάρχει γενικότερα πανευρωπαϊκά μεγάλο απόθεμα!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καθοδον στο καταστημα, να παραλαβω το "κρητικο" που ηρθε! Μαλλον ο φιλος πηρε το τελευταιο απο τα Χανιά, απο τα δυο που ειχε προχθες.
Link to comment
Share on other sites

Όντως τιμή σούπερ, αν σκεφτεί κάποιος πως πέρυσι η τιμή του ξεκίνησε από 700€, και μέχρι πριν 2 μήνες κάτω από 520 δεν το έβρισκες.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καθοδον στο καταστημα, να παραλαβω το "κρητικο" που ηρθε! Μαλλον ο φιλος πηρε το τελευταιο απο τα Χανιά, απο τα δυο που ειχε προχθες.

 

 

Οχι φιλε.....αυτο ειχε φυγει.....το πρωι κατα τις 8:30 που πηρα μου ειπαν οτι δεν ειχαν, αλλα οτι περιμενουν τα σημερινα δεματα καθως εχουν παραγγειλει ενα τελευταιο που δεν ειναι 100% σιγουροι οτι θα ερθει και οτι αν ερχοταν θα μου το κρατουσαν......τελικα μετα απο κανα 2 ωρες (και αφου ειχα ξενερωσει παιρνοντας τηλεφωνο στα μισα καταστηματα vodafone της Ελλαδας τρωγοντας χυλοπιτες) με πηραν και μου ειπαν οτι τελικα τους ηρθε λεει ενα τελευταιο που ειχαν παραγγειλει Τριτη απο τα κεντρικα....απο οτι καταλαβα η ιδιοκτητρια (με την sexy φωνη η οποια μου ειπε κλεινοντας καθως με συμπαθησε να την παρω τηλεφωνο χωρις να διστασω αν χρειαστω το οτιδηποτε :p)....ηταν τσακαλακι και προνοησε να το παραγγειλει νωρις μαλλον γνωριζοντας οτι θα φυγει σφαιρατο.......μου το εστειλε με κουριερ μαλιστα με δικα της εξοδα (μετα απο καταθεση αμεση) και θα παραλαβω αυριο.....μπορει και το τελευταιο τελευταιο πανελλαδικα......... μια χαρα μου εκατσε τελικα ......!!!!!

 

 

Υ.Γ. Μολις παραλαβεις γραψε εντυπωσεις....αν ειναι branded, αν ηταν σφραγισμενο κανονικα κτλπ.....με ενδιαφερει!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως τιμή σούπερ, αν σκεφτεί κάποιος πως πέρυσι η τιμή του ξεκίνησε από 700€, και μέχρι πριν 2 μήνες κάτω από 520 δεν το έβρισκες.

 

Αν διαβασεις το θεμα του Μ9 θα βρεις και αλλα θετικα στο ολο θεμα......οι πρωτοι κατοχοι γραφουν οτι εχει χειροτερη μπαταρια και χειροτερο ηχο στα σιγουρα απο το Μ8.....δεν ξερω απο ιδια αποψη ετσι γραφουν!!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είτε s-off και φλασαρεις το WWE RUU είτε htcdev unlock custom recovery, flash odexed stock WWE Rom, relock και flash stock recovery

 

Μπορείς να δώσεις λίγο περισσότερες πληροφορίες πάνω σε αυτό γιατί με ενδιαφέρει και εμένα. Με αυτά που διαβάζω ως τώρα νομίζω ότι κάπου κάνεις λάθος αλλά είμαι νέος κάτοχος του M8 οπότε μπορεί εγώ να τα κατάλαβα λάθος.

Μετά το s-off νομίζω χρειάζεται και superCID ώστε να μπορείς να περάσεις όποια rom θέλεις.

Κυρίως όμως με απασχολεί η δεύτερη περίπτωση. Για να περάσεις μία rom πρέπει να ταυτίζεται το cid της συσκευής σου με αυτό της rom που θα περάσεις αλλά το cid των branded συσκευών είναι διαφορετικό από των unbranded.

Αν δεν κατάλαβα σωστά σε παρακαλώ δώσε μου τα φώτα σου.

Link to comment
Share on other sites

@akis44, παρελαβα χθες το απογευμα, φυσικα σφραγισμενο με τα δυο αυτοκολλητα της htc. Δεν ειναι branded στο παραμικρο, ηρθε με την 4.4.4 και με το που το ανοιξα μου εβγαλε update, με την 5.0.1. Μεχρι στιγμης απολαμβανω! Αψογη συσκευη και κατασκευαστικά αλλα και στην χρηση!
Link to comment
Share on other sites

@akis44, παρελαβα χθες το απογευμα, φυσικα σφραγισμενο με τα δυο αυτοκολλητα της htc. Δεν ειναι branded στο παραμικρο, ηρθε με την 4.4.4 και με το που το ανοιξα μου εβγαλε update, με την 5.0.1. Μεχρι στιγμης απολαμβανω! Αψογη συσκευη και κατασκευαστικά αλλα και στην χρηση!

 

Και εγω παρελαβα σημερα πριν καμια ωρα.....η συσκευη ηρθε σφραγισμενη και με ζελατινες αλλα και με αυτοκόλλητα απο κατω και στις 2 πλευρες.....ημερομηνια παραγωγης της συσκευης 12/2014!!!!

 

 

Πρωτες εντυπωσεις......αντικειμενικα και θα το συγκρινω με Samsung Galaxy S5, LG G3 γιατι τα ειχα και τα 2 στα χερια μου αλλα λιγο αλλα πολυ....EΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??? Σε επιδοσεις μεχρι τωρα μια ωρα που το παιζω, σιγουρα ειναι πιο smooth και απο G3 και καλα απο Galaxy S5 δεν το συζηταμε!!!!

 

 

Ερωτηση προς τα παιδια που εχουν κανει αναβαθμιση σε lollipop.....να την κανω παιδες ειναι σταθερη, η γεματη bugs??? Γιατι μου φαινεται μια χαρα τρεχει με Kitkat!!!!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω παρελαβα σημερα πριν καμια ωρα.....η συσκευη ηρθε σφραγισμενη και με ζελατινες αλλα και με αυτοκολιτα απο κατω και στις 2 πλευρες.....ημερομηνια παραγωγης της συσκευης 12/2014!!!!

 

 

Πρωτες εντυπωσεις......αντικειμενικα και θα το συγκρινω με Samsung Galaxy S5, LG G3 γιατι τα ειχα και τα 2 στα χερια μου αλλα λιγο αλλα πολυ....EΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??? Σε επιδοσεις μεχρι τωρα μια ωρα που το παιζω, σιγουρα ειναι πιο smooth και απο G3 και καλα απο Galaxy S5 δεν το συζηταμε!!!!

 

 

Ερωτηση προς τα παιδια που εχουν κανει αναβαθμιση σε lollipop.....να την κανω παιδες ειναι σταθερη, η γεματη bugs??? Γιατι μου φαινεται μια χαρα τρεχει με Kitkat!!!!!

Bugs δεν βρήκαμε με τον αδελφό μου που το έχει. Αυτό που είδαμε είναι πτώση στην μπαταρία. Με τη χρήση που του κάνει (πάρα πολύ 3g) για browsing, facebook, chat και βίντεο με την kitkat έβγαζε μέσο όρο 5.30+ ώρες οθόνη ενώ με την lollipop βγάζει λίγο πάνω από 5. Τα νούμερα αυτά αφορούν χρήση μιας ημέρας. Η γνώμη μου είναι ότι και μόνο για το νέο σύστημα ειδοποιήσεων αξίζει η αναβάθμιση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Λες δηλαδη να την κανω φιλε bouss??

 

Θα την κανω ........αλλα λεω να το δουλεψω με kitkat 2-3 μερες για να εχω μετρο συγκρισης!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...