Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα την CM R7 και έβαλα xposed και gravity box και παρατήρησα ότι παρότι ρυθμίζω τα tales που θέλω να εμφανίζονται και τον αριθμό των tales ανα σειρά στην quick launch bar δεν γίνεται τίποτα. Σαν να μην λειτουργεί το gravity. Έχει κάποιος με CM R7 βάλει xposed & gravity και έχει το ίδιο πρόβλημα;

Επίσης όταν κατεβάζω την κουρτίνα και εμφανίζονται τα tales της CM και ενώ έχω προσθέσει το tale "Network Mode" με το οποίο αλλάζουμε το 2G/3G, όταν το πατάω δεν γίνεται τίποτα και δεν αλλάζει το mode. Υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο θέμα;

Για συγουριά ξανά πέρασα την CM R7 και το xposed & gravity αλλά πάλι είχα το ίδιο αποτέλεσμα.

Όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα την CM R7 και έβαλα xposed και gravity box και παρατήρησα ότι παρότι ρυθμίζω τα tales που θέλω να εμφανίζονται και τον αριθμό των tales ανα σειρά στην quick launch bar δεν γίνεται τίποτα. Σαν να μην λειτουργεί το gravity. Έχει κάποιος με CM R7 βάλει xposed & gravity και έχει το ίδιο πρόβλημα;

Επίσης όταν κατεβάζω την κουρτίνα και εμφανίζονται τα tales της CM και ενώ έχω προσθέσει το tale "Network Mode" με το οποίο αλλάζουμε το 2G/3G, όταν το πατάω δεν γίνεται τίποτα και δεν αλλάζει το mode. Υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο θέμα;

Για συγουριά ξανά πέρασα την CM R7 και το xposed & gravity αλλά πάλι είχα το ίδιο αποτέλεσμα.

Όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη.

 

στην cyanogenmod δεν λειτουργουν οι αλλαγες στα tiles στο quicksettings σε κανενα κινητο γιατι ουσιαστικα το gravity ειναι φτιαγμενο να λειτουργει καλυτερα σε stock ρομ, οι custom ρομ ειναι ηδη παραμετροποιημενες απο τον εκαστοτε developer, σε καποιες μπορει να παιζει σε καποιες οχι , σε cyanogen mod παντως οχι

Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος φιλε?

γιατι και εγω ετσι νομιζα στην αρχη αλλα μετα απο μερικες κλησεις ακομα ειδα οτι ενω ο proximity "δουλευει" και η οθονη πραγματι μαυριζει, οταν τελειωνε η κληση ειχα ανοιχτο ημερολογιο κ τετοια.

επισης ειδα οτι ενω βελτιωθηκε ο ηχος στο ακουστικο, το πισω ηχειο αν το βαλεις τερμα ακουγεται σαν μην πω καλυτερα.

και κανα δυο φορες μου σκαλωσε στο lock screen, εννοω παταγα το power button και δεν ανοιγε με την μια...

αυτα

 

 

 

 

Τα ιδια και σε εμενα!!

Link to comment
Share on other sites

Για στην παρέα

κάποιο ling ρε παιδιά για να κατεβάσω την cm11 R7

 

rom https://s.basketbuild.com/filedl/devs?dev=fefifofum&dl=fefifofum/Xiaomi%20Redmi%201S/cm-11-20141018-UNOFFICIAL-armani.zip

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ sakis

Υ είναι η τελευταία? ή μήπως κυκλοφορεί και άλλη

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ sakis

Υ είναι η τελευταία? ή μήπως κυκλοφορεί και άλλη

 

η τελευταια ειναι

οριστε παρε εδω και οδηγιες και gapps

http://forum.xda-developers.com/redmi-1s/orig-development/rom-unofficial-cyanogenmod-11-t2909757

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστώ sakis

Υ είναι η τελευταία? ή μήπως κυκλοφορεί και άλλη

 

Στο changelog που υπάρχει στο πρώτο post μπορείς να βρεις ποια είναι η τελευταία έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μου επεσε το τηλεφωνο στην κοχη του πεζοδρομιου

ειχα ενα tempered glass ευτυχως

 

εχει βγαλει μια χαρακια που διαπερναει οριζοντια το τηλεφωνο

εσωτερικη μαλλον γιατι δεν υπαρχει καμμια τυπου γρατζουνια εξωτερικα

ολα δουλευουν κανονικα (οπως πριν) με την αφη

 

αραγε τι να εχει γινει?

και επειδη παραγγειλα και δευτερο

πως διαολο βγαινει αυτο το tempered glass?

 

επισης παραγγειλα και αυτο σε dark gray

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-vpower-high-quality-battery-cover-for-xiaomi-hongmi-case-with-screen-protector.html

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

μου επεσε το τηλεφωνο στην κοχη του πεζοδρομιου

ειχα ενα tempered glass ευτυχως

 

εχει βγαλει μια χαρακια που διαπερναει οριζοντια το τηλεφωνο

εσωτερικη μαλλον γιατι δεν υπαρχει καμμια τυπου γρατζουνια εξωτερικα

ολα δουλευουν κανονικα (οπως πριν) με την αφη

 

αραγε τι να εχει γινει?

και επειδη παραγγειλα και δευτερο

πως διαολο βγαινει αυτο το tempered glass?

 

επισης παραγγειλα και αυτο σε dark gray

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-vpower-high-quality-battery-cover-for-xiaomi-hongmi-case-with-screen-protector.html

πάρε κάτι λεπτό που να μην είναι όμως σκληρό και γρατζουνίσεις την οθόνη σου και διάλεξε μια γωνία της οθόνης , σιγά σιγά προσπάθησε να το βάλεις ανάμεσα στο tempered glass και την οθόνη , μόλις γίνει η αρχή ουσιαστικά τελείωσες κράτα το λίγο και σιγά σιγά θα ξεβεντουζαρει από την οθόνη

youtube κοίταξες ?

για κοίτα αυτό

Edited by spiros7777
add video
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Εριξα και εγω παραγγελια για τη γυναικα στο vickmall. Για να δουμε τι λεει και αυτο το κινητακι.

Διαβαζω καλα σχολια ελπίζω να είναι κομπλε να γλιτωσω και τη γκρινια!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

πάρε κάτι λεπτό που να μην είναι όμως σκληρό και γρατζουνίσεις την οθόνη σου και διάλεξε μια γωνία της οθόνης , σιγά σιγά προσπάθησε να το βάλεις ανάμεσα στο tempered glass και την οθόνη , μόλις γίνει η αρχή ουσιαστικά τελείωσες κράτα το λίγο και σιγά σιγά θα ξεβεντουζαρει από την οθόνη

youtube κοίταξες ?

για κοίτα αυτό

Ευχαριστω

Το εκανα και ειχε σπασει το tempered glass

Σωτηριο οντως

Το ξαναβαλα μεν αλλα ειναι μια βλακεια ετσι

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το εν λόγο κινητό για μια φίλη από το to2c δεν γνωρίζω τι ρύθμιση να κάνω, όταν παίρνω τον αριθμό τηλεφώνου που θέλω, μόλις πατώ το πράσινο κουμπάκι αμέσως μαυρίζει η οθόνη (μακριά από το πρόσωπο) μιλάω κανονικά, και όταν τελειώσω κλείνω την συνομιλία με το ΟΝ ΟF γιατί η οθόνη είναι μαύρη και δεν υπάρχει πουθενά το κόκκινο κουμπάκι για να το απενεργοποιήσω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το εν λόγο κινητό για μια φίλη από το to2c δεν γνωρίζω τι ρύθμιση να κάνω, όταν παίρνω τον αριθμό τηλεφώνου που θέλω, μόλις πατώ το πράσινο κουμπάκι αμέσως μαυρίζει η οθόνη (μακριά από το πρόσωπο) μιλάω κανονικά, και όταν τελειώσω κλείνω την συνομιλία με το ΟΝ ΟF γιατί η οθόνη είναι μαύρη και δεν υπάρχει πουθενά το κόκκινο κουμπάκι για να το απενεργοποιήσω

 

εχεις θεματακι με το proximity sensor.

για ανοιξε τον dialer και πατα *#*#6484#*#* και καπου εκει θα βρεις το test proximity sensor-calibration

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=52461&extra=page%3D1&page=1&mobile=2

 

Νομίζω πως είναι ένας καλός σύνδεσμος για το κινητακι μας και έχει αρκετά μαζεμενα στοιχεία

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

εχεις θεματακι με το proximity sensor.

για ανοιξε τον dialer και πατα *#*#6484#*#* και καπου εκει θα βρεις το test proximity sensor-calibration

 

Φίλε έχει αριθμητική σειρά από 1 έως 34 είναι σχεδόν όλα κινεζικά τα έχω ανοίξει όλα αλλά δεν βρήκα τίποτα από αυτό που γράφεις εάν το κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις θα το επαναφέρω; χθες το πήρα το άτιμο θα το συνεφέρω η πρέπει να το στείλω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Φίλε έχει αριθμητική σειρά από 1 έως 34 είναι σχεδόν όλα κινεζικά τα έχω ανοίξει όλα αλλά δεν βρήκα τίποτα από αυτό που γράφεις εάν το κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις θα το επαναφέρω; χθες το πήρα το άτιμο θα το συνεφέρω η πρέπει να το στείλω πίσω.

 

μην αγχωνεσαι, ολα διορθωνονται. αν και υπαρχουν αλλα παιδια εδω μεσα που ξερουν πολυ καλυτερα απο μενα, προσπαθησε να κανεις αυτο

1. go to phone pad and dail *#*#6484#*#*

2. tap no. 8

3. cover the sensor first. then tap the "开始校准" the button in the middle

4. move your fingers away from the sensor till the number shows 5.0000000 (or any random number)

5. tap "通过" the button on lower left of the screen to pass

6. you will lead to the next test, which is the physical button test. press all the buttons. and tap the 'back' and 'menu' button. and press "通过" lower left button

7. now tap 'back' to exit you will be asked if you want to exit the test, tap 'ok'

 

το βρηκα απο εδω http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=52461&extra=page%3D1&page=1&mobile=2

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σήμερα από vickmall με απλό ταχυδρομείο ( SG Post -Registered Airmail ). Ξέρει κανείς πόσο περίπου θα κάνει για να έρθει;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το παρήγγειλα σήμερα από vickmall με απλό ταχυδρομείο ( SG Post -Registered Airmail ). Ξέρει κανείς πόσο περίπου θα κάνει για να έρθει;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

καινουριο το τηλ και εχει ολο τηνν μνημη χρησημοποιημενη

λεει free 139 mb απο 6.05 gb

δειχνει οτι υπαρχει αλλο με 5.8 mb

εκανα factory recet και συνεχιζει το ιδιο

συγνωμη αν εχει ξανα αναφερθει

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

καινουριο το τηλ και εχει ολο τηνν μνημη χρησημοποιημενη

λεει free 139 mb απο 6.05 gb

δειχνει οτι υπαρχει αλλο με 5.8 mb

εκανα factory recet και συνεχιζει το ιδιο

συγνωμη αν εχει ξανα αναφερθει

ευχαριστω

κάτι δεν διαβάζεις σωστά,ανέβασε ένα screenshot από το "αποθηκευτικός χώρος",αν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...