Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωχ... κατάλαβα. Περαστικά μας! :dizzy:

 

Στα tracking number με Post NL μέχρι να φύγουν από Κίνα κάνουμε tracking σε αυτό τον σύνδεσμο : http://springglobalmailtracker.com/

 

Είναι το γραφείο της POST NL στην Κίνα αφού φύγει μέχρι να φτάσει Ολλανδία δεν έχουμε εικόνα , μόλις όμως φτάσει

θα το δούμε εδώ το δέμα http://www.postnl.post/ στο πεδίο mail trak & trace

 

Τώρα όσον αφορά το κινητό σου έχει περάσει από τον έλεγχο και κατευθύνετε στο χώρο αποστολής για Ολλανδία όπως βλέπω από το νούμερο που έδωσες.

 

Ελπίζω να σε κατατόπισα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αύριο το εργοστάσιο δίνει στους Resellers την νέα φουρνιά των Κ1, αφού τα πρώτα 5.000 promotion τεμάχια που έβγαλε και διέθεσε τον Μάιο εξαντλήθηκαν. Μπορεί να έχουν και νέα έκδοση firmware όπως εικάζω. Μένει να το δούμε στην πράξη.

 

Άρα όσοι περιμένετε, από αύριο φεύγουν σιγά σιγά.:D

Link to comment
Share on other sites

Στα tracking number με Post NL μέχρι να φύγουν από Κίνα κάνουμε tracking σε αυτό τον σύνδεσμο : http://springglobalmailtracker.com/

 

Είναι το γραφείο της POST NL στην Κίνα αφού φύγει μέχρι να φτάσει Ολλανδία δεν έχουμε εικόνα , μόλις όμως φτάσει

θα το δούμε εδώ το δέμα http://www.postnl.post/ στο πεδίο mail trak & trace

 

Τώρα όσον αφορά το κινητό σου έχει περάσει από τον έλεγχο και κατευθύνετε στο χώρο αποστολής για Ολλανδία όπως βλέπω από το νούμερο που έδωσες.

 

Ελπίζω να σε κατατόπισα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αύριο το εργοστάσιο δίνει στους Resellers την νέα φουρνιά των Κ1, αφού τα πρώτα 5.000 promotion τεμάχια που έβγαλε και διέθεσε τον Μάιο εξαντλήθηκαν. Μπορεί να έχουν και νέα έκδοση firmware όπως εικάζω. Μένει να το δούμε στην πράξη.

 

Άρα όσοι περιμένετε, από αύριο φεύγουν σιγά σιγά.:D

εμενα ο κινεζος μου αλλαξε tracking number και μου το στελνει τελικα με ολλανδικα ταχυδρομεια,μπηκα στο σαιτ που λες καιμου λεει: Shipment Despatched from Transhipment Hub, τι ειναι αυτο δεν πιστευω να εχουμε τιποτα τελωνεια ..
Link to comment
Share on other sites

εμενα ο κινεζος μου αλλαξε tracking number και μου το στελνει τελικα με ολλανδικα ταχυδρομεια,μπηκα στο σαιτ που λες καιμου λεει: Shipment Despatched from Transhipment Hub, τι ειναι αυτο δεν πιστευω να εχουμε τιποτα τελωνεια ..

 

Όχι ότι είπα είναι. Όταν παραδίδεται το δέμα υπάρχουν κάποια στάδια που περνάει , για να γίνω ποιό σαφείς είναι να πέρασε από έλεγχο αποσκευών και τώρα είναι στην αίθουσα αναχωρήσεων.

 

Ότι στέλνεται σαν mail (συστημένο γράμμα) δεν περvάει τελωνείο. Μόνο η DHL, TNT, FEDEX, UPS περνάνε τελωνείο.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι είπα είναι. Όταν παραδίδεται το δέμα υπάρχουν κάποια στάδια που περνάει , για να γίνω ποιό σαφείς είναι να πέρασε από έλεγχο αποσκευών και τώρα είναι στην αίθουσα αναχωρήσεων.

 

Ότι στέλνεται σαν mail (συστημένο γράμμα) δεν περvάει τελωνείο. Μόνο η DHL, TNT, FEDEX, UPS περνάνε τελωνείο.:happy:

ωραια επειδη ελεγε hub στο τρακιν και λεω μαλλον το κινητο θα το δουμε μονο με το τηλεσκοπιο:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι ότι είπα είναι. Όταν παραδίδεται το δέμα υπάρχουν κάποια στάδια που περνάει , για να γίνω ποιό σαφείς είναι να πέρασε από έλεγχο αποσκευών και τώρα είναι στην αίθουσα αναχωρήσεων.

 

Ότι στέλνεται σαν mail (συστημένο γράμμα) δεν περvάει τελωνείο. Μόνο η DHL, TNT, FEDEX, UPS περνάνε τελωνείο.:happy:

 

Να θυμίσω (για άλλη μια φορά) ότι απαγορεύεται η οποιαδήποτε συζήτηση στο φόρουμ για παράκαμψη του τελωνείου για τον απλό λόγο ότι είναι παράνομο. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα tracking number με Post NL μέχρι να φύγουν από Κίνα κάνουμε tracking σε αυτό τον σύνδεσμο : http://springglobalmailtracker.com/

 

Είναι το γραφείο της POST NL στην Κίνα αφού φύγει μέχρι να φτάσει Ολλανδία δεν έχουμε εικόνα , μόλις όμως φτάσει

θα το δούμε εδώ το δέμα http://www.postnl.post/ στο πεδίο mail trak & trace

 

Τώρα όσον αφορά το κινητό σου έχει περάσει από τον έλεγχο και κατευθύνετε στο χώρο αποστολής για Ολλανδία όπως βλέπω από το νούμερο που έδωσες.

 

Ελπίζω να σε κατατόπισα.

 

Με κατατόπισες και πολύ καλά μπορώ πώ. Σε ευχαριστώ και εύχομαι καλές παραλαβές να έχουμε και σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις το παρήγγειλα για τη σύζυγο μαζί με τη black leather case από Vickmall.com, συνολικά για $ 279.00.. Πιστεύουν ότι εντός τριών εργασίμων, θα το στείλουν. Μόλις το παραλάβω, θα γράψω περί αυτού....:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις το παρήγγειλα για τη σύζυγο μαζί με τη black leather case από Vickmall.com, συνολικά για $ 279.00.. Πιστεύουν ότι εντός τριών εργασίμων, θα το στείλουν. Μόλις το παραλάβω, θα γράψω περί αυτού....:)

 

Με ποια μεταφορική

Link to comment
Share on other sites

βαρεθηκα να περιμένω!

Απο τις 17/5 που έδωσα παραγγελία στο αντελιφε , εχει κολλήσει απο τις 27/5 το στάτους σε 2014-05-27 15:06, Item in conta IPS, IPS

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση (και δεν είμαι ο μόνος) ότι τον τελευταίο καιρό οι κινέζοι καθυστερούν πάρα πολύ τις διαδικασίες τους σχεδόν σε όλα τα στάδια. Μέχρι πρότινος ήταν πάρα πολύ γρήγοροι και πολλές φορές ταχύτεροι και από πολλούς ευρωπαίους. Επίσης έχουν αυξηθεί αρκετά και τα κρούσματα απάτης/αεριτζήδων με πλασματικά στοκ, αποστολές με ευτελή προϊόντα κτλ. Που μπορεί να οφείλονται όλα αυτά, υποθέτω ότι οι ιδιοι θα ξέρουν καλύτερα...

:blink:

Link to comment
Share on other sites

βαρεθηκα να περιμένω!

Απο τις 17/5 που έδωσα παραγγελία στο αντελιφε , εχει κολλήσει απο τις 27/5 το στάτους σε 2014-05-27 15:06, Item in conta IPS, IPS

 

απο πιο σαιτ το πειρες?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο πιο σαιτ το πειρες?

 

Προφανώς από το http://www.antelife.com/.

 

Ωστόσο από το συγκεκριμένο κατάστημα έχω μείνει εξαιρετικά δυσαρεστημένος από την ανταπόκριση και τους χειρισμούς τους σε προβληματική συσκευή που μου είχαν στείλει. Προσωπικά... δεν ξαναγοράζω από αυτούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βαρεθηκα να περιμένω!

Απο τις 17/5 που έδωσα παραγγελία στο αντελιφε , εχει κολλήσει απο τις 27/5 το στάτους σε 2014-05-27 15:06, Item in conta IPS, IPS

 

εχει γραφτει πολλες φορες οτι το καταστημα αυτο ειναι εξαιρετικα αργο,θα το ειχες φερει νωριτερα περπατωντας ως την κινα ο ιδιος

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Antelife συμφωνώ κι εγώ με τα παρακάτω.

Όσον αφορά το συγκεκριμένο κινητό υπάρχει μια υστερία στοκ (δεν καταλαβαίνω το λόγο βέβαια) αλλά μάλλον πήγε καλύτερα από ότι υπολόγιζαν. Επειδή παράγγειλα ήδη αρκετά για φίλους και έρχονται, πριν παραγγέλνεται να μιλάτε μαζί τους στο chat για το διαθέσιμο στοκ και να επιλέγετε εταιρίες που έχουν EMS δίοτι, εάν επιλέξετε EMS από την στιγμή που θα πάρετε το racking number το αργότερο σε 4-12 ώρες το βλέπετε στο status.

 

Επειδή οι κινέζοι επαναπάυονται με τους χρόνους αποστολής της κίνας από τις δωρεάν αποστολές mail item σου δίνουν ένα νούμερο και φεύγει από το γραφείο τους μετά από 7-10 μέρες + 3 εβδομάδες πας 1 μήνα για να έρθει.

Υπολογίζουν ότι δεν έχεις πληρώσει μεταφορά και στο δωρεάν δεν έχεις απαιτήσεις. Με EMS επειδή έχεις πληρώσει πχ 20 ευρώ μεταφορά είναι υποχρεωμένοι να το στείλουν τάχυστα. Τα κινεζομάγαζα εκτός aliexpress (που γράφει ο καθένας για το shp day) κάνουν περίπου 2-4 ημέρες ship.

 

Στο livechat τους λέτε θέλω να αγοράσω αυτό το κινητό (βάζετε το σύνδεσμο ) τώρα με EMS για ελλάδα. Το έχετε διαθέσιμο στο στόκ να το πάρω τώρα? Και πότε θα φύγει από εκεί? Σου λένε την απάντηση και εάν συμφωνείς δεν κλείνεις το chat κάνεις την αγορά και στο καπάκι τους στέλνεις το order number. Επειδή οι υπαλληλοι στο customer service παίρνουν κάποιο bonus από τις πωλήσεις που κάνουν μέσω chat, προωθούν την παραγγελία άμεσα παρακάπτοντας τους άλλους.

 

Στόκ από το τηλέφωνο χθές σε μάυρο χρώμα είχαν οι :

 

1. Chinavasion 220 ευρώ με δώρο την θήκη wireless charge και με αποστολή EMS +20 euro δλδ 240 σύνολο (κάνει αποστολή σε 24 ώρες ) δοκιμασμένο. Και έχει απίστευτο chat service 24 ώρες. Πρίν παραγγείλετε μιλήστε στο ive chat για το στόκ

 

2. Etotalk υπήρχε φρέσκο διαθέσιμο στοκ μέχρι χθές και σε μαύρο πάλι με αποστολή με EMS στα 239 ευρώ περίπου με την δική τους βέβαια όπως πάντα custom root rom (Στην ουσία βγάζουν ότι κινέζικο από μέσα και παίρνεις έτοιμο root το τηλέφωνο) Και αυτό έχει live chan μέσω mail και skype αρκετά καλή ανταπόκριση αλλά σε ώρες εργασίας όχι 24Η

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν το πιστεύω αυτό που έγινε. Το thl t100s ήρθε Ελλάδα μετά από 54 μέρες (από to2c) και βρίσκεται στα κεντρικά των ΕΛΤΑ. Παίζει αύριο κιόλας δηλαδή να το παραλάβω! Έχω κάνει dispute στο PayPal από τους 21/5 για αυτό αλλά ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει/λύσει το θέμα. Στο status γράφει ότι το επεξεργάζεται το θέμα το ίδιο το PayPal. Εγώ το είχα ξεγραμμενο, πίστευα ότι είναι χαμένο κάπου και θα πάρω τα λεφτά μου πίσω από το PayPal, και γι'αυτό προχώρησα στην αγορά του Κ1...

Δεν με χαλάει και το thl αλλά τι θα κάνω τώρα, δεν ξέρω. Άσε που η γυναίκα μου θα φρικάρει άν δει και τα δύο (τις χρεώσεις στην πιστωτική)... :!:

Τι προτείνετε; Τι θα κάνατε στη θέση μου;

 

Υ.Γ.: Τώρα χρησιμοποιώ iOcean X7 το οποίο πάει πολύ καλά. Αλλά σκέφτομαι να δώσω το thl στη γυναίκα μου, να κρατήσω το Κ1 και να βγάλω στο σφυρί το Χ7 στην ύστατη περίπτωση...

Edited by panos980
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν το πιστεύω αυτό που έγινε. Το thl t100s ήρθε Ελλάδα μετά από 54 μέρες (από to2c) και βρίσκεται στα κεντρικά των ΕΛΤΑ. Παίζει αύριο κιόλας δηλαδή να το παραλάβω! Έχω κάνει dispute στο PayPal από τους 21/5 για αυτό αλλά ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει/λύσει το θέμα. Στο status γράφει ότι το επεξεργάζεται το θέμα το ίδιο το PayPal. Εγώ το είχα ξεγραμμενο, πίστευα ότι είναι χαμένο κάπου και θα πάρω τα λεφτά μου πίσω από το PayPal, και γι'αυτό προχώρησα στην αγορά του Κ1...

Δεν με χαλάει και το thl αλλά τι θα κάνω τώρα, δεν ξέρω. Άσε που η γυναίκα μου θα φρικάρει άν δει και τα δύο (τις χρεώσεις στην πιστωτική)... :!:

Τι προτείνετε; Τι θα κάνατε στη θέση μου;

 

Υ.Γ.: Τώρα χρησιμοποιώ iOcean X7 το οποίο πάει πολύ καλά. Αλλά σκέφτομαι να δώσω το thl στη γυναίκα μου, να κρατήσω το Κ1 και να βγάλω στο σφυρί το Χ7...

 

Σοφά σκέφτηκες, δώσε το Χ7 όπως είπες. Κάνε ανάκλυση του dispute από το paypal και στείλε και μήνυμα στο to2c για να το ξεπλοκάρουν να το παρείς μήπως στο μπλοκάρουν από paypal και πές τους ότι το θες το κινητό τελικά.

Link to comment
Share on other sites

βαρεθηκα να περιμένω!

Απο τις 17/5 που έδωσα παραγγελία στο αντελιφε , εχει κολλήσει απο τις 27/5 το στάτους σε 2014-05-27 15:06, Item in conta IPS, IPS

 

 

Το συγκεκριμένο μήνυμα σημαίνει ότι έκλεισε από εκεί στις 27/5 σημαίνει ότι το περιμένεις από μέρα σε μέρα κάποιες φορές μπορεί να κάνει 5 -7 μέρες κάποιες 3-4 εβδομάδες. Συνήθως από την πείρα μου κάνει 2,5 - 3.5 εβδομάδες δηλαδή 15-17 εργάσιμες.

 

Μπορείς να διαβάσεις και το αντίστοιχο άρθρο εδώ στο forum για τις αποστολές.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε παιχταραδες που το έχετε παραλάβει λίγο πιο αναλυτικά,τι σας φαίνεται να μην πηγαίνει τόσο καλά,τι σας εντυπωσιάζει??αν κάνετε σύγκριση και με κάποιο άλλο ακόμα καλύτερα!!

Μου αρέσει πολύ και λέω να το προτιμήσω έναντι του nexus 5, g2 και xiaomi mi3

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε παιχταραδες που το έχετε παραλάβει λίγο πιο αναλυτικά,τι σας φαίνεται να μην πηγαίνει τόσο καλά,τι σας εντυπωσιάζει??αν κάνετε σύγκριση και με κάποιο άλλο ακόμα καλύτερα!!

Μου αρέσει πολύ και λέω να το προτιμήσω έναντι του nexus 5, g2 και xiaomi mi3

Ημουν στην ιδια κατασταση με εσενα μεχρι που πηγα σε ενα media martk εδω στην Γερμανια και επιασα στα χερια μου το Huawei P6 και P7. Πλεον εχω διαγραψει απο το μυαλο μου την αγορα συσκευης απο Κινα και ας υστερει λιγάκι η Huawei σε τεχνικα χαρακτηριστικα. Και τα 2 κινητα ειναι κόσμημα και σε σχετικά ιδια τιμή με Κινα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ας μην μπούμε σε διαδικασία σύγκρισης, πόσο μάλλον με συσκευές που κυμαίνονται σε διαφορετική κατηγορία τιμής. Παρακαλώ να επικεντρωθούμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα. Εβαλα το touch protector και προσπαθησα με καρτα να το ισιωσω ωστε να βγει ο αερας που έμενε σε καποια σημεια. Επειδη δεν τα καταφερα λοιπον να την τοποθετησω τελεια, αποφασισα να την βγαλω. Απο τοτε το δαχτυλο δεν γλιστράει στην οθονη και επισης αν παρατηρησεις καλα υπαρχουν τετραγωνακια πολυ μικρα που κρυσταλλιζουν σε στοίχιση και συμμετρια..
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα. Εβαλα το touch protector και προσπαθησα με καρτα να το ισιωσω ωστε να βγει ο αερας που έμενε σε καποια σημεια. Επειδη δεν τα καταφερα λοιπον να την τοποθετησω τελεια, αποφασισα να την βγαλω. Απο τοτε το δαχτυλο δεν γλιστράει στην οθονη και επισης αν παρατηρησεις καλα υπαρχουν τετραγωνακια πολυ μικρα που κρυσταλλιζουν σε στοίχιση και συμμετρια..
πιθανον θα εμεινε ελαχιστη κολλα απο το πλαστικο,κλεισε το κινητο παρε ενα μαλακο πανι βρεξτο με νερο στιψτο καθαρισε μετα την οθονη καλα και σκουπισε με ενα μαλακο πανι και ετοιμος!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και επισης αν παρατηρησεις καλα υπαρχουν τετραγωνακια πολυ μικρα που κρυσταλλιζουν σε στοίχιση και συμμετρια..

 

Αυτό ίσχυε πάντα, απλά δεν το είχες προσέξει εξαρχής. Φυσικά δεν είναι πρόβλημα, έχει να κάνει με την οθόνη και δεν σε απασχολεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...