Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι εχετε GPe με marshmallow ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για συλλογη - Αλμπουμ?

 

Google Photos εγω χρησιμοποιώ.... Δίνει και δωρεάν upload...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε αυτό: http://droider.eu/2013/11/03/how-to-get-morelocale2-to-work-on-4-2-and-above/ Αν ξανα αλλάξεις γλώσσα θα χρειαστεί να επαναλάβεις την διαδικασία.

Τόσο πολύπλοκο είναι? Δεν το χω

Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύπλοκο είναι? Δεν το χω

Δοκιμασε hard reset με την sim μεσα πιθανων θα ξανα εμφανιστουν τα ελληνικα,υποψιν επαφες φωτο sms θα χαθουν.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το thread στο xda, υπάρχει τρόπος για το GPe.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

https://www.fastcardtech.com/goods.php?id=14269

Βρήκα αυτό με $195 το 32Gb. μου είπαν από το μαγαζί ότι είναι καινούριο (οχι used or refurbished), unlock και φυσικά γνήσιο.

Το μαγαζί, από φίλους που μίλησα μαζί του, είναι ΟΚ.

Παίζει κάτι άλλο-ύποπτο? Γιατί η τιμή είναι ΧΩΜΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

2,5 ghz επεξεργαστής σημαίνει πως είναι η ασιατική έκδοση της συσκευής. Δεν θα έχεις εγγύηση νομίζω.

 

Έτσι ή αλλιώς σκεφτόμουν να πάρω ένα ακόμη κινητό από Κίνα(έχω ήδη ένα XIAOMI RedMi Note) για το οποίο η εγγύηση μικρή σημασία έχει(ποιος κάθεται να το στείλει πίσω μετά από 8-10 μήνες).

Το θέμα είναι αν εκτός από την εγγύηση όλα τα άλλα είναι ΟΚ, λειτουργία με τα δίκτυα κλπ.

Edited by GeorgeGamma
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

μπορώ να κάνω nandroid backup & restore από M8 -> M8 (ίδια specs απλά αλλάζει το χρώμα, πχ silver -> gray)?

Σε περίπτωση που αλλάζουν "λίγο" τα specs (16gb -> 32gb) να φανταστώ εκεί θα υπάρχει θέμα...

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

@GeorgeGamma Υπόψιν, υπάρχουν και κλώνοι του Μ8, πιστή απομίμηση. Από εκεί και πέρα δεν γνωρίζω, για να απαντήσω.
Link to comment
Share on other sites

@GeorgeGamma Υπόψιν, υπάρχουν και κλώνοι του Μ8, πιστή απομίμηση. Από εκεί και πέρα δεν γνωρίζω, για να απαντήσω.

 

Το γνωρίζω το θέμα με τους κλώνους αλλά αυτοί κυκλοφορούν συνήθως σε No Name μαγαζιά και μέσω του AliExpress σαν γνήσια.

Το Fastcardtech έχει κλώνους αλλά με άλλο όνομα π.χ. https://www.fastcardtech.com/HDC-S6-Ultra.html, https://www.fastcardtech.com/hdc-note-5-pro.html κλπ.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει περίπου μια εβδομάδα που ο kernel έχει εκτοξευτεί από το 18-20% που ήταν σε 30%. Λογικά κάποια νέα εφαρμογή ή update. Είναι φυσιολογικό? Έχω χάσει κάποια ώρα από την μπαταρία σίγουρα. Μπορώ να δω τι φταίει ή να κάνω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω το θέμα με τους κλώνους αλλά αυτοί κυκλοφορούν συνήθως σε No Name μαγαζιά και μέσω του AliExpress σαν γνήσια.

Το Fastcardtech έχει κλώνους αλλά με άλλο όνομα π.χ. https://www.fastcardtech.com/HDC-S6-Ultra.html, https://www.fastcardtech.com/hdc-note-5-pro.html κλπ.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Aυθεντικό είναι απλά η κινέζικη έκδοση,δεν έχουν κλώνους με το ίδιο όνομα

Το βλεπα κι εγώ χθες και το ψήνω ή γι'αυτό ή για το m9 μιας κι εχω ξαναπάρει απο αυτούς άλλες 2 συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ζητησω βοήθεια από οποίον μπορεί να με βοηθήσει με το πρόβλημα που έχω . Πριν δυο μέρες αγορασα μεταχειρισμένο το htc m8 την ευρωπαϊκή έκδοση το θέμα μου όμως είναι οτι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του έχει φλασαρει την cm 11 μέσα και λογικά του έχει αλλάξει και την recovery και το kernel εγώ απο αυτά τα πράγματα είμαι λίγο άσχετος λογο του οτι ειμουν για πολλά χρόνια χρήστης iphone και δεν έχω ασχοληθεί τόσο με android και γιαυτό φοβάμαι μην πηγαίνοντας να το φτιαξω το brikaro εντελώς και μείνω χωρίς κινητό αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με οποίον τρόπο μπορεί και ξέρει ( ειτε με teamviewer ειτε με καποιον αναλυτικό οδηγό ειτε με κάποια συνάντηση πουθενά στην Αθήνα) πραγματικα θα μου λύσει τα χέρια

Το mail μου για ποιο άμεση επικοινωνία είναι konsiliop@gmail.com

 

Ευχαριστώ πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρεθεί κάποιος μέχρι αύριο μεσημέρι στείλε μου pm να το κάνουμε μαζί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την προσφορά σου στο να με βοηθησεις με το πρόβλημα μου !!! Σου έχω στείλει μήνυμα :) Edited by kostaslious
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους.εχω παραλληλα ενα ταμπλετ με 2 γιγα ραμ επισης.παρατηρω οτι στο ταμπλετ το multitasking ειναι πολυ καλυτερο.στο μ8 συνεχεια μου ξαναφορτωνει σελιδες και fb ενω στο ταμπλετ ποτε.γιατι γινεται αυτο;υπαρχει ρυθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους.εχω παραλληλα ενα ταμπλετ με 2 γιγα ραμ επισης.παρατηρω οτι στο ταμπλετ το multitasking ειναι πολυ καλυτερο.στο μ8 συνεχεια μου ξαναφορτωνει σελιδες και fb ενω στο ταμπλετ ποτε.γιατι γινεται αυτο;υπαρχει ρυθμιση;

 

Αν είσαι στην 5.0.1 έκδοση android μάλλον αυτή ευθύνεται,διοτι εγω με 4.4.4 που το εχω το multitasking ειναι άψογο.

Σε κανα μήνα λογικα θα έρθει το android 6 που λογικα θα βελτιώσει το θέμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετ ειναι σιγουρα στην 4.ποια ακριβως δ θυμαμαι.το κιν ειναι στην τραγικη απο οτι καταλαβαινω 5.0.1 για να δουμε τι θα δουμε στην 6.βελτιωση η μπα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αν αγορασω το κινητο απ'εξω και μου βαλουν custom rom μετα θα μπορεσω να περασω την official htc που να χει και ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αν αγορασω το κινητο απ'εξω και μου βαλουν custom rom μετα θα μπορεσω να περασω την official htc που να χει και ελληνικα?

Καλημερα σχεδον ολες οι custom sense rom εχουν ελληνικα ,απο που θα το παρεις και εισαι σιγουρος οτι δεν θα εχει ελληνικα?.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay προμηθευτης απο κινα.Θα βαλουν custom rom αυτοι.

 

Μαλιστα, φανταζομαι γνωριζεις οτι δεν σε καλυπτει η εγγυηση με αγορα συσκευης απο ebay κινα

αν επιτρεπετε ποσο θα το παρεις και κοιτας προς κινα μερια

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...