Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://s.basketbuild.com/filedl/devs?dev=Kra1o5&dl=Kra1o5/Xiaomi/armani/cm-11-20141024-UNOFFICIAL-armani.zip

 

 

R8:

 

Reorganize & Cleanup code

Small fixes in proximity sensor

Fixes in audio effects (Apollo + DSP Manager)

Grey circle after entering pin is finally gone

Add OTA updates support

Improve phone signal stability

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα

Χτες στη δουλεια και ενωηταν κοντα στο 57% η μπαταρια μετα απο λιγο νεκρο το τηλ

Ηρθα σπιτι , το εβαλα φορτιστη και ηταν στο 0

Εχει τυχει σε κανεναν αλλον;

Ειναι φυσιολογικο; Δεν νομιζω τακη

 

Πως μπορωνα δω τι φταιει;

 

Θενκς

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Χτες στη δουλεια και ενωηταν κοντα στο 57% η μπαταρια μετα απο λιγο νεκρο το τηλ

Ηρθα σπιτι , το εβαλα φορτιστη και ηταν στο 0

Εχει τυχει σε κανεναν αλλον;

Ειναι φυσιολογικο; Δεν νομιζω τακη

 

Πως μπορωνα δω τι φταιει;

 

Θενκς

Βαζεις CPU spy και wakelock detector για αρχη.

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.com/a/img743/9489/uOp179.png

και δεν μπορείς να δείς με έναν file explorer τι είναι αυτά τα "λοιπά" που πιάνουν 5,27gb?

κάνε wipe data από την recovery.

Link to comment
Share on other sites

https://s.basketbuild.com/filedl/devs?dev=Kra1o5&dl=Kra1o5/Xiaomi/armani/cm-11-20141024-UNOFFICIAL-armani.zip

 

 

R8:

 

Reorganize & Cleanup code

Small fixes in proximity sensor

Fixes in audio effects (Apollo + DSP Manager)

Grey circle after entering pin is finally gone

Add OTA updates support

Improve phone signal stability

 

καλη φαση! την περασες? εγω θα την περασω αυριο....

θελει back up απο twrp να την περασουμε η την φλασαρουμε ετσι?

Link to comment
Share on other sites

καλη φαση! την περασες? εγω θα την περασω αυριο....

θελει back up απο twrp να την περασουμε η την φλασαρουμε ετσι?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5638713#post5638713

Link to comment
Share on other sites

καλη φαση! την περασες? εγω θα την περασω αυριο....

θελει back up απο twrp να την περασουμε η την φλασαρουμε ετσι?

I Αν έχεις παλαιότερη έκδοση της CM την περνάς με wipe cache & dalvik, διαφορετικά ακολουθείς τον οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

και δεν μπορείς να δείς με έναν file explorer τι είναι αυτά τα "λοιπά" που πιάνουν 5,27gb?

κάνε wipe data από την recovery.

 

εκανα και απο recovery και απο το τηλ

δεν σβηνει τιποτα δεν εμφανιζει αρχεια πουθενα

Link to comment
Share on other sites

εκανα και απο recovery και απο το τηλ

δεν σβηνει τιποτα δεν εμφανιζει αρχεια πουθενα

 

Αν πατήσεις πάνω στα λοιπά δεν σου βγάζει τπτ? Για κατέβασε αυτό μπας και δεις τι είναι αυτό που σου τρώει χώρο..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobile_infographics_tools.mydrive

 

Αν δεν λυθεί δοκίμασε να περάσεις καμία cm11 μήπως και αδειάσει με τα wipes που θα κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι να περάσεις original Αγγλοκινέζικη με διαδικασία FastBoot. Πιστεύω θα λυθεί το θέμα σου. Μετά μπορείς να βάλεις από πάνω την ελληνική από xiaomi-miui.gr

Καλή επιτυχία

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις

ξεκολησε μονο του

αγνωστο γιατι το εκανε αλλα δουλευει οκ τωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

μόλις παρέλαβα το redmi 1s από Vickmall. Η έκδοση που φοράει είναι η miui-jhccnbf97.0 έκδοση android 4.3 jls36c. Το τηλέφωνο είναι rooted λογικά ε; Βλέπω εικονίδιο superuser απλά όταν ανοίγω την εφαρμογή βγάζει το μήνυμα <δεν υπάρχουν πολιτικές εφαρμογών superuser>. Και επίσης δεν μπορώ να κλικάρω την επιλογή root permission, μόνο το permission manager. Sorry για τις χαζές ερωτήσεις, είμαι αρχάριος με αυτά. Θα ήθελα να περάσω την cm11 που διαβάζω οτι είναι απλή και γρήγορη. Θα ακολουθήσω τις οδηγίες του πρώτου post αγνοώντας τα περί root σωστά; Πρέπει κάτι να προσέξω; Είναι η πρώτη φορά και φοβάμαι μην το brickάρω!!

Συγνώμη και πάλι και ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές του site

Δημήτρης

Edited by ddnk
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες στο πρώτο post επακριβώς δεν θα έχεις πρόβλημα. Κατά τα άλλα... εδώ είμαστε για ότι χρειαστείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Είμαι root σωστά; Δεν παίζει να κάνω root σε ήδη rooted συσκευή ε; Η αναβάθμιση αφού βάλω την cm11 θα γίνεται αυτόματα σε r8 κτλ ή θα πρέπει να την κάνω με τον ίδιο τρόπο κάθε φορά;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Είμαι root σωστά; Δεν παίζει να κάνω root σε ήδη rooted συσκευή ε; Η αναβάθμιση αφού βάλω την cm11 θα γίνεται αυτόματα σε r8 κτλ ή θα πρέπει να την κάνω με τον ίδιο τρόπο κάθε φορά;

Ευχαριστώ

Εαν το ζητησες rooted απο vickmall θα είναι ήδη.

Για αναβάθμιση, κατεβαζεις τη νέα rom και την περνάς μέσω twrp.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εάν δεν μου δίνεται η επιλογή να κλικάρω το root permission δεν σημαίνει οτι δεν είναι; Μήπως δεν το έκαναν; Ούτε μπορώ να απεγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές που ήδη ήταν μέσα...Τέλος πάντων για να μην σας ζαλίζω μπορώ να ξανακάνω root έστω και αν είναι; Θα συμβεί κάτι ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εάν δεν μου δίνεται η επιλογή να κλικάρω το root permission δεν σημαίνει οτι δεν είναι; Μήπως δεν το έκαναν; Ούτε μπορώ να απεγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές που ήδη ήταν μέσα...Τέλος πάντων για να μην σας ζαλίζω μπορώ να ξανακάνω root έστω και αν είναι; Θα συμβεί κάτι ;

είσαι root

1.την δουλειά του root permission κάνει ο superuser.

2.<δεν υπάρχουν πολιτικές εφαρμογών superuser> γιατί απλά δεν έβαλες ακόμη εφαρμογή που ζήτησε root access.

3.για απεγκατάσταση εφαρμογών συστήματος χρειάζεται ειδική εφαρμογή(πχ root uninstaller) ή χειροκίνητα αν ξέρεις...

4.το vickmall βάζει δική του ROM με επιπλέον apps και πολλά bugs.

5.άποψή μου είναι βέβαια, ότι είναι κρίμα να πας αμέσως σε CM πριν δεις μια miui που να λειτουργεί σωστά.

Link to comment
Share on other sites

είσαι root

5.άποψή μου είναι βέβαια, ότι είναι κρίμα να πας αμέσως σε CM πριν δεις μια miui που να λειτουργεί σωστά.

 

Επειδή και το δικό μου είναι στο δρόμο από vickmall με αγγλοκινεζική ΡΟΜ και συμφωνώ με όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα ότι είναι κρίμα να πας αμέσως σε CM πριν δεις μια miui που να λειτουργεί σωστά θα ήθελα και εγώ την γνώμη σας για "σταθερή" ΡΟΜ χωρίς προβλήματα για το τηλ. αυτό και στην πορεία βλέπουμε. Μια καλή ΡΟΜ που μου είπε ο φίλος nassosp είναι η ελληνικη 4.9.5. Σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και το δικό μου είναι στο δρόμο από vickmall με αγγλοκινεζική ΡΟΜ και συμφωνώ με όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα ότι είναι κρίμα να πας αμέσως σε CM πριν δεις μια miui που να λειτουργεί σωστά θα ήθελα και εγώ την γνώμη σας για "σταθερή" ΡΟΜ χωρίς προβλήματα για το τηλ. αυτό και στην πορεία βλέπουμε. Μια καλή ΡΟΜ που μου είπε ο φίλος nassosp είναι η ελληνικη 4.9.5. Σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας.

Η 4.9.26 θεωρώ οτι ήταν - είναι η σταθερότερη ελληνική rom.Χωρίς fc κα με ram περίπου στα 300 mb.

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα σου έρθει με την αγγλοκινεζικη αστο. Μια χαρά ρομ είναι σταθερή και με συχνές ενημερωσεις, δεν έχεις να σκεφτεις για αλλαγή ρομ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και το δικό μου είναι στο δρόμο από vickmall με αγγλοκινεζική ΡΟΜ και συμφωνώ με όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα ότι είναι κρίμα να πας αμέσως σε CM πριν δεις μια miui που να λειτουργεί σωστά θα ήθελα και εγώ την γνώμη σας για "σταθερή" ΡΟΜ χωρίς προβλήματα για το τηλ. αυτό και στην πορεία βλέπουμε. Μια καλή ΡΟΜ που μου είπε ο φίλος nassosp είναι η ελληνικη 4.9.5. Σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας.

 

 

Η 4.9.26 θεωρώ οτι ήταν - είναι η σταθερότερη ελληνική rom.Χωρίς fc κα με ram περίπου στα 300 mb.

 

Θα συμφωνήσω, ότι πλέον η καλύτερη και σταθερότερη ελληνική ρομ,μέχρι τώρα, είναι η 4.9.26.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λογο δουλειας δεν προλαβαινω να μπαινω στο φορουμ, εχω περασμενη την gtv 3.22 και δεν εχω καποιο προβλημα, το κινητο με την χρηση που κανω βγαζει 3 μερες, οι καινουριες ελληνικες ρομ ειναι καλυτερες στην διαχειριση ενεργειας; Να παω κατα cm μερια ή να το αφησω οπως εχει μιας και με ικανοποιει η αποδωση του.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...