Jump to content

[S5] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.e-shop.gr/samsung-battery-kit-for-galaxy-s5-g900-eb-eg900b-black-p-TEL.018533

 

 

Το παραπάνω το έχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;ευχαριστω.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο 6 φορτίσεις

 

3 μέρες αναμονή

2,5 ώρες οθονη

2,5 ώρες κλήσεις

 

Λιγο βίντεο,φωτό και λιγο 4g internet.

Πως ειναι;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 6 φορτίσεις

 

3 μέρες αναμονή

2,5 ώρες οθονη

2,5 ώρες κλήσεις

 

Λιγο βίντεο,φωτό και λιγο 4g internet.

Πως ειναι;

 

Άψογη! Καλά με τέτοια στατιστικά και ψάχνεσαι για extended μπαταρία? Πόσο θέλεις να σου κρατάει? Εβδομάδα? :p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 6 φορτίσεις

 

3 μέρες αναμονή

2,5 ώρες οθονη

2,5 ώρες κλήσεις

 

Λιγο βίντεο,φωτό και λιγο 4g internet.

Πως ειναι;

 

να υποθέσω έβαλες την μπαταρία με τα 3,500 mah?

Link to comment
Share on other sites

Όχι είμαι με την μαμά μπαταρία.παντως αν εξαιρέσουμε το daemon που σε φρενάρει για εγκατάσταση εφαρμογών,είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αγορά μου.λογω της δουλειάς μου πρέπει να εχω 24/7 το τηλ ανοιχτό και αν κανω καθαρά χρηση τηλεφώνου φτάνει και τις 4 μέρες.

 

Παντως μετα το τέλος φόρτισης απο το 100% στο 90% πάει πολύ γρήγορα.

 

Πληρη φόρτιση με ενεργοποιημένη την ultra power saving mode και χρηση μόνο τηλ και μυνηματα απο σημερα.οποτε ενημερώνω τα αποτελέσματα τις επόμενες μέρες.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Σε κόβω για εβδομάδα ετσι!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σε κόβω για εβδομάδα ετσι!

 

Αυτή την στιγμή μετα απο 2.5 μέρες (60 ώρες) με 1,5 ώρα οθονη είμαι στο 51%.βεβαια κανω και δέχομαι μόνο κλήσεις και μυνηματα.Φυσικά κανω δοκιμή,δεν ειναι φυσιολογική χρηση ενός smartphone.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανώς! Πάντως ενδιαφέρουσα και χρήσιμη η δοκιμή που κάνεις! Ποτε δεν ξέρεις! Μπορεί να βρεθείς καπου για 2-3 μερες που δεν θα έχεις προσβαση σε ρεύμα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανώς! Πάντως ενδιαφέρουσα και χρήσιμη η δοκιμή που κάνεις! Ποτε δεν ξέρεις! Μπορεί να βρεθείς καπου για 2-3 μερες που δεν θα έχεις προσβαση σε ρεύμα.

 

Επιπλέον ενεργοποιημένο ειναι μόνιμα το Bluetooth,ο αισθητήρας εγγυτητας,κανω οτι κλείσεις χρειάζεται να κανω και γενικώς ανοίγω το τηλ περίπου 20 φορές την μέρα και χωρις να κανω κλήση η μυνημα.βεβαια μου λείπει τα χρώματα της οθοναρας.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Χε, χε! Εντάξει για το χρώμα λογικό είναι! Γύρισες τόσα χρονια πίσω!

 

Εχεις το blue tooth ομως,.... Ισως κανω εγω κατι τέτοιο. Δηλαδή με συνθήκες απολυτης οικονομίας ποσο θα κρατήσει. Ουτε ΒΤ, ουτε τίποτα! Σκετη συσκευή.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χε, χε! Εντάξει για το χρώμα λογικό είναι! Γύρισες τόσα χρονια πίσω!

 

Εχεις το blue tooth ομως,.... Ισως κανω εγω κατι τέτοιο. Δηλαδή με συνθήκες απολυτης οικονομίας ποσο θα κρατήσει. Ουτε ΒΤ, ουτε τίποτα! Σκετη συσκευή.

 

Ναι δίκιο εχεις αλλα ήθελα να το τσεκάρω σε εντελώς πραγματικές συνθήκες επαγγελματικής χρήσης.

Ελπιζω να φτάσει η μπαταρία μέχρι την Κυριακή το μεσημέρι που κλείνει μια βδομάδα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο διαφορους πειραματισμούς (αφαίρεση εγαρμογων, λιγότερη χρήση στο wifi κλπ) Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι η υπ Αριθμόν 1 αιτία με τεράστια διαφορά στην καταναλωση μπαταρίας είναι η οθόνη :) :) .

Φυσικά υπάρχει και η επιλογή αυτόματης φωτεινότητας που υπερδιπλασιάζει τους χρόνους λειτουργίας όμως με τίποτε δεν μπορω αυτη την σκοτεινιά και προτιμώ χίλιες φορές την καθημερινή φόρτιση :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαναφλασαρα την EUR BOC7 με odin kai επαθα πλακα με την διαφορα στην αποκριση και την μπαταρια, δεν ειναι καθολου το ιδιο να το παιρνεις με αναβαθμιση και να το καρφωνεις καθαρο. Ειμαι 19 ωρες απο τη φορτιση, εχω 53% μπαταρια και 4 ωρες οθονη! με τα παντα ανοιχτα και ενεργοποιημενα. Ετσι οπως παει θα κανει καλυτερο χρονο απο το κορυφαιο μεχρι στιγμης που εχω πιασει στα χερια μου G2
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, ασε που εβαζα και εφαρμογες και εμπαινα και twitter πολυ. Εγω εξεπλαγην θετικα, ειλικρινα δεν περιμενα να δω επιδοσεις G2.

 

Ισως βοηθαει οτι εχω σκουρο background

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, ασε που εβαζα και εφαρμογες και εμπαινα και twitter πολυ. Εγω εξεπλαγην θετικα, ειλικρινα δεν περιμενα να δω επιδοσεις G2.

 

Ισως βοηθαει οτι εχω σκουρο background

Ναι ισως ειναι και αυτο. Εγω σταθερα +-5 ωρες ειμαι συνεχεια, νταξει δεν εχω παραπονο καλα κρατιεται

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μέρες απο την φόρτιση σε ultra power saving mode εχω

 

Αναμονή 90 ώρες αναμονή

Τηλεφωνικές κλήσεις 2 ώρες

Οθονη ανοιχτή 2 ώρες

 

Υπόλοιπη μπαταρία 11%

 

Πως το βλέπετε;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μέρες απο την φόρτιση σε ultra power saving mode εχω

 

Αναμονή 90 ώρες αναμονή

Τηλεφωνικές κλήσεις 2 ώρες

Οθονη ανοιχτή 2 ώρες

 

Υπόλοιπη μπαταρία 11%

 

Πως το βλέπετε;

Να σε ρωτησω κατι? Το έχεις σε 3g ή σε 2g?

Παντως εχει ψωμί ακόμη. Συνέχισε την δοκιμή! Λογικα θα πρέπει να σου δώσει αλλη μια μερα.

Λογικα παντως, σε 2g και χωρίς bluetooth θα πρέπει να την βγαζει την εβδομαδα ή να την πλησιάζει επικίνδυνα!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι? Το έχεις σε 3g ή σε 2g?

Παντως εχει ψωμί ακόμη. Συνέχισε την δοκιμή! Λογικα θα πρέπει να σου δώσει αλλη μια μερα.

Λογικα παντως, σε 2g και χωρίς bluetooth θα πρέπει να την βγαζει την εβδομαδα ή να την πλησιάζει επικίνδυνα!

 

Ναι το είχα στο 2g.μονο το Gravity/bt είχα ανοιχτά.

Πάντως μονο για ανάγκη ειναι γιατι πραγματικά μου έλειπαν παρά πολλά. Πιστεύω αν έβαζα σε λειτουργίας πτήσης το βράδυ θα είχα μια μέρα ακόμη.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.βαζω νέα στοιχεία για την μπαταρία σε κανονικές συνθήκες χρήσης με λιγο Ίντερνετ και καμερα

 

Αναμονή 3 μέρες (72 ώρες)

Οθονη 2 ώρες και δέκα λεπτά

Τηλ.κλησεις 1,5 ώρα

Υπόλοιπο 16%

 

Αν το συγκρίνω με το ultra power saving mode,θα έλεγα οτι τωρα πήγα πολύ καλύτερα με πλήρη εμπειρία χρήσης.

 

Εσείς τι λέτε;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα είναι. Καπου τοσο βγαζω και εγω. Το δυνατό σημείο του ειναι η αναμονή. Εκεί πραγματικα δίνει ρεστα! Δεν καίει τίποτα σε αναμονή!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S5] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...