Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχίζω να ανησυχώ λίγο. Παραγγελία απο aliexpress 6/6/'14. Αποστολη με EMS Singapore.,

 

20/6/'14

Tranking status:Receiveved at Destination Transit Centre

Held by Customs at Destination

 

Είναι φυσιολογικό αυτό? :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχίζω να ανησυχώ λίγο. Παραγγελία απο aliexpress 6/6/'14. Αποστολη με EMS Singapore.,

 

20/6/'14

Tranking status:Receiveved at Destination Transit Centre

Held by Customs at Destination

 

Είναι φυσιολογικό αυτό? :cry: :cry: :cry:

 

Την τελευταία εβδομάδα κάτι έπαιξε στην Κίνα με τις μπαταρίες και έκοψαν τις αποστολές οποιασδήποτε συσκευής με μπαταρίες με EMS

Πιθανόν να ξαναγυρίσει πίσω στον αγοραστή. Θα στο ξανά στείλει με κανονικό ταχυδρομείο όμως μην ανησυχείς. Μην το ακυρώσεις διότι είναι δύσκολο να το ξανά βρείς σε απόθεμα με το σταγονόμετρο το βγάζουν.

 

Υπάρχει όμως και η πιθανότητα τα το πάρεις κανονικά...

 

Επικοινώνησε με τον πωλητή οπωσδήποτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η θήκη θέλει ξεχωριστό QI charger ?

(Το δικό μου έρχεται από Chiavasion και δεν έχω καταλάβει εάν σου δίνουν μόνο την θήκη ή εάν η θήκη είναι και cahrger μαζί.)

Το κινητό δεν έχει τον IQ φορτιστή, τον αγοράζεις ξεχωριστά υπάρχει από 10 ευρώ μέχρι 40 ευρώ με μπαταρία αποθήκευσης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο καμερα λεει τιποτα?βασικα η φωτο συγκρινονται με φωτογραφικη μηχανη απλη ... μια casio φτηνη...?

 

Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Άλλο κινητό και άλλο φωτογραφική μηχανή. Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης μεταξύ τους κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε εμενα επιτελους :D:D:D... Το δουλεψα περιπου 6ωριτσες και ειπα να γραψω τις εντυπωσεις μου.

Λοιπον τα τελευταια 2 χρονια εχω παρει οτι καλο κινητο εχει βγει απο γνωστες εταιριες(περιπου 24 κινητα) και ετσι αφου δεν εμεινε τπτ που να μην εχω παρει στραφηκα πρως κινα μερια. Το kingzone ειναι το πρωτο κινητο που πειρα και εχω να πω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα κινητα που εχω πιασει.Το βαζω στην 5αδα μαζι με lg g2,huawei p6,nexus 5 και samsung ativ s.Σε κλιμακα απο το 1 εως το 10 παίρνει 8/10.Τον ενα βαθμο το χανει λογο μπαταριας,θα ηθελα 3000 μ.Α(οχι οτι ειναι ασχημα τα 2500).Και τον 2ο βαθμο τον χανει,το οποιο το περιμενα,επειδη τα πλαστικα κομματια πανω και κατω απο την οθονη δεν εφαπτονται τελεια,υπαρχουν καποιες πολυ μικρες ατελειες(αν εισαι ψιρας,καλη ωρα,θα το παρατηρησεις).

Παμε τωρα στην οθονη,η οποια εχω να πω ειναι για σεμηναριο.Πλησιαζει σε μεγαλο βαθμο την οθονη του note 3.

Η καμερα του με αφησε ευχαριστημενο.Προσωπικα θα την παρομοιαζα σαν την 8αρα καμερα του s3 η του ativ s,ισως και λιιιιιγο καλυτερη.

Για το gps προσωπικα δεν εχω αποψη διοτη δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε μου σε κανενα κινητο.

Το λειτουργικο του θυμιζει nexus 5 η nexus 4,απλο και λιτο.

Η αυτονομια του οπως προανεφερα αρκετα καλη,απλα μετα την αυτονομια που εζησα με το lg g2 εγινα απαιτητικος.Η μπαταρια του οταν το ανοιξα ηταν στο 60% και μετα απο 3,5 ωρες περιπου συνεχους χρησης πήγε στο 15%.Πιστευω μια μερα την βγάζει άνετα.

Η ποιοτητα κατασκευης μ αρεσε πολυ και θα μου αρεζε ακομη περισσοτερο αν μερικα κομματια του κινητου ηταν καλυτερα συναρμολογημενα.Πολλοι μπορει να μην το προσεξουν και καθολου.

Το 3G λειτουργει κανονικοτατα.

Και το αν ειναι ομορφο η οχι ειναι καθαρα υποκιμενικο.εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ

Αυτα.......

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα και εγω,αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι με το που συνδεθηκα στο ασυρματο δικτυο εκανε ενημερωση συστηματος ,δεν εχω προλαβει ακομα να δω πολλα πραγματα και θα επανελθω αλλα μου αρεσαν τα μεταλα που εχει οσο για το βαρος το μετρησα σε ζυγαρια ακριβειας με μπαταρια ειναι 188 γραμμαρια εμενα προσωπικα μου καθεται καλυτερα ετσι παρα αν ηταν ποιο ελαφρυ,θα επανελθω αργοτερα με γενικοτερες εντυπωσεις ...
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα κάτι έπαιξε στην Κίνα με τις μπαταρίες και έκοψαν τις αποστολές οποιασδήποτε συσκευής με μπαταρίες με EMS

Πιθανόν να ξαναγυρίσει πίσω στον αγοραστή. Θα στο ξανά στείλει με κανονικό ταχυδρομείο όμως μην ανησυχείς. Μην το ακυρώσεις διότι είναι δύσκολο να το ξανά βρείς σε απόθεμα με το σταγονόμετρο το βγάζουν.

 

Υπάρχει όμως και η πιθανότητα τα το πάρεις κανονικά...

 

Επικοινώνησε με τον πωλητή οπωσδήποτε.

 

Ο πωλητής μου είχε πει οτι είχε πρόβλημα με την EMS λόγω μπαταριας και οτι θα μου το έστελνε με Singapore EMS(είναι διαφορετική απο την EMS). Το δικο μου πρόβλημα είναι αν τελικα πληρώσω τελωνείο. Είναι φυσιολογικό που βρίσκεται εκει; Δηλαδη ολα τα εμπορεύματα περνάνε απο εκει ή μονο όσα τελικα ειναι να πληρώσουν;

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα κάτι έπαιξε στην Κίνα με τις μπαταρίες και έκοψαν τις αποστολές οποιασδήποτε συσκευής με μπαταρίες με EMS

Πιθανόν να ξαναγυρίσει πίσω στον αγοραστή. Θα στο ξανά στείλει με κανονικό ταχυδρομείο όμως μην ανησυχείς. Μην το ακυρώσεις διότι είναι δύσκολο να το ξανά βρείς σε απόθεμα με το σταγονόμετρο το βγάζουν.

 

Υπάρχει όμως και η πιθανότητα τα το πάρεις κανονικά...

 

Επικοινώνησε με τον πωλητή οπωσδήποτε.

 

Ο πωλητής μου είχε πει οτι είχε πρόβλημα με την EMS λόγω μπαταριας και οτι θα μου το έστελνε με Singapore EMS(είναι διαφορετική απο την EMS). Το δικο μου πρόβλημα είναι αν τελικα πληρώσω τελωνείο. Είναι φυσιολογικό που βρίσκεται εκει; Δηλαδη ολα τα εμπορεύματα περνάνε απο εκει ή μονο όσα τελικα ειναι να πληρώσουν;

 

ολα περνουν απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλοδούλευτο.... Όποιος έχει την δερμάτινη θήκη ας δοκιμάσει αν όταν τον καλούν μπορεί να αποδειχθεί την κλήση η και να την απόρριψη... Αυτό που παρατήρησα είναι ότι αν καλέσω εγώ μπορώ και να κλείσω την κλήση απότο ππαράθυρο της θήκη.... Όπως μπορώ να δουλέψω και το πρόγραμμα μουσικής...αν με καλέσει όμως κάποιος άλλος ενώ βγάζει τα εικονίδια αποδοχής-απορριψης δεν λειτουργούν και αναγκαστικά πρέπει να ανοίξω την θήκη.....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται μάλλον πως βγήκε και η πρώτη custom ROM.

 

http://www.needrom.com/mobile/kingzone-k1-turbo/

 

Καλό είναι να διαβάσετε και σχόλια πριν την δοκιμάσετε.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλοδούλευτο.... Όποιος έχει την δερμάτινη θήκη ας δοκιμάσει αν όταν τον καλούν μπορεί να αποδειχθεί την κλήση η και να την απόρριψη... Αυτό που παρατήρησα είναι ότι αν καλέσω εγώ μπορώ και να κλείσω την κλήση απότο ππαράθυρο της θήκη.... Όπως μπορώ να δουλέψω και το πρόγραμμα μουσικής...αν με καλέσει όμως κάποιος άλλος ενώ βγάζει τα εικονίδια αποδοχής-απορριψης δεν λειτουργούν και αναγκαστικά πρέπει να ανοίξω την θήκη.....

και σε μενα ετσι ακριβως γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Διαβασα ολα τα threats για το κινητο αλλα ειμαι σε διλημα.Ειμαι αναμεσα στο Kingzone και στο ZOPO ZP998.Μπορει να με βοηθησει καποιος ποιο να παρω ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Διαβασα ολα τα threats για το κινητο αλλα ειμαι σε διλλιμαμα.Ειμαι φτιάξειαμεσα στο Kingzone και στο ZOPO ZP998.Μπορει να με βοηθησει καποιος ποιο να παρω ???

 

Αν συνεχίσει να πηγαίνει όπως τώρα το Kingzone k1 turbo .... Τότε διαβάζοντας το thread του zopo θα δεις ότι το Kingzone είναι και πιο ποιοτικό κατασκευαστικα και με λιγότερα προβλήματα.... Πάντα όμως η επιλογή στο τέλος είναι δική σου....

 

Όποιος θέλει να δυναμώσει το μεγάφωνο, το ακουστικό κτλ μπορώ να δώσω οδηγίες....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλοδούλευτο.... Όποιος έχει την δερμάτινη θήκη ας δοκιμάσει αν όταν τον καλούν μπορεί να αποδειχθεί την κλήση η και να την απόρριψη... Αυτό που παρατήρησα είναι ότι αν καλέσω εγώ μπορώ και να κλείσω την κλήση απότο ππαράθυρο της θήκη.... Όπως μπορώ να δουλέψω και το πρόγραμμα μουσικής...αν με καλέσει όμως κάποιος άλλος ενώ βγάζει τα εικονίδια αποδοχής-απορριψης δεν λειτουργούν και αναγκαστικά πρέπει να ανοίξω την θήκη.....
σε εμενα δουλευουν κανονικα απλα πατα λιγο το πρασινο καλα και συρε το δεξια προς το κοκκινο και λειτουργει κανονικα και κλεινει κληση
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα κάτι έπαιξε στην Κίνα με τις μπαταρίες και έκοψαν τις αποστολές οποιασδήποτε συσκευής με μπαταρίες με EMS

Πιθανόν να ξαναγυρίσει πίσω στον αγοραστή. Θα στο ξανά στείλει με κανονικό ταχυδρομείο όμως μην ανησυχείς. Μην το ακυρώσεις διότι είναι δύσκολο να το ξανά βρείς σε απόθεμα με το σταγονόμετρο το βγάζουν.

 

Υπάρχει όμως και η πιθανότητα τα το πάρεις κανονικά...

 

Επικοινώνησε με τον πωλητή οπωσδήποτε.

 

Ο πωλητής μου είχε πει οτι είχε πρόβλημα με την EMS λόγω μπαταριας και οτι θα μου το έστελνε με Singapore EMS(είναι διαφορετική απο την EMS). Το δικο μου πρόβλημα είναι αν τελικα πληρώσω τελωνείο. Είναι φυσιολογικό που βρίσκεται εκει; Δηλαδη ολα τα εμπορεύματα περνάνε απο εκει ή μονο όσα τελικα ειναι να πληρώσουν;

 

Ξέχασε την πληρωμή. Δεν θα πληρώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενημερωτικά όποιος βάλει custom rom χάνει τα OTA UPDATES τα οποία δουλεύουν μόνο στην factory rom.

Link to comment
Share on other sites

 

Ξέχασε την πληρωμή. Δεν θα πληρώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενημερωτικά όποιος βάλει custom rom χάνει τα OTA UPDATES τα οποία δουλεύουν μόνο στην factory rom.

 

Καλά εννοείτε. Το καλύτερο είναι να rootαρεις να βάλεις CWM να κάνεις nandroid backup και μετά σκίστο στα flasharίσματα.

 

Παιδιά το flip case είναι στην μαμά συσκευασία ή το πήρατε extra?

Edited by Kamui
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα το έλαβα και εγώ το Κ1 μαζί με την θήκη και ένα ασύρματο (qi) φορτιστή. Είναι λίγο νωρίς για να σχηματίσω γνώμη αλλά η πρώτη άποψη είναι πολύ θετική.

Η θήκη με τον ασύρματο φορτιστή συνεργάζεται πολύ καλά και φορτίζει κανονικά από την στιγμή που τοποθετείς στη σωστή θέση την συσκευή.

Το ότι δεν ασφαλίζει κάπως όταν κλείνει η θήκη είναι μείον και μάλιστα σοβαρό για την καθημερινότητα. Αντίστοιχα και για το τζαμάκι που δεν συνεργάζεται μερικές φορές με την αφή.

Κατά τα άλλα η ποιότητα κατασκευής της συσκευής θεωρώ (και χωρίς τάση υπερβολής) ότι ανήκει στις κορυφαίες όλων των κατασκευαστών.

Οθόνη, ταχύτητα, μπαταρία, λειτουργίες με έχουν ενθουσιάσει μέχρι τώρα για κινητό με τόσα λεφτά.

Μόλις βρήκε δίκτυο έκανε αναβάθμιση σε update της 13-6-2014.

Αυτά και άλλα πολλά. Θα επανέλθω όταν έχω κάτι περισσότερο για να αναφέρω...

Καλές παραλαβές εύχομαι σε όποιους το περιμένουν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλά εννοείτε. Το καλύτερο είναι να rootαρεις να βάλεις CWM να κάνεις nandroid backup και μετά σκίστο στα flasharίσματα.

 

Παιδιά το flip case είναι στην μαμά συσκευασία ή το πήρατε extra?

 

Από tinydeal εγώ πήρα εξτρα την flip case και τον ασύρματο φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δουλευουν κανονικα απλα πατα λιγο το πρασινο καλα και συρε το δεξια προς το κοκκινο και λειτουργει κανονικα και κλεινει κληση

 

Ναι τελικά έχεις απόλυτο δίκιο... Το πατούσα δυνατά αλλά θέλει αρκετά απαλά τόσο όσο ακριβώς σαν να πατάς την κανονική οθόνη με πιο αργή κίνηση... Σε 30 απανωτά τεστ αποδοχή κλήσης και στο καπάκι απόρριψη λειτούργησε κανονικά και τις 30...μέχρι και σε 2πλη κλήση με αναμονή...

Μα καλά θα βρω κανένα bug??? Όχι γιατί αν δεν βρω με βλέπω να το βαριέμαι πολύ σύντομα... Αστειεύομαι.....

Η δερμάτινη θήκη δεν είναι μέσα στο κουτί με την συσκευή... Μόνο η θήκη σιλικόνης....

Οπότε την παίρνεις ξεχωριστά η σε καλύτερη τιμή μαζί με την συσκευή...

 

Ότι αφορά το ότι δεν κλείνει καλά η θήκη αν παρατηρήσετε έχει μεγάλο περιθώριο μέχρι να ξεκλειδωση το τηλέφωνο... Εάν δεν την διπλωνετε 360 μοίρες αλλά το πολύ μέχρι 180 και όταν δεν το χρησιμοποιειτε βάζετε π. Χ. Έναν αναπτήρα πάνω να την κρατάει κλειστή τότε το κενό που αφήνει σχεδόν εξαφανίζεται....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

 

Καλά εννοείτε. Το καλύτερο είναι να rootαρεις να βάλεις CWM να κάνεις nandroid backup και μετά σκίστο στα flasharίσματα.

 

Παιδιά το flip case είναι στην μαμά συσκευασία ή το πήρατε extra?

 

Σε αυτό το τηλέφωνο δεν δουλεύει αυτό που λες. Εάν φλασάρεις άλλη ρομ χάνεις τα OTA UPDATES έχουν κάποιο αρχείο που δεν αποθηκεύεται σε κανένα backup και από root και πιθανόν να βγάλει και bug.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δυναμώσει το μεγάφωνο, το ακουστικό κτλ μπορώ να δώσω οδηγίες....

 

Αν και ακόμη δεν μου ήρθε καλό θα είναι να το κάνεις γιατί το περιμένω από μέρα σε μέρα αλλά και κάποιοι ήδη το παρέλαβαν.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δυναμώσει το μεγάφωνο, το ακουστικό κτλ μπορώ να δώσω οδηγίες....

 

Αν μπορείς να γράψεις εδώ αλλιώς στείλε μου σε pm τις οδηγίες. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να γράψεις εδώ αλλιώς στείλε μου σε pm τις οδηγίες. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων. :rolleyes:

 

φυσικα και μπορει να τα γραφει εδω,το φορουμ για αυτον τον λογο υπαρχει,θα επρεπε να τα εχει ηδη γραψει αν ηθελε,δεν χρειαζεται προτροπη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φυσικα και μπορει να τα γραφει εδω,το φορουμ για αυτον τον λογο υπαρχει,θα επρεπε να τα εχει ηδη γραψει αν ηθελε,δεν χρειαζεται προτροπη.

 

Έτσι ακριβώς. Μήπως όμως μιλάει για αυτό τον οδηγό;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραια λοιπον ας αφήσω λιγο στην ακρη τα τιμολογια...(είμαι στην δουλεια)

Επεξεργασια εντασης ηχων....

Πρωτα από όλα θα πρεπει να μπουμε σε ''engineering mode'' και από εκει γινονται όλα...

1)Εκει που γραφουμε τον αριθμο τηλεφωνου όταν θελουμε να κανουμε μια κληση γραφουμε το εξης *#*#3646633#*#* και αυτόματα μπαινει στο μενου ''engineering mode''

Πανω πανω βλέπουμε τα μενου''telephony'' μπος τα δεξια ''connectivity'' και μετα ''harware testing'' οπου και αυτό θελουμε...

 

2)Από κατω εχει την επιλογή ''audio''...παταμε εκει και....

 

3)Για να δυναμοσουμε τον ηχο στο ακουστικο να ακουμε αυτους που μας καλουν πιο δυνατα-καθαρα

Επιλεγουμε το μενου ''Normal mode'' και στο ''type'' επιλεγουμε ''Sph''...στο ''Level'' επιλεγουμε ''Level 6'' και εκει αλλαζουμε το νουμερο στο ''value is 0-160'' από ότι λεει σε ''155''(το νουμερο 155 είναι τσεκαρισμενο από εμενα ώστε να μην είναι τοσο δυνατο και τριζει το ακουστικο)...Όπως ειμαστε εκει πηγαίνουμε παλι στο μενου ''type'' και επιλεγουμε ''Sph2'' στο ''Level'' επιλεγουμε ''Level 6'' και εκει αλλαζουμε το νουμερο στο ''value is 0-160'' από ότι λεει σε ''155''

Παταμε ''Set'' και ειμαστε οκ....

 

4)Για να δυναμοσουμε τον ηχο κλησεων-ringtone την ωρα που μας καλουν...ακολουθούμε τα βηματα 1,2 και αυτή την φορα δεν μπαινουμε στο ''Normal mode'' αλλα στο ''Loudspeakermode'' αφήνουμε το μενου ''type'' όπως είναι και παμε κατω κατω στο ''Max Vol 0-160'' και αλλαζουμε σε ''150'' και παταμε ''Set''

Παμε πισω και εξω από το ''Loudspeakermode'' και μπαινουμε στο μενου ''speech enhancement''...στο ''common Parameter'' το αλλαζουμε με ''Normal mode'' και εκει στο ''Parameter6'' θα πρεπει να βαλουμε ''Value is 0-65535'' βαζουμε από κατω την τιμη ''300'' και παταμε ''Set''

 

5)Για να δυναμοσουμε τον ηχο της ανοιχτης ακροασης που κατά την γνωμη μου εχει και το μεγαλυτερο προβλημα...ακολουθούμε τα βηματα 1,2 και και μπαινουμε στο ''Loudspeakermode'' και στο ''type'' επιλεγουμε ''Sph''...στο ''Level'' επιλεγουμε ''Level 6'' και εκει αλλαζουμε το νουμερο στο ''value is 0-160'' από ότι λεει σε ''140''(το νουμερο 140 είναι τσεκαρισμενο από εμενα ώστε να μην είναι τοσο δυνατο και τριζει το ηχειο)...Όπως ειμαστε εκει πηγαίνουμε παλι στο μενου ''type'' και επιλεγουμε ''Sph2'' στο ''Level'' επιλεγουμε ''Level 6'' και εκει αλλαζουμε το νουμερο στο ''value is 0-160'' από ότι λεει σε ''140''

 

Μολις ολοκληρώσουμε όλα τα παραπανω κανουμε και μια επανακινηση στο τηλεφωνο αν και από ότι ειδα αλλαζουν οι εντασης και χωρις αυτην.....

Θα σας προτεινα πριν αλλαξετε κατι παρτε για καλο και για κακο ένα χαρτι και προσημειώστε τις αρχικες τιμες μη τυχον και.....

Μεγαλη προσoχη....μην αρχισετε να ανεβάζετε τις εντασης στις max τιμες γιατι τα ηχεια του τηλεφωνου δεν είναι ουτε JBL ουτε SUBWOOFER

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ για τις αναλυτικές οδηγίες. Τώρα μου μένει να έρθει και η συσκευή.....
One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσει να πηγαίνει όπως τώρα το Kingzone k1 turbo .... Τότε διαβάζοντας το thread του zopo θα δεις ότι το Kingzone είναι και πιο ποιοτικό κατασκευαστικα και με λιγότερα προβλήματα.... Πάντα όμως η επιλογή στο τέλος είναι δική σου....

 

Όποιος θέλει να δυναμώσει το μεγάφωνο, το ακουστικό κτλ μπορώ να δώσω οδηγίες....

 

Ναι φίλε tsiglas πες μας πως. τελικά το ακουστικό είναι λίγο αδύναμο, σε πολύ θόρυβο είναι δύσκολο να ακούσεις το συνομιλητή σου.

 

Πιο πάνω είδα πως υπάρχει miui ρομ αλλά χάνουμε τις ΟΤΑ;

Επίσης καλό θα ήταν οι πιο γνώστες να βάλουν οδηγίες για root, CWM κλπ στην πρώτη σελίδα για να τα βρίσκουμε ευκολότερα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε tsiglas πες μας πως. τελικά το ακουστικό είναι λίγο αδύναμο, σε πολύ θόρυβο είναι δύσκολο να ακούσεις το συνομιλητή σου.

 

Το εχω κανει από πανω post No.247

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...