Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια λοιπον ας αφήσω λιγο στην ακρη τα τιμολογια...(είμαι στην δουλεια)

Επεξεργασια εντασης ηχων....

Πρωτα από όλα θα πρεπει να μπουμε σε ''engineering mode'' και από εκει γινονται όλα...

1)Εκει που γραφουμε τον αριθμο τηλεφωνου όταν θελουμε να κανουμε μια κληση γραφουμε το εξης *#*#3646633#*#* και αυτόματα μπαινει στο μενου ''engineering mode''

Πανω πανω βλέπουμε τα μενου''telephony'' μπος τα δεξια ''connectivity'' και μετα ''harware testing'' οπου και αυτό θελουμε...

 

2)Από κατω εχει την επιλογή ''audio''...παταμε εκει και....

 

3)Για να δυναμοσουμε τον ηχο στο ακουστικο να ακουμε αυτους που μας καλουν πιο δυνατα-καθαρα

Επιλεγουμε το μενου ''Normal mode'' και στο ''type'' επιλεγουμε ''Sph''...στο ''Level'' επιλεγουμε ''Level 6'' και εκει αλλαζουμε το νουμερο στο ''value is 0-160'' από ότι λεει σε ''155''(το νουμερο 155 είναι τσεκαρισμενο από εμενα ώστε να μην είναι τοσο δυνατο και τριζει το ακουστικο)...Όπως ειμαστε εκει πηγαίνουμε παλι στο μενου ''type'' και επιλεγουμε ''Sph2'' στο ''Level'' επιλεγουμε ''Level 6'' και εκει αλλαζουμε το νουμερο στο ''value is 0-160'' από ότι λεει σε ''155''

Παταμε ''Set'' και ειμαστε οκ....

 

4)Για να δυναμοσουμε τον ηχο κλησεων-ringtone την ωρα που μας καλουν...ακολουθούμε τα βηματα 1,2 και αυτή την φορα δεν μπαινουμε στο ''Normal mode'' αλλα στο ''Loudspeakermode'' αφήνουμε το μενου ''type'' όπως είναι και παμε κατω κατω στο ''Max Vol 0-160'' και αλλαζουμε σε ''150'' και παταμε ''Set''

Παμε πισω και εξω από το ''Loudspeakermode'' και μπαινουμε στο μενου ''speech enhancement''...στο ''common Parameter'' το αλλαζουμε με ''Normal mode'' και εκει στο ''Parameter6'' θα πρεπει να βαλουμε ''Value is 0-65535'' βαζουμε από κατω την τιμη ''300'' και παταμε ''Set''

 

5)Για να δυναμοσουμε τον ηχο της ανοιχτης ακροασης που κατά την γνωμη μου εχει και το μεγαλυτερο προβλημα...ακολουθούμε τα βηματα 1,2 και και μπαινουμε στο ''Loudspeakermode'' και στο ''type'' επιλεγουμε ''Sph''...στο ''Level'' επιλεγουμε ''Level 6'' και εκει αλλαζουμε το νουμερο στο ''value is 0-160'' από ότι λεει σε ''140''(το νουμερο 140 είναι τσεκαρισμενο από εμενα ώστε να μην είναι τοσο δυνατο και τριζει το ηχειο)...Όπως ειμαστε εκει πηγαίνουμε παλι στο μενου ''type'' και επιλεγουμε ''Sph2'' στο ''Level'' επιλεγουμε ''Level 6'' και εκει αλλαζουμε το νουμερο στο ''value is 0-160'' από ότι λεει σε ''140''

 

Μολις ολοκληρώσουμε όλα τα παραπανω κανουμε και μια επανακινηση στο τηλεφωνο αν και από ότι ειδα αλλαζουν οι εντασης και χωρις αυτην.....

Θα σας προτεινα πριν αλλαξετε κατι παρτε για καλο και για κακο ένα χαρτι και προσημειώστε τις αρχικες τιμες μη τυχον και.....

Μεγαλη προσoχη....μην αρχισετε να ανεβάζετε τις εντασης στις max τιμες γιατι τα ηχεια του τηλεφωνου δεν είναι ουτε JBL ουτε SUBWOOFER

ωραιος πολυ καλος οδηγος

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο χθες ενω ανοιγω το gps της συσκευης δεν μου δειχνει το σηματακι του gps στην αριστερη γωνια που βγαζει παρα μονο αν ανοιξω καποια εφαρμογη με gps πχ gps test τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα βρηκα τι φταιει εχει μια εφαρμογη καιρος χθες την ανοιξα χωρις να εχω σημα gps καπου κολλησε με το που την ξαναανοιξα επανηλθε και δουλευει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος οδηγός φίλε tsiglas, πραγματικά βοήθησε πολύ. :clap:

Πάντως πιστεύω ότι αν είχε 3000mah μπαταρία θα ήταν πραγματικά αχτύπητο. Με την δυομισάρα μου δείχνει ότι οριακά η αυτονομία του είναι σε normal πλαίσια. Και κάτι άλλο που έχει ήδη αναφερθεί: με χρήση wifi κάμποση ώρα αλλά και με χρήση HD video playback για πάνω απο 20λεπτο, η πίσω μεριά της συσκευής (σκέτη, χωρίς να φοράει την flip case) καίει αρκετά. Ελπίζω με κανένα update να διορθωθεί αυτό το "ψήσιμο"... :heat:

 

Υ.Γ.: Για ver4.4 μήπως ακούστηκε τίποτα καινούριο; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και νέα custom rom η οποία φαίνεται από τις photo τουλάχιστον πολύ καλή εμφανισιακά. Το πολύ μεγάλο κακό είναι πως για την ώρα δεν υποστηρίζει ελληνικά. Για όσους θέλουν να δουν στο παρακάτω link:

 

http://www.needrom.com/mobile/kingzone-k1t-miuiv5/

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με δημοσίευμα σε έγκυρο κινέζικο site όσον αφορά το KINGZONE K1 PRO 2GB και την αναβάθμισή του σε 4.4 , το εργοστάσιο θα κρατήσει την περπατημένη του ELEPHONE P8 ετοιμάζουν ήδη την custom 4.4.2 σαν αυτή που φοράει το P8 και θα την δώσουν αυτόματα μέσω ΟΤΑ (για όσους δεν έχουν χάσει το OTA Update από custom rom)) αφού περπατήσει το κινητό (πιθανόν μετά το καλοκαίρι).

 

Σε αναμονή λοιπόν για την 4.4.2 στο Κ1 μέσω OTA.:X

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααααααα

ειμαι κατοχος lg g2 και μπορω να πω τα καλυτερα γι'αυτο το κινητο

εδω ομως αρχιζουμε...

σκεφτομαι να το δωσω στην αδελφη μου και να παρω μια κινεζια και εγω

ειμαι αναμεσα σε zopo zp998 και σε thl t100s , elephone p8 αλλα μολις ειδα το kingzone k1 εβαλα στην ακρη τα υπολοιπα και αρχισα να το σκεφτομαι λιγο πιο ζεστα!

να κανω την κινηση για αγορα ή να μην το σκεφτω καθολου και να παραμεινω με το g2?

ευχαριστω εκ των προτερων :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααααααα

ειμαι κατοχος lg g2 και μπορω να πω τα καλυτερα γι'αυτο το κινητο

εδω ομως αρχιζουμε...

σκεφτομαι να το δωσω στην αδελφη μου και να παρω μια κινεζια και εγω

ειμαι αναμεσα σε zopo zp998 και σε thl t100s , elephone p8 αλλα μολις ειδα το kingzone k1 εβαλα στην ακρη τα υπολοιπα και αρχισα να το σκεφτομαι λιγο πιο ζεστα!

να κανω την κινηση για αγορα ή να μην το σκεφτω καθολου και να παραμεινω με το g2?

ευχαριστω εκ των προτερων :D

αναμεσα στα 4 κινεζικα που εβαλες παρε to κ1 turbo με κλειστα ματια,αναμεσα σε g2 16g kai k1 turbo to δευτερο και αν εχεις την εκδοση 32 gb μεινε με αυτο!
Link to comment
Share on other sites

αναμεσα στα 4 κινεζικα που εβαλες παρε to κ1 turbo με κλειστα ματια,αναμεσα σε g2 16g kai k1 turbo to δευτερο και αν εχεις την εκδοση 32 gb μεινε με αυτο!

 

Εχω το g2 16gb αλλα χρησιμοποιω και otg stick και οποτε δεν εχω ιδιαιτερο θεμα με την μνημη

αρα λες να μεινω με το g2 και να μην κανω κινηση αγορας? θα δυσαρεστηθω με το κ1?

για θεμα μεταπωλησης δεν κανω θεμα συζητησης

απλα κατι με πιανει και δεν μπορω να μεινω πολυ με την ιδια συσκευη γι αυτο ελεγα και για αλλαγη:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το g2 16gb αλλα χρησιμοποιω και otg stick και οποτε δεν εχω ιδιαιτερο θεμα με την μνημη

αρα λες να μεινω με το g2 και να μην κανω κινηση αγορας? θα δυσαρεστηθω με το κ1?

για θεμα μεταπωλησης δεν κανω θεμα συζητησης

απλα κατι με πιανει και δεν μπορω να μεινω πολυ με την ιδια συσκευη γι αυτο ελεγα και για αλλαγη:lol::lol:

το g2 εχει καποια bug απο οσο γνωριζω το κ1 δεν εχει κανενα σε κανεναν απο εδω μεσα που εχει παρει το κινητο το μονο αρνητικο καπως στην ολη υποθεση ειναι η μπαταρια του η οποια ειναι 2,5 και αν ηταν 3 το κινητο θα σφυριζε κλεφτικα οχι οτι δεν βγαζει την ημερα την βγαζει και ανετα με καποιο μετρο,απλα ειναι οριακη για τετοια συσκευη αλλα δεν θα σε απογοητευσει, σε ολα τα αλλα θεματα το κινητο πεταει απο ποιοτητα και δεν εχει σχεση με κανενα κινεζικο που φτιαχνεται, μιλαμε για φοβερα μεταλα και κατασκευη που φτιαχνεται στο χερι βημα βημα ,απο χαρακτηριστικα τα ξερεις πολυ δυνατο παιζει τα παντα δεν κολαει με τιποτα, στιγμα gps αψογο ,οθονη απαιχτη,και απο οτι βλεπω θα παρει και την 4,4 οποτε αν με ρωτας αν θα δυσαρεστηθεις θα σου ελεγα θα καταενθουσιαστεις με αυτο το κινητο βαθμολογια απο εμενα 9/10 με ενα ποντο να χανει στην μπαταρια που σου ειπα ποιο πανω τι παιζει,αυτα σκεψου το και αποφασισε
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση :bow:

απο καμερα πως τα παει?

αρα ολα γερνουν υπερ του k1

φιλε μου εγω απο την καμερα εμεινα υπερυχαριστημενος αφου να φανταστεις η μπροστινη του εχει ιδια ποιοτητα με την πισω καμερα του παλιου μου κινητου που einai 8mp:)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω απο την καμερα εμεινα υπερυχαριστημενος αφου να φανταστεις η μπροστινη του εχει ιδια ποιοτητα με την πισω καμερα του παλιου μου κινητου που einai 8mp:)

 

Κατι που εγω το ειδα πρωτη φορα....στην καμερα όταν πατας την οθονη στο σημειο που θες να εστιαση και το κρατησεις πατημενω τοτε το τετραγωνο της εστιασης γινεται πρασινο και ξεκιναει η παρακολουθηση αντικειμενου που εχεις εστιασει.....

Με το lg g2 ενός φιλου μου που το δοκιμάσαμε δεν εχει αυτή την λειτουργια....

Σε ομορφια δεν το συζηταω καν.......kingzone και ξερο ψωμι.....σε οθονη-touch θα ελεγα πολύ δυνατα κα τα 2....σε καμερα με αριστα το 100 lg g2=90, kingzone k1=87 (ελαχιστη διαφορα αν και η απικονηση του kingzone μερα χωρις φλας ηταν πιο ρεαλιστηκη στα χρωματα...πιο ζεστα)

Από επεξεργαστη φανταζομαι ότι δεν θα δεις καποια διαφορα....

Για το gps δεν το συζηταω....Kingzone...και πιο γρηγορα κλειδωμα(με το ιδιο ακριβως πρόγραμα και όπως μου ηρθε χωρις gps fix κτλ) και πιο σταθερο σημα (από ότι μου ειπε ο φιλος εχει καποια θεματα με αποσυνδεσεις κατά την διαρκεια πλοήγησης)....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια..ελεγχω εδω και 3 μερες την καταναλωση μπαταριας και χθες δοκιμασα ολη μερα με κλειστο γουαι φαι και δεδομενα και εβγαζε στν καταναλωση 41% οταν το τηλεφωνο ειναι αδρανες..τι εστι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

 

Από tinydeal εγώ πήρα εξτρα την flip case και τον ασύρματο φορτιστή.

 

Τώρα που το έψαχνα και εγώ μιας και το τηλεφωνάκι το ζαχάρωσα βλέπω το geekbuying να το έχει καλή τιμή.

Από την άλλη το minideal το δίνει 205 ευρά αλλά έχει OTG + screen protector + Qi Wireless case + sillicone case οπότε ίσως να βγαίνει καλύτερα. Η θήκη είναι must για τόσο μεγάλο κινητό.

Edited by Kamui
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Τώρα που το έψαχνα και εγώ μιας και το τηλεφωνάκι το ζαχάρωσα βλέπω το geekbuying Να το έχει καλή τιμή.

Από την άλλη το minideal το δίνει 205 ευρά αλλά έχει OTG + screen protector + Qi Wireless case + sillicone case οπότε ίσως να βγαίνει καλύτερα. Η θήκη είναι must για τόσο μεγάλο κινητό.

 

screen potector,silicone caze,otg τα εχουν ολα τα κινητα μεσα στν συσκευασια..εγω προσωπικα το πειρα απο coolicool,εγινε ship 11/06 και το ειχα στα χερια μου 23/06(αν δεν εμενα επαρχια,θα το ειχα 20/06)αψογα συσκευασμενο...μου βγηκε 218 περιπου μαζι με την flip cover caze.

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

εντάξει παιδιά είπαμε πολύ καλό όπως όλα δείχνουν ως τώρα vfm το κινητό αλλά όχι και καλύτερο ή ισάξιο του LG g2 μη τρελλαθουμε
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια..ελεγχω εδω και 3 μερες την καταναλωση μπαταριας και χθες δοκιμασα ολη μερα με κλειστο γουαι φαι και δεδομενα και εβγαζε στν καταναλωση 41% οταν το τηλεφωνο ειναι αδρανες..τι εστι αυτο?

 

κατι "τρεχει" στο παρασκηνιο, υπαρχει μια εφαρμογη που μπορεις να το τσεκαρεις αλλα δεν θυμαμαι ποια. αν το βρω θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλυτερο και αξιοπιστο site για παραγγελια?

Δοκιμασμενο απο φιλο ειναι το pandawill, σε 15 μερες (αν θυμαμαι καλα) του ηρθε το zopo

Link to comment
Share on other sites

εντάξει παιδιά είπαμε πολύ καλό όπως όλα δείχνουν ως τώρα vfm το κινητό αλλά όχι και καλύτερο ή ισάξιο του LG g2 μη τρελλαθουμε

Και φυσικα μη τρελλαθουμε....συγκρινουμε ένα τηλεφωνο που όταν βγηκε ειχε 600€ με ένα κινεζικο που μολις βγηκε ειχε 200€...αντε με το φπα 250€....κανονικα δεν πρεπει να γινεται καμια συγκρηση....καλο το Hyundai i30 αλλα ουτεWV Golf είναι ουτε BWV ουτε Mersedes!!!

 

Όπως δεν ξερουμε και σε τι κατασταση θα είναι σε 6 η 12 μηνες!!!!

Απλα συζητηση κανουμε.....

 

Παντος πιο ομορφο και ποιοτικο σιγουρα είναι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα που το έψαχνα και εγώ μιας και το τηλεφωνάκι το ζαχάρωσα βλέπω το geekbuying να το έχει καλή τιμή.

Από την άλλη το minideal το δίνει 205 ευρά αλλά έχει OTG + screen protector + Qi Wireless case + sillicone case οπότε ίσως να βγαίνει καλύτερα. Η θήκη είναι must για τόσο μεγάλο κινητό.

 

Προσοχη στις εκδοσεις...στο geekbuying η εκδοση που κοιτας είναι το απλο με 1g ram και HD οθονη......

Οι περισσοτεροι από εμας εχουμε παρει την εκδοση ''turbo'' με 2g ram & FHD οθονη.....γιαυτο σου φενεται φτινο

 

Και από ότι ειδα στο Minideal εχει γινει λαθος....δεν εχει 32g rom αλλα 16g rom.....αν και στο χαρακτηριστικα παρακατω το λεει.....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

εντάξει παιδιά είπαμε πολύ καλό όπως όλα δείχνουν ως τώρα vfm το κινητό αλλά όχι και καλύτερο ή ισάξιο του LG g2 μη τρελλαθουμε
γιατι οχι?σε καποια σημεια υπερτερει το ενα σε αλλα το αλλο
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, ήμουν στο κινέζικο recovery του κινητού και το χάζευε ένας φίλος μου επειδή μιλούσαμε για recoveries και ιστορίες, και πριν προλάβω να μιλήσω είχε πατήσει κάτι που λεγόταν Ε%$^$&&ΜΜc. Τα έχασα όλα αλλά είχα κάποια back ups... Το μόνο θέμα μου είναι πως πλέον η έκδοση λογισμικού μου είναι 4.4.2 αντί της custom factory 4.3.9 που είχε. Ξέρετε να μου πείτε τι παίζει από εδώ και στο εξής;;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, ήμουν στο κινέζικο recovery του κινητού και το χάζευε ένας φίλος μου επειδή μιλούσαμε για recoveries και ιστορίες, και πριν προλάβω να μιλήσω είχε πατήσει κάτι που λεγόταν Ε%$^$&&ΜΜc. Τα έχασα όλα αλλά είχα κάποια back ups... Το μόνο θέμα μου είναι πως πλέον η έκδοση λογισμικού μου είναι 4.4.2 αντί της custom factory 4.3.9 που είχε. Ξέρετε να μου πείτε τι παίζει από εδώ και στο εξής;;

 

Μετα το τελευταιο update 13-6-2014 στην εκδοση λογισμικού γραφει σε ολους την εκδοση 4.2.2 και όχι 4.3.9 που εγραφε μεχρι και το προιγουμενω update....αν αυτό εννοεις....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ χθες...λοιπόν πρώτες εντυπώσεις:

 

1. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής όντως και λίγο βαρύ σε σχέση ειδικά με το iPhone 5 που έχω.

2. Οθόνη πάρα πολύ καλή με ζωντανά χρώματα.

3. Θήκη για μένα μέτρια προς κακή. Θα μπορούσαν τουλάχιστον να βάλουν ένα λουράκι με μαγνήτη για να κλείνει το πορτάκι.

4. Μπαταρία: με ανοιχτό bluetooth συνέχεια (λόγω pebble smart watch) και 3G συνέχεια λόγω mail που θέλω να παίρνω, το είχα βγάλει από την πρίζα 7:50 με 100% και τώρα που γράφω (10:50 περίπου το πρωί) είναι στο 69% με πέντε συνολικά λεπτά ομιλίας. Μου φαίνεται πως μάλλον δεν θα βγάλει την μέρα χωρίς φόρτιση.

5. GPS κλείδωσε πάρα πολύ γρήγορα με το που είδε ουρανό...(πολλές δοκιμές με διαδρομή δεν είχα ακόμη την ευκαιρία να κάνω).

 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Έχω Cosmote η οποία στο iPhone 5 παίζει άψογα 4G κι εδώ το 3G στην κυριολεξία σέρνεται. Έχω βάλει με αντάπτορα την κάρτα γιατί ήταν στο iPhone αλλά θεωρώ πως δεν φταίει αυτό. Συνάδελφος που έχει το THL W200S στο ίδιο γραφείο με μένα πάει σφαίρα.

Επίσης κάτι άλλο που είδα και δεν μου άρεσε είναι πως ενώ είχα το τηλέφωνο σε USB σε PC για να φορτίζει και περνούσα τα προγράμματα (έδειχνε τουλάχιστον πως φόρτιζε) αντί να ανεβαίνει το ποσοστό της μπαταρίας αυτό έπεφτε συνεχώς.

Εδώ κάποια βοήθεια κανείς που να το έχει ή που να ξέρει κάτι.

Edited by chris_dd
One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

αν καποιος μπορει να με βοηθησει ?

1)πληρωνουμε παραπανο χρηματα για τελωνειο για την αγορα του κινητου (γιατι οτι αγορα εχω κανει απο κινα απο το ebay δεν ειχα τετοιο θεμα)

2)το κινητο αφου το χρησιμοποιησατε τι εχετε να πειτε για την μπαταρια του ειναι ενα βασικο προβλημα? (θα πρεπει ολη την ωρα να το φορτιζουμε)

3)καποιο αλλο βασικο ελαττωμα εχετε παρατηρηση?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ χθες...λοιπόν πρώτες εντυπώσεις:

 

1. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής όντως και λίγο βαρύ σε σχέση ειδικά με το iPhone 5 που έχω.

2. Οθόνη πάρα πολύ καλή με ζωντανά χρώματα.

3. Θήκη για μένα μέτρια προς κακή. Θα μπορούσαν τουλάχιστον να βάλουν ένα λουράκι με μαγνήτη για να κλείνει το πορτάκι.

4. Μπαταρία: με ανοιχτό bluetooth συνέχεια (λόγω pebble smart watch) και 3G συνέχεια λόγω mail που θέλω να παίρνω, το είχα βγάλει από την πρίζα 7:50 με 100% και τώρα που γράφω (10:50 περίπου το πρωί) είναι στο 69% με πέντε συνολικά λεπτά ομιλίας. Μου φαίνεται πως μάλλον δεν θα βγάλει την μέρα χωρίς φόρτιση.

5. GPS κλείδωσε πάρα πολύ γρήγορα με το που είδε ουρανό...(πολλές δοκιμές με διαδρομή δεν είχα ακόμη την ευκαιρία να κάνω).

 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Έχω Cosmote η οποία στο iPhone 5 παίζει άψογα 4G κι εδώ το 3G στην κυριολεξία σέρνεται. Έχω βάλει με αντάπτορα την κάρτα γιατί ήταν στο iPhone αλλά θεωρώ πως δεν φταίει αυτό. Συνάδελφος που έχει το THL W200S στο ίδιο γραφείο με μένα πάει σφαίρα.

Επίσης κάτι άλλο που είδα και δεν μου άρεσε είναι πως ενώ είχα το τηλέφωνο σε USB σε PC για να φορτίζει και περνούσα τα προγράμματα (έδειχνε τουλάχιστον πως φόρτιζε) αντί να ανεβαίνει το ποσοστό της μπαταρίας αυτό έπεφτε συνεχώς.

Εδώ κάποια βοήθεια κανείς που να το έχει ή που να ξέρει κάτι.

 

1.Εάν έχεις τοποθετήσει την κάρτα cosmote στην θύρα 2G δεν θα δουλέψει ως 3G αλλά ως 2G GSM

Μόνο η μια θύρα sim δουλεύει ως 3G

Δεν έχω παρατηρήσει θέματα με το 3G εδώ στην επαρχία με το τηλέφωνο αυτό. Εάν σου συμβαίνει παρότι έχει την cosmote sim στην 3G θύρα κάνε επαναφορά εργοστασιακών τηλεφώνου και ξανά τα OTA UPDATES μήπως κάποιο set κατά το update παρουσίασε πρόβλημα.

2.Αυτό που αναφέρεις σε το usb και το transfer μπορεί να υπάρξει σε ορισμένα μοντέλα, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την φόρτιση κατά την σύνδεση αποθηκευτικού χώρου από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου. Δεν το παρατήρησα εγώ γιατί χρησιμοποιώ την ασύρματη φόρτιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο ειναι το καλυτερο και αξιοπιστο site για παραγγελια?

Δοκιμασμενο απο φιλο ειναι το pandawill, σε 15 μερες (αν θυμαμαι καλα) του ηρθε το zopo

 

Η καλύτερη ερώτηση είναι ποιός το έχει ετοιμοπαράδοτο?

 

Μίλα με chinavasion.com στο live chat εάν το έχουν , γιατί στο στέλνουν την επόμενη μέρα (σε σχέση με τους άλλους που στο στέλνουν σε 5+ μέρες) και έχει μέσα την ασύρματη θήκη φόρτισης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν καποιος μπορει να με βοηθησει ?

1)πληρωνουμε παραπανο χρηματα για τελωνειο για την αγορα του κινητου (γιατι οτι αγορα εχω κανει απο κινα απο το ebay δεν ειχα τετοιο θεμα)

2)το κινητο αφου το χρησιμοποιησατε τι εχετε να πειτε για την μπαταρια του ειναι ενα βασικο προβλημα? (θα πρεπει ολη την ωρα να το φορτιζουμε)

3)καποιο αλλο βασικο ελαττωμα εχετε παρατηρηση?

ευχαριστω

 

Σχετικά με το 1. Εξαρτάται από με τι τρόπο θα στο στείλει. Υπάρχει οδηγός αποστολών από κίνα στο forum

Σχετικά με τα άλλα που ρωτάς έχουμε αναφερθεί σε προηγούμενα post , σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...