Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ........ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΤΥΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΤΟΥ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Διάβασε λίγο πιο πίσω, για αυτό είναι τα forum. (Μια χαρά είναι η συσκευή, ποιοτική κατασκευή, χωρίς προβλήματα και με καλή κάμερα για την κατηγορία του).

 

Επίσης σε παρακαλώ να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί στον κόσμο των forum είναι σαν να φωνάζεις και το απαγορεύουν οι κανονισμοί.

 

Καλώς ήρθες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΕΝΑ ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ!!

ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΑΠΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΚΑΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ????

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΕΝΑ ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ!!

ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΑΠΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΚΑΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ????

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

 

Τα καταστήματα που εκπροσωπούνται εδώ είναι αξιόπιστα... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=22

 

Κάνε την αναζήτησή σου.

 

Επίσης... μη γράφεις με κεφαλαία, το απαγορεύουν οι κανονισμοί γιατί στον κόσμο των forum είναι σαν να φωνάζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΕΝΑ ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ!!

ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΑΠΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΚΑΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ????

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

 

 

Αξιοπιστο Κινητο ....ΝΑΙ

 

Φτηνο και αξιοπιστο SITE :

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-1s-redmi-basic.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε και σόρρυ για τα κεφαλαία.......πιο πολύ με ενδιαφέρει η κάμερά του, γιατί έχω ενα lenovo s820 και η 13άρα του δεν την λες και 13άρα........ελπίζω η 8άρα του Xiaomi να είναι ανώτερη του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ φίλε και σόρρυ για τα κεφαλαία.......πιο πολύ με ενδιαφέρει η κάμερά του, γιατί έχω ενα lenovo s820 και η 13άρα του δεν την λες και 13άρα........ελπίζω η 8άρα του Xiaomi να είναι ανώτερη του.

 

Διάβασε λίγο πιο πίσω, για αυτό είναι τα forum. (Μια χαρά είναι η συσκευή, ποιοτική κατασκευή, χωρίς προβλήματα και με καλή κάμερα για την κατηγορία του).

 

Επίσης σε παρακαλώ να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί στον κόσμο των forum είναι σαν να φωνάζεις και το απαγορεύουν οι κανονισμοί.

 

Καλώς ήρθες.

 

Ευχαριστώ φίλε και σόρρυ για τα κεφαλαία.......πιο πολύ με ενδιαφέρει η κάμερά του, γιατί έχω ενα lenovo s820 και η 13άρα του δεν την λες και 13άρα........ελπίζω η 8άρα του Xiaomi να είναι ανώτερη του.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΕΝΑ ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ!!

ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΑΠΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΚΑΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ????

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

 

Διάβασε το προηγούμενο ποστ από το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμμία λύση για τον proximity sensor σε cm 11 ή mokkee ή οποιαδήποτε αλλη ρομ εκτόςmiui βρέθηκε για εμας που έχουμε θέμα;

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με την 4.11 που σέρνεται το κινητό.Η cm11 που είχα δοκιμασει μου άρεσε πολυυυυ περισσότερο,αλλά αυτός ο @#€€#σενσορας...

 

Κανεις δεν ξέρει;

Κανεις δεν το έχει αντιμετωπίσει;

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα το ξαναγραφω διοτι τραβαω μαγα ζορι και λογω των ημερων πιθανον δεν το ειδε κανενας ...

 

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους,

Εχω το xiaomi redmi 1s και δεν δουλευε το ραδιο, πηγα στην σελιδα https://xiaomi-miui.gr κατευασα και εβαλα το ελληνικο upadate στο κινητο συμφωνα με τις οδηγιες που μου εδωσαν παιδια εδω, ολα καλα πηγαν και το ραδιο δουλευει μια χαρα , δυστυχως ομως απο τοτε εχω σοβαρο προβλημα με το σημα του κινητου , σε καθε κληση σχεδον χανει το σημα καθε τοσο , μια με ακουν καλα μια με χανουν, με χανουν για 15-30 sec και επανερχετε , μετα απο λιγα λεπτα παλι το ιδιο ... , δεν φταιει το δυκτιο (κεντρο Αθηνας), με την παλια ρομ ποτε δεν το ειχα αυτο , πλεον εχω σοβαρο προβλημα και θελω να γυρισω στην παλια ρομ , με εργοστασιακες ρυθμισεις γινετε ? αν οχι τι αλλο μπορω να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα το ξαναγραφω διοτι τραβαω μαγα ζορι και λογω των ημερων πιθανον δεν το ειδε κανενας ...

 

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους,

Εχω το xiaomi redmi 1s και δεν δουλευε το ραδιο, πηγα στην σελιδα https://xiaomi-miui.gr κατευασα και εβαλα το ελληνικο upadate στο κινητο συμφωνα με τις οδηγιες που μου εδωσαν παιδια εδω, ολα καλα πηγαν και το ραδιο δουλευει μια χαρα , δυστυχως ομως απο τοτε εχω σοβαρο προβλημα με το σημα του κινητου , σε καθε κληση σχεδον χανει το σημα καθε τοσο , μια με ακουν καλα μια με χανουν, με χανουν για 15-30 sec και επανερχετε , μετα απο λιγα λεπτα παλι το ιδιο ... , δεν φταιει το δυκτιο (κεντρο Αθηνας), με την παλια ρομ ποτε δεν το ειχα αυτο , πλεον εχω σοβαρο προβλημα και θελω να γυρισω στην παλια ρομ , με εργοστασιακες ρυθμισεις γινετε ? αν οχι τι αλλο μπορω να κανω ?

χρόνια πολλα, βασικα κανε εργοστασιακες ρυθμίσεις, μαλλον κατι δεν καθισε σωστα με το περασμα της ρομ

Link to comment
Share on other sites

athanaso77 ευχαριστω πολυ!!!

θαθελα να μαθω αν ξερετε αν εχουν εγγυηση τα τηλεφωνα απο τα καταστηματα αυτα μην την πατησω παλι με την μαιμου χιαομι που ειχα παρει.....χωρις να παρω πληροφοριες απο εσας!!!

ευχαριστω και παλι και καλη χρονια σε ολους μας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα το ξαναγραφω διοτι τραβαω μαγα ζορι και λογω των ημερων πιθανον δεν το ειδε κανενας ...

 

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους,

Εχω το xiaomi redmi 1s και δεν δουλευε το ραδιο, πηγα στην σελιδα https://xiaomi-miui.gr κατευασα και εβαλα το ελληνικο upadate στο κινητο συμφωνα με τις οδηγιες που μου εδωσαν παιδια εδω, ολα καλα πηγαν και το ραδιο δουλευει μια χαρα , δυστυχως ομως απο τοτε εχω σοβαρο προβλημα με το σημα του κινητου , σε καθε κληση σχεδον χανει το σημα καθε τοσο , μια με ακουν καλα μια με χανουν, με χανουν για 15-30 sec και επανερχετε , μετα απο λιγα λεπτα παλι το ιδιο ... , δεν φταιει το δυκτιο (κεντρο Αθηνας), με την παλια ρομ ποτε δεν το ειχα αυτο , πλεον εχω σοβαρο προβλημα και θελω να γυρισω στην παλια ρομ , με εργοστασιακες ρυθμισεις γινετε ? αν οχι τι αλλο μπορω να κανω ?

1.έκανες όλα τα wipes όταν έβαλες την ελληνική ROM?αν όχι μπορεί να φταίει αυτό.

2.με επαναφορά εργ.ρυθμίσεων φυσικά και ΔΕΝ γυρνάς στην προηγούμενη ROM.

3.μπες από recovery,κάνε όλα τα wipes,και εγκατέστησε ξανά την ελληνική ή την official αν προτιμάς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

athanaso77 ευχαριστω πολυ!!!

θαθελα να μαθω αν ξερετε αν εχουν εγγυηση τα τηλεφωνα απο τα καταστηματα αυτα μην την πατησω παλι με την μαιμου χιαομι που ειχα παρει.....χωρις να παρω πληροφοριες απο εσας!!!

ευχαριστω και παλι και καλη χρονια σε ολους μας!!!!!

έχουν εγγύηση,αλλά πρέπει να λάβεις υπ' όψιν τα αυτονόητα:απόσταση,κόστος αποστολής,χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

Kernel source πλέον ελεύθερος για το 1S

 

http://en.miui.com/thread-73469-1-1.html

 

Παιδιά ήρθε σήμερα στα χερια μου ένα 1s φίλης και θέλω να περάσω την ελληνική GTV. Βέβαια έχω χαθεί τελείως στα φόρουμ τους. Οι μισοί λένε μετονομασία σε update.zip, οι άλλοι μισοί λένε από recovery, οι άλλοι μισοί πρώτα να περάσω άλλη ROM και μετά την ελληνική. Δεν βρίσκω ένα σημείο με συγκεκριμένες οδηγίες για τη τελευταία έκδοση του 1S. Δεν με ενδιαφέρει αν θα βάλω TWRP αν και καλό θα ήταν αν της μείνει στο χέρι να έχω τρόπο να το επαναφέρω.

Edited by Kamui
Link to comment
Share on other sites

1.έκανες όλα τα wipes όταν έβαλες την ελληνική ROM?αν όχι μπορεί να φταίει αυτό.

2.με επαναφορά εργ.ρυθμίσεων φυσικά και ΔΕΝ γυρνάς στην προηγούμενη ROM.

3.μπες από recovery,κάνε όλα τα wipes,και εγκατέστησε ξανά την ελληνική ή την official αν προτιμάς.

 

Τι ειναι τα wipes ? εγω ακολουθησα τις οδηγιες απο τον οδηγο , δεν ανεφερε κατι για wipes ...

Link to comment
Share on other sites

Kernel source πλέον ελεύθερος για το 1S

 

http://en.miui.com/thread-73469-1-1.html

 

Παιδιά ήρθε σήμερα στα χερια μου ένα 1s φίλης και θέλω να περάσω την ελληνική GTV. Βέβαια έχω χαθεί τελείως στα φόρουμ τους. Οι μισοί λένε μετονομασία σε update.zip, οι άλλοι μισοί λένε από recovery, οι άλλοι μισοί πρώτα να περάσω άλλη ROM και μετά την ελληνική. Δεν βρίσκω ένα σημείο με συγκεκριμένες οδηγίες για τη τελευταία έκδοση του 1S. Δεν με ενδιαφέρει αν θα βάλω TWRP αν και καλό θα ήταν αν της μείνει στο χέρι να έχω τρόπο να το επαναφέρω.

 

οι τρόποι για να περάσεις μια rom είναι όλοι οι παραπάνω εσύ το κάνεις με όποια σε βολεύει ,απλά αν βάλεις με την stock recovery θα πρέπει να την ονομάσεις σε update.zip γιατί δεν την διαβάζει αλλιώς αν βάλεις άλλο recovery τότε θα έχεις περισσότερες επιλογές όπως backup της υπάρχουσας , η πιο βασική λεπτομέρεια πριν από κάθε πέρασμα rom είναι να κάνεις full wipe ώστε να εξαλείψεις τυχών προβλήματα

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το full wipe ???

όταν μπεις στο recovery (stock ή cwm- twrp) έχει επιλογή για wipes στην stock (αν θυμάμαι καλά )μόνο full wipe στις άλλες και cache κλπ, με λίγα λόγια σβήνουν "ΟΛΑ" από το κινητό οπότε κάνεις ένα καλό backup (photos videos music κλ) και μετά κάνεις full wipe

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

όταν μπεις στο recovery (stock ή cwm- twrp) έχει επιλογή για wipes στην stock (αν θυμάμαι καλά )μόνο full wipe στις άλλες και cache κλπ, με λίγα λόγια σβήνουν "ΟΛΑ" από το κινητό οπότε κάνεις ένα καλό backup (photos videos music κλ) και μετά κάνεις full wipe

 

και ρωταω εγω τωρα , μπαινοντας στο recovery και ζητησω τρεξω την επιλογη wipes για να σβησω τα παντα στο κινητο δεν θα μου σβησει και το update.zip ?

αν ναι ανοιγω το κινητο το ξαναβαζω και μετα ξαναμπαινω recovery και το τρεχω ?

Link to comment
Share on other sites

όταν μπεις στο recovery (stock ή cwm- twrp) έχει επιλογή για wipes στην stock (αν θυμάμαι καλά )μόνο full wipe στις άλλες και cache κλπ, με λίγα λόγια σβήνουν "ΟΛΑ" από το κινητό οπότε κάνεις ένα καλό backup (photos videos music κλ) και μετά κάνεις full wipe

 

και ρωταω εγω τωρα , μπαινοντας στο recovery και ζητησω τρεξω την επιλογη wipes για να σβησω τα παντα στο κινητο δεν θα μου σβησει και το update.zip ?

αν ναι ανοιγω το κινητο το ξαναβαζω και μετα ξαναμπαινω recovery και το τρεχω ?

 

Εννοείται ότι ΔΕΝ κάνεις full wipe για τον παραπάνω λόγο..

 

κάνεις αυτά:

In CWM, do a factory reset, wipe cache and in mounts and storage section format system

In TWRP choose advanced in wipe section and wipe dalvik, cache, system and data

στην στοκ recovery κάνεις τα αντίστοιχα. ποτέ wipe το internal storage

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το ρισκο και παρηγγειλα και εγω το κινητο απο το sellphone.gr.Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα ερθει 7-8 του μηνος.Αντε να δουμε....
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το ρισκο και παρηγγειλα και εγω το κινητο απο το sellphone.gr.Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα ερθει 7-8 του μηνος.Αντε να δουμε....

 

το έχει και σε αρκετά καλή τιμή μπορώ να πω για ελληνικό κατάστημα! μπράβο τους (ελπίζω να είναι αυθεντικό γιατί κυκλοφορούν απομιμήσεις)

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω ειχα καποιες ανησυχιες αλλα ειδα κριτικες στο bestprice και πιστευω να ειναι σωστοι και να φερουν το αυθεντικο

 

edit:με εστειλαν tracking number για το acs αρα πιστευω θα ερθει πιο νωρις!

Edited by liopp
Link to comment
Share on other sites

Είχα δημοσιεύσει κάποιες πριν κάμποσο καιρό..

HONGMI REDMi 1S

 

Ειδικά στο φως ημέρας ήταν και είναι πολύ καλές

 

καλημέρα και χρόνια πολλά καλή χρονιά

όλες οι φωτογραφίες είναι από redmi 1s?

ευχαρίστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέλουμε, και αυτό!

 

http://www.phonearena.com/news/Photos-of-the-Dual-LTE-Xiaomi-Redmi-1S-leak_id64280

 

διερρευσαν φωτογραφιες!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε το κινητο!ολα τελεια εκτος οτι δεν ειχε ανταπτορα για να φορτισει το κινητο...Μπορειτε να μου πειτε απο που εχει να αγορασω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε το κινητο!ολα τελεια εκτος οτι δεν ειχε ανταπτορα για να φορτισει το κινητο...Μπορειτε να μου πειτε απο που εχει να αγορασω?

Σχεδόν σε όλα τα καταστήματα ηλεκτρονικών, από μισό ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...